Як вибрати ноутбук для дому - недорогий, але хороший + рейтинг кращих фірм

 1. Кращі виробники ноутбуків
 2. Принцип роботи і пристрій
 3. види ноутбуків
 4. Розмір екрану
 5. конструкція
 6. параметри вибору
 7. Оперативна пам'ять
 8. Жорсткий диск і / або SSD
 9. дисплей
 10. відеокарта
 11. Інші комплектуючі
 12. Операційна система
 13. Який ноутбук вибрати
 14. Скільки коштують ноутбуки
 15. Друзям це теж буде цікаво

Ноутбук може бути призначений для різних цілей. Він може мати різну конструкцію. Навіть операційна система на ноутбуки ставиться абсолютно різна! Як же розібратися у всьому цьому різноманітті? Все дуже просто: ознайомтеся з нашим матеріалом.

Все дуже просто: ознайомтеся з нашим матеріалом

Кращі виробники ноутбуків

В першу чергу багато людей звертають увагу на фірму, яка виготовила лептоп. Погодьтеся, який-небудь маловідомий китайський виробник не вселяє особливої ​​поваги - є ймовірність, що його творіння швидко вийде з ладу.

В першу чергу ми рекомендуємо розглядати варіант покупки ноутбука від наступних компаній:

 • Apple - нею виробляються дорогі «макбуки», що функціонують під управлінням Mac OS X.
 • Lenovo - найбільший і шанований китайський виробник ноутбуків, що продаються найчастіше за невисокою ціною.
 • Toshiba - японська компанія, яка намагається вбудовувати в свою техніку екрани власного виробництва.
 • DELL - американський гігант, що виробляє ноутбуки не одне десятиліття.
 • Acer - під цим брендом створюються лептопи самих різних цінових категорій, в тому числі в продаж надходять дорогі ігрові моделі.
 • ASUS - найчастіше ця компанія випускає ноутбуки, які є оптимальними по співвідношенню ціни до характеристик.

І це далеко не весь список! Якщо хочете дізнатися про продукцію кожної компанії докладніше, то рекомендуємо почитати статтю « кращі ноутбуки для роботи ».

рекомендації:

Принцип роботи і пристрій

Принцип роботи і пристрій

Будь портативний комп'ютер складається з безлічі самих різних компонентів. Наприклад, це корпус, який може бути пластиковим або алюмінієвим, дисплей, клавіатура (ви не повірите, але далеко не кожна «клава» є зручною), акумулятор, процесор, оперативна пам'ять і багато чого ще. Перераховувати всі комплектуючі безглуздо - це займе дуже багато часу, та й навряд чи вам потрібно знати назви всіх компонентів.

І все ж давайте хоча б спробуємо розібратися з тим, як працює ноутбук. Адже це дасть вам зрозуміти, які комплектуючі є найважливішими. Якщо говорити коротко, то інформація комп'ютером обробляється за допомогою процесора. Також їм використовується оперативна пам'ять - чим її більше, тим більше додатків може бути запущено (а в браузері може бути відкрито більше вкладок).

Призначені для користувача файли (музика, документи, відео і все інше) зберігається в постійній пам'яті - в її якості може використовуватися жорсткий диск (HDD), твердотільний накопичувач (SSD) або навіть зв'язка з обох таких пристроїв. В іграх і при монтажі важливим компонентом ноутбука стає відеокарта. Хоча зараз все частіше замість неї застосовується вбудований в процесор графічний прискорювач. Картинка виводиться на екран, хоча при наявності відповідного порту її можна вивести і на монітор або телевізор. Вводити текст і управляти програмами пропонується за допомогою клавіатури і тачпада.

Автономну роботу ноутбука забезпечує акумулятор. Але час цієї самої роботи здебільшого залежить не від ємності батареї, а від оптимізації операційної системи, типу встановленого дисплея і багатьох інших факторів.

види ноутбуків

види ноутбуків

У плані нутрощів практично всі лептопи дуже сильно схожі один на одного. Однак експерти все ж ділять портативні комп'ютери на різні категорії. Як же вони це роблять. Все дуже просто.

Розмір екрану

Найчастіше ноутбуки відрізняються по діагоналі свого екрану, вимірюваної в дюймах. Якщо діагональ не перевищує 11 дюймів, то перед вами так званий нетбук. Він в першу чергу призначений для навчання, недовгої роботи з документами і відкриття інтернет-сторінок. На більше його потужності, швидше за все, не вистачить.

Найбільш поширеними є ноутбуки з дисплеєм, діагональ якого варіюється від 13 до 15 дюймів. Це вже непогані «робочі машинки», транспортування яких не викликає серйозних проблем.

Ну а професіонали воліють купувати ноутбуки з 17-дюймовим екраном. Вони є громіздкими, але зате інформація з такого дисплея сприймається набагато легше. Та й для перегляду фільму не потрібно буде підключати ноутбук до телевізора - 17 дюймів цілком вистачає для його комфортного перегляду.

конструкція

Також ноутбуки відрізняються за своєю конструкцією. Наприклад, кілька років тому в побут увійшло слово «ультрабук». Так називають портативний комп'ютер, вага якого не перевищує 1,5-1,7 кг. Також такий ноутбук зобов'язаний бути дуже тонким, через що всередині нього ви не знайдете жорсткий диск - інформація зберігається тільки на SSD-накопичувачі.

Ще зараз великою популярністю користуються ноутбуки з поворотним дисплеєм - їх екран ще й сенсорний шар має, що значно спрощує управління.

У третю категорію входять так звані «хромбукі». Ці пристрої популярні в США і деяких інших країнах. Вони оснащуються мінімальним набором комплектуючих, а в якості операційної системи ними використовується Chrome OS. Виходить, що робота відбувається в браузері, а всі файли зберігаються в «хмарі». Само собою, без доступу до інтернету такий лептоп стає практично марним.

Окремий клас пристроїв - це ігрові ноутбуки. Вони дуже дорогі, дуже важкі, дуже товсті - однак геймерів це абсолютно не відлякує.

параметри вибору

параметри вибору

При виборі ноутбука обов'язково ознайомтеся з його повними технічними характеристиками. Зверніть увагу на процесор - кількість його ядер, тактову частоту і виробника. Кращі чіпи виробляє Intel, але продукція цієї компанії істотно збільшує вартість ноутбука - тому іноді є сенс подивитися і в бік AMD.

Оперативна пам'ять

Іншим важливим параметром є оперативна пам'ять. 4 Гб вас влаштують тільки в тому випадку, якщо ви вибираєте нетбук. В інших випадках слід шукати модель, наділену як мінімум удвічі більшим об'ємом. А для сучасного відеомонтажу може і цього не вистачити. До слова, ви можете спочатку придбати ноутбук з мінімальним об'ємом ОЗУ, а в майбутньому, коли з'являться вільні гроші, докупити такий же обсяг. Але тоді слід уточнити, яка кількість слотів для оперативної пам'яті вбудовано в ноутбук, і скільки вже планок «оперативки» вставлено.

Жорсткий диск і / або SSD

Вам обов'язково потрібно поцікавитися, скільки гігабайт даних вийде зберігати на лептопі. Наприклад, якщо ви завзятий ігроман, то вам буде потрібно ноутбук з жорстким диском на 1 Тб. Якщо ж ви не збираєтеся встановлювати гри, або здатні обмежитися тільки однієї, то вам вистачить 500 Гб.

Також зараз можна розглянути варіант покупки портативного комп'ютера з SSD-накопичувачем. Такий ноутбук буде дорогим, але зате він порадує практично миттєвої завантаженням операційної системи і різних програм.

Можна розглянути і пристрій з комбінацією з HDD і SSD. У таких моделях операційна система встановлюється на твердотільний накопичувач, а звичайні файли і, найчастіше, всі програми зберігаються на жорсткому диску.

дисплей

Зацікавити вас має і дозвіл дисплея. За сучасними мірками мінімум, який вас влаштує - це HD (720p або 1280 × 720 пікселів). Любителям пограти і подивитися фільми слід орієнтуватися на ноутбуки з розміром екрану Full HD (1080p або 1920 × 1080 пікселів). Ну а якщо ви йдете в ногу з технологічним прогресом, то можете подумати про покупку лептопа з 4K-дисплеєм.

Геймерам ж слід орієнтуватися не тільки на дозвіл, але і на частоту оновлення. Чим вона вища, тим більш плавною буде здаватися картинка. Ну і зверніть увагу на технологію створення екрану. IPS-панелі здатні похвалитися дуже широкими кутами огляду і гарною передачею кольору. У TFT-екранів ці показники трохи гірше, але зате у них мінімальний час відгуку, що приваблює багатьох геймерів.

відеокарта

Про наявність відеокарти слід подумати, якщо ви любите грати або регулярно вмонтовуєте відеомонтажем. Відеоадаптери виробляються компаніями AMD та NVIDIA. При цьому відеокарта найчастіше буває мобільного - вона фактично розплавлена ​​по материнській платі, а в кінці її назви зазначено літеру «M». Нові та дуже дорогі ноутбуки можуть мати і повноцінну дискретну відеокарту - її потужність, само собою, набагато вище. Якщо ж ви не збираєтеся грати на своєму ноутбуці, або монтувати відеоролики, то вас цілком влаштує модель з інтегрованою графікою.

Інші комплектуючі

Решта комплектуючі теж повинні вас цікавити, але вже в меншому ступені. Наприклад, дізнатися про зручність клавіатури заздалегідь неможливо - ви можете лише оцінити розміри і положення певних клавіш (як правило, це Enter і Shift). Лише через тиждень активного набору тексту ви зможете зрозуміти, чи є клавіатура зручною. Дозвіл веб-камери - це теж другорядний параметр, якщо тільки ви не спілкуєтеся в Skype добу безперервно.

Набагато важливішим є набір роз'ємів, які перебувають на торцях ноутбука. Вам обов'язково знадобиться HDMI, а число USB-портів має дорівнювати хоча б чотирьом. І бажано, щоб якомога більшу їх кількість належало до високошвидкісного стандарту USB 3.0. А ось Ethernet (RJ-45) зараз практично не потрібен - навряд чи ви будете користуватися провідним інтернетом, коли є Wi-Fi. Відмовтеся і від оптичного приводу - дисками нині майже ніхто не користується.

Операційна система

Нарешті, варто звернути належну увагу на програмне забезпечення. Або, точніше кажучи, на встановлену операційну систему. Пам'ятайте, що інсталяція тієї чи іншої версії Windows обходиться виробнику ноутбука в певну суму. Саме тому найбільш дешеві лептопи не мають операційної системи зовсім - на них варто безкоштовний Linux або, набагато частіше, DOS. Це означає, що після покупки ноутбука вам доведеться десь роздобути Windows і встановити його.

Якщо ж говорити про «макбуків», то вони поставляються з власною операційною системою. В теорії її можна знести, встановивши Windows. Але ми вам цього робити не радимо, тому що Mac OS X - це стабільна і симпатична система. Вам потрібно лише звикнути до неї, після чого вам вже не захочеться повертатися до продукту Microsoft. Та й працює ноутбук під її управлінням помітно довше, ніж при встановленому Windows.

Який ноутбук вибрати

Який ноутбук вибрати

При виборі портативного комп'ютера вам потрібно задуматися про те, які завдання ви будете вирішувати з його допомогою:

1. Лептоп потрібен вам лише час від часу, щоб попрацювати з документами і вирішити інші нескладні задачки? Задумайтесь про покупці нетбука, який стоїть дуже невеликих грошей.

2. Хочете використовувати ноутбук замість настільного комп'ютера? Тоді доведеться розщедритися, купивши пристрій з 15- або навіть 17-дюймовим екраном, ємним жорстким диском і потужним процесором.

3. Ноутбук потрібен для роботи? Тоді шукайте модель, яка точно не буде пригальмовувати і витрачати ваші нервові клітини. Вам потрібен потужний ноутбук з 17-дюймовим дисплеєм. Це може бути як пристрій на базі Windows, так і той чи інший MacBook. Бажано придбання моделі з невеликою вагою.

4. Чи купуєте ноутбук своїй дитині віком до 10 років? Шукайте модель легше і дешевше. Хоча зараз таким дітям купувати ноутбук не рекомендується, краще подивитися в сторону планшета.

5. Шукайте ноутбук для дитини віком від 10 до 16 років? Тоді потрібен лептоп з потужним процесором і відеокартою, адже така дитина обов'язково захоче використовувати ноутбук для ігор.

6. Ви успішний геймер, який заробляє багато грошей? Купіть собі ігровий ноутбук. Він потягне абсолютно всі сучасні ігри, а при необхідності на ньому можна вирішувати й інші завдання - наприклад, монтувати відео.

Скільки коштують ноутбуки

Скільки коштують ноутбуки

Ціна у сучасних ноутбуків може бути абсолютно різною. Наприклад, нетбуки можуть коштувати менше 15 тисяч рублів. Але потрібно розуміти, що за ці гроші ви отримаєте простий пристрій, яке час від часу буде нервувати вас своїми пригальмовування. Так екран у такого нетбука матиме дуже низький дозвіл.

Непогані «машинки» для використання вдома коштують від 30 тисяч рублів. Такий ноутбук буде мати місткий жорсткий диск, досить потужний процесор і 8-гігабайтний об'єм оперативної пам'яті. Теоретично на такому пристрої ви зможете навіть монтувати відео, але рішення подібних завдань лептопу буде даватися з помітним працею. Якщо ви готові доплатити 5-10 тисяч рублів, то замість або на додаток до HDD ви отримаєте певний запас твердотільної пам'яті, а роздільна здатність екрану буде збільшено до повноцінних 1080p.

Ноутбук з дуже хорошими комплектуючими обійдеться вам в 50-60 тисяч рублів. Він уже буде мати потужну відеокарту і дуже потужний процесор. Такий лептоп буде використовуватися вами без особливих нарікань довгі роки.

А якщо ви хочете отримати повноцінну робочу станцію або ігровий ноутбук, то доведеться розщедритися на 80-140 тисяч рублів. З таким комп'ютером можна забути про гальма. Існують ноутбуки і з ще більш високим цінником, але їх покупку слід розглядати тільки успішним професіоналам.

Друзям це теж буде цікаво

Хочеш отримувати актуальні рейтинги і поради щодо вибору? Підпишись на наш Telegram .

Читайте також:

Якщо помітили помилку, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter

Як же розібратися у всьому цьому різноманітті?
1. Лептоп потрібен вам лише час від часу, щоб попрацювати з документами і вирішити інші нескладні задачки?
2. Хочете використовувати ноутбук замість настільного комп'ютера?
3. Ноутбук потрібен для роботи?
4. Чи купуєте ноутбук своїй дитині віком до 10 років?
5. Шукайте ноутбук для дитини віком від 10 до 16 років?
6. Ви успішний геймер, який заробляє багато грошей?

Лента Новостей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация