Як навчити дитину читати англійською

#Teachaholic спільно з викладачем англійської мови Софією Павлової розповідає, як навчити дошкільника читати англійською мовою.

Читання - один з базових навичок для дитини, який вивчає англійську мову. Саме за допомогою читання він надалі буде сприймати і вчити необхідну базу мови. Пропонуємо 3 перевірених кроку, які потрібно пройти з дитиною, щоб зробити з нього впевненого читача.

Етап 1: БУКВИ

Знаємо, для багатьох це звучить дико, але не потрібно з дитиною вчити алфавіт. Нема чого ускладнювати життя і вимагати від дитини вивчити назви букв - ми з вами знаємо, що в читанні йому це не допоможе. Замість цього сконцентруйтеся на тому, як букви звучать. У цьому вам допоможуть такі вправи:

№ 1. Показуйте дитині на кожному занятті відео нижче. Тут озвучені всі букви алфавіту поспіль. Це стане першою сходинкою на шляху до успішного освоєння читання.

№ 2. Щоб дитина краще запам'ятовував букви - їх вимову і написання - використовуйте «ABC songs». Це веселі різнокольорові дитячі пісні про літери.

№ 3. Починайте писати за допомогою прописів. Наша рекомендація - книга прописів видавництва Pearson «Alphabet Fun» .

№4. Використовуйте навчальні пісні та ігри. Наш варіант - навчальна гра «Brown cat, brown cat, what can you see?»

Візьміть два роздрукованих набору англійського алфавіту (бажано на папері двох різних кольорів), ємність, куди можна складати букви, і іграшковий коричневий кіт. Дайте один набір алфавіту дитині, а один залиште у себе. Іграшку і ємність також тримайте ви.

З питальній інтонацією разом з дитиною звертайтеся до іграшкового коту з питанням «Brown cat, brown cat, what can you see?». Далі показуйте одну букву зі словами «I can see | буква | looking at me ». Дитина повинна знайти таку ж букву у себе і покласти її в ємність.

Подивіться відео, де Софія наочно показує, як грати в цю гру:

Гра включає комунікативну практику (питання), вивчення літер і навіть вправу на моторику (можливість покласти літеру).

№5. Використовуйте навчальні посібники. Oxford Phonics World 1 якраз підходить для поставленої мети. Книгу можна подивитися в відео-варіанті .

Етап 2: склади

Якщо дитина вже орієнтується в буквах, можна переходити до їх змішування і поєднанню. Нічого страшного, якщо дитина плутає окремі букви або помиляється в написанні, наприклад, одну паличку пише не туди, - з часом все стане на свої місця. Головне, продовжуйте практику.

Отже, змішування. Я рекомендую зробити таку blending board:

Читайте склади зверху вниз. Кожен рядок проходите два рази.

Спочатку продемонструйте, як ви поєднуєте букви при читанні. Для цього скажіть окремо «b» і «а», потім скажіть разом «ba». Те ж повторіть з усіма складами на «b». Прочитуючи рядок вдруге, вже не розділяйте букви, а читайте разом. Нехай дитина зловить алгоритм і почне читати разом з вами.

Таблиця довга, так що не ставте собі за мету прочитати все від початку до кінця. Зробіть половину, третину або 5 рядків. Краще як слід засвоїти частину матеріалу і продовжити на наступному занятті.

Етап 3: СЛОВА

Для вивчення слів рекомендуємо користуватися системою мовних сімей. Кожна сім'я має певний закінчення слова. Це можуть бути закінчення -at, -am, -an, -ad, -ap, -ag, -et, -en, -ed, -ig, -it, -ip, -id, -in, -ug, - ut, -un, -ot, -og, -op.

На початку кожного з цих складів додається одна буква. На прикладі сім'ї на - at це будуть слова «rat», «mat», «bat», «cat». Так за допомогою одного складу дитина навчиться читати кілька слів.

Такий підхід полегшує завдання, так як слова систематизовані, а не звалені в купу. За раз обробляється тільки одна «сім'я»: все на -at або все на -ag і т.д.

Рекомендуємо корисну добірку відео для всіх цих сімей на каналі Little Fox. Подивіться з дитиною відео, а потім закріпіть матеріал і попрацювати з цими словами. Для цього використовуйте двосторонні картки з потрібними вам словами.

Для цього використовуйте двосторонні картки з потрібними вам словами

Для закріплення коротких слів можна використовувати робочі зошити до підручників Sounds Great і Oxford Phonics World 2. Виберіть необхідний розділ в книзі після перегляду відео і закріпіть ці слова на листі.

Регулярні вправи обов'язково дадуть свої плоди, а ваш учень буде все більш і більш впевнено читати англійською. Головне пам'ятайте, що оптимальний час занять з дітьми - 30 хвилин. Це максимум часу, на який ви зможете утримати увагу дитини.

comments powered by HyperComments

РОЗПОВІСТИ ДРУЗЯМ

Наш варіант - навчальна гра «Brown cat, brown cat, what can you see?
З питальній інтонацією разом з дитиною звертайтеся до іграшкового коту з питанням «Brown cat, brown cat, what can you see?

Лента Новостей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация