Як перевірити ємність акумулятора телефону

 1. Що таке ємність акумулятора
 2. Де вказується і як дізнатися ємність акумулятора
 3. Перевіряємо акумулятор телефону мультиметром
 4. Через мобільні додатки
 5. Перевіряємо ємність акумулятора на Android
 6. Перевіряємо ємність акумулятора на iPhone
 7. Перевіряємо ємність акумулятора Windows Phone
 8. Дізнаємося ємність смартфона за допомогою USB тестера

Батарея будь-якого телефону з часом зношується і починає гірше тримати заряд. Процес цей - неминучий і не залежить від вартості телефону, його моделі і використовуваного типу акумулятора (нікель-металогідридний, літій-іонний або літій-полімерний).

Залежно від експлуатації, ощадливості і частоти зарядки-розрядки, батарея за два-три роки частково вичерпує свій ресурс, а через 5 років може стати непридатною. У кого-то - раніше, у кого-то - пізніше. Щоб заздалегідь знати, скільки у неї ще залишилося запасу і коли готуватися до заміни, потрібно вміти точно визначати поточну ємність акумулятора телефону.

Що таке ємність акумулятора

Для початку потрібно розібратися, що це таке - ємність акумулятора. Це його здатність накопичувати і повертати енергію постійного струму. Вимірюється в ампер-годинах або ват-годинах. Позначає цей показник, на протязі якого часу акумулятор зможе забезпечувати харчування телефону. Наприклад якщо у батареї ємність 1750 мАг, то це означає, що вона пропрацює 10 годин при навантаженні струмом 175 мАг, або 5 годин при навантаженні 350 мАг, або 1 годину при навантаженні 1750 мАг.

В результаті різних процесів, що йдуть всередині апарату, ємність АКБ поступово зменшується. Занадто швидка розрядка при пасивної експлуатації або різка розрядка, коли була повна шкала, а після одного дзвінка залишилося 15 відсотків свідчать про те, що батарея вмирає і її пора міняти.

Важливо! Якщо АКБ телефону здулася або деформувалася, але ще працює, її потрібно негайно замінити. При виникненні зовнішнього зносу батарея може лопнути і вивести телефон з ладу.

Де вказується і як дізнатися ємність акумулятора

Ємність акумулятора пишеться на самій батареї, як правило, на тій стороні, що прилягає до внутрішньої частини апарату. Значить, просто знявши кришку, дізнатися нічого не вийде. Доведеться вимикати телефон і виймати акумулятор.

Якщо акумулятор незнімний або на ньому нічого не написано, то можна подивитися в доданих при продажу документах або вивчити характеристики свого мобільного телефону в інтернеті (наприклад на сайті market.yandex.ru).

Ємність батареї вказується приблизно в наступному форматі 1300 mAh.

Так само можна скористатися мобільними додатками, які випускаються під всі платформи. Для Android і Windows Phone підійдуть програми CPU-Z або 3C Battery Monitor, а для iPhone. Якщо Ви їх не змогли знайти або вони не підтримуються вашими пристроями, то можна просто забити в пошуку додатків Battery і завантажити будь-яке інше, швидше за все там буде весь набір необхідних функцій.

Дізнаємося ємність акумулятора за допомогою додатків CPU-Z або 3C Battery Monitor

Обидві програми видали однакову і вірну інформацію - 4100 мАг, так само вказали, що стан добрий. Крім цього утиліти можуть дати величезну кількість корисної інформації про стан заліза і програмному забезпеченні.

Однак такими способами ми можемо дізнатися заявлену ємність акумулятора, фактичний ресурс батареї дізнатися дещо складніше. Це можна здійснити за допомогою мультиметра, USB-тестера, або спеціальних мобільних додатку.

Перевіряємо акумулятор телефону мультиметром

Мультиметр - це зручний багатофункціональний прилад, наявний у багатьох в господарстві. Їм можна виміряти дуже багато, включаючи ємності батареї. Тобто, заміряти їм можна рівень струму, який віддає елемент живлення - в Амперах. Щоб перевірити ємність, знадобиться ще і резистор, а також годинник.

Спочатку треба повністю зарядити АКБ, після чого розрядити за допомогою резистора. Потім знову поставити на зарядку і засікти, за який час вона повністю зарядиться. Виходячи з цих даних, залишкова ємність обчислюється за формулою Е [А * год] = I [А] * T [час]. Одержаний результат і буде, що цікавить нас цифрою.

Варто зазначити, що спосіб досить довгий, складний, нудний і вимагає безпосередньо вашої участі. При цьому зовсім не точний. Тому ми не рекомендуємо його використовувати.

Через мобільні додатки

Перевірити працездатність акумулятора на сучасному пристрої можна за допомогою спеціальних мобільних додатків.

Перевіряємо ємність акумулятора на Android

Перевірити стан акумулятора на Android телефоні можна декількома способами.

Спосіб №1. В поле для телефонного номера набираємо: * # * # 4636 # * # * після чого у нас відразу відкриється службове меню, в якому потрібно буде перейти у вкладку «Інформація про батарею». У ній буде представлена ​​загальна інформація про батарею і її стані. На жаль навіть при незадовільному стані система може сказати, що все добре.

Спосіб №2. За допомогою мобільного додатку. Для цієї мети ідеально підійде програма AccuBattery, яку можна завантажити в Google Play для всіх телефонів з версією Android 5.0 і вище. Потрібно просто кілька разів розрядити - зарядити телефон і додаток точно визначить реальну ємність акумулятора і відобразить інформацію у вкладці «Здоров'я». Так само програма буде відстежувати загальний стан і знос батареї. Вважати цикли заряду-розряду і давати цінні рекомендації щодо збільшення терміну служби АКБ.

Вважати цикли заряду-розряду і давати цінні рекомендації щодо збільшення терміну служби АКБ

На лівому екрані Sony Experia Z3 Compact, якому близько 3 років, на середньому екрані Xiaomi Redmi 3s 32gb, якому близько року. На правому екрані Xiaomi Redmi 4x 32gb, якому півроку. Як видно, чим старше, тим нижча у нього залишилося ємності.

Чим більше буде здійснено циклів розрядів-зарядів, тим точніше вийде інформація. Не обов'язково весь час розряджати телефон в нуль.

Перевіряємо ємність акумулятора на iPhone

Визначити цей показник на iPhone можна за допомогою багатофункціональної утиліти iBackupBot. Для початку її потрібно завантажити і встановити на комп'ютері (тільки PC і Mac), а потім підключити апарат і запустити програму.

Далі потрібно вибрати свій пристрій зі списку запропонованих і натиснути More information. З'явиться інформація про ємності і кількості повністю пройдених циклів від зарядки до розрядки.

З'явиться інформація про ємності і кількості повністю пройдених циклів від зарядки до розрядки

де:

 • CycleCount: 211 - кількість циклів повної зарядки і розрядки;
 • DesignCapacity: 1430 - заводський обсяг батареї, який заявлений виробником;
 • FullChargeCapacity: тисячі сто тридцять дві - повний обсяг зарядки;
 • Status: Success (все добре) - Поточний статус батареї;
 • BatteryCurrentCapacity 93% - поточний рівень заряду.

Перевіряємо ємність акумулятора Windows Phone

Тут існує кілька варіантів додатків з простими промовистими назвами:

 1. Про акумулятор - додаток для батареї мобільного телефону Windows Phone, що показує основні параметри цього обладнання.
 2. Індикатор Батареї - виводить інформацію про роботу і справності АКБ на екран блокування або на живу плитку, веде статистику.
 3. Battery by smalltech - показує, скільки часу залишилося, щоб послухати музику, подивитися відео, поговорити і т.д.
 4. Battery - відображає поточний статус, час до виключення апарату або до повної його зарядки, а також інші повідомлення.
 5. Доктор батареї - показує рівень зарядки, скільки пристрій зможе працювати на поточному рівні, а також дає поради щодо економії заряду.

Всі вони підходять як для телефонів, так і для ноутбуків і інших пристроїв на Windows.

Всі вони підходять як для телефонів, так і для ноутбуків і інших пристроїв на Windows

Battery Doctor

Дізнаємося ємність смартфона за допомогою USB тестера

USB тестер - це, по суті, той же мультиметр, тільки призначений для сучасних пристроїв. Їм, на відміну від звичайного приладу, можна заміряти і ємність АКБ мобільного пристрою.

Прилад простий і зрозумілий у використанні, підключається через USB-порт. Він здатний виміряти струм і напруга, вивести отримані дані на дисплей. Підраховує кількість енергії, що проходить через нього, що використовується для визначення ємності АКБ. Всі свої обчислення прилад зберігає в незалежних блоках пам'яті, до даних завжди можна повернутися і перевірити ще раз. Непотрібну інформацію можна видалити за допомогою клавіші скидання вмісту.

Як заміряти ємність батареї тестером:

 1. Повністю розрядити випробувану батарею.
 2. Виставити значення активної комірки пам'яті тестера на 0.
 3. Послідовно включити в ланцюг зарядний пристрій і потрібний акумулятор.
 4. Коли апарат буде повністю заряджений, тестер покаже рівень ємності батареї.

Вступити можна і повністю навпаки: спочатку повністю зарядити телефон, а потім вимірювати час його повної

Вступити можна і повністю навпаки: спочатку повністю зарядити телефон, а потім вимірювати час його повної

USB Тестер для вимірювання ємності акумуляторів

Якщо від початкової ємності (заявленої виробником) залишилося менше 50%, краще її поміняти. Також зробити це слід, якщо її зовнішній вигляд залишає бажати кращого - є здуття і деформації.

Зробити виміри можна різними способами, але як стверджують відгуки та думки на різних форумах, у всіх - у тому числі і мобільних додатків - є похибка, а значить, результат буде неточним.

Найнадійнішим є вимір через USB тестер. Однак купувати цей прилад доцільно, тільки якщо передбачається регулярне його використання. Для одного-двох акумуляторів не має сенсу. Добре, що вимір ємності - далеко не єдина його функція.

Лента Новостей

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация