Як зробити завантажувальний диск і флешку Windows 7, 8.1, 10

 1. зміст
 2. 2. Вибір завантажувального носія
 3. 3. Створення образу диска
 4. 3.1. Установка Daemon Tools
 5. 3.2. Створення образу в Daemon Tools
 6. 4. Створення завантажувального диска
 7. 4.1. установка Astroburn
 8. 4.2. Запис диска в Astroburn
 9. 5. Створення завантажувальної флешки
 10. 5.2. Використання програми Rufus
 11. 5.3. Можливі проблеми і рішення
 12. 6. Посилання

Як створити завантажувальний диск або флешку для установки Windows 7, 8.1, 10, як зробити образ і записати його на диск, найпростіші і надійні способи.

Для установки Windows необхідний завантажувальний диск або завантажувальний флешка. У цій статті я розповім про найпростіші і надійних способи створення завантажувальних носіїв, які працюють з будь-якими версіями Windows (XP, 7, 8, 10).

зміст

зміст

1. Рекомендації

Якщо ви перевстановлюєте Windows на старому комп'ютері, то рекомендую виконати резервне копіювання файлів і параметрів . Підготуйте заздалегідь все необхідне для установки Windows .

Якщо ви придбали Windows на DVD-диску і у вашого комп'ютера або ноутбука є DVD-привід, то вам ця стаття не потрібна, переходите до наступної статті « Налаштування BIOS ».

2. Вибір завантажувального носія

Якщо у вас є інсталяційний диск c Windows, але у вашого комп'ютера або ноутбука немає DVD-приводу, то вам знадобитися комп'ютер з DVD-приводом для створення з інсталяційного диска завантажувальної флешки. Переходьте до розділу « Створення образу диска ».
Sandisk Cruzer

Якщо ви отримали Windows у вигляді файла-образу, то необхідно створити завантажувальний диск або флешку. Якщо у вашого комп'ютера або ноутбука є DVD-привід, то простіше і надійніше використовувати DVD-диск. Підготуйте 2-3 чистих диска DVD-R 16x і переходите до розділу « Створення завантажувального диска ».

Якщо у вашого комп'ютера або ноутбука немає DVD-приводу або вам ліньки йти в магазин за дисками , То візьміть флешку об'ємом від 4 Гб і переходите до розділу « Створення завантажувальної флешки ».

3. Створення образу диска

Ми використовуємо програму Daemon Tools для створення файлу-образу з інсталяційного диска Windows, який в подальшому знадобиться для створення завантажувальної флешки. Завантажити її ви можете в кінці статті в розділі « посилання ».

3.1. Установка Daemon Tools

Встановити програму досить просто. Після запуску інсталятора і кілька разів натисніть «Далі».

3.2. Створення образу в Daemon Tools

Вставте диск Windows в DVD-привід і закрийте вікно автозапуску, якщо воно з'явиться. Знайдіть ярлик «DAEMON Tools Lite» на робочому столі або в меню «ПУСК» і запустіть програму. Натисніть на значок диска з дискетою «Створити образ диска».

Перевірте, що вибраний саме той привід, в який ви вставили інсталяційний диск Windows. Буква диска в провіднику Windows і у вікні програми повинні збігатися.

Зніміть галочку з пункту «Додати до Каталогу образів» і натисніть на кнопочку з трьома крапками «...» для вибору папки для збереження файлу-образу. Врахуйте, що він може зайняти до 3.5 Гб.

Рекомендую зберігати файл-образ на окремому розділі диска (наприклад, «D»). У графі «Ім'я файлу» введіть, наприклад, «Windows_7», щоб ви потім могли зрозуміти, що це за файл. У назві рекомендую не використовувати російські букви і прогалини. У графі «Тип файлу» обов'язково виберіть «Стандартні ISO образи (* .iso)» і натисніть «Зберегти».

Перевірте, що всі вказано правильно і натисніть «Старт».

Процес створення образу займає всього 3-5 хвилин. В кінці має з'явитися повідомлення «Створення образу завершено». Натисніть кнопку «Закрити» і завершите роботу основної програми, натиснувши на хрестик.

Якщо з'явилося повідомлення з помилкою або процес завис на місці, значить або інсталяційний диск, або DVD-привод пошкоджені. Спробуйте протерти диск сухою м'якою тканиною і повторіть все заново або використовуйте інший комп'ютер.

4. Створення завантажувального диска

Програма Astroburn потрібна нам для запису файлу-образу на DVD-диск. Завантажити її ви можете нижче в розділі « посилання ». Якщо ви плануєте використовувати для установки Windows флешку, то пропустіть цей розділ.

4.1. установка Astroburn

Встановити програму досить просто. Після запуску інсталятора і кілька разів натисніть «Далі».

4.2. Запис диска в Astroburn

Вставте чистий диск в DVD-привід і закрийте вікно автозапуску, якщо воно з'явиться. Знайдіть ярлик «Astroburn Lite» на робочому столі або в меню «ПУСК» і запустіть програму. Перейдіть на вкладку «Образ» і натисніть на значок праворуч від поля «Шлях до файлу образу».

Знайдіть де у вас на диску знаходиться файл-образ Windows, виділіть його лівою кнопкою мишки та натисніть «Відкрити». Наприклад, у мене все образи дисків знаходяться на диску «D» в папці «ISO».

Ще раз перевірте, що ви вибрали правильний файл і встановлена ​​галочка «Перевірити» біля назви DVD-приводу. Це дозволить переконатися в тому, що диск записаний без помилок і процес установки Windows несподівано не перерве. Також рекомендую виставити швидкість запису 8.0x, це оптимально для дисків DVD-R 16x. Натисніть «Почати запис».

Процес запису диска разом з перевіркою займає до 10 хвилин. Завершивши закрийте програму. Якщо з'явилося повідомлення з помилкою або процес завис на місці, значить або вам попався поганий диск, або зношений DVD-привід.

Спробуйте записати ще раз на новий диск, якщо не вийти, то використовуйте інший комп'ютер.

5. Створення завантажувальної флешки

5.1. Способи створення завантажувальних флешок

Є безліч способів і програм для створення завантажувальних флешок, від ручного прописування команд в командному рядку, до використання загрузчиков Linux. Недолік командного рядка - складність для початківців і ймовірність помилок. Недолік загрузчиков Linux в тому, що такі флешки завантажуються не на всіх комп'ютерах.

Є ще офіційна програма від Microsoft для створення завантажувальних флешок «Windows USB / DVD Download Tool». Вона дуже проста у використанні і флешки, записані з її допомогою завантажуються на більшості комп'ютерів. Але ця програма має ряд обмежень. Наприклад, для її використання в Windows XP необхідно додатково встановити ще кілька громіздких доповнень (.NET Framework 2.0 і Image Mastering API v2), а для того, щоб в Windows 7 x32 створити завантажувальний флешку для установки Windows 7 x64 потрібно скопіювати в папку з програмою додатковий файл або возитися з командним рядком. В роботі програми бувають і інші проблеми.

Тому я вирішив дати вам всього один, але простий і надійний спосіб створення завантажувальних флешок, який підходить для будь-яких операційних систем і комп'ютерів, за допомогою програми «Rufus».

5.2. Використання програми Rufus

Програма «Rufus» призначена для створення завантажувальних флешок для установки різних операційних систем, включаючи Windows XP, 7, 8, 8.1, 10. Вона не вимагає установки і її можна запускати в будь-який з операційних систем від Windows XP до Windows 10 незалежно від розрядності .

Завантажити цю програму ви можете в розділі « посилання ». Далі вам потрібно будь-який комп'ютер з встановленою Windows і флешка об'ємом від 4 Гб.
Transcend JetFlash 790 8Gb

Вставте флешку в комп'ютер і якщо на ній є цінні файли, то скопіюйте їх на жорсткий диск. Відразу після створення завантажувальної флешки або коли вже закінчите установку Windows їх можна буде повернути назад.

Очищати і форматувати флешку необов'язково, просто запустіть програму Rufus і перевірте, що флешка обрана в поле «Пристрій».

Далі насамперед вибираємо файл-образ Windows, так як після його вибору можуть злетіти попередні налаштування. Виберіть «ISO-образ» і натисніть кнопочку поруч з цим полем, як показано на скріншоті нижче.

Знайдіть де у вас на диску знаходиться файл-образ Windows, виділіть його лівою кнопкою мишки та натисніть «Відкрити». Наприклад, у мене раніше створений образ знаходиться на диску «D».

Тепер потрібно вибрати тип завантажувального розділу (MBR або GPT) і прошивки материнської плати комп'ютера (BIOS або UEFI), на який буде встановлюватися Windows. Це не так складно, як звучить

MBR - більш простий і надійний тип завантажувального розділу, але не підтримує жорсткі диски більше 2 Тб. Якщо у вас немає диска об'ємом 3 Тб і більше, то рекомендую використовувати цей тип розділу, щоб уникнути деяких можливих проблем в майбутньому.

GPT - більш просунутий тип завантажувального розділу, що підтримує диски дуже великого обсягу. Якщо у вас жорсткий диск об'ємом 3 Тб і більше, то використовуйте цей тип розділу інакше комп'ютер побачить тільки близько 2.3 Тб. В інших випадках не рекомендую розмітку GPT, так як з нею бувають різні проблеми.

Прошивка материнської плати може бути BIOS або UEFI. Це можна дізнатися в керівництві або на сайті виробника материнської плати або ноутбука, а також візуально при вході в завантажувальну програму Setup. Для цього потрібно затиснути кнопку «Delete», «F2», «F10» або «Esc» відразу після включення комп'ютера. Яку саме кнопку натискати можна прочитати в повідомленнях, що з'являються відразу після включення комп'ютера.

В текстовому вигляді.

У графічному вигляді.

Якщо ви не встигаєте прочитати, то натисніть кнопку «Pause» для припинення завантаження. Продовж можна натисканням будь-якої клавіші, в тому числі і тієї, яка призначена для входу в Setup.

Якщо вид програми Setup як на картинці нижче, то це класичний BIOS.

Якщо як на наступній картинці, то це UEFI.

Отже, якщо у вас класичний BIOS, то вибираємо в полі «Схема розділу і тип системного інтерфейсу» пункт «MBR для комп'ютерів з BIOS або UEFI». Це найбільш універсальний варіант і флешку можна буде використовувати для установки на різних комп'ютерах, як з BIOS, так і з UEFI.

Якщо ви точно визначили, що у вас UEFI і розмір диска не перевищує 2 Тб, то вибирайте «MBR для комп'ютерів з інтерфейсом UEFI». Якщо у вас UEFI і диск 3 Тб і більше, то вибирайте «GPT для комп'ютерів з інтерфейсом UEFI».

Далі потрібно вибрати «Файлову систему». Якщо на попередньому кроці ви вибрали «MBR для комп'ютерів з BIOS або UEFI», то вибирайте NTFS. Якщо другий або третій пункт з UEFI, то вибирайте FAT32, так як UEFI не працює з NTFS.

Розмір кластера залишаємо за замовчуванням, а в полі «Мітка тому» можна написати, наприклад, «Windows7 x32» (або x64), щоб ви потім могли визначити що на цій флешці.

Ще раз перевірте всі налаштування і правильність вибору способу. Обраний образ диска відображається в самому низу програми. Замість назви флешки може бути написано «CD_ROM», до буква диска повинна збігатися з флешкою.

Натисніть на кнопку «Старт» і підтвердіть знищення вашої флешки разом з комп'ютером

Чекайте закінчення записи, це може зайняти від 3 до 20 хвилин в залежності від обсягу образу і швидкості флешки і має завершитися повним заповненням зеленої смужки і написом «Готово» в нижній частині програми.

Після цього на завантажувальну флешку можна дописувати будь-які файли і користуватися як звичайною флешкою. Якщо вона справна, то це не вплине на її роботу в якості установчого диска. Але виконуйте безпечне вилучення флешки за допомогою значка в системному треї.

5.3. Можливі проблеми і рішення

Проблеми можуть виникнути через поганий флешки, поганого USB-подовжувача, зіпсованого або недокачаних з інтернету файлу-образу або самого комп'ютера, на якому відбувається запис.

Можливі рішення:

 • форматування і перевірка флешки на погані блоки
  (В програмі Rufus є галочка)
 • вставка флешки в задній USB-роз'єм комп'ютера
 • перевірка контрольної суми образу Windows
  (Наприклад, програмою Hash Calculator)
 • запис флешки на іншому комп'ютері
 • заміна флешки на іншу

Що стосується перевірки контрольної суми образу, то зазвичай на сайті де ви завантажуєте образ є його контрольна сума (або хеш). Контрольну суму також потрібно розрахувати для скачав файлу за допомогою спеціальної програми Hash Calculator, яку ви можете завантажити нижче в розділі « посилання ». Якщо розрахована контрольна сума збігається із зазначеною на сайті, то файл викачаний без пошкоджень. Якщо хеш-кодування не збігаються, то файл пошкоджений і його необхідно завантажити заново. Інакше в процесі запису диска або установки Windows можливі помилки.

6. Посилання

За посиланнями нижче ви можете завантажити всі необхідні файли.

На цьому все, в наступній статті ми поговоримо про налаштування BIOS для завантаження з інсталяційного диска або флешки.

Sandisk Cruzer
Transcend JetFlash 790 8Gb
Sandisk Cruzer

Лента Новостей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация