Як перевірити блок живлення ноутбука без сервісного центру

 1. перевіряємо оточення
 2. Зарядний пристрій під підозрою
 3. Чи є напруга: тестуємо блок живлення
 4. Кращий вихід - новий адаптер

Ноутбук - складний прилад, але може обійтися без багато чого. Закінчилося місце на вінчестері - зберігайте інформацію на знімний диск, неполадки з клавіатурою - є мишка. Батарея не працює - можна підключитися до мережі. Однак є один незамінний девайс, без якого найпотужніший і сучасний лептоп через кілька годин перетвориться в стильну, але марну іграшку.

Вже здогадалися, про що йде мова Вже здогадалися, про що йде мова? Правильно, про зарядному пристрої - «кровоносній судині», який живить батарею - «серце» лептопа. Насправді блок живлення - досить надійний девайс і виробники розраховують, що будуть вони з ноутбуком «жити довго і щасливо і помруть в один день».

Але сувора реальність вносить свої корективи. Раптові скачки напруги в мережі, гострі зуби домашніх вихованців, ніжка крісла, поставлена ​​на шнур - будь-який з цих моментів може раптово «обірвати життя» адаптера. Що робити, якщо ноутбук раптом перестав заряджатися? Є кілька варіантів, щоб з'ясувати, в чому проблема. Про них ми постараємося просто і конкретно розповісти далі.

перевіряємо оточення

Якщо ноутбук з якихось причин перестав заряджатися або не включається, не поспішайте засмучуватися і нести лептоп в сервіс.

Спочатку перевірте наступні моменти:

 • чи є напруга в мережі. Часто буває, що відключили світло або рівня напруги недостатньо, для зарядки лептопа. Для цього просто включіть світло в кімнаті;
 • дізнайтеся, чи працює розетка, в яку вставлений адаптер. Включіть в неї точно працює прилад (планшет, фен або мобільний телефон).
 • інший варіант - включіть ноутбук в іншу, напевно працює, розетку. Наприклад, туди, де зазвичай включений телевізор.

Якщо все з перерахованого в порядку, а лептоп Неможливо зарядити телефон, переходите до серйозного огляду блоку живлення.

Зарядний пристрій під підозрою

З'ясувати, що зламався саме адаптер, можна дуже просто З'ясувати, що зламався саме адаптер, можна дуже просто. Для цього потрібна одна «дрібничка» - інший блок живлення від такого ж ноутбука. Ви підключаєте працює адаптер до свого ноуту. Якщо він включається і зарядка йде - 100% проблема в зарядному пристрої.

Все елементарно, як казав Шерлок Холмс, але є одна заковика - мало у кого в будинку є другий такий же блок живлення. Запасний адаптер зазвичай залишають на роботі для підстраховки. Тому далі ви дізнаєтеся, як перевірити стан зарядного пристрою іншими способами.

 1. Огляд роз'ємів. Перевірте, чи щільно застромлять кабель, який веде від вилки до «чорної коробочці». Заодно подивіться стан вхідного отвору під штекер в самому ноут. Воно не повинно хитатися, мати тріщини і відколи на корпусі.
 2. Зовнішній вигляд блоку живлення (чорного коробка). Подивіться, чи немає на ньому слідів оплавлення або тріщин. У працюючого адаптера при включенні повинна світитися лампочка (такими індикаторами оснащені деякі моделі, наприклад, зарядні пристрої Asus ).
 3. Стан кабелів. Шукаємо фізичні ушкодження. Це може бути перебитий або порваний шнур. Така проблема виникає через нашу недбалість - поставили важкі меблі, передавили кабель ящиком столу, тягнули включений в мережу ноутбук в іншу кімнату. «Зона ризику» - місце, де роз'єм вставляється в ноутбук, там найчастіше перетирається оболонка кабелю, і з'являються оголені дроти.

«Зона ризику» - місце, де роз'єм вставляється в ноутбук, там найчастіше перетирається оболонка кабелю, і з'являються оголені дроти

Часта причина проблем з кабелем - погана якість ізоляції і проводів. В результаті вони можуть ламатися та рватися навіть від невеликого зусилля. А при мінусовій температурі неякісний провід просто кришиться. Така неприємність виключена, якщо ви користуєтеся оригінальними Блоками живлення від Apple або японського концерну Toshiba .

Виявили пошкодження кабелю або корпусу - такий адаптер використовувати більше не можна. Ремонт в домашніх умовах - справа ненадійна, а в майстерні - нерентабельне. Тому краще відразу підібрати новий блок живлення. Адаптери відомих марок, таких як Acer, знайти нескладно в будь-якому комп'ютерному магазині. Якщо ж ви - володар ноутбука не найпопулярнішою фірми, то проблему допоможе вирішити інтернет.

Чи є напруга: тестуємо блок живлення

Пропонуємо ще два способи з'ясувати, що не так в самому зарядному пристрої - той самий «чорному коробочці». Вам знадобляться тестер (мультиметр) або маленька автомобільна лампочка до 24 Вольт.

Варіант 1

 1. Увімкніть адаптер в мережу.
 2. Візьміть мультиметр і виставте його на діагностику постійного струму. Для цього подивіться, яке вихідна напруга вказано на етикетці блоку живлення (після слова OUTPUT, позначається V). Якщо показано стандартне значення від 15 до 20 Вольт - встановіть тестер на 20, якщо параметр більше 20 - перемкніть мультиметр на 200.
 3. У коннектор адаптера вставте червоний штир тестера (плюс). Чорний тестер (мінус) покладіть на зовнішню металеву частину штекера.
 4. Подивіться, що показує мультиметр. Працюючий блок живлення покаже заявлене напруга на виході або трохи вище. Якщо мультиметр видасть 0 або невеликі цифри, значить, блок живлення наказав довго жити.

Варіант 2

Відразу попередимо: щоб така діагностика не привела до сумних наслідків, бажано хоч трохи розбиратися в електротехніці.

Цей спосіб годиться, коли тестера немає, а лампочка в наявності. Візьміть маленьку автолампочку і два проводка. Підключіть проводки до лампочки і вставте їх в штекер блоку живлення. Лампочка запалилася, адаптер працює. Але може бути, що при підключенні до лептопу напруга падає і його недостатньо для нормальної зарядки.

У разі, коли перевірка показала, що блок живлення працює нормально - шукайте причину неполадок в самому ноутбуці. Спробуйте включити лептоп без адаптера, тільки на батареї. Коли результат нічого не дає, можливо, проблема в BIOS. Якщо ви не комп'ютерник, туди краще не лізти - несіть ноутбук в сервіс.

Кращий вихід - новий адаптер

Якщо домашня експертиза точно встановила, що зламався саме блок живлення, доведеться замінити його новим. Чи не турбуйтеся, в будь-якому випадку це обійдеться дешевше, ніж покупка батареї або ремонт ноутбука в сервісному центрі. Вибираючи новий адаптер, звертайте увагу на параметри: вони повинні повністю збігатися з тими, що вказані на етикетці зламаного блоку живлення. Виробники роблять оригінальні зарядні пристрої, які не підходять до ноутбуків інших фірм.

Потрібно знати: Потрібно знати:

 • тип і розмір штекера (буває прямокутний або циліндричний, діаметр вимірюється в;
 • вхідна напруга (INPUT, V);
 • напруга на виході (OUTPUT, V);
 • силу вихідного струму (OUTPUT, А чи мА);
 • потужність блоку живлення (OUTPUT, W) - вказується не на всіх пристроях.

З параметрами визначилися, тепер потрібно вирішити, який блок живлення ви шукаєте: «рідний» від виробника або універсальний. Кожен варіант має свої плюси і мінуси.

Головне достоїнство фірмового пристрою в тому, що воно ідеально підійде до вашого лептопу. Досить знати серію ноутбука і можна купувати блок живлення. Єдиний момент, який багатьох утримує від покупки оригінальних адаптерів - це ціна.

Для тих, хто хоче заощадити, продавці пропонують універсальні блоки живлення. Їх перевага - в змінних насадки, які можна підбирати для конкретної моделі ноутбука. Збирають такі адаптери, як правило, невідомі китайські фірми, тому і якість залишає бажати кращого. Купуючи універсальний зарядний пристрій, ви не можете знати напевно, як поведе себе ноутбук.

Ще один варіант - це сумісні зарядні пристрої, які підходять під конкретні серії певних брендів. Тут можна знайти такі блоки живлення для ноутбуків Dell. На сайті вказані основні параметри адаптерів, серії, є фото. Тому ви не купуєте «кота в мішку», а чітко уявляєте, що замовляєте.

Тому ви не купуєте «кота в мішку», а чітко уявляєте, що замовляєте

Дбайливе ставлення до блоку живлення допоможе зберегти його в робочому стані весь термін роботи ноутбука. Якщо ж неприємність все-таки трапилася, то тепер ви знаєте, що робити і зможете без майстра визначити причину. Зламалося зарядний пристрій - в його заміні теж немає нічого страшного. Грамотна діагностика, правильний вибір нового адаптера - і ваш ноутбук знову готовий до роботи. Користуйтеся на здоров'я!

Вже здогадалися, про що йде мова?
Що робити, якщо ноутбук раптом перестав заряджатися?

Лента Новостей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация