10 помилок при виборі ноутбука

 1. 1. «Чи потрібен комп'ютер не для ігор - підійде і малопродуктивний процесор»
 2. 2. «Раз це портативний ПК, то і екран у нього повинен бути 14-15 дюймів»
 3. 3. «Чим вище дозвіл матриці екрана, тим краще»
 4. 4 «Як дискової системи в ноутбуці досить одного SSD»
 5. 5. «Чим більше оперативної пам'яті, тим краще»
 6. 6. «Потрібно обов'язково вибирати з дискретною відеокартою»
 7. 7. «Заради невеликої товщини корпусу можна відмовитися від DVD-приводу»
 8. 8. «Чи достатньо двох портів USB 3.0 чи потрібен мережевий порт rj-45?»
 9. 9. «Можна обійтися і без знімною батареї».
 10. 10. «Алюмінієвий корпус - це круто»
 11. «Можна обійтися і клавіатурою без підсвічування»

Для багатьох вартість ноутбука грає вирішальну роль, при цьому, важливі параметри не беруться до уваги. Як підсумок - жалю після перших днів експлуатації. При цьому, навіть іменитий бренд і висока ціна не гарантують, що ви отримаєте те, що вам дійсно підходить. Найчастіше, навіть при величезному виборі, користувачі змушені йти на компроміс, аби збігалися пара або трійка важливих параметрів.

Тому, в першу чергу варто визначитися, для яких цілей ви купуєте портативний комп'ютер. Від цього буде залежати розмір і дозвіл екрана, процесор, відеокарта і обсяг оперативної пам'яті.

1. «Чи потрібен комп'ютер не для ігор - підійде і малопродуктивний процесор»

Найпоширеніша постановка завдання - машина для роботи з документами, мультимедіа та серфінгу в Інтернеті. Для цих цілей підійде CPU з середньою продуктивністю і інтегрованою відеокартою.

Багато користувачів при виборі моделі орієнтуються на низьку ціну апарату, не зважаючи на, що в комп'ютері встановлений застарілий процесор з низькою ефективністю. Перший час слабомощна серце комп'ютера буде демонструвати прийнятну швидкість в офісних додатках і при серфінгу в Мережі. Однак, варто Windows у фоновому режимі запустити оновлення, перевірку на віруси або просте копіювання файлів на зовнішній диск, як машина перетвориться в доісторичну черепаху. Якщо ви готові з цим миритися - орієнтуйтеся на недорогі рішення на процесорах Intel Celeron і Pentium і Core i3.

Мати певний запас в обчислювальній потужності дозволять моделі CPU Intel Core i5 і i7 - саме їх використовують в потужних робочих станціях і  ігрових мобільних ПК Мати певний запас в обчислювальній потужності дозволять моделі CPU Intel Core i5 і i7 - саме їх використовують в потужних робочих станціях і ігрових мобільних ПК . Також, у продажу можна знайти ноутбуки з процесорами Intel Core M, які відрізняються низьким енергоспоживанням. Вони також досить продуктивні і підходять для роботи зі складною графікою (наприклад, Core M5).

Пару слів про процесорах AMD. Якщо раптом виникне гостре бажання купити апарат з даними CPU, то найбільш продуктивними і недорогими є моделі сьомого покоління серії 9000. Всі вони оснащені вбудованою графікою.

2. «Раз це портативний ПК, то і екран у нього повинен бути 14-15 дюймів»

Вибираючи розмір екрану, більшість воліють стандартний формфактор 14 дюймів. Це дійсно найпоширеніший формат дисплея, що забезпечує прийнятну сприйняття інформації. Однак, спираючись на компактність і портативність, часто не враховується специфіка поставлених завдань. Так, наприклад, робота з таблицями або графікою вимагає великого розміру екрану і зручної клавіатури.

Тому, якщо ви плануєте працювати на ноутбуці зрідка, вважаючи за краще в якості основного інструменту настільний ПК, то варто зупинити свій вибір на більш легкому варіанті - 14-15 дюймовому формфакторі.

Для регулярних робіт з документами та графікою бажано мати екран 17 дюймів. З огляду на те, що сучасні моделі отримують екрани з тонкими рамками, габарити корпусів також стають менше. При цьому, інформація на великому екрані сприймається краще, та й клавіатура - ширше, що дуже важливо при наборі текстів. Однак, варто врахувати - чим більше екран, тим більше на нього витрачається заряд батареї.

Тим, кому в першу чергу важлива портативність, краще звернути увагу на пристрої з екраном 13 дюймів. Це ультракомпактні і легкі переносні ПК, розмір яких ледь перевищує лист А4.

3. «Чим вище дозвіл матриці екрана, тим краще»

Останнім часом виробники активно експлуатують тренд екранів з 4K дозволом (3840 × 2160), виправдовуючи цю технологію надчітким зображенням. Причому, це впроваджується навіть в невеликі екрани ноутбуків.

На наш погляд, помилково піддаватися маркетинговим пасток і звертати увагу на такі пропозиції в портативних пристроях. Справа в тому, що людське око вже з трудом розрізняє пікселі на 23 дюймовому моніторі з Full HD дозволом з відстані в 40 см. На 17 або 15 дюймах збільшення якості картинки ви точно не відчуєте. При цьому, в 4K монітор продемонструє занадто дрібні елементи інтерфейсу Windows і програм, що тільки викличе дискомфорт.

Нагадаємо, що до недавнього часу виробники комплектували більшість ноутбуків матрицями з HD дозволом 1440х720 точок. Full HD дисплей зустрічався в основному на досить дорогих і потужних машинах, і ця комплектація вважалася досить престижною. Такий дозвіл в інтерфейсі Windows вимагало додаткових ресурсів від відеокарти, тому багато користувачів вважали за краще матрицю з HD дозволом для більш швидкої роботи в ОС, жертвуючи детальністю картинки.

Сьогодні навіть Intel Celeron п'ятого покоління легко справляється з обробкою графіки в Full HD, тому при виборі екрану краще віддати перевагу вирішенню 1920х1080.

Варто враховувати, що більш детальне відображення графіки в 4K відбирає ресурси у відеокарти і CPU Варто враховувати, що більш детальне відображення графіки в 4K відбирає ресурси у відеокарти і CPU. Тому, оптимальний варіант вирішення екрана для лептопа - 1920х1080. Якщо захочете більше - підключіть комп'ютер до великого UHD монітора і насолоджуйтеся сверхдетального картинкою на ньому.

4 «Як дискової системи в ноутбуці досить одного SSD»

Багато виробників, прагнучи виграти в конкурентній боротьбі, економлять на додаткових слотах в ноутбуках, встановлюючи лише один накопичувач даних. Вибираючи таку модель, наприклад, з швидким SSD, ви ризикуєте залишитися без системи і без особистих даних.

Справа в тому що накопичувачі SSD хоч і дуже швидкі, вони поки не досить надійні і довговічні. Наприклад, якщо ви допустили повний розряд батареї, ноутбук може вимкнутися під час виконання операції з записом даних, що загрожує не тільки порушенням файлової таблиці, але і виходом з ладу контролера без будь-якої можливості відновлення даних. З жорсткими дисками таке трапляється значно рідше. До того ж, флеш-диски поки не настільки ємні в порівнянні з HDD (поки лише до 1 Тб, від 18 000 рублів).

Варіант з одним HDD теж не дуже кращий, тому що даний тип носія на сьогоднішній день демонструє вельми низькі швидкості обміну даними. Ваша система буде повільно завантажуватися, а додатки будуть дратувати неквапливістю запуску і обробки даних.

Тому, при виборі пристрою, віддайте перевагу подвійний дискової системі SSD + HDD Тому, при виборі пристрою, віддайте перевагу подвійний дискової системі SSD + HDD.

5. «Чим більше оперативної пам'яті, тим краще»

Це принцип годиться для настільних систем, призначених для роботи зі складною графікою (в тому числі 3D) або для ігрових ПК і ноутбуків. В даний час цей компонент дуже дорогий, а значить і зайва пам'ять істотно підніме цінник на ноутбук. Для офісних робіт і серфінгу в Мережі бажано мати не менше 4 Гбайт оперативної пам'яті.

Для графіки та ігор цілком достатньо 8 Гбайт Для графіки та ігор цілком достатньо 8 Гбайт. Складні завдання можуть зажадати 16 або навіть 32 Гбайт оперативної пам'яті. В останньому випадку важливо мати і дуже продуктивний і дорогий CPU. Перед покупкою поцікавтеся, як встановлена ​​пам'ять - один модуль або два рівними частинами, тобто в двоканальному режимі, який дещо прискорює обробку даних.

6. «Потрібно обов'язково вибирати з дискретною відеокартою»

Не варто піддаватися цій аксіомі і витрачати зайві кошти на додаткову потужність, яка не буде вами задіяна в повсякденних завданнях. Перш за все дайте собі відповідь на питання: чи маєте ви намір грати на ноутбуці в ресурсомісткі ігри або займатися обробкою дуже складної графіки, особливо 3D. Якщо немає, то для всіх інших цілей потужності чіпа Intel Graphics вистачить з надлишком. І на цьому можна пристойно заощадити, тому що моделі з інтегрованим відеочіпом коштують значно дешевше побратимів з додатковим відеомодулем від NVIDIA або AMD.

І на цьому можна пристойно заощадити, тому що моделі з інтегрованим відеочіпом коштують значно дешевше побратимів з додатковим відеомодулем від NVIDIA або AMD

NVIDIA GeForce GTX 1070 MXM

В іншому випадку найкращим вибором стане модель з потужною графічною картою, наприклад, NVIDIA GeForce 1050, якої повинно вистачити і на роботу зі складними 3D-об'єктами і на сучасні ігри.

Тут варто пояснити, що в ноутбуках з відеокартою від стороннього виробника (дискретний модуль) в інтерфейсі Windows для зменшення енергоспоживання задіяний інтегрований чіп відеокарти від Intel.

Дискретна ж відеокарта, як правило, підключається лише в режимі роботи з 3D-додатками. При гострому бажанні, ви можете примусово включити її і для роботи у всіх додатках, але це буде марна трата енергії.

7. «Заради невеликої товщини корпусу можна відмовитися від DVD-приводу»

Помилковим було б стверджувати, що ера носіїв DVD підійшла до кінця. Перед тим, як йти в магазин за новим ноутом, пригадайте, чи використовуєте ви хоча б зрідка даний тип носія. У деяких випадках без нього дійсно не обійтися, наприклад, при захопленні музикою на CD або записом фотоальбомів або відео на DVD.

На ринку можна знайти сучасні моделі з цим вже архаїчним пристроєм читання / запису, причому, з досить добротної начинкою На ринку можна знайти сучасні моделі з цим вже архаїчним пристроєм читання / запису, причому, з досить добротної начинкою. Корпус буде трохи товщі, а й завдань такий пристрій виконає більше. Не відмовляйтеся від DVD-приводу, якщо він вам необхідний. Від його наявності вартість ноутбука не збільшиться, за винятком Blu-ray приводів. Вони, чомусь, до сих пір жахливо дороги.

У всіх інших випадках можна вибирати лептоп і без оптичного модуля. Тим більше, що завантажитися, в разі відмови системи, вже можна і з флешки.

8. «Чи достатньо двох портів USB 3.0 чи потрібен мережевий порт rj-45?»

Не варто недооцінювати оснащеність ноутбука портами. Від їх кількості залежить зручність роботи з носіями і зовнішніми пристроями. Тому, вибираючи ноутбук, віддайте перевагу моделям з 3 і більше портами. Це дозволить підключити мишку, тримати підключений зовнішній диск і ще підключати флеш-накопичувачі або принтер (і ін. Периферію).

Що гойдається мережевого порту rj-45, то його наявність бажано, але не обов'язково Що гойдається мережевого порту rj-45, то його наявність бажано, але не обов'язково. У сучасному світі повсюдної бездротової передачі даних і управління через Wi-Fi, можна обійтися без цього порту. У більшості ультрабуків ви його не знайдете. У разі екстреної необхідності підключення до мережі по кабелю (кручений парі), можна окремо купити USB Ethernet-адаптер (близько 800 рублів).

Разом з тим, сучасні моделі ноутбуків вже оснащуються портом USB 3 Разом з тим, сучасні моделі ноутбуків вже оснащуються портом USB 3.1 Type-C. Цей новітній інтерфейс дозволяє не тільки підключати штекер будь-якою стороною, але і забезпечує високі швидкості (до 10 GBps), а також (в деяких випадках) виконувати через нього зарядку самого лептопа або підключених до нього пристроїв (подається напруга аж до 20 вольт), і навіть здійснювати підключення до мережі і іншої периферії, в тому числі до монітора.

9. «Можна обійтися і без знімною батареї».

Більшість сучасних ноутбуків оснащені незнімної батареєю, що забезпечує їм невелику товщину і витончений вид. У характеристиках вказується лише ємність акумулятора і час роботи від одного заряду. Але те, що батарея вбудована, продавці воліють промовчати.

Таке конструктивне рішення має ряд мінусів: зокрема, замінити батарею можна лише в сервіс-центрі, так і запасну в довгу поїздку не візьмеш Таке конструктивне рішення має ряд мінусів: зокрема, замінити батарею можна лише в сервіс-центрі, так і запасну в довгу поїздку не візьмеш. Крім того, в разі тривало зберігання ноутбука без підзарядки, її не від'єднаний від лептопа щоб уникнути критичної розрядки.

Тому, якщо є можливість, вибирайте моделі зі знімним акумуляторним блоком - крім більш високої ємності, у цього варіанту є ще один величезний плюс - його можна замінити сумісним дешевшим аналогом, в разі зносу через 4-5 років Тому, якщо є можливість, вибирайте моделі зі знімним акумуляторним блоком - крім більш високої ємності, у цього варіанту є ще один величезний плюс - його можна замінити сумісним дешевшим аналогом, в разі зносу через 4-5 років.

10. «Алюмінієвий корпус - це круто»

З точки зору зовнішнього вигляду алюмінієвий корпус дійсно виглядає сучасно і престижно. Крім того, метал підкреслює міцність і надійність конструкції. На практиці алюмінієва кришка і ребра ноутбука з часом почнуть збирати подряпини і задираки, якщо тільки ви не одягли його в силіконовий бампер.

Пластиковий корпус (якщо це якісний пластик) краще переносить випадкові удари і приховає дрібні подряпини Пластиковий корпус (якщо це якісний пластик) краще переносить випадкові удари і приховає дрібні подряпини. Крім того, він не схильний до вм'ятин на плоскій частині, що вельми критично при повсякденному носінні в м'якому кейсі.

Але і з пластиком варто бути обережніше - наприклад, софт-тач або матове покриття жахливо збирає відбитки, які складно прибрати. Кращим рішенням, на наш погляд, є рельєфний пластик.

Алюміній менш практичний, ніж пластик, але виглядає краще Алюміній менш практичний, ніж пластик, але виглядає краще. Що для вас важливіше, вирішувати вам.

«Можна обійтися і клавіатурою без підсвічування»

Ця опція в даний час використовується в дорогих моделях і майже не зустрічається в бюджетних лептопах. Рекомендуємо вибирати ноутбук саме з підсвіченими клавішами, тому що це істотно підвищує комфорт при наборі текстів, якщо тільки ви не володієте сліпим методом.

Справа в тому, що в кімнаті навіть з нормальним освітленням очі підлаштовуються під яскраву матрицю дисплея і, при погляді на клавіші, не можуть миттєво підлаштуватися, що викликає дискомфорт і швидку втому очей Справа в тому, що в кімнаті навіть з нормальним освітленням очі підлаштовуються під яскраву матрицю дисплея і, при погляді на клавіші, не можуть миттєво підлаштуватися, що викликає дискомфорт і швидку втому очей. Так, що підсвічування клавіш зайвої точно не буде.

Читайте також:

Фото: Компанії-виробники, Андрій Кірєєв, Artem / Fotolia.com

? чи потрібен мережевий порт rj-45?
? чи потрібен мережевий порт rj-45?

Лента Новостей

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация