Як вибрати ноутбук?

  1. формат
  2. сімейство
  3. конфігурація

Персональний комп'ютер настільки міцно увійшов в життя сучасного користувача, що уявити собі квартиру або офіс без цього засобу спілкування, роботи і розваг просто неможливо. Причому, якщо ще пару років тому під абревіатурою ПК однозначно мався на увазі стаціонарний комп'ютер (або «десктоп»), то сьогодні покупці все частіше віддають перевагу легким, компактні і функціональні ноутбуки.

Причому, якщо ще пару років тому під абревіатурою ПК однозначно мався на увазі стаціонарний комп'ютер (або «десктоп»), то сьогодні покупці все частіше віддають перевагу легким, компактні і функціональні ноутбуки

Однак в умовах величезної кількості брендів, моделей і конфігурацій даних пристроїв вибрати оптимальний зовсім не просто, адже крім типових для будь-якого комп'ютера характеристик (тип процесора, материнської плати і відеокарти, об'єм оперативної пам'яті і жорсткого диска, наявність необхідних роз'ємів і т.д.) мають значення і додаткові критерії вибору, про які ми вам і розповімо в цій статті.

формат

На відміну від десктопів, габарити і маса яких не роблять істотного впливу на зручність використання, формат ноутбука є його визначальною характеристикою. Дійсно, одного разу зібравши свій десктоп і заховавши його під стіл, ви можете просто забути про його зовнішній вигляд, а ось від того, якого розміру ноутбук ви виберете, залежать такі важливі характеристики як діагональ екрану, ергономіка клавіатури і підсумкова маса пристрою.

Повноцінна клавіатура з додатковим цифровим блоком
напевно сподобається користувачам, яким доводиться часто працювати з цифрами

Саме тому починати вибір ноутбука слід саме з визначення відповідного вам формату. На сьогоднішній день ноутбуки прийнято ділити на три класи: малоформатні (діагональ дисплея 10-13 "), среднеформатниє (14- 16") і великоформатні (17-19 "). Дамо коротку характеристику кожному з них:

Дамо коротку характеристику кожному з них:

Asus VivoBook S200E . компактний ноутбук
прекрасно підходить для мобільного використання

Малоформатні (10,1 ", 11,6", 12,5 ", 13,3") - найменші і легкі пристрої, які найбільше підходять для мобільного використання - щоденної транспортування на роботу, навчання, для відряджень і поїздок у відпустку . Проте невеликий за розмірами екран, компромісна клавіатура і відносно слабкий «залізо» (з метою збільшення часу автономної роботи) позначаються на зручності роботи з ними при стаціонарному використанні. Зверніть особливу увагу на ємність акумулятора - чим довше ви знаходитесь далеко від розеток, тим більша автономність вам знадобиться.

Lenovo IdeaPad N580 . доступна
среднеформатная модель з привабливим дизайном

Середньоформатні (14 ", 15,6") - середній клас пристроїв, менші з яких (14-дюймові) цілком можна постійно возити з собою, а великі (15,6-дюймові) - використовувати в якості основного робочого ПК. Мають досить великим екраном для виконання більшості типових завдань, а їх клавіатура, в залежності від моделі, може оснащуватися додатковим цифровим блоком. Нерідко в таких моделях застосовуються потужні дискретні відеокарти, що дозволяють використовувати подібні пристрої для ігор.

Нерідко в таких моделях застосовуються потужні дискретні відеокарти, що дозволяють використовувати подібні пристрої для ігор

Dell Inspiron 5721 . Великоформатний ноутбук з видатним дизайном
і солідним набором мультимедійних можливостей

Великоформатні (17,3 ", 18,4" і вище) - найпотужніші і важкі ноутбуки, які купуються для організації постійного робочого місця. Через солідну масу і невеликий автономності ви навряд чи захочете часто переміщати їх на великі відстані, але великий екран, максимально зручна клавіатура (практично повний аналог звичної настільною) і, як правило, найпотужніші комплектуючі цілком дозволяють використовувати їх як заміну десктопу.

Резюмуючи, можна сказати, що ноутбуки з екраном діагоналлю 15,6 дюйма на сьогоднішній день є найпоширенішими, так що якщо ви поки точно не визначилися з моделлю використання, вибирайте універсальний формат.

сімейство

Щоб полегшити покупцеві процес вибору, практично кожен виробник ноутбуків поділяє свої моделі на сімейства - мультимедійні, універсальні, бізнес, ультрабуки і ігрові. Причому в кожному з них зазвичай присутні моделі всіх форматів: мало-, середньо- і великоформатні.

Таким чином, відразу після того як ви визначилися з бажаним розміром екрану, варто приступити до вибору підходящого під ваші запити сімейства ноутбуків. Кожне з них має свої особливості, які ми і розглянемо нижче:

Кожне з них має свої особливості, які ми і розглянемо нижче:

HP Envy dv6 . продуктивний мультимедійний
ноутбук, що ідеально підходить для домашніх розваг

Мультимедійні ноутбуки - володіють яскравим дизайном (глянцеві поверхні, велика кількість колірних варіантів, візерунки і т.д.) і функціональністю, достатньою для виконання широкого кола завдань (перегляд фото і відео, прослуховування музики, робота з текстом, ігри і т.д.) . Такі моделі зазвичай мають величезну кількість різних конфігурацій і можуть сильно відрізнятися за ціною. Для найпростіших завдань підійдуть пристрої з процесорами початкового рівня і вбудованою відеокартою. Ноутбуки, оснащені процесорами середнього і верхнього цінового діапазону (та відповідної дискретною відеокартою), можуть вибрати початківці «казуальне» гравці.

Asus ROG G750 . Потужний 17-дюймовий ігровий ноутбук,
який потягне найскладніші ігри

Ноутбуки для професійних геймерів - це досить дорогі спеціалізовані пристрої з ефектним «агресивним» дизайном, найпотужнішими процесорами і відеокартами, які легко дозволяють грати в сучасні ігри на високих налаштуваннях. Вони відрізняються посиленою системою охолодження, оптимізованої клавіатурою (зносостійкість, підсвічування, виділення ігрових клавіш WASD і т.д.) і великими «швидкими» екранами, на яких відсутні змазування в динамічних сценах, а також якісної «ігровий» акустикою.

) і великими «швидкими» екранами, на яких відсутні змазування в динамічних сценах, а також якісної «ігровий» акустикою

HP EliteBook 8570w . Надійний помічник ділових людей

Бізнес-ноутбуки - пристрої зі спокійним, часто невиразним дизайном (матові поверхні, чорний або сірий колір, строгі обриси корпуса) і відсутністю додаткових мультимедійних елементів (регулювання гучності і управління відтворенням). Основний упор в таких ноутбуках виробники роблять на посилену конструкцію, здатну гідно винести навантаження при активній експлуатації, ергономічну клавіатуру, яку можна зручно використовувати протягом усього робочого дня, і набір роз'ємів, достатній для застосування в корпоративному середовищі.

Acer Aspire S5 . Стильний і витончений ультрабук для мобільних користувачів

Ультрабуки - дорогі і стильні пристрої. Відрізняються високою автономністю поряд з відмінною продуктивністю. Ультрабуки - тонкі і легкі. На даний момент доступні моделі з діагоналями від 11,6 до 15,6 дюймів. Вони мають дійсно вишуканим дизайном з використанням дорогих матеріалів (різні сплави, карбон, скло і т.д.). Як правило, такі ноутбуки купують заможні люди, охочі додатково підкреслити свій високий статус, а також ті користувачі, для яких дизайн і мобільність виступають визначальними характеристиками ноутбука. На жаль, в тонких корпусах ультрабуків немає місця для дискретних відеокарт, тому власникам таких пристроїв доведеться задовольнятися вбудованим в процесор відеоакселератором.

На жаль, в тонких корпусах ультрабуків немає місця для дискретних відеокарт, тому власникам таких пристроїв доведеться задовольнятися вбудованим в процесор відеоакселератором

Dell Inspiron 5521 . Недорогий, і при цьому вельми непогано
оснащений ноутбук універсальної спрямованості

Крім перерахованих вище категорій існують також універсальні ноутбуки, що не володіють яскраво вираженим позиціонуванням, завдяки чому їх в рівній мірі можна використовувати як для роботи і навчання, так і для розваг. Це ідеальний вибір для єдиного в будинку комп'ютера, який ви зможете без проблем взяти з собою і в гості до друзів, і на серйозну нараду.

конфігурація

Після того як ви визначилися з форматом і типом вашого майбутнього ноутбука, залишається останній і найпростіший крок - вибір конкретної апаратної конфігурації. Тут можна використовувати два підходи - допитливе вивчення характеристик сучасної елементної бази ноутбуків або «метод гаманця», який полягає у виборі найдорожчою конфігурації, на яку у вас вистачає грошей.

Ніхто не стане сперечатися, що «продуктивності багато не буває», і якщо ви маєте в своєму розпорядженні достатню кількість коштів, то вибравши дорогу конфігурацію забезпечите себе найпотужнішим процесором і відеокартою, найоб'ємнішим вінчестером і широким набором комунікаційних інтерфейсів.

Втім, для тих, хто хоче заощадити і при цьому купити ноутбук з достатньою для виконуваних завдань продуктивністю, слід звернути увагу на:

»Тип процесора - на сьогоднішній день оптимальним вибором є Intel Core i5 або AMD A8, якщо ж коштів не вистачає, то Intel Core i3, Pentium або Celeron, а також AMD A2 / A4;
»Обсяг оперативної пам'яті і жорсткого диска - не менше 4 ГБ і 500 ГБ відповідно;
»Тип відеокарти - вбудований в процесор акселератор від Intel або AMD заощадить вам гроші, а дискретні адаптери від ATI і NVIDIA дозволять грати в ресурсомісткі ігри;
»Наявність бездротових адаптерів - модуль Wi-Fi встановлено в усі ноутбуки за замовчуванням, а ось на Bluetooth деякі виробники можуть економити;
»Набір роз'ємів - вибирайте модель з максимальною кількістю портів USB, кардрідер і HDMI для підключення до РК-телевізорів;
»Тип операційної системи - бюджетні ноутбуки часто комплектуються ОС Linux або MS-DOS. Такий підхід дозволяє зменшити кінцеву вартість пристрою, зробивши його доступнішим. Так що якщо ви не готові витратити час і сили на вивчення даної операційної системи, то логічніше буде перевстановити систему самостійно або вибрати ноутбук з більш звичної ОС сімейства Windows.

Сподіваємося, наш матеріал допоможе вам вибрати ідеальний ноутбук, який влаштує вас за всіма параметрами. Головне, зважте свої фінансові можливості, дотримуйтесь ланцюжку вибору критеріїв «формат-сімейство-конфігурація» і ви станете власником пристрою, який буде радувати вас довгі роки або прослужить як мінімум кілька років.

Вдалої покупки!

Лента Новостей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация