Як дізнатися, яка відеокарта стоїть в комп'ютері або ноутбуці

 1. Як дізнатися модель відеокарти за допомогою диспетчера пристроїв Windows
 2. Дізнаємося, яка відеокарта з допомогою Device ID (ідентифікатора обладнання)
 3. Як дізнатися модель відеокарти, якщо комп'ютер або ноутбук не включається
 4. Визначення відео пристрої за допомогою програми AIDA64
 5. Додаткові способи дізнатися яка відеокарта засобами Windows
 6. Перегляд відомостей про відеокарту в засобі діагностики DirectX (dxdiag)
 7. Використання засобу «Відомості про систему»
 8. Як дізнатися яка відеокарта встановлена ​​- відео

Не так давно я писав про те,  як правильно встановити чи оновити драйвери на відеокарту  , Трохи зачепивши також питання про те, як, власне, дізнатися яка саме відеокарта встановлена ​​в комп'ютері або ноутбуці Не так давно я писав про те, як правильно встановити чи оновити драйвери на відеокарту , Трохи зачепивши також питання про те, як, власне, дізнатися яка саме відеокарта встановлена ​​в комп'ютері або ноутбуці.

У цій інструкції - більш докладно про те, як дізнатися яка відеокарта в Windows 10, 8 і Windows 7, а також в тих випадках, коли не вдається завантажити (плюс відео на тему, в кінці керівництва). Далеко не всі користувачі знають, як це зробити і стикаючись з тим, що в диспетчері пристроїв Windows написано Видеоконтроллер (VGA-сумісний) або Стандартний VGA графічний адаптер, не знають, де скачати драйвера на нього і що саме потрібно встановити. А ігри, і програми використовують графіку не працюють без потрібних драйверів. Див. також: Як дізнатися сокет материнської плати або процесора .

Як дізнатися модель відеокарти за допомогою диспетчера пристроїв Windows

Перше, що слід спробувати, щоб подивитися, яка відеокарта на комп'ютері - зайти в диспетчер пристроїв і перевірити інформацію там.

Найшвидший спосіб зробити це в Windows 10, 8, Windows 7 і Windows XP - натиснути клавіші Win + R (де Win - клавіша з емблемою ОС) і ввести команду devmgmt.msc. Ще один варіант - натиснути правою кнопкою миші по «Мій комп'ютер», вибрати «Властивості» і запустити диспетчер пристроїв з вкладки «Обладнання».

У Windows 10 пункт «Диспетчер пристроїв» доступний також в контекстному меню кнопки Пуск.

Швидше за все, в списку пристроїв ви побачите розділ «Відеоадаптери», а розкривши його - модель вашої відеокарти. Як я вже писав, навіть якщо відеоадаптер після переустановлення Windows визначився правильно, для повноцінної його роботи все одно слід встановити офіційні драйвера, замість наданих Microsoft.

Однак, можливий і інший варіант: у вкладці відеоадаптери буде відображатися «Стандартний VGA графічний адаптер», або, у випадку з Windows XP - «Видеоконтроллер (VGA-сумісний)» в списку «Інші пристрої». Це означає, що відеокарта не була визначена і Windows не знає, які драйвера для неї використовувати. Доведеться дізнатися це самим.

Дізнаємося, яка відеокарта з допомогою Device ID (ідентифікатора обладнання)

Перший спосіб, найчастіше працює - це визначення встановленої відеокарти за допомогою ID обладнання.

У диспетчері пристроїв клацніть правою кнопкою миші по невідомому VGA видеоадаптеру і виберіть «Властивості». Після цього перейдіть на вкладку «Відомості», а в поле «Властивість» виберіть «ВД обладнання».

Після цього перейдіть на вкладку «Відомості», а в поле «Властивість» виберіть «ВД обладнання»

Після цього, скопіюйте будь-яке з значень в буфер обміну (правим кліком і вибором відповідного пункту меню), ключовими для нас є значення двох параметрів в першій частині ідентифікатора - VEN і DEV, які позначають, відповідно, виробника і сам пристрій.

Після цього, найпростіший спосіб визначити, що ж це за модель відеокарти - зайти на сайт http://devid.info/ru і ввести в верхнє поле VEN і DEV з ID пристрою.

В результаті ви отримаєте інформацію про самому відеоадаптер, а також можливість завантажити драйвера на нього. Втім, я рекомендую завантажувати драйвери з офіційного сайту NVIDIA, AMD або Intel, тим більше, тепер ви знаєте, яка у вас відеокарта.

Як дізнатися модель відеокарти, якщо комп'ютер або ноутбук не включається

Один з можливих варіантів - необхідність визначити, яка відеокарта на комп'ютері або ноутбуці, який не подає ознак життя. У цій ситуації все, що можна зробити (якщо не брати до уваги, чи можна встановлювати відеокарти в інший комп'ютер) - вивчити маркування або, для випадку з інтегрованим графічним адаптером - вивчити специфікації процесора.

Відкрите настільних ПК зазвичай мають маркування на наклейках з «плоскою» сторони, що дозволяють визначити, що за чіп використовується на ній. Якщо зрозумілою маркування, як на фотографії нижче немає, то там же може бути присутнім ідентифікатор моделі виробника, який можна ввести в пошуку в Інтернеті і з великою ймовірністю перші результати будуть містити інформацію про те, що це за відеокарта.

Якщо зрозумілою маркування, як на фотографії нижче немає, то там же може бути присутнім ідентифікатор моделі виробника, який можна ввести в пошуку в Інтернеті і з великою ймовірністю перші результати будуть містити інформацію про те, що це за відеокарта

Дізнатися, яка відеокарта встановлена ​​у вашому ноутбуці за умови, що він не включається, найпростіше за допомогою пошуку специфікацій вашої моделі ноутбука в Інтернеті, вони повинні містити таку інформацію.

Якщо ж мова йде про визначення відеокарти ноутбука по маркуванню, тут складніше: її можна подивитися тільки на графічному чіпі, а щоб до неї дістатися, потрібно знімати систему охолодження і прибирати термопасту (чого я не рекомендую робити тому, хто не впевнений в тому, що вміє це робити). На чіпі ви побачите маркування приблизно як на фото.

Якщо пошукати в Інтернеті за ідентифікатором, який відзначений на фотографіях, перші ж результати повідомлять вам, що це за відеочіп, як на наступному скріншоті.

Примітка: такі ж маркування є і на чіпах десктопних відеокарт, і до них також доведеться «добиратися», знімаючи систему охолодження.

Для інтегрованої графіки (вбудованої відеокарти) все простіше - просто знайдіть в інтернеті специфікації вашої моделі процесора вашого комп'ютера або ноутбука, інформація, крім іншого, включатиме в себе і інформацію про використовувану вбудованої графіки (див. Скріншот нижче).

Скріншот нижче)

Визначення відео пристрої за допомогою програми AIDA64

Примітка: це далеко не єдина програма, яка дозволяє подивитися, яка відеокарта встановлена, є інші, в тому числі безкоштовні: Краще програми, щоб дізнатися характеристики комп'ютера або ноутбука .

Ще один хороший спосіб отримати повну інформацію про обладнання вашого комп'ютера - скористатися програмою AIDA64 (прийшла на заміну раніше популярної Everest). За допомогою даної програми ви зможете не тільки дізнатися про свою відеокарту, але і про багатьох інших апаратних характеристиках вашого комп'ютера і ноутбука. Незважаючи на те, що AIDA64 гідна окремої огляду, тут ми поговоримо про неї лише в контексті даної інструкції. Завантажити AIDA64 безкоштовно ви можете на сайті розробника http://www.aida64.com .

Програма, взагалі, платна, але 30 днів (правда з деякими обмеженнями) прекрасно працює і для того, щоб визначити відеокарту цілком вистачить і пробної версії.

Після запуску, відкрийте розділ «Комп'ютер», потім - «Сумарна інформація», і знайдіть в списку пункт «Відображення». Там ви і зможете побачити модель вашої відеокарти.

Додаткові способи дізнатися яка відеокарта засобами Windows

Крім вже описаних способів, в Windows 10, 8 і Windows 7 є додаткові кошти системи, що дозволяють отримати інформацію про модель і виробника відеокарти, які можуть стати в нагоді в деяких випадках (наприклад, якщо доступ до диспетчера пристроїв заблокований адміністратором).

Перегляд відомостей про відеокарту в засобі діагностики DirectX (dxdiag)

У всіх сучасних версіях Windows встановлена ​​та чи інша версія компонентів DirectX, призначених для роботи з графікою і звуком в програмах і іграх.

Ці компоненти включають в себе засіб діагностики (dxdiag.exe), яке дозволяє дізнатися, яка відеокарта стоїть на комп'ютері або ноутбуці. Для використання засобу, виконайте наступні прості кроки:

 1. Натисніть клавіші Win + R на клавіатурі і введіть dxdiag у вікно «Виконати».
 2. Після завантаження засобу діагностики перейдіть на вкладку «Екран».

На зазначеній вкладці буде вказана модель відеокарти (або, точніше, використовуваного на ній графічного чіпа), відомості про драйвери і відеопам'яті (в моєму випадку, чомусь відображається невірно). Примітка: це ж засіб дозволяє дізнатися використовувану версію DirectX. Детальніше в статті DirectX 12 для Windows 10 (Актуально і для інших версій ОС).

Використання засобу «Відомості про систему»

Ще одна утиліта Windows, що дозволяє отримати інформацію про відеокарту - «Відомості про систему». Запускається вона схожим чином: натисніть клавіші Win + R і введіть msinfo32.

У вікні відомостей про систему перейдіть до розділу «Компоненти» - «Дисплей», де в поле «Ім'я» буде відображено, який відеоадаптер використовується у вашій системі.

У вікні відомостей про систему перейдіть до розділу «Компоненти» - «Дисплей», де в поле «Ім'я» буде відображено, який відеоадаптер використовується у вашій системі

Примітка: msinfo32 неправильно відображає пам'ять відеокарти, якщо її більше 2 Гб. Це підтверджена Майкрософт проблема.

Як дізнатися яка відеокарта встановлена ​​- відео

І на завершення - відео інструкція, в якій показані всі основні способи дізнатися модель відеокарти або інтегрованого графічного адаптера.

Є й інші способи визначити ваш відеоадаптер: наприклад, при автоматичній установці драйверів за допомогою Driver Pack Solution, відеокарта також визначається, хоч я і не рекомендую даний спосіб. Так чи інакше, в більшості ситуацій, описаних вище способів буде цілком достатньо для поставленої мети.

А раптом і це буде цікаво:

Лента Новостей

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация