Як вибрати SSD диск для комп'ютера: переваги і недоліки накопичувача, огляд характеристик

 1. Що собою являє?
 2. Переваги і недоліки
 3. Головні характеристики
 4. обсяг
 5. інтерфейс підключення
 6. Швидкість читання / запису
 7. Тип пам'яті і час роботи до відмови
 8. Виробник
 9. функція TRIM
 10. прихована область
 11. огляд моделей
 12. Відео

Все більше користувачів набувають SSD диски для установки в ПК. Вони використовуються паралельно з HDD або замість них. Твердотільні накопичувачі мають багато переваг у порівнянні з жорсткими дисками. Тому потрібно знати, як вибрати SSD диск для комп'ютера правильно.

Що собою являє?

Твердотільний накопичувач - це немаханічне пристрій для зберігання інформації. Воно призначене для установки на ПК, ноутбуки, серверне обладнання і покликане замінити HDD-диски. SSD створюється на основі мікросхем пам'яті, якими управляє спеціальний контролер.

Переваги і недоліки

переваги:

 • висока швидкість читання / запису даних і продуктивність роботи;
 • низьке тепловиділення і споживання електроенергії;
 • немає шуму через відсутність рухомих деталей;
 • невеликі габарити;
 • висока стійкість до механічних пошкоджень (перевантаження до 1500g), магнітних полів, температурних перепадів;
 • стабільність часу зчитування даних незалежно від фрагментації пам'яті.

недоліки:

 • обмежена кількість циклів перезапису (1 000 - 100 000 разів);
 • висока вартість;
 • незахищеність перед електричними пошкодженнями;
 • ризик повної втрати інформації без можливості її відновлення.

Головні характеристики

Якщо ви купуєте SSD для установки на комп'ютер, зверніть увагу на його основні характеристики.

обсяг

При покупці SSD диска в першу чергу зверніть увагу на обсяг і цілі використання. Якщо ви купуєте його тільки для установки ОС, виберіть пристрій з об'ємом пам'яті 60 Гб і більше.

Сучасні геймери воліють встановлювати гри на твердотільні накопичувачі, щоб збільшити продуктивність. Якщо ви - один з них, тоді вам потрібен варіант з об'ємом пам'яті від 120 Гб.

Якщо ви купуєте твердотільний накопичувач замість жорсткого диска, виходьте з розрахунку, який обсяг інформації зберігається на комп'ютері. Але в цьому випадку ємність SSD диска не повинна бути менше 250 Гб.

Важливо! Вартість твердотільного накопичувача безпосередньо залежить від обсягу. Тому, якщо ваш бюджет обмежений, використовуйте SSD для установки операційної системи, а HDD для зберігання даних.

Велика частина сучасних моделей SSD дисків продається в форм-факторі 2,5 дюйма і вбудована в захисний короб. Через це вони схожі на класичні жорсткі диски такого ж розміру.

Корисно знати! Для установки 2,5-дюймового SSD диска в стандартне 3,5-дюймовий кріплення всередині корпусу ПК використовуються спеціальні перехідники. У деяких моделях корпусів передбачені гнізда під форм-фактор 2,5 дюйма.

На ринку зустрічаються 1,8-дюймові і менші твердотільні накопичувачі, які використовуються в компактних пристроях.

На ринку зустрічаються 1,8-дюймові і менші твердотільні накопичувачі, які використовуються в компактних пристроях

інтерфейс підключення

Твердотільні накопичувачі мають кілька варіантів інтерфейсів підключення:

 • SATA II;
 • SATA III;
 • PCIe;
 • mSATA;
 • M.2;
 • PCIe + M.2.

2

Найпоширеніший варіант - це підключення за допомогою SATA роз'єму. На ринку ще зустрічаються SATA II моделі. Вони вже не актуальні, але навіть якщо ви придбаєте такий пристрій, завдяки зворотної сумісності інтерфейсу SATA воно буде працювати з материнською платою, що підтримує SATA III.

При використанні твердотільного накопичувача з інтерфейсом PCIe може знадобитися установка драйверів, але швидкість передачі даних при цьому буде вище в порівнянні з SATA підключенням.

Моделі mSATA використовуються на компактних пристроях, але працюють за тим же принципом, що і стандартний інтерфейс SATA.

Моделі M.2 або NGFF (Next Generation Form Factor) - це продовження розвитку лінійки mSATA. Вони мають менші габарити і великі можливості для компонування виробниками цифрової техніки.

Швидкість читання / запису

Чим цей вище, тим продуктивніше комп'ютер. Середні показники швидкості:

 • читання 450-550 Мб / с;
 • запис 350-550 Мб / с.

Виробники можуть вказувати не фактичну, а максимальну швидкість читання / запису. Щоб дізнатися реальні цифри, перегляньте в інтернеті відгуки та огляди моделі, якій ви зацікавилися.

Крім цього, зверніть увагу на час доступу. Це час, за який диск знаходить необхідну програмою або ОС інформацію. Стандартний показник - 10-19 мс. Але оскільки у твердотільних накопичувачів немає рухомих частин, це значно швидше, ніж у жорстких дисків.

Тип пам'яті і час роботи до відмови

Є кілька типів використовуваних в SSD дисках осередків пам'яті:

 • MLC (Multi Level Cell);
 • SLC (Single Level Cell);
 • TLC (Three Level Cell);
 • 3D V-NAND.

MLC - найпоширеніший тип, який дозволяє зберігати в одному осередку два біти інформації. Він має відносно невеликий ресурс циклів перезапису (3 000 - 5 000), але меншу собівартість, за рахунок чого цей тип осередків застосовується для масового виробництва твердотільних накопичувачів.

SLC-тип зберігає в одній комірці тільки один біт даних. Ці мікросхеми відрізняються тривалим часом життя (до 100 000 циклів перезапису), високою швидкістю передачі даних, і мінімальним часом доступу. Але через велику вартість та невеликих обсягів зберігання даних вони використовуються для серверних і індустріальних рішень.

Тип TLC зберігає три біта даних. Головна перевага - низька вартість виробництва. Серед недоліків: кількість циклів перезапису 1 000 - 5 000 повторів, а швидкість читання / запису істотно нижче перших двох типів мікросхем.

Корисно! Останнім часом виробникам вдалося збільшити час життя TLC дисків до 3 000 циклів перезапису.

У 3D V-NAND моделях використовується замість стандартних MLC або TLC чіпів 32-шарова флеш-пам'ять. Мікрочіп має тривимірну структуру, завдяки чому обсяг записуваних даних на одиницю площі значно вище. При цьому збільшується надійність зберігання інформації в 2-10 разів.

При цьому збільшується надійність зберігання інформації в 2-10 разів

Виробник

Від виробника залежить надійність роботи твердотільного накопичувача. Імениті компанії випускають якісні пристрої з наступним технічною і апаратною підтримкою. На їх заводах високі вимоги, що забезпечує відмінну якість продукції, що випускається.

Сучасні виробники SSD дисків: Samsung, OCZ (підрозділ Toshiba), Kingston, Crucial, Corsair, Plextor, GOODRAM, Silicon Power, Transcend.

функція TRIM

Найбільш важлива додаткова функція для твердотільного накопичувача - це TRIM (прибирання сміття). Вона полягає в наступному.

Інформація на SSD спочатку записується в вільні комірки. Якщо диск записує дані в клітинку, яка раніше використовувалася, він спочатку очищає її (на відміну від HDD, де запис даних відбувається поверх наявної інформації). Якщо модель не підтримує TRIM, вона очищає осередок безпосередньо перед записом нової інформації, через що швидкість цієї операції падає.

Якщо твердотільний накопичувач підтримує TRIM, він отримує від ОС команду про видалення даних в осередку і очищає їх не перед перезаписом, а під час «простою» диска. Робиться це в фоновому режимі. Це підтримує швидкість запису на зазначеному виробником рівні.

Важливо! Функцію TRIM повинна підтримувати операційна система.

прихована область

Ця область недоступна користувачеві і використовується замість поламаних осередків. У якісних твердотільних накопичувачах вона становить до 30% від обсягу пристрою. Але деякі виробники, щоб знизити собівартість SSD диска, зменшують її до 10%, збільшуючи тим самим обсяг сховища, доступний користувачеві.

Зворотний бік медалі такого підступу полягає в тому, що прихована область використовується функцією TRIM. Якщо її обсяг невеликий, його не вистачить для фонового перенесення даних, через що при рівні «завантаження» SSD 80-90% швидкість запису різко впаде.

огляд моделей

Нижче представлений список декількох популярних моделей.

Відео

Ще більше корисної інформації ви дізнаєтеся з відео.

https://www.youtube.com/watch?v=FwGHDoEL2gM

Що собою являє?
Що собою являє?
Com/watch?

Лента Новостей

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация