Як відключити тачпад на ноутбуці

 1. Відключення тачпада при наявності офіційних драйверів
 2. Клавіші для відключення
 3. Як відключити тачпад в параметрах Windows 10
 4. Використання налаштувань Synaptics в панелі управління
 5. Центр мобільності Windows
 6. Як відключити тачпад, якщо драйверів або програми для нього немає
 7. Відключення сенсорної панелі на ноутбуках Asus
 8. На ноутбуці HP
 9. Lenovo
 10. Acer
 11. Sony Vaio
 12. Samsung
 13. Toshiba

Сьогодні цілком розбирається в комп'ютерах людина, запитав мене про те, як відключити тачпад на його ноутбуці, так як він заважає при роботі Сьогодні цілком розбирається в комп'ютерах людина, запитав мене про те, як відключити тачпад на його ноутбуці, так як він заважає при роботі. Я підказав, а потім подивився, чи багато хто цікавляться цим питанням в Інтернеті. І, як виявилося, дуже багато, а тому має сенс докладно написати про це. Див. також: Чи не працює тачпад на ноутбуці Windows 10 .

В інструкції поетапно розповім спочатку про те, як відключити тачпад ноутбука за допомогою клавіатури, налаштування драйвера, а також в диспетчері пристроїв або Центрі підтримки портативних ПК Windows. А потім пройдуся окремо по кожній популярної марки ноутбука. Також може бути корисним (особливо якщо у вас є діти): Як відключити клавіатуру в Windows 10, 8 і Windows 7 .

Нижче в керівництві ви знайдете поєднання клавіш і інші методи для ноутбуків наступних марок (але для початку рекомендую прочитати першу частину, яка підійде майже для всіх випадків):

 • Asus
 • Dell
 • HP
 • Lenovo
 • Acer
 • Sony Vaio
 • Samsung
 • Toshiba

Відключення тачпада при наявності офіційних драйверів

Якщо на вашому ноутбуці стоять всі необхідні драйвера з офіційного сайту виробника (див. Як встановити драйвера на ноутбук ), А також супутні програми, тобто ви не встановлювали Windows, а після цього не використовували драйвер-пак (чого для ноутбуків я не рекомендую), то щоб відключити тачпад ви можете скористатися методами, передбаченими виробником.

Клавіші для відключення

На більшості сучасних ноутбуків на клавіатурі передбачені спеціальні клавіші для відключення тачпада - ви їх знайдете майже на всіх ноутбуках Asus, Lenovo, Acer і Toshiba (на деяких марках вони є, але не на всіх моделях).

Нижче, де написано окремо по маркам, фотографії клавіатур із зазначеними клавішами для відключення. У загальних рисах, вам потрібно натиснути клавішу Fn і клавішу зі значком включення / відключення сенсорної панелі, щоб відключити тачпад.

Важливо: якщо зазначені комбінації клавіш не спрацьовують, цілком можливо, не встановлено необхідне програмне забезпечення. Детально від цього: Чи не працює клавіша Fn на ноутбуці .

Як відключити тачпад в параметрах Windows 10

Якщо на вашому ноутбуці встановлена ​​Windows 10, а також є всі оригінальні драйвери для сенсорної панелі (тачпада), то відключити його можна використовуючи параметри системи.

 1. Зайдіть в Параметри - Пристрої - Сенсорна панель.
 2. Встановіть перемикач в стан Вимкнути.

Тут же в параметрах ви можете включити або відключити функцію автоматичного відключення тачпада при підключенні миші до ноутбука.

Використання налаштувань Synaptics в панелі управління

Багато ноутбуки (але не всі) використовують сенсорну панель Synaptics і відповідні драйвера до неї. З великою ймовірністю, і ваш ноутбук теж.

У цьому випадку, ви можете налаштувати автоматичне відключення тачпада при підключенні миші по USB (в тому числі, бездротової). Для цього:

 1. Зайдіть в панель управління, переконайтеся, що в пункті «Вид» встановлено «Значки», а не «Категорії», відкрийте пункт «Миша».
 2. Відкрийте вкладку «Параметри пристрою» з іконкою Synaptics.

На зазначеній вкладці ви можете налаштувати поведінку сенсорної панелі, а також, на вибір:

 • Відключити тачпад, натиснувши відповідну кнопку під списком пристроїв
 • Відзначити пункт «Відключати внутрішнє вказівний пристрій при підключенні зовнішнього вказівного пристрою до порту USB» - в цьому випадку, тачпад буде відключатися при підключенні миші до ноутбука.

Центр мобільності Windows

Для деяких ноутбуків, наприклад, Dell, відключення тачпада є в Центрі мобільності Windows, відкрити який можна з меню по правому кліку на значку батареї в області сповіщень.

Для деяких ноутбуків, наприклад, Dell, відключення тачпада є в Центрі мобільності Windows, відкрити який можна з меню по правому кліку на значку батареї в області сповіщень

Отже, зі способами, які передбачають наявність всіх драйверів виробника закінчили. Тепер перейдемо до того, що робити, оригінальних драйверів на тачпад немає.

Як відключити тачпад, якщо драйверів або програми для нього немає

Якщо описані вище методи не підходять, а встановлювати драйвера і програми з сайту виробника ноутбука ви не хочете, спосіб відключити тачпад все одно є. Нам допоможе диспетчер пристроїв Windows (також на деяких ноутбуках є відключення тачпада в БІОС, зазвичай на вкладці Configuration / Integrated Peripherals слід встановити Pointing Device в значення Disabled).

Відкрити диспетчер пристроїв можна різними способами, але той, який точно спрацює незалежно від обставин в Windows 7 і Windows 8.1 - це натиснути клавіші з емблемою Windows + R на клавіатурі, а у вікні ввести devmgmt.msc і натиснути «Ок».

У диспетчері пристроїв постарайтеся знайти ваш тачпад, розташовуватися він може в наступних розділах:

 • Миші і інші вказівні пристрої (швидше за все)
 • Пристрої HID (там тачпад може називатися HID-сумісна сенсорна панель).

Називатися сенсорна панель в диспетчері пристроїв може по-різному: USB-пристрій введення, USB-миша, а може і TouchPad. До речі, якщо зазначено, що використовується порт PS / 2 і це не клавіатура, то на ноутбуці це, швидше за все і є тачпад. Якщо ви точно не знаєте, який з пристроїв відповідає тачпаду, ви можете поекспериментувати - нічого страшного не трапиться, просто включите цей пристрій назад, якщо це не він.

Для відключення тачпада в диспетчері пристроїв, клікніть по ньому правою кнопкою миші і виберіть в контекстному меню пункт «Відключити».

Відключення сенсорної панелі на ноутбуках Asus

Для відключення сенсорної панелі на ноутбуках виробництва Asus, як правило, використовуються клавіші Fn + F9 або Fn + F7. На клавіші ви побачите значок, з перекресленим тачпадом.

На клавіші ви побачите значок, з перекресленим тачпадом

Клавіші для відключення тачпада на ноутбуці Asus

На ноутбуці HP

На деяких ноутбуках HP немає спеціальної клавіші для відключення сенсорної панелі. В цьому випадку, спробуйте зробити подвійний тап (торкання) по лівому верхньому кутку тачпада - на багатьох нових моделях HP він відключається саме так.

Є ще один варіант для HP - утримувати верхній лівий кут протягом 5 секунд для відключення.

Lenovo

На ноутбуках Lenovo використовуються різні комбінації клавіш для відключення - найчастіше, це Fn + F5 і Fn + F8. На потрібної клавіші ви побачите відповідний значок з перекресленим тачпадом.

Також ви можете використовувати налаштування Synaptics для зміни параметрів роботи сенсорної панелі.

Acer

Для ноутбуків марки Acer найбільш характерне поєднання клавіш - Fn + F7, як на зображенні нижче.

Sony Vaio

Стандартно, якщо у вас встановлені офіційні програми Sony, ви можете налаштувати тачпад, в тому числі відключити його через Vaio Control Center, в розділі «Клавіатура і миша».

Також, на деяких (але не на всіх моделях) є гарячі клавіші для відключення сенсорної панелі - на фотографії вище це Fn + F1, проте це також вимагає наявності всіх офіційних драйверів і утиліт Vaio, зокрема Sony Notebook Utilities.

Samsung

Майже на всіх ноутбуках Samsung для того, щоб відключити тачпад досить натиснути клавіші Fn + F5 (за умови, що є всі офіційні драйвера і утиліти).

Toshiba

На ноутбуках Toshiba Satellite і інших, зазвичай використовується комбінація клавіш Fn + F5, яка позначена значком відключення сенсорної панелі.

У більшості ноутбуків Тошиба використовується сенсорна панель Synaptics, відповідно доступна настройка за допомогою програми виробника.

Здається, нічого не забув. Якщо є питання - задавайте.

А раптом і це буде цікаво:

Лента Новостей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация