Як вибрати зовнішній жорсткий диск

  1. Розміри і вага зовнішніх жорстких дисків
  2. Загальна пропускна спроможність зовнішніх жорстких дисків
  3. Швидкість роботи і інтерфейс підключення
  4. USB 3.0
  5. Корпус зовнішнього жорсткого диска
  6. висновки

зовнішній жорсткий диск - це відмінний інструмент, який може значно спростити вашу роботу з комп'ютером. Особливо якщо вам доводиться працювати на кількох комп'ютерах, наприклад вдома і в офісі. Перенесення робочих документів з одного комп'ютера на інший не надто приємне заняття. Деякі документи не поміщаються на флешку, деякі ви просто забуваєте скопіювати. Вирішити подібні проблеми може допомогти зовнішній жорсткий диск.

Про виборі жорстких дисків ми вже говорили в одній з попередніх статей. Цього разу мова піде про те, як вибрати зовнішній жорсткий диск. Ми максимально детально розглянемо всі основні аспекти, на які необхідно звернути увагу при виборі зовнішнього жорсткого диска.

Розміри і вага зовнішніх жорстких дисків

Перше на що потрібно звернути увагу при виборі зовнішнього жорсткого диска це його розміри і вага. Як і звичайні внутрішні жорсткі диски зовнішні бувають двох форм факторів: 3,5 і 2,5 дюймів.

Жорсткі диски в форм-факторі 2.5 дюймів мають габарити порівнянні з великими смартфонами. Тобто такий жорсткий диск легко поміститься в кишені куртки, в папці, або невеликій сумці. При цьому вага 2.5 дюймових зовнішніх жорстких дисків рідко перевищує 200 грам.

зовнішній   жорсткий диск   - це відмінний інструмент, який може значно спростити вашу роботу з комп'ютером

Зовнішні диски в форм-факторах 2.5 і 3.5 дюйма

У той час як 3.5 дюймові жорсткі диски мають габарити порівнянні з досить товстою книгою, а їх вага наближається до кілограма. Очевидно, що носити з собою настільки габаритний пристрій дуже незручно. Тому якщо ви вибираєте зовнішній жорсткий диск для регулярного носіння з собою, то вам однозначно варто зупинитися саме на 2,5 дюймової моделі.

Якщо ж ви вибираєте зовнішній диск в першу чергу для будинку або офісу, то можна купувати і 3,5 дюймові моделі. Крім більшого обсягу подібні диски відрізняються від 2,5 дюймових великим набором додаткових функцій і можливостей, які можуть бути дуже корисні для домашнього використання.

Загальна пропускна спроможність зовнішніх жорстких дисків

Не варто забувати і про ємності. При виборі зовнішнього жорсткого диска цей параметр також важливий, як і при виборі розпусники іншого носія

Більшість сучасних жорстких дисків у форм-факторі 2.5 дюйма мають ємність від 500 до 2000 гігабайт. Тоді як 3.5 дюймові моделі мають ємність від 2000 до 4000 гігабайт.

Потрібно відзначити, що існують моделі, які має ємність від 4000 до 16000 гігабайт. Але, це вже не просто зовнішні жорсткі диски, це так звані мережеві накопичувачі або NAS. Такі пристрої мають габарити порівнянні з настільним комп'ютером і включають в себе більше одного жорсткого диска

Такі пристрої мають габарити порівнянні з настільним комп'ютером і включають в себе більше одного жорсткого диска

Мережні накопичувач NAS

Очевидно, що за місткістю форм-фатор 3.5 дюйма виграє в суху. Але, тут важливо пам'ятати про габаритах і вазі. Занадто важке пристрій буде все частіше залишатися вдома і в підсумку перестане використовуватися взагалі.

Швидкість роботи і інтерфейс підключення

Далі, в процесі вибору зовнішнього жорсткого диска, потрібно звернути увагу на швидкість роботи. Швидкість роботи зовнішнього жорсткого диска залежить від таких його характеристик як:

  • швидкість обертання шпинделя;
  • обсягу буфера;

Чим вище швидкість обертання шпинделя і більше обсяг буфера, тим швидше працює жорсткий диск. Але, це швидкість самого жорсткого диска. При виборі зовнішнього жорсткого диска потрібно враховувати ще один параметр, а саме інтерфейс підключення жорсткого диска .

USB 3.0

Практично всі сучасні зовнішні диски для підключення до комп'ютера використовують інтерфейс USB 3.0. Інтерфейс USB 3.0 може забезпечити швидкість передачі даних до 5 Гбіт / с (640 Мбайт / с). Цієї швидкості більш ніж достатньо для будь-якого жорсткого диска. При цьому USB 3.0 зберігає зворотну сумісність з USB 2.0, а це значить, що диск з USB 3.0 можна підключити до будь-якого комп'ютера.

0 можна підключити до будь-якого комп'ютера

Кабель USB 3.0

Але, в продажу все ще можна зустріти моделі з USB 2.0 . Такі зовнішні жорсткі диски краще не купувати. Швидкість передачі даних USB 2.0 складає 480 Мбіт / с (60 Мбайт / с). Така швидкість може стати вузьким місцем, яке сповільнить роботу зовнішнього жорсткого диска.

Thunderbolt і eSATA

Крім цього у продажу іноді зустрічаються моделі з підтримкою таких інтерфейсів як Thunderbolt і eSATA. Розглянемо ці варіанти підключення жорсткого диска більш докладно.

інтерфейс Thunderbolt розробляється і просувається компанією Intel. Найчастіше цей інтерфейс можна зустріти в техніці від Apple. Швидкість передачі даних по інтерфейсу Thunderbolt може досягати 10 гігабіт / с, що навіть більше ніж при використанні USB 3.0. Тому Thunderbolt відмінно підходить для зовнішніх жорстких дисків.

Тому Thunderbolt відмінно підходить для зовнішніх жорстких дисків

Роз'єм і кабель Thunderbolt

eSATA або External SATA - той же інтерфейс SATA , Який використовується для підключення внутрішніх жорстких дисків і оптичних приводів. Тому він також відмінно підходить. Єдина відмінність eSATA від SATA це інша форма роз'єму. Роз'єми eSATA, на відміну від роз'ємів SATA, виносяться на зовнішню сторону материнської плати. Це дозволяє використовувати їх для підключення зовнішніх накопичувачів.

кабель eSata

У деяких просунутих моделях зовнішніх жорстких дисків можна зустріти можливість підключення до LAN (Ethernet) або навіть до бездротової мережі Wi-Fi. Але, оскільки ці способи підключення є додатковими функціями, то розглядати їх детально не будемо.

Корпус зовнішнього жорсткого диска

Важливу роль відіграє і корпус, в який буде укладений ваш зовнішній жорсткий диск. Оскільки зовнішній жорсткий диск це пристрій портативний, то він неминуче буде стикатися з вібраціями, струс і ударами різної сили. Тому при виборі зовнішнього жорсткого диска слід віддавати перевагу тим моделям, які має масивний прогумований корпус. Такий корпус зможе найкраще захистити тендітний жорсткий диск, який знаходиться всередині. У той час, як пристрої з тонким корпусом можуть виявитися занадто тендітними.

У той час, як пристрої з тонким корпусом можуть виявитися занадто тендітними

Зовнішній жорсткий диск в прогумованому корпусі

Додатковий захист для вашого зовнішнього жорсткого диска може забезпечити чохол. Чохли для зовнішніх жорстких дисків мають тверді і пружні стінки. Це дозволяє значно знизити ймовірність летального результату для вашого диска, в разі падіння на землю або сильного удару. Як правило, чохли не входять до комплекту поставки і їх потрібно докуповувати окремо.

Чохол для 2.5 дюймового диска

висновки

В цілому, вибір зовнішнього жорсткого диска не є чимось складним. У продажу мало відверто поганих моделей, тому з цим може впоратися навіть недосвідчений користувач.

Головне пам'ятати основні характеристики (габарити, вага, ємність, швидкість, інтерфейси і корпус) і вибирати диск таким чином, щоб його характеристики задовольняли ваші запити до пристрою. Наприклад, якщо вам потрібен легкий зовнішній жорсткий диск, який ви плануєте носити з собою кожен день, то вам варто вибирати диск в 2.5 дюймовому форм-факторі і з високою швидкістю роботи. Якщо ж ви плануєте тримати зовнішній жорсткий диск виключно вдома і використовувати для зберігання резервних копій, то вам підійде 3.5 дюймовий диск з великим обсягом. При цьому про швидкість роботи можна особливо не переживати, тому що для резервного копіювання даних це не так важливо.

Лента Новостей

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация