10 кращих SSD, які можна купити в Росії. Методика вибору.

Зараз здається, що SSD були взагалі завжди. Мовляв, куди ж без них? Насправді, хоча перші моделі з'явилися ще на початку дев'яностих, більш-менш масовими SSD стали з 2009 року. Спочатку вони представляли собою флешку з SATA-інтерфейсом, але поступово порозумнішали і знайшли масу корисних функцій, що дозволяють приховати ущербність флеш-пам'яті в порівнянні з магнітними пластинами в нормальних жорстких дисках (так-так, саме так!). Підкреслю, в цьому тексті ми говоримо виключно про 2.5-дюймових споживчих SSD з інтерфейсом SATA. Про корпоративні моделях з PCI-Express я взагалі сенсу писати не бачу, а про моделі з M.2 для ультрабуків і просунутих материнських плат краще поговорити окремо.

Часто доводиться чути - мовляв, хочу перейти на SSD, але знаю, що вони не надійні, скільки-то там циклів запису і кирдик. Тому не переходжу. Це, звичайно, правильне рішення. У метро ось поїзда іноді різко зупиняються. Можна впасти і набити шишку. Тому в метро їздити не треба. Машини врізаються. Викреслюємо. А велосипед в дитинстві - взагалі шайтан-машина. Якщо хоче дитина покататися - нехай в ліфті це робить. C бабусею. І водичку з собою візьміть.

Якщо судити тільки по одному показнику, числу циклів запису, тоді SSD - це тихий жах. На звичайний хард можна писати до Миколи та й ніколи, а тут якась три тисячі разів - і все, хана. Допитливий хлопчина може за пару діб вкластися. Жах-жах, що не будемо брати.

Я вам зараз зовсім страшну річ скажу. Три тисячі - це в ідеалі. На практиці флеш-пам'ять може "протертися" вже після пари тисяч циклів. І це в разі, якщо всередині SSD варто пам'ять типу MLC. А у новомодної TLC навіть офіційний поріг 1000 циклів. І кирдик-бабай може підкрастися після 700-800. Є, правда, пам'яті типу SLC, де число циклів запису досягає 100 000, але вона коштує приблизно 10 доларів за гігабайт. Можна прикинути - в яку суму обійдуться навіть демократичні 128 Гбайт.

Але ось яка справа. Є у мене SSD виробництва Intel. Він працює у мене в різних комп'ютерах з 2009 року. Спочатку в домашній системі в якості основного років зо три. Потім в NAS в цілодобовому режимі аж до кінця 2014-го. І до сих пір за всіма тестами флеш-пам'ять в ньому як новенька. Контролер, правда, з перших, нічого толком не вміє, тому швидкість запису впала до смішних 26 Мбайт / с. Але якщо відформатувати, знову буде більше ста. А читання тримається на рівні 250 Мбайт / с, що навіть за теперішніх часів цілком прийнятно.

Як таке можливо? А ось як. У Політбюро, знаєте, не дурні сидять. І контролер SSD ніколи не дозволить записати дані тисячу разів поспіль в одну і ту ж комірку. Він буде старанно відбирати найновіші, і спочатку писати в них. Щоб все старіли рівномірно. Якщо накопичувач заповнений не до упору, і на ньому є досить вільного місця (скажімо, гігабайт 60), уработать SSD до зносу в осяжному майбутньому навряд чи вийде. Є і ще одна хитрість. У багатьох користувальницьких SSD заявлений обсяг становить 120, 240 або 480 Гбайт. Так от насправді пам'яті там 128, 256 або 512 Гбайт, просто прихований обсяг використовується для підстраховки. І якщо ви таки протрете флеш в рамках заявленого обсягу, він буде підмінений запасним. І ви довго ще нічого не помітите.

Тому на практиці навіть SSD з ненадійною флеш-пам'яттю типу TLC проживе довше, ніж настане термін, коли вам захочеться його поміняти через недостатній обсяг. Якщо, звичайно, не помре через шлюбу, стрибка електрики, здуття конденсатора або відмови контролера. Але від цього не застраховані і звичайні HDD.

Є, мабуть, тільки один спосіб надійно ухайдакать SSD протягом короткого терміну. Його освоїв один мій знайомий відеооператор. По кілька разів на день він записував на SSD по сотні-дві гігабайт даних з камери. Відправляв їх в ефір, стирав, і на наступний день записував заново. SSD при цьому забивався майже до упору. У такому режимі перші два SSD здохли за півроку. Перед покупкою третього він запитав мене - що за справи, чи не повернутися назад на HDD. Я пояснив йому деякі принципи роботи SSD і порадив надалі брати не зовсім вже призначені для користувача SSD, для яких рекомендований обсяг запису складає 20 Гбайт на добу, а щось класу Enterprise з лімітом в 80-100 Гбайт. Плюс порадив взяти об'єм не 256 Гбайт, а 480. І залишати трохи вільного місця. На зразок того, як частина сільськогосподарських земель щорічно залишають під "пар", не використовуючи за прямим призначенням. Судячи з усього, рада припав впору. Уже півтора року ніяких сумних стогонів не чув.

Напевно, подібного ефекту можна домогтися, якщо кожен день качати величезні обсяги торрентів, прати, і качати знову. Не знаю, не пробував. На мою скромну думку, SSD призначений для запису операційної системи, найбільш важливих додатків (наприклад, графічного або редактора відео), а також ігор. Так-так, ігор. Вони підвантажують в пам'ять такі нелюдські обсяги даних, що краще це робити з SSD. Для всього іншого є традиційні HDD, що стоять по сусідству. Якщо SSD встановлюється в ноутбук, і місця під HDD там просто немає, рекомендую обзавестися зовнішнім. За нинішньої швидкості USB різниця з внутрішнім розташуванням буде незначною. І, в будь-якому випадку, вкрай корисно організувати автоматичне резервне копіювання SSD на HDD. Рази в тиждень буде цілком достатньо.

SSD, на відміну від HDD, не турбують удари ногою по корпусу в разі невдалого бою в World of Tanks, він досить байдужий до температури навколо. Ноутбук з SSD навіть після падіння в працюючому стані не втратить дані, що особисто мене завжди хвилює більше розбитого екрану. І його можна крутити-вертіти, як завгодно. Ну і ще він конкретно ШВИДШЕ. І не стільки за абсолютними показниками (хоча і це теж), скільки по часу доступу до даних. Так що, якщо підходити до справи з розумінням, від SSD толку дуже навіть багато. Головне - не гробити його навмисне, як мужики з анекдоту японську бензопилу.

Так, від читання даних SSD не зношується. Тільки від запису. Багато цього чомусь не знають.

І ось тепер ми підходимо до найголовнішого - як вибрати SSD, щоб радував? Нудні залізні хлопці почнуть вам загинати всяке про контролери, послідовну запис, купу бенчмарков і тому подібну мутотень. Але я поважаю ваше час, і поясню все просто і швидко.

1) Визначтеся з об'ємом. Навіть якщо грошей неміряно, і вони вже не раз пропалювали кишеню - не треба брати щось кінське, начебто терабайтніка. SSD погано призначений для зберігання і обробки великих обсягів даних. Потрібна файлопомойка - бери HDD, буде в рази дешевше і надійніше. Нормальній людині цілком достатній обсяг 240-256 Гбайт. Якщо треба тягати з собою великі відеофайли і базу фотографій (із застереженнями, зробленими вище) - можна взяти 480-512. Можна і більше, я ж по руках не б'ю і чужі доходи не вважаю. Але терабайт з великою часткою ймовірності буде базуватися на TLC, яка - ось парадокс - для запису великих обсягів даних призначена дуже посередньо. А ось моделі на 128 Гбайт я б радив брати з обережністю, тому що у них часто швидкість запису вдвічі нижче, ніж у 256-гігабайтних моделей. Та й що таке як на теперішній час 128 Гбайт? Сміх один. Ось "Танки" вже на тридцятку тягнуть.

2) Не парся щодо контролера. Не, я серйозно. Нудні хлопці про них цілі повісті пишуть, але треба розуміти, що навіть не найвдаліші з сучасних моделей забезпечують більше 400 Мбайт / с при читанні і 200 Мбайт / с при записі. Ну, якщо вже прямо ось зовсім пощастить - 150 Мбайт / с. Але, швидше за все, пощастить. Чи є різниця між читанням 400 Мбайт / с і, скажімо, 500 Мбайт / с? В бенчмарках є, в реальному житті немає. Із записом ще цікавіше. Чи є якесь джерело, з якого ви будете писати потоком великі файли зі швидкістю хоча б 150 Мбайт / с? Щось не міг такого уявити. Всі реальні ситуації набагато повільніше. Плюс у SSD є буфер об'ємом 128-512 Мбайт, куди звалюються все відносно невеликі файли, і це відбувається миттєво. Так що, як не крути, впертися в швидкість запису дуже проблематично, і тому переживати через неї не варто категорично. Так, звичайно, воно дико приємно, коли по бенчмарк все огого як круто, але нормальній людині буде добре і зручно при будь-якому розкладі. Особисто мені (особисто мені) подобаються контролери Intel, Marvell, Jmicron і Toshiba. Але при покупці SSD навіть я зазвичай більше цікавлюся надійністю і ціною, а не контролерами.

3) Надійність - штука відносна. У тому плані, що багато залежить від зовнішніх чинників, і навіть самі перевірені залізяки можуть загинути смертю хоробрих, якщо їх господар бовдур. Наприклад, накопичувачі традиційно нервово ставляться до якості електроживлення, і якщо БП в комп'ютері кривої, можливо всяке. Але ви вже читали методику по вибору БП і не промахнетеся. Плюс мережевий фільтр. Справжній, а не розетка з лампочкою.

SSD яких марок можна сміливо брати?

Intel
Intel (дуже хороші, тому два рази)
ADATA
Crucial
Kingston
OCZ
Sandisk
Seagate
Samsung
Silicon Power
Transcend

Є ще кілька виробників калібром поменше. В принципі, і на них можна звернути увагу, якщо продавець надійний, і точно не буде проблем з поверненням / заміною. Але я б не став. Благо у перерахованих марок є моделі з дуже різних цінових категорій.

4) Важливий момент - термін гарантії. В середньому він становить 3 роки, але деякі особливо відповідальні виробники (Intel! Intel!) Дають п'ять років. Час напрацювання на відмову у SSD величезна, від 1 до 2 мільйони годин, так що в цей параметр ви впретеся навряд чи (ну, 114 років щось ще може не вистачити, а 228 вистачить напевно). Якщо будете постійно робити бекап, навіть передчасна смерть SSD під час гарантійного терміну навряд чи засмутить. А бекап SSD, повторюся, робити необхідно. Тому мруть вони не частинами, як HDD, а зазвичай - відразу цілком. І дані звідти вийняти вкрай дорого. Хоча бекапіть треба і те, і інше.

Так що визначаємося з об'ємом, що не парімся з контролером, вибираємо хорошу марку і дивимося - який гарантійний термін у конкретної моделі. І все! Будете задоволені.

За традицією, ось 10 моделей SSD, які можна сміливо брати.

1. Intel SSDSC2BP240G401 710-Series 240 Гбайт (2 мільйони годин напрацювання на відмову, 5 років гарантії)
2. ADATA Premier Pro SP920 256 Гбайт (добре збалансована модель, швидкість читання до 560 Мбайт / с)
3. Samsung 850 Pro 512 Гбайт (для тих, кому треба багато швидкого місця, запис до 520 Мбайт / с, читання ще швидше. 512 Мбайт буфер. Але недешево).
4. SanDisk X300s 256 Гбайт (корпоративна модель з підвищеним денним ресурсом записи, до 80 Гбайт)
5. Silicon Power Slim S55 240 Гбайт (не найшвидший, запис "всього" 440 Мбайт / с, а й ціна симпатична).
6. OCZ Saber 1 000 240 Гбайт (ще одна швидка корпоративна модель. Можна перезаписувати кожен день до 100 Гбайт на швидкості 500 Мбайт / с, і при цьому три роки пропрацює гарантовано).
7. Kingston SSDNow V300 480 Гбайт (багато кривляться через контролера SandForce всередині, але швидкості достатньо. Плюс це один з найдоступніших варіантів SSD такої ємності).
8. Transcend SSD370 (Premium) 256 Гбайт (не видатна по швидкості, але надійна і недорога модель)
9. Intel DC S3710 Series 800 Гбайт (вкрай надійна модель, здатна винести перезапис майже 17 Петабайт. Петабайт, це не помилка. І якщо у вас є вільні 90 000 рублей, кращого варіанту просто не знайти).
10. Samsung 850 Pro 128 Гбайт (коштує дорожче багатьох моделей на 256 Гбайт, але зате і уделивает багато з них за швидкістю - 550/470 Мбайт / с. Любителі маленьких, але спритних оцінять).

Тепер ви знаєте про SSD все. Більше нічого читати не треба. Якщо забудете методику, її завжди можна перечитати на Vilianov.com.

Скоро ще напишу про пам'ять і HDD.

Також опубліковані Методики:

Вибір блоку живлення для комп'ютера будь-якої потужності

Вибір оперативної пам'яті для комп'ютера і ноутбука

Вибір найкращого антивіруса для комп'ютера і ноутбука

Перегляди 55 453

схоже

Мовляв, куди ж без них?
Як таке можливо?
І ось тепер ми підходимо до найголовнішого - як вибрати SSD, щоб радував?
Та й що таке як на теперішній час 128 Гбайт?
Чи є різниця між читанням 400 Мбайт / с і, скажімо, 500 Мбайт / с?
Чи є якесь джерело, з якого ви будете писати потоком великі файли зі швидкістю хоча б 150 Мбайт / с?
SSD яких марок можна сміливо брати?

Лента Новостей

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация