Як дізнатися, чи відеокарта на ноутбуці

 1. Варіант 1: Візуальна перевірка
 2. Спосіб 2: Перевірка характеристик в спеціалізованому ПО
 3. Спосіб 3: Поглиблене тестування
 4. Спосіб 4: Перевірка стандартними засобами Windows
 5. Перевірка через інтернет

Відеокарта - це один з найважливіших компонентів комп'ютера, який визначає його продуктивність в іграх і професійних програмах, які так чи інакше пов'язані з обробкою графіки. Навіть для коректного відображення відео на сайтах потрібен хоч якийсь більш-менш сучасний графічний адаптер.

Навіть для коректного відображення відео на сайтах потрібен хоч якийсь більш-менш сучасний графічний адаптер

Необхідність в перевірці працездатності відеокарти виникає в тих випадках, коли якість роботи адаптера встає під сумнів або за умови, що ви раніше проводили його заміну. Перевірка необхідна не тільки для виявлення будь-яких дефектів, але для оцінки можливостей продуктивності.

Сам процес перевірки можна розділити умовно на кілька типів:

 • Візуальний огляд;
 • Перевірка характеристик відеокарти в спеціальних програмах і / або інструментах;
 • Проведення стрес-тесту в спеціальних програмах;
 • Перевірка працездатності за допомогою стандартних засобів Windows.

Перевірка програмними засобами увазі огляд поточних характеристик і проведення стрес-тестів, в ході якого будуть виміряні показники продуктивності відеокарти в умовах різної навантаження на неї. Зробивши аналіз отриманих даних можна визначити наскільки добре працює відеокарта.

Тестування рекомендується проводити тільки в тих випадках, коли у вас є для цього будь-які підстави. Наприклад, перед установкою якийсь важкої гри / програми, що вимагає ресурсів графічного ядра комп'ютера. Занадто часто запускати стрес-тестування відеокарти не рекомендується, так як це може негативно позначитися на її працездатності в майбутньому.

Варіант 1: Візуальна перевірка

Якщо ви стали помічати останнім часом значне падіння продуктивності відеокарти і те, що вона стала часто і сильно нагріватися, то рекомендується в першу чергу провести візуальний огляд на наявність пошкоджень або забруднень. До візуальним оглядом рекомендується вдаватися в наступних випадках:

 • У комп'ютерних іграх і спеціалізованих графічних програмах стали з'являтися баги і / або вони зовсім перестали запускатися. Також в них могла просто серйозно впасти продуктивність. Це правило застосовується в тих випадках, коли раніше та чи інша програма / гра запускалася і працювала без нарікань;
 • При перегляді відео в плеєрі на комп'ютері або в браузері воно починає сильно гальмувати або з'являються інші проблеми з його відтворенням;
 • З'являються часті помилки. Іноді або часто ви можете спостерігати «Синій екран смерті»;
 • На екрані з'являються різні артефакти. Наприклад, кольорові смуги, пікселі, затемнені або дуже яскраві ділянки;
 • Якість графіки помітно падає і комп'ютер довго обробляє навіть нескладні операції;
 • На екрані нічого не відображається або виводиться каша з різнокольорових пікселів.

Дані проблеми не завжди пов'язані саме з графічним адаптером. Часто вони можуть йти разом з ним, наприклад, при несправності роз'ємів, самого екрану, застарілих драйверів і т.д. У будь-якому випадку рекомендується перевіряти відеокарту на наявність зовнішніх пошкоджень.

У випадку з ноутбуком це зажадає розбір корпусу, який можна зробити за такою інструкції:

 1. Вимкніть ноутбук від харчування. Додатково виймайте акумулятор з його корпусу.
 2. Зніміть задню кришку. У більшості випадків конструкція дозволяє її зняти, відкрутивши болти і / або прибравши засувки. Однак є ті моделі, де без втручання фахівців зняти кришку не вийде. На щастя, такі моделі зустрічаються дуже рідко.
 3. Огляньте «нутрощі» ноутбука на предмет будь-яких фізичних дефектів, наприклад, подряпин, здуття і т.д. Відеочіп в ноутбуках може мати різний зовнішній вигляд, але найчастіше його можна визначити по маркуванню виробника, наприклад, AMD або NVIDIA.
 4. Якщо під час огляду було виявлено багато пилу і сміття всередині корпусу, то рекомендується провести очистку. Можливо саме через пил були всі проблеми.

Спосіб 2: Перевірка характеристик в спеціалізованому ПО

За допомогою спеціалізованих програм ви можете переглянути характеристики відеокарти, а також провести примітивні тести на її продуктивність. Розглянемо взаємодію з відеокартою на прикладі програми AIDA64. Вона має відносно зрозумілий інтерфейс з підтримкою російської мови.

Читайте також:
Як розігнати відеокарту AMD Radeon (АМД Радеон)
Як перевірити відеокарту на комп'ютері на працездатність?
Як визначити, яка відеокарта стоїть на комп'ютері
Як розігнати відеокарту NVIDIA (Нвідіа) GeForce

Для початку потрібно дізнатися характеристики відеокарти:

 1. Запустіть програму і розкрийте гілку «Відображення», що розташована в лівій частині вікна.
 2. Там відкрийте пункт «Графічний процесор».
 3. В основній частині вікна будуть представлена ​​основна інформація, щодо вашої відеокарти.
 4. В основній частині вікна будуть представлена ​​основна інформація, щодо вашої відеокарти

Як приклад можна запустити невеликий тест на продуктивність і працездатність відеокарти, який називається «Тест GPGU»:

 1. У верхній частині вікна програми розкрийте контекстне меню пункту «Сервіс».
 2. Там виберіть варіант «Тест GPGPU».
 3. Там виберіть варіант «Тест GPGPU»

 4. Запуститься віконце з тестом. Якщо у вас кілька відеокарт, інтегрованих в ноутбук, то потрібно встановити галочку навпроти тієї, яку збираєтеся тестувати в даний момент. Список відеокарт розташований у верхній частині вікна.
 5. Після того, як ви вибрали потрібну відеокарту потрібно натиснути на кнопку «Start Benchmark». Тест буде запущений.
 6. Тест буде запущений

 7. Тестування буде проводитися по 12 різними параметрами, що займе деякий час. Час, який буде потрібно на виконання процедури буде варіюватися в залежності від характеристик вашого комп'ютера.
 8. Коли перевірка закінчиться натисніть на кнопку «Results», щоб вивантажити їх у окремий файл. Можливо, параметри, за якими проводиться перевірка вам мало про що говорять, але вони можуть стати в нагоді працівникам сервісних центрів і інших фахівців, якщо ви будите до них звертатися.
 9. Можливо, параметри, за якими проводиться перевірка вам мало про що говорять, але вони можуть стати в нагоді працівникам сервісних центрів і інших фахівців, якщо ви будите до них звертатися

Спосіб 3: Поглиблене тестування

Якщо на попередніх етапах не було виявлено проблем в роботі з відеокартою, то ви можете зробити поглиблене тестування. Воно робиться більше для того, щоб ви могли правильно розрахувати потенціал своєї відеокарти при використанні важких програм і / або при її розгоні.
Для проведення стрес-тестів потрібно використовувати спеціалізоване ПО, наприклад, програму FurMark:

 1. Відкрийте програму. В її інтерфейсі можна побачити поточну температуру вашої відеокарти і коротке зведення по характеристикам.
 2. Трохи нижче можна виставити настройки, при яких буде проводитися тестування. Наприклад, там можна задати дозвіл екрана вручну або вибрати готовий варіант з представлених пресетів.
 3. Провівши потрібні налаштування або залишивши їх за замовчуванням натисніть на кнопку «GPU stress test».
 4. Провівши потрібні налаштування або залишивши їх за замовчуванням натисніть на кнопку «GPU stress test»

 5. З'явиться віконце з попередженням про те, що на відеоадаптер буде дана велике навантаження, що спричинити за собою його перегрів. Натисніть на «GO!», Щоб запустити тестування.
 6. », Щоб запустити тестування

 7. Процес тестування може з'явитися не відразу, тому почекайте його появи кілька секунд. Після того, як воно з'явиться ви повинні побачити на екрані текстуру кільця, що складається з великої кількості деталізованих волосків.
 8. Суть даного тесту в тому, що це кільце почне рух, в ході якого волоски будуть міняти своє положення, створюючи тим самим навантаження на відеокарту і процесор комп'ютера. Під час тесту ви можете відстежувати температуру відеокарти і деякі інші параметри в нижній частині вікна. Якщо температура перевищить значення в 80 градусів і продовжить рости, то тест потрібно буде завершити, натиснувши на клавішу ESC.
 9. Якщо температура перевищить значення в 80 градусів і продовжить рости, то тест потрібно буде завершити, натиснувши на клавішу ESC

За якістю відтворення анімації кільця потрібно судити про якість роботи самої відеокарти. Якщо воно рухається ривками, певні його частини не опрацьовуються, то швидше за все є деякі проблеми в роботі відеокарти. Нормальне час тривалості тесту без перегрівів і серйозних підвисань варіюється в межах 10-20 хвилин.

Спосіб 4: Перевірка стандартними засобами Windows

При виявленні якихось явних неполадок під час проведення стрес-тесту або простого тесту, описаного в 2-му способі, рекомендується переглянути стан відеокарти через стандартну утиліту Windows:

 1. Викличте рядок «Виконати», скориставшись поєднанням клавіш Win + R. Туди введіть команду: dxdiag

  Щоб вона застосувала, натисніть Enter або «Ок».

 2. Туди введіть команду: dxdiag  Щоб вона застосувала, натисніть Enter або «Ок»

 3. Відкриється засіб діагностики від DirectX, де потрібно відкрити вкладку «Екран».
 4. Зверніть увагу на віконце з підписом «Примітки». Якщо були виявлені які-небудь неполадки, то там буде виведено відповідне повідомлення.
 5. Якщо були виявлені які-небудь неполадки, то там буде виведено відповідне повідомлення

Перевірка через інтернет

На деяких сайтах, в тому числі офіційних ресурсах виробників відеокарт можна зустріти пропозицію перевірити ваш пристрій в режимі онлайн. На жаль, адекватної перевірки очікувати не варто, так як в кращому випадку у вас запитають поточну модель відеокарти і порівняють її з можливістю запуску і коректністю роботи деяких ігор. Однак відеокарта використовується не тільки в іграх, плюс той факт, що ви дізнаєтеся чи зможе вас піти Fifa чи ні, не допоможе у виявленні проблем з пристроєм.

Виходячи з цього найкраще користуватися перевіреними утилітами для виявлення неполадок і тестування відеокарт. Онлайн-сервіси зараз не в змозі запропонувати адекватне рішення.

Лента Новостей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация