Як вибрати нетбук?

Неважливо, де ви вперше дізналися про нетбуках - в телевізійній програмі, на рекламному бігборді або в журналі про гаджети, важливо те, що ми допоможемо вам не тільки зрозуміти, чи потрібно вам це пристрій в принципі, але і зробити усвідомлений вибір моделі, що підходить під ваші запити.

Неважливо, де ви вперше дізналися про нетбуках - в телевізійній програмі, на рекламному бігборді або в журналі про гаджети, важливо те, що ми допоможемо вам не тільки зрозуміти, чи потрібно вам це пристрій в принципі, але і зробити усвідомлений вибір моделі, що підходить під ваші запити

Не відмовляйте собі в улюблених розвагах відпочинку - нетбук не займе багато місця у валізах

І для початку давайте розберемося, що ж таке нетбуки і на що вони здатні. Незважаючи на те, що для цих пристроїв придуманий окремий термін, за своєю суттю нетбуки - це ті ж ноутбуки, тільки дешеві, маленькі, порівняно «повільні» і дуже "довгограючі". Як і для будь-якого іншого складного пристрою, гідності нетбуків є наслідком їх недоліків і навпаки, і щоб розібратися в цьому хитросплетінні ми послідовно розберемо їх основні характеристики.

Використання
Головне, що потрібно розуміти при покупці нетбука, це те, що він не зможе повністю замінити вам повноцінний комп'ютер (десктоп або ноутбук). З його допомогою ви зможете легко і досить зручно вивчати інтернет-сторінки, працювати з офісними документами, дивитися фільми і виконувати інші нескладні дії. Однак, такі операції як обробка фото і відео в професійних редакторах, сучасні ігри і будь-які інші дії, що вимагають потужного процесора і дискретної відеокарти нетбукам не під силу.

Однак, такі операції як обробка фото і відео в професійних редакторах, сучасні ігри і будь-які інші дії, що вимагають потужного процесора і дискретної відеокарти нетбукам не під силу

Рис.1. Toshiba NB305 - якісно виконаний нетбук з обтічними формами

Рис.2. ASUS Lamborghini VX6 - стильний нетбук, виконаний спільно з розробниками суперкарів Automobili Lamborghini

Крім невисокого швидкодії, нетбуки також відрізняються відсутністю вбудованого приводу оптичних дисків, мінімальним обсягом вінчестера і невеликим екраном, проте ці особливості з лишком компенсуються можливістю буквально не випускати їх з рук протягом всього дня (завдяки мінімальним розміром і вагою, а також здатності працювати від одного заряду акумулятора до 8 годин). Таким чином, основні моделі використання нетбуків - мобільний ПК для навчання і розваг або другий комп'ютер в будинку, який доведеться вельми до речі, коли основний ПК зайнятий іншими членами сім'ї.

Ціна
Одним з найважливіших критеріїв при виборі будь-якого пристрою є його вартість. Саме тут нетбуки виявляють своє головне достоїнство - тоді як ціни на популярні ноутбуки з нормальним оснащенням, як правило, тільки починаються з $ 500 (а в підсумку можуть підніматися до декількох тисяч!), Сучасний нетбук можна купити за набагато більш доступну суму в $ 300-400 . Природно, за такі гроші ви отримаєте більш скромне ніж у звичайних ноутбуків оснащення, але найчастіше економія набагато важливіше технічних показників. Візьміть до уваги, що крім апаратних характеристик на вартість нетбука впливають і такі параметри, як дизайн і якість використовуваних матеріалів, наявність в комплекті комерційної операційної системи, кількість бездротових адаптерів, ємність акумулятора і т.д.

Рис.3. Acer Aspire One D255E - один з найбільш збалансованих по співвідношенню ціна / якість 10-дюймових нетбуків

Рис.4. Dell Inspiron 1018 - привабливий 10-дюймовий нетбук, відрізняється змінною товщиною і практично ідеальною для своїх розмірів клавіатурою

екран
Найпопулярнішими на сьогоднішній день є нетбуки з 10-дюймовим дисплеєм, більш компактні моделі з 8,9-дюймовим екраном поступово сходять зі сцени, ну а 11,6 - і 12,1-дюймовим нетбуки поки досить рідкісні. Крім діагоналі екрану при виборі нетбука також слід звертати увагу на його дозвіл, безпосереднім чином впливає на підсумкове кількість інформації, яке зможе поміститися на одному «робочому столі». Найчастіше в 10-дюймових нетбуках використовуються матриці з роздільною здатністю 1024 на 600 точок, проте зустрічаються і моделі з більш високою роздільною здатністю 1280 на 720 або навіть 1366 на 768 точок (які в свою чергу є стандартними для більших 11,6-дюймових моделей) .
Таким чином, якщо у вас немає особливих вимог до розміру зображення, то вибирайте нетбук з ряду актуальних 10 "моделей. Якщо ж ви плануєте регулярно відвідувати насичені інтернет-сайти або комфортно переглядати відео, то придивіться до більшим 11,6" і 12, 1 "моделям.

Рис.5. Samsung N350 - приємний зовні 10-дюймовий нетбук на основі процесора Intel Atom N455

Рис.6. HP Mini 210 - нетбук в незвичайному і приємному колірному виконанні

зручність
Не забувайте, що розмір екрану нетбука впливає не тільки на зручність роботи, але і на габарити корпусу, а значить і на підсумкову комфортність його експлуатації. Так, максимально компактні і легкі 8,9 "моделі дуже легко транспортувати і працювати з ними в мобільному режимі, найбільші нетбуки з екранами 11,6" і 12,1 "мають у своєму розпорядженні найбільш зручними клавіатурами з великими клавішами і повноцінними тачпадом, ну а популярні 10 "моделі являють собою" золоту середину "між першими і другими.

Вага звичайного нетбука не перевищує 1,5 кг, а значить ви ніколи не втомитеся при роботі з ним

Крім розмірів корпусу, на зручність використання також впливає вага нетбука, причому навіть у однакових за розмірами моделей вага може досить значно відрізнятися. Найбільш помітний внесок в масу нетбука вносить акумулятор - різниця між "половинними" і "посиленими" батареями може доходити до 200 гр, що досить помітно на тлі пристрою вагою трохи більше 1 кг.
Ну, і не забувайте про матеріали корпусу - гладкий глянсовий пластик гарний, але швидко покривається подряпинами, матові поверхні більш зручні при активному щоденному використанні, ну а метал взагалі поза конкуренцією - нетбуки з таким типом покриття одночасно і красиві і практичні.

Ну, і не забувайте про матеріали корпусу - гладкий глянсовий пластик гарний, але швидко покривається подряпинами, матові поверхні більш зручні при активному щоденному використанні, ну а метал взагалі поза конкуренцією - нетбуки з таким типом покриття одночасно і красиві і практичні

Компактний, легкий і недорогий нетбук - ідеальний мобільний компаньйон

Характеристики
На відміну від звичайних ноутбуків, в величезному асортименті процесорів, чіпсетів і графічних карт для яких розбираються тільки самі просунуті користувачі, варіанти апаратних платформ для нетбуків можна перелічити на пальцях однієї руки.
В абсолютній більшості актуальних моделей встановлені спеціалізовані процесори від Intel: Atom N270 (1,60 ГГц) або Atom N280 (1,66 ГГц), а в якості графічної карти використовується вбудований відеоадаптер GMA 950. Значно рідше використовується ще одна розробка компанії Intel - Atom Z520 (1,33 ГГц) і відеоядро GMA 500, які працюють повільніше, але відрізняються більш тривалим часом автономної роботи за рахунок дбайливого використання заряду акумулятора. Свої варіанти «заліза» для нетбуків (процесори Yukon і Athlon Neo) пропонує також компанія AMD, однак поки ці комплектуючі використовують всього дві моделі нетбуків - MSI U210 і Acer Ferrari One 200. Обсяг оперативної і дискової пам'яті для більшості нетбуків також приблизно однаковий і становить 1-2 ГБ і 120-160 ГБ відповідно.

Нетбук з зовнішнім приводом DVD-RW. В силу мініатюрних розмірів, вони не оснащуються вбудованими приводами оптичних дисків

Втім, вже в найближчому майбутньому покупцям нетбуків доведеться вибирати з куди більшого асортименту апаратних комплектуючих. Справа в тому, що в продажу починають з'являтися перші моделі на мультимедійній платформі NVIDIA ION, яка дозволяє повноцінно грати в ігри середньої складності. Не відстає від конкурентів і компанія Intel, яка планує на початку наступного року представити наступне покоління процесорів Atom.

Порівняльна таблиця характеристик нетбуків і ноутбуків

НетбукНоутбукВартість

Низька ($ 300- $ 400) Висока (від $ 500 і вище) Швидкодія Низьке Від середнього до високого (в залежності від конфігурації) Автономність Від середньої до високої (в залежності від акумулятора) Від низької до середньої
(в залежності від типу процесора, відеокарти, розміру екрану і акумулятора) Ергономіка Від низької до середньої (в залежності від розмірів екрану і клавіатури) Від середньої до високої
(в залежності від розмірів екрану і клавіатури) Розмір екрану Від 9 до 12 дюймів Від 11 до 20 дюймів Вага Від 1 кг до 1,5 кг Від 1,5 до 5 кг (в середньому 2-3 кг)


акумулятор
Неважко здогадатися, що час автономної роботи будь-якого мобільного пристрою залежить від ємності акумулятора і того, наскільки активно його компоненти споживають енергію. Однак, на відміну від ноутбуків, у яких різниця в енергоспоживанні між найекономнішої і самим ненажерливої ​​моделлю обчислюється в разах, все нетбуки споживають енергію приблизно однаково. Таким чином, ємність акумулятора справляє визначальний вплив на час автономної роботи нетбука - саме з цієї позиції і варто вибирати комплектацію обраної моделі. Справа в тому, що багато виробників пропонують відразу кілька варіантів акумуляторів для однієї і тієї ж моделі - від максимально легкої і дешевої «половинної» батареї (3-4 клітинки, 2200-2400 мАч) з якою ваш нетбук пропрацює всього 2-3 години, до важкої і дорогий «посиленої» батареї (6-8 осередків, 4400-5600 мАг), здатної протриматися від одного заряду до 8-10 годин!

Справа в тому, що багато виробників пропонують відразу кілька варіантів акумуляторів для однієї і тієї ж моделі - від максимально легкої і дешевої «половинної» батареї (3-4 клітинки, 2200-2400 мАч) з якою ваш нетбук пропрацює всього 2-3 години, до важкої і дорогий «посиленої» батареї (6-8 осередків, 4400-5600 мАг), здатної протриматися від одного заряду до 8-10 годин

ASUS Eee PC 1201 - 12-дюймовий нетбук, який дуже зручний в роботі, але за своїми габаритами і масою нагадує скоріше ноутбук.

бездротові адаптери
Важливість наявності бездротових адаптерів в нетбуках важко переоцінити, оскільки саме вони надають можливість виходити в Інтернет і обмінюватися даними з різними пристроями без незручного підключення за допомогою кабелів.

Вибирайте нетбук з 3G-модемом, і ви зможете потрапити в Інтернет з будь-якої точки країни

Wi-Fi -адаптер встановлений у всіх нетбуків "за замовчуванням", з його допомогою ви зможете легко вийти в Інтернет в кафе, готелі, аеропорту і будь-якому іншому місці, де присутня Wi-Fi мережу. Відмінним варіантом є також покупка Wi-Fi-роутера, за допомогою якого ви зможете бродити просторами Глобальної мережі в будь-якій точці вашої квартири, не прив'язуючись Ethernet-проводом до єдиного робочого місця.

Bluetooth-модуля в нетбуках зустрічаються помітно рідше (позначається економія на комплектуючих, характерна для всіх бюджетних пристроїв), так що якщо ви плануєте підключати свій телефон до нетбуку для синхронізації і обміну даними, то уточніть наявність даного інтерфейсу в обраному нетбуці перед покупкою.

3G -модеми поки є екзотикою, але при бажанні вже зараз цілком реально знайти окремі моделі нетбуків, оснащені такими модулями. Втім, навіть якщо в сподобався вам нетбуці відсутній вбудований 3G-модем, завжди можна придбати зовнішній (у вигляді USB-донгла), тим більше що українські провайдери пропонують їх за цілком доступною ціною - від 199 грн. Основна перевага технології 3G полягає в більш високих швидкостях передачі даних (в порівнянні зі звичним GPRS / EDGE) при порівнянному покритті території України.

роз'єми
Через мініатюрні розміри нетбуків кількість комунікаційних роз'ємів на їх гранях мінімально. У більшості випадків вам буде доступно 2-3 USB для підключення флешок і іншої периферії, RJ45 - для локальної та глобальної мережі, VGA - для зовнішніх моніторів, аудіопорти mic-in і head-out - для мікрофона і навушників.

Джентльменський набір роз'ємів нетбука складається з трьох USB, відеопорти VGA, роз'єми для локальної мережі RJ45, двох аудіопорти (mic-in і head-out) та кард-рідера.

До речі, за допомогою зовнішнього монітора можна легко обійти одну з найбільш серйозних претензій до нетбуків - недостатньо великий для повноцінної роботи екран. Таким чином ви зможете працювати, затишно розташувавшись на улюбленому дивані з нетбуком на колінах, а при бажанні комфортно подивитися фільм - просто під'єднати нетбук до монітора або РК-телевізору. До слова, підключатися до сучасних телевізорів набагато зручніше за допомогою роз'єму HDMI, який здатний передавати не тільки зображення, а й звук, до того ж відрізняється більш високою якістю передачі зображення. Так що, якщо ви плануєте використовувати свій нетбук в парі з сучасним монітором або ЖК-телевізором, то придивіться до моделей нетбуків з наявністю роз'єму HDMI.

Операційна система
Нетбуки по праву відносяться до бюджетних пристроїв, проте, щоб зробити їх ще дешевше, багато виробників випускають конфігурації з безкоштовними операційними системами (FreeDOS, Linux). Якщо ви підготовлений користувач і точно знаєте, чого хочете, то для вас не складе труднощів встановити згодом будь-яку відповідну ОС. А ось новачки можуть зіткнутися як з проблемами при роботі в незнайомій програмному середовищі, так і зі складнощами апгрейда до більш звичної більшості користувачів Windows (відсутність необхідних драйверів, складності інсталяції ОС без приводу оптичних дисків і т.д.).
Разом з тим, для типових задач (браузінг, електронна пошта, ICQ, робота з текстом і т.д.) встановленою Linux буде більш ніж достатньо, а ви до того ж зможете заощадити при покупці. І все ж найбільш підходящою для нетбуків на сьогоднішній день є "стара добра" Windows XP, яка відмінно працює на порівняно малопотужних процесорах Intel Atom, а ось більш просунута Windows Vista може помітно гальмувати на подібних конфігураціях, так що задумайтеся про доцільність покупки нетбуків з даної ОС.

підсумки
Сподіваємося, наші рекомендації допоможуть вам визначитися з вибором нетбука, який би цілком і повністю підходив під ваші вимоги. Нагадаємо, що для початку варто визначитися з тим, чи готові ви пожертвувати високою швидкодією, великими екраном і зручною клавіатурою типового ноутбука на догоду мінімальним габаритам і масі, найвищої автономності та надзвичайно привабливою ціною нетбука? Якщо відповідь позитивна, то в першу чергу обмежте список відповідних вам моделей за розміром екрану: маленькі і легкі, але не дуже зручні 8,9-дюймові; ергономічні, але досить великі і важкі 11,6-дюймові; в рівній мірі володіють характеристиками двох попередніх груп 10-дюймові нетбуки. Другим важливим параметром є ємність комплектного акумулятора: якщо ви хочете отримати максимально легкий пристрій, то сміливо купуйте нетбук з «половинної» батареєю (3-4 клітинки, 2200-2400 мАч); якщо ж основною вимогою є тривалий час роботи далеко від розеток електроживлення, то зупиніть свій вибір на комплектації з «посиленої» батареєю (6-8 осередків, 4400-5600 мАг).
Також варто звернути увагу на наявність в комплекті поставки «звичної» операційної системи, тоді як інші характеристики для більшості моделей нетбуків практично ідентичні і не надають визначального впливу ні на зручність використання, ні на підсумкову вартість пристрою.

Вдалої покупки!

Лента Новостей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация