Як підібрати DVD-привід для комп'ютера

Як підібрати DVD-привід для комп'ютера Як підібрати DVD-привід для комп'ютера   Той факт, що DVD-носії повільно, але вірно йдуть у небуття, оскаржити складно

Той факт, що DVD-носії повільно, але вірно йдуть у небуття, оскаржити складно. Вони повторюють долю своїх попередників - флоппі-дискет і компакт-дисків. Ніякі «революційні» рішення на кшталт випуску двошарових або двосторонніх DVD ситуацію кардинально змінити не змогли, і ринок цифрових носіїв дрібними партіями відходить в руки виробників флеш-пам'яті і Blu-ray-дисків. Проте DVD-формат, як і раніше є наймасовішим в сфері поширення кінофільмів, програмного забезпечення, ігор і музики (спільно з компакт-дисками), тому DVD-привід до сих пір вважається невід'ємною частиною персонального комп'ютера.

Почнемо, як водиться, з азів. «По-науковому» DVD-дисковод - це оптичний привід, пристрій, призначений для читання і запису даних з цифрових носіїв, до яких, зокрема, відносяться диски CD-R, CD-RW, DVD - / + R і DVD- / + RW. Багато хто ще пам'ятає ті часи, коли «пише» DVD-привід був, скоріше, розкішшю, ніж необхідністю. Сьогодні ж знайти в продажу просто «зчитує» дисковод практично нереально, та й потреби в цьому особливої ​​немає. Навіть якщо цією функцією (записи) ви будете користуватися рідко або взагалі ніколи, це вже практично ніяк не позначається на кінцевій ціні, тому купувати звичайний DVD-дисковод або навіть пишучий CD-ROM не має сенсу. Хіба що ви їх колекціонуєте.

Якщо ви купуєте комп'ютер з нуля, то за замовчуванням внутрішній (упакований в системний блок) DVD-привід йде в комплекті поставки. Це стосується як стаціонарних ПК, так і ноутбуків з нетбуками, хоча останні комплектуються своїми, більш тонкими і дорогими, моделями дисководів. Необхідність в окремій покупці DVD-приводу може виникнути лише з двох причин. Або ваш дисковод з якоїсь причини вийшов з ладу (причин може бути безліч - від заводського браку до недолугості при експлуатації пристрою), або дана модель вас по якихось параметрах (шум, швидкість, дизайн, сумісність) не влаштовує, але з'ясувати це вдалося лише в процесі роботи з дисководом.

Швидкість приводу і основні формати носіїв

Питається, а чому може бути поганий той чи інший привід? Головний параметр, на який нібито варто звертати увагу, - це швидкість читання і запису. Бо насправді відчути цю швидкість можна лише в тому випадку, якщо ви збираєтеся зчитувати або записувати диски воістину в промислових масштабах. Варто також визначитися, якими носіями ви найчастіше будете «годувати» пристрій, бо ті ж компакт-диски зчитуються значно повільніше (більш ніж в 9 разів), ніж DVD. Логічно припустити, що якщо велика частина інформації на ринку сьогодні реалізується на DVD-носіях, то і пхати в дисковод ви будете переважно диски цього формату.

Логічно припустити, що якщо велика частина інформації на ринку сьогодні реалізується на DVD-носіях, то і пхати в дисковод ви будете переважно диски цього формату

Диски CD-R від Verbatim

Швидкість приводу позначається в 1х, де 1 відповідає для CD-ROM 150 Кб / с, а для DVD-ROM - 1,385 Мб / с. Максимальний обсяг стандартного компакт-диска, на яких у продажу зараз найчастіше зустрічаються музичні альбоми і невеликі за розміром комп'ютерні ігри (а також бази даних і програмне забезпечення), становить 700 Мб. За нинішніми мірками розмір сміхотворний, але цілком достатній для запису десятка незжатих музичних треків, текстових файлів, програм або диска з корпоративною інформацією (каталоги, прайси, інструкції та інше). Теоретично швидкість читання CD обмежена значенням 56х, але на практиці ця цифра не перевищує 40х, бо чим швидше обертається в дисководі диск, тим більше шуму він створює при роботі.

Якщо ви часто і з задоволенням пишете диски CD-R (одноразові) і CD-RW (перезапису), то ваші можливості з читання даних носіїв будуть обмежені швидкостями 40х і 48х, а то і 24-х (для CD-RW). Що стосується запису, то за замовчуванням привід буде працювати на максимально можливій швидкості, яку можна вручну змінити на меншу. 700 мегабайт зазвичай заповнюються в межах п'яти хвилин.

Тепер звернемося безпосередньо до дисків DVD, з якими вам доведеться зустрічатися частіше за все, як в процесі читання, так і в процесі запису. Нагадуємо, що обмін даними з DVD-носіями може здійснюватися тільки за допомогою DVD-приводу, звичайний CD-ROM з цією функцією не впорається за визначенням.

Диски DVD-RW виробництва Maxell

На сьогоднішній момент розрізняють наступні диски DVD. Це в першу чергу самий звичайний DVD-ROM, що є базою для кінопродукції, ігор, ПЗ та інших даних, що виробляються і реалізовуються серійно. Запис на DVD-ROM в домашніх умовах неможлива, тільки читання. DVD-ROM бувають одношарові і двошарові, ємністю 4,7 і 8,5 Гб відповідно.

Найпоширенішим форматом дисків, з яким вам доведеться зіткнутися, є одноразові «болванки» DVD-R і DVD + R, які найчастіше використовуються для зберігання «важкої» інформації на кшталт відео і софта. Чому плюс і мінус? Все просто, мінусові диски з'явилися трохи раніше з подачі відомої компанії Pioneer, в той час як «плюсові» технології належать перу Sony і Phillips. Різниця полягає в наявності спеціальної розмітки, що полегшує позиціонування головки дисковода, і застосуванні іншого світлоповертального матеріалу. Спочатку ці відмінності були критичними для якості багаторазового перезапису (само собою, для дисків DVD-RW і DVD + RW), але сьогодні більшість моделей дисководів спокійно справляються з будь-якою версією.

Максимальна швидкість читання і запису на диски DVD-R і DVD + R становить, в залежності від моделі приводу і якостей болванки, від 8х до 24х, що при повному завантаженні даних складе приблизно від 4 до 8 хвилин. Існують і двошарові одноразові диски, що мають в назві приставку DL (dual layer), з об'ємом 8,5 Гб. Однак швидкість запису на ці «гіганти» становить не більше 12х.

Однак швидкість запису на ці «гіганти» становить не більше 12х

Носії DVD-RAM від Verbatim

В рамках носіїв, які підтримують перезапис, відрізняють DVD-RW, DVD + RW і DVD-RAM. З першими двома ви напевно вже стикалися: диски об'ємом 4,7 Гб з максимальною швидкістю запису 8х. Що стосується DVD-RAM, на які запис може вестися одночасно з процесом зчитування даних, то їх масове застосування обмежене через непомірно високу вартість.

Що ще потрібно знати про швидкість DVD-приводу? З огляду на той факт, що даний параметр пристрою безпосередньо залежить від використовуваних в ньому носіїв, то прагнути прикупити самий швидкохідний привід недоцільно. Болванки, що підтримують високі швидкості запису і читання, коштують дорого і продаються далеко не скрізь. Пам'ятайте, що диски - вкрай тендітні носії, схильні до подряпин, сколів і іншим фізичним деформацій поверхні. На високій швидкості обертання подібні перешкоди можуть призвести до руйнування диска, який просто розлетиться на друзки і може завдати непоправної шкоди дисковода. Як то кажуть, тихіше їдеш - далі будеш.

Особливості підключення дисковода і продажна упаковка

Звичайний внутрішній дисковод бачили, напевно, все. Прямокутник (148х42х198 мм) без зайвих дизайнерських вишукувань вагою під кілограм. Існують і укорочені варіанти (для компактних корпусів) з довжиною до 170 мм і полегшені до 750 грам. Найвитонченішими є, безумовно, DVD-приводи для ноутбуків - квадратних розмірів (130х130 мм) при товщині всього 13 мм і вазі 120 грам. Проте ці пристрої досить дорогі і примхливі в плані установки, яку краще всього довірити професіоналам.

Зовнішній вигляд DVD-дисковода для ноутбука

DVD-привід, будучи внутрішнім пристроєм, підключається за допомогою шлейфа до материнської плати комп'ютера, в зв'язку з чим існує два види з'єднання - через паралельний інтерфейс IDE або послідовний інтерфейс SATA. IDE сьогодні повсюдно замінюється більш просунутим SATA, так що при окремій покупці приводу вам варто звіритися з нутрощами вашого комп'ютера, а точніше - з роз'ємами на материнській платі, щоб не потрапити в халепу. Нові моделі плат, швидше за все, вже працюють з SATA, так що можете сміливо купувати відповідний дисковод. У чому перевага? Теоретично - в швидкості. Але на практиці відмінності ви, швидше за все, не помітите.

DVD-RW-привід виробництва LG

Відносно упаковки. Те, що б / у приводи купувати не варто, це, сподіваюся, ясно без зайвих слів, бо у всіх комп'ютерних комплектуючих є свій обмежений ресурс. У магазині ж вам запропонують два варіанти: OEM і Retail. OEM - комплектація «для бідних», куди входить поліетиленовий пакетик плюс диск, що містить інсталяційний софтом. У складі Retail-комплекту, крім самого дисковода, ви виявите дроти (шлейф), болтики-гвинтики, чисті диски, а якщо виробник розщедриться, то і аудіокабель, і навіть змінні панельки. Природно, другий варіант обійдеться вам трохи дорожче «поліетиленового».

Виробники і ціни

Не секрет, що в ніші DVD-приводів бренд або торгова марка часто стають визначальним фактором вибору того або іншого пристрою. У системному блоці безліч всяких елементів, починаючи від материнської плати, відеокарти і закінчуючи блоком живлення і, власне, самим корпусом системника. Але всі ці комплектуючі, як правило, знеособлені, бо лізти всередину, щоб подивитися виробника звукової або материнської плати, не кожному прийде в голову. Багато хто, не надто просунуті, користувачі більше орієнтуються на конкретні параметри, а не на назви фірм. З DVD-приводами інакше, вони як раз знаходяться до споживача «обличчям», гордо прикрашаючи системний блок написом на кшталт NEC, Sony або Plextor .

У підборі конкретного бренду завжди багато суб'єктивізму, адже мало кому доводиться в домашніх умовах тестувати дисководи від різних виробників. Зазвичай ми прикипаємо душею до конкретної моделі, після чого і чути не хочемо про її зміні на що-небудь інше. Проте на даному ринку досить багато гравців, про яких на завершення статті ми і поговоримо.

DVD-ROM від Plextor

Якщо вам доводиться зіштовхувати з процесом запису часто і багато, то варіантів, власне, два. Або постійно міняти дешеві пристрої, або зрідка стикатися з необхідністю покупки дорогих моделей. І в тих і в інших ресурс - параметр з кінцевим значенням. Якщо вас більше влаштовує другий варіант, то зверніть увагу на якість компанії Plextor, апарати якої відрізняються високою надійністю і продуктивністю. Вартість приводів Plextor - це не єдина, але найсуттєвіша причина, по якій тільки обрані можуть собі дозволити спілкування з даним брендом (від 5000 рублів і вище).

Приблизно та ж ситуація з продукцією американських компаній Dell і Hewlett-Packard (HP). Гарне, навіть чудову властивість, високі швидкості роботи, надійність, але і ціна в районі 4000-5000 рублів порадує не кожного. Більш того, їх продукцію рідко зустрінеш на прилавках магазинів, а ті ж Dell вважають за краще спеціалізуватися на ультратонких моделях для ноутбуків.

DVD-привід ASUS

Приводи, що випускаються з лейблом ASUS і Sony Optiarc (c 2006 року офіційна злиття двох компаній - Sony і NEC) - міцні середнячки. При вартості в районі 1000 рублів вони демонструють високу якість запису, причому диски, створені за допомогою даних приводів, без проблем читаються пристроями інших виробників, а також багатьма DVD-програвачами. Чи не гучні, стильні, практичні - оптимальне співвідношення ціни і якості.

DVD-RW-дисковод Sony Optiarc

Найбільш примхливими до якості болванок вважаються приводи від Samsung, Toshiba і Pioneer. Дисководи LG і Lite-On краще за інших справляються з подряпаними носіями. Зрозуміло, що дані висновки були зроблені в процесі тестування конкретних моделей, які, як відомо, можуть бути і вдалими, і не дуже. Іншими словами, вам може невимовно повезти і ваш DVD-привід Samsung буде всеїдним і невтомним, в той час як привід ASUS, який отримав у "експертів" високу оцінку, буде спотикатися на кожному кроці.

У будь-якому випадку при покупці DVD-приводу звертайте увагу на три речі: комплектацію (OEM або Retail), спосіб підключення (IDE або SATA) і швидкісні характеристики. Ну і дизайн, само собою, бо стирчить на білому корпусі чорний NEC буде різко кидатися в очі. У кожної торгової марки є свої переваги і недоліки, проте на даному ринку, якщо мова не йде про елітарних моделях напівпрофесійного якості, головним і визначальним фактором як і раніше є ціна пристрою, яка для переважної більшості DVD-приводів варіюється від 600 до 1500 рублів.

Чому плюс і мінус?
Що ще потрібно знати про швидкість DVD-приводу?
У чому перевага?

Лента Новостей

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация