Як вибрати Wi-Fi роутер для USB 3G (4G) модему?

  1. Вибираємо маршрутизатор з підтримкою USB 3G
  2. Перевіряємо сумісність роутера і модема
  3. Відповіді на деякі популярні питання
  4. Післямова

Привіт! Я вже якось писав статтю, в якій розповідав про те, як роздавати 3G інтернет по Wi-Fi . Я писав про можливі варіанти. У цій статті я хочу більш детально зупиниться на виборі роутера, який буде працювати з USB 3G модемом. Розглянемо деякі нюанси, що б потім, після покупки устаткування, не виникло ніяких проблем.

як роздавати 3G інтернет по Wi-Fi

У мене є досвід в налаштуванні двох різних маршрутизаторів, які успішно працювали (а один і зараз працює) з USB модемом від Інтертелеком. Ось на цьому досвіді і ще на інформації з коментарів на цьому сайті, буде написана ця стаття.

[NEW] Рейтинги F1 на початок 2019 року:
ноутбуки

, роутери для будинку , Power bank , SSD , Smart TV приставки з підтримкою 4K UHD , ігрові відеокарти , процесори для ПК , підсилювачі Wi-Fi , смартфони до 10000 рублів , планшети для інтернет-серфінгу , антивіруси Зараз все активно проводять інтернет в селах, де як правило немає можливості підключити звичайний, кабельний інтернет. Та й провести ADSL, теж не завжди є можливість, навіть якщо є телефонна лінія. Так що там у селах, навіть за містом можуть виникнути подібні проблеми з інтернетом.

Але, в цих випадках, як правило виручає бездротовий 3G (4G) інтернет. Зараз і ціни вже не дуже високі. Це напевно єдиний вихід, коли немає можливості провести провідний інтернет. Але і тут не все так добре 🙂, від одного USB модему, може працювати тільки один комп'ютер, або ноутбук. А телефони, планшети, телевізори та інші чудеса сучасної техніки, з бездротовим модемом працювати не вміють. Їм Wi-Fi подавай, або хоча б підключення з мережевого кабелю.

Значить так, у Вас є більше двох пристроїв, які потрібно підключити до інтернету, а сам інтернет, це один USB модем? Нічого страшного, досить купити і налаштувати роутер, який вміє працювати з цими USB 3G (4G) модемами. Ви просто підключаєте модем до роутера, налаштовуєте, і роутер вже роздає інтернет на всі пристроїв, по Wi-Fi, або з мережевого кабелю, якщо в комп'ютері наприклад немає Wi-Fi. Але, якщо ви не хочете прокладати кабель від роутера до комп'ютера, то можете купити USB Wi-Fi приймач, докладніше в цієї статті.

Практично всі відомі виробники, такі як: Asus, Tp-Link, D-Link, Zyxel, Tenda випустили по кілька моделей маршрутизаторів, які відмінно працюють з більшістю популярних 3G (4G) модемів.

Ось, в цьому і вся фішка, з більшістю модемів, а не з усіма.

Як я вже писав вище, все роутери, які підтримують USB модеми, підтримують не всі моделі модемів. Простіше кажучи, може вийде так, що у Вас вже є модем, Ви купили роутер, наприклад той же RT-N56U (не дешеве пристрій) і він просто не вміє працювати з Вашим модемом. У підсумку: кілька днів болісної настройки, сотні спроб прошити роутер і політ в стіну 🙂.

Щоб цього всього не було, перед покупкою потрібно дізнатися, чи буде обраний Вами маршрутизатор працювати з модемом, який у Вас вже є, або який Ви збираєтеся купити. Це дуже важливо!

Вибираємо маршрутизатор з підтримкою USB 3G

Вибрати роутер зараз не складно. Зайдіть в якийсь популярний інтернет магазин, і дивіться всі пристрої, які підтримують USB 3G. Зазвичай, в описі, зазначено так: WAN-порт: USB 3G. Це означає, що маршрутизатор дружить з USB модемами. Або зайдіть в будь-який, звичайний комп'ютерний магазин і запитайте у консультанта.

Ви напевно хочете, щоб я щось порадив? Ну дивіться, у мене деякі час працював TP-LINK TL-MR3220, про налаштування якого я писав у статті " Установка і настройка TP-Link TL-MR3220. Налаштовуємо Wi-Fi роутер на роботу з 3G / 4G модемом, або кабельним інтернетом ". Але, приблизно через півтора місяці, він зламався, перестав визначати модем. І той з яким він працював - Novatel U720, і я ще пробував підключати модем від Київстар (модель на зразок ZTE MF180s, точно не пам'ятаю). Але TP-LINK TL-MR3220 працював добре, до того ж, він не дорогий і працює з безліччю модемів.

Я його замінив на Asus RT-N13U (Rev.B1), про налаштування якого писав в цій статті - https://f1comp.ru/internet/nastrojka-wi-fi-routera-asus-rt-n13u-rev-b1-na-rabotu-s-3g-modemom/ . Відмінний роутер за свою ціну! З модемом Novatel U720 (провайдер Інтертелеком, Україна) подружився дуже швидко. Проблем не виникло зовсім. До речі, цієї зими, він працював при температурі приблизно - 10 градусів (це в тому місці, де стоїть роутер і модем). І начебто нічого, живий 🙂.

TP Link

Але, ці дві моделі (про які я писав вище) вже трохи застаріли, хоча TP Link TL Mr3220 і його старший брат TP Link TL Mr3420 ще дуже популярні. Є ще TP-LINK TD-W8968, який так само варто розглядати, і невеликий TP-Link TL-MR3040. Та й ціни на них дуже хороші. За співвідношенням ціна / якість, TP Link напевно лідирує.

Asus

Якщо Ви хочете щось серйозніше, то рекомендую взяти Asus (але і дорожче буде). Наприклад RT-N65U, RT-AC56U, RT-N56U, RT-AC66U. Це дорогі маршрутизатори, чесно кажучи, не знаю, чи є сенс брати таку "машину" для роботи з USB модемом. Я б купив щось простіше, навіть від Asus, наприклад маленький Asus WL-330N3G (але для великої кількості різних пристроїв, я б радив брати повноцінний роутер).

Я б купив щось простіше, навіть від Asus, наприклад маленький Asus WL-330N3G (але для великої кількості різних пристроїв, я б радив брати повноцінний роутер)

Zyxel

У цього виробника так само є цікаві і популярні моделі: Keenetic Giga II, Zyxel Keenetic II, Zyxel Keenetic Omni, Zyxel Keenetic 4G II.

Дивіться ще Tenda, D-Link, Edimax. Як я вже писав, вибрати є з чого. Тут проблем виникнути не повинно.

Перевіряємо сумісність роутера і модема

Це дуже важливо! Якщо Ви збираєтеся купувати тільки роутер, модем у Вас вже є, то потрібно зрозуміти, чи сумісні вони. Як правило, у кожного виробника (у кожної моделі маршрутизатора) є сторінка, на якій зазначені підтримувані модеми і провайдери.

Вам потрібно дізнатися модель вашого модему. Саме модель, а "4G модем від МТС", або "Модем Білайн" (як мені зазвичай пишуть в коментарі), це не модель.

Після того, як Ви вже вибрали роутер і знаєте який будете купувати (або вже маєте) модем, то можна перевірити їх на сумісність.

Ось деякі сторінки, на яких можна оглянути списки підтримуваних модемів:

Для роутерів TP-Link - http://www.tp-linkru.com/products/?categoryid=202&mode=complist . Виберіть потрібний пристрій і дивіться модеми, які їм підтримуються. Увага! Цей список для Росії (для російських провайдерів), що б подивитися наприклад для України, змініть країну у верхній частині сторінки.

Список для роутерів ZyXEL - http://zyxel.ru/kb/2222

Для Asus, Tenda і інших, я так і не знайшов списки підтримуваних модемів (можливо Ви знаєте?). Тому, тут є два варіанти: або беремо телефон, дзвонимо в службу підтримки (виробника маршрутизатора) і запитуємо про сумісність певних моделей. Або набираємо в гуглі приблизно такий запит "Keenetic Giga II і Novatel U720" (модель роутера і модема). І дивимося, яка там є інформація. Можливо, вже хтось намагався подружити ці два пристрої.

Коли Ви вже маєте сумніви щодо сумісності вибраних Вами пристроїв, можна купувати і налаштовувати. проблем виникнути не повинно. Хіба що, відразу відновите прошивку .

Відповіді на деякі популярні питання

Чи використовує роутер інтернет, коли пристрої не підключені?

Зустрічав таке питання колись в коментарях. Проблема була в тому, що роутер сам використовував інтернет, коли всі пристрої були відключені. Я розумію, що 3G інтернет він як правило лімітний, але ті кілька мегабайт, які викачує роутер, це не страшно. Просто, йому потрібно перевіряти, чи є з'єднання з інтернетом. За день набігає кілька мегабайт. Але я вважаю, що це не страшно.

Чи можна розмістити роутер з модемом на холоді?

Що б поліпшити якість прийому, часто доводиться розміщувати роутер і модем в місцях, де мережа краще і стабільніше. Знайти краще покриття можна програмою AxesstelPst EvDO (Підключивши модем до ноутбука, а коли закінчите тестувати мережу, то підключіть до роутера).

Так ось, зазвичай, це горище, веранда і т. Д. Там, де взимку холодно. Тут складно відповісти конкретно, але у мене, роутер (Asus RT-N13U (Rev.B1) і модем успішно перенесли температуру приблизно 10 градусів. Я їх не відключаю, зовсім, вони постійно працюють. Начебто все добре, але всяке може бути 🙂. Головне, що б не було вологи. І в целофанові пакети, краще їх не замотувати.

Чи можна використовувати USB подовжувач для підключення модему до роутера?

Можна, можливо. Але, якщо є можливість обійтися без подовжувача, то краще підключити модем безпосередньо. Так само, якщо Ви помічаєте якісь проблеми: обриви зв'язку, низьку швидкість, поганий сигнал і т. Д., То спробуйте прибрати USB подовжувач.

У мене подовжувач десь понад два метри, і все добре. Причому подовжувач, самий постій і дешевий.

Післямова

Сподіваюся, мені вдалося повністю відповісти на питання по вибору маршрутизатора з підтримкою бездротових модемів.

Якщо у Вас є якісь питання, чи доповнення, то задавайте, не соромтеся 🙂.

Всього доброго!

Значить так, у Вас є більше двох пристроїв, які потрібно підключити до інтернету, а сам інтернет, це один USB модем?
Ви напевно хочете, щоб я щось порадив?
Com/products/?
Можливо Ви знаєте?
Чи можна розмістити роутер з модемом на холоді?

Лента Новостей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация