Як вибрати зовнішній жорсткий диск для комп'ютера або ноутбука, яка фірма краще

 1. Що таке зовнішній жорсткий диск
 2. призначення
 3. параметри вибору
 4. Основні критерії
 5. Швидкість жорсткого диска і розмір буфера обміну
 6. Можливість підключення до телевізора
 7. Кращі компанії, які виробляють зовнішні жорсткі диски
 8. Western Digital
 9. Transcend
 10. Seagate
 11. Toshiba
 12. Silicon Power
 13. IBM
 14. Lenovo
 15. висновки

Багато користувачів не знають, як вибрати жорсткий диск через свою необізнаність у цій темі. Наприклад, не завжди потрібно купувати накопичувачі в захищеному корпусі або з захистом від вологи, витрачаючи зайві гроші. Купуючи зовнішній накопичувач, немає потреби переплачувати і за USB порт Type-C, оскільки швидкість копіювання і запису в стандартному інтерфейсі підключення досить висока.

Що таке зовнішній жорсткий диск

Технологія створення зовнішнього жорсткого диска аналогічна з вбудованим в ноутбук або комп'ютер. У накопичувачів такого формату є свої інтерфейси підключення. Зовнішні накопичувачі нового покоління створюються під різний форм фактор і підключаються по USB.

призначення

Основне завдання зовнішніх накопичувачів - розширення пам'яті комп'ютера, якщо вона повністю зайнята. Об'єм жорсткого диска варіюється від декількох гігабайт до 8 терабайт.

Швидкість роботи диска - важливий параметр, який відрізняється в залежності від моделі. Зовнішній накопичувач розвантажить HDD комп'ютера, коли він гальмує від великої кількості інформації.

Мобільність - це основна перевага такого накопичувача. Якщо потрібно копіювати великі обсяги даних, то їх простіше переносити, використовуючи зовнішнє сховище.

параметри вибору

Зовнішні диски бувають різних типів. Виділимо основні з них:

 1. HDD - це класичний жорсткий диск. Він підходить для тривалого зберігання інформації, а ціна для дисків великого обсягу відносно невисока. Звичайний жорсткий диск шумить через те, що швидкість обертання досить висока.
 2. SSD - тихий, практичний, передає інформацію великих обсягів набагато швидше і відрізняється компактністю.
 3. Гібридний диск HDD + SSD працює в парі, але по факту потреба в таких моделях неочевидна. Краще окремо купити SSD - для швидкості, а для збереження інформації підійде звичайний HDD.

Захист від вологи та механічних пошкоджень - це плюс при виборі жорсткого диска, адже волога і пошкодження в форс - мажорних ситуаціях грають ключову роль.

Поради, як вибрати зовнішній жорсткий диск:

 1. Вибирати відомого і надійного виробника.
 2. Підбирати обсяг пам'яті в залежності від умов експлуатації: для рефератів - 500 ГБ, для фото - 1 ТБ, а для монтажу відео і бекапів даних від 2 ТБ і більше.

Основні критерії

Перед покупкою зовнішнього HDD потрібно звернути увагу на кілька факторів:

 • виробник накопичувача і його швидкість;
 • обсяг пристрою - від 32 ГБ до 12 ТБ;
 • матеріал для виготовлення корпусу накопичувача;
 • габарити жорсткого диска (форм-фактор) - вони залежать від обсягу (2,5 і 3,5 дюйма);
 • захист від вологи і механічних пошкоджень.

Швидкість жорсткого диска і розмір буфера обміну

Швидкість роботи диска (буфер обміну) - це спеціальна пам'ять, яка прискорює роботу диска, виконуючи завдання, не пов'язані з читанням і записом. Буфер обміну (кеш-пам'ять) визначається в МБ і варіюється від 8 до 64 МБ.

Основна характеристика - це швидкість жорсткого диска. Вона залежить від інтерфейсу підключення, швидкості rpm і кеш - пам'яті жорсткого диска, яка визначає швидкість роботи пристрою.

Звичайні HDD працюють швидше переносних. Їх швидкість від 5400 об / с. На SSD накопичувачах файли копіюються від 400 МБ / с.

Можливість підключення до телевізора

Більшість моделей накопичувачів підключається з використанням USB інтерфейсу. У нових моделях накопичувачів є LAN інтерфейс, який передає дані на високій швидкості. Такі моделі підходять, якщо потрібно входити до диска з декількох комп'ютерів.

Перед покупкою жорсткого диска для зберігання мультимедійних файлів потрібно уточнити файлову систему на телевізорі.

Кращі компанії, які виробляють зовнішні жорсткі диски

Серед основних виробників виділимо наступні.

Western Digital

WD виробляє відносно недорогі моделі жорстких дисків. Накопичувачі цього бренду створені в красивій оболонці, вони легкі і швидко зчитують дані.

Накопичувачі цього бренду створені в красивій оболонці, вони легкі і швидко зчитують дані

Компанія створює дводискові HDD із дзеркальною записом, які дозволяють захистити всю інформацію, адже всі дані дублюються в автоматичному режимі.

Transcend

Компанія створює моделі накопичувачів з великою швидкістю зчитування даних і різним обсягом.

Transcend випускає жорсткі диски з практичними характеристиками. Наприклад, StoreJet 2. 5 "USB 3. 0 на 1ТБ в захищеному корпусі, який витримує удари. Цей накопичувач створений в прогумованому корпусі. Спеціальне програмне Transcend Elite забезпечення дозволяє управляти даними всередині накопичувача.

Розробники жорстких дисків на деякі моделі додають USB порт Type-C. На StoreJet 1ТБ є такий інтерфейс. Ця модель протиударні і легка, важить трохи більше 200 г.

Ці накопичувачі працюють на високій швидкості, яка реалізована по інтерфейсу Thunderbolt.

Seagate

Жорсткі диски Seagate універсальні у всіх параметрах. Моделі цих сховищ підходять для роботи на будь-якій операційній системі. Такі жорсткі диски можна використовувати для створення резервних копій з ПК і з мобільного пристрою.

Такі жорсткі диски можна використовувати для створення резервних копій з ПК і з мобільного пристрою

При необхідності можна скористатися хмарним сховищем.

Toshiba

Ця компанія виробляє жорсткі диски і зовнішні накопичувачі з компактними розмірами, в надійної оболонці і за прийнятною ціною. Практично на всіх моделях вінчестерів цієї фірми велика швидкість копіювання завдяки порту USB 3. 0.

Всі зовнішні сховища з USB 3. 0 швидко копіюють і читають дані. Підключивши цей пристрій, можна не турбуватися про сумісність з комп'ютером або ноутбуком нового покоління. Зовнішні накопичувачі швидко скопіюють файли, незалежно від версії USB на ПК.

Якщо працювати на операційній системі Windows, то потрібно встановити допоміжне програмне забезпечення. Цей софт доступний для скачування на офіційному сайті компанії. При необхідності можна скористатися вбудованими драйверами.

Silicon Power

Молода і популярна фірма, яка виробляє зовнішні сховища інформації. Ці HDD випускаються в різних корпусах і матеріалі з різною забарвленням. Вони недорогі і з середньою місткістю. Форм фактор 2,5-дюйма дозволяє використовувати жорсткий диск всюди.

Ступінь передачі даних, поточний стан і режим роботи в цих апаратах визначаються індикатором. Він покращує запуск і роботу зовнішнього сховища.

Зовнішні накопичувачі оснащені утилітою, яка дозволяє копіювати інформацію в резервні архіви. В оболонці зовнішнього накопичувача присутні програми-шифрувальники, які захищають інформацію. Ці жорсткі диски без проблем підключаються до Mac, OS Windows і Linux.

IBM

Компанія спеціалізується на виробництві накопичувачів з чудовими характеристиками, а також зовнішніх HDD і систем зберігання даних. IBM створює доповнення до серверів з інтегрованим програмним забезпеченням - це дозволяє простіше зберігати і відновлювати інформацію. При потребі можна отримувати рекомендації, які підходять для оптимізації завдань.

При потребі можна отримувати рекомендації, які підходять для оптимізації завдань

На жорстких дисках IBM присутні інтегровані програми-шифрувальники, які дозволяють зберігати дані, закриваючи доступ до захищених файлів.

Накопичувачі підтримують стандарт T10-PI, який відповідає за зберігання даних. На цих пристроях є підтримка опції Turbo Performance.

Lenovo

Lenovo виробляє китайські комп'ютери, а також різні аксесуари до них. Якщо потрібен практичний зовнішній жорсткий диск, то продукція компанії Lenovo вам підійде. Він збереже і передасть інформацію без проблем.

Він збереже і передасть інформацію без проблем

HDD бренду Lenovo створені в компактному форм-факторі, вони місткі, швидкі і тихі - це їхні переваги.

висновки

Якщо потрібен бюджетний зовнішній накопичувач, який буде використовуватися на комп'ютері або ноутбуці, то не потрібно купувати моделі з Lan. За інтерфейс провідної мережі доведеться заплатити зайві гроші, а він не потрібен звичайному користувачеві, який буде використовувати жорсткий диск для копіювання і видалення даних.

Також не варто переплачувати за моделі накопичувачів з «розумним» індикатором, який показує завантаженість пристрою в різний час. Перед придбанням накопичувача рекомендується звернути увагу на корпус, матеріал і колір моделі. Залежно від типу корпусу варіюється і ціна зовнішнього жорсткого диска.

Алюмінієвий корпус диска буде коштувати набагато дорожче, ніж пластиковий. Залежно від матеріалу виготовлення зовнішній накопичувач продається за різними цінами. При виборі сховища даних не треба забувати про форм факторі і швидкості копіювання даних.

Лента Новостей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация