Як вибрати жорсткий диск

Привіт друзі, вибрати жорсткий диск зовсім нескладно, а оптичний привід ще легше, але цього питання ми торкнемося в кінці статті.

типи дисків

У стаціонарних персональних комп'ютерах (ПК) і ноутбуках використовуються накопичувачі на жорстких магнітних дисках (HDD) і сучасні твердотільні накопичувачі (SSD) на основі мікросхем пам'яті.

HDD (англ. HDD - Hard Disk Drive) - електронно-механічний пристрій призначений для зберігання на ньому інформації. Має великий обсяг, але низьку швидкість і використовуються як для установки операційної системи, так і зберігання файлів користувача.

Жорсткий диск виготовлений з покритих феромагнітним шаром алюмінієвих або скляних пластин і є пристроєм що працює за принципом магнітного запису. При роботі всередині жорсткого диска все знаходиться в русі. Магнітні головки, що записують, що зчитують, що стирають інформацію парять над поверхнею магнітних пластин жорсткого диска на висоті 10-12 нм і ніколи не стосуються їх поверхні, так як їх легко пошкодити. HDD вже давно морально застарів і в згодувати майбутньому буде повністю витіснений SSD.

SSD - твердотільний накопичувач (SSD, solid-state drive) - немаханічне пристрій створене на основі мікросхем пам'яті аналогічних оперативної пам'яті або флеш-пам'яті. SSD коштують набагато дорожче, ніж HDD і мають в кілька разів менший обсяг, але високу швидкість і використовуються для установки операційної системи і деяких програм для підвищення швидкості роботи ПК. Як ви вже зрозуміли, всередині SSD немає практично ніякої механіки. SSD швидше HDD майже в 5 разів.

Тому ми радимо вибрати жорсткий диск HDD для зберігання інформації і SSD для установки операційної системи.

Тому ми радимо вибрати жорсткий диск HDD для зберігання інформації і SSD для установки операційної системи

SSHD. Існують так само гібридні диски SSHD, які мають як магнітний пластини для зберігання даних, так і невеликий обсяг твердотільної пам'яті для підвищення швидкості роботи. Але вони ще не прижилися, так як стоять досить дорого і при цьому мають мало швидкої пам'яті. Кращим варіантом є установка окремих HDD і SSD дисків.

Форм-фактор

Форм-фактором називається розмір жорсткого диска в дюймах. Основні розміри жорстких дисків:

2,5 '' - накопичувачі HDD для ноутбука і SSD.

3,5 '' - накопичувачі HDD і гібридні диски для стаціонарних ПК.

3,5 '' - накопичувачі HDD і гібридні диски для стаціонарних ПК

Для ноутбуків використовуються тільки HDD і SSD об'ємом 2,5 ''.

Для ноутбуків використовуються тільки HDD і SSD об'ємом 2,5 ''

Для стаціонарних ПК використовуються HDD розміром 3,5 '', а твердотільні накопичувачі SSD об'ємом 2,5 '' встановлюються в корпус із застосуванням спеціального кріплення, яке іноді йде з ним у комплекті, але частіше за все вам доведеться придбати його додатково. Читайте нашу статтю про твердотільних накопичувачах SSD, всі подробиці там.

Врахуйте, що гвинтики для кріплення диска в корпусі ПК в комплекті з диском бувають рідко і якщо у вас їх немає і корпус не має безгвинтових кріплень, то попросіть 4 штучки у продавця, зазвичай у них їх повно.

інтерфейс

Інтерфейсом називається сукупність технології обміну даними (стандарту) і відповідного їй роз'єму для підключення.

IDE

- застарілий інтерфейс паралельної передачі даних, використовував широкий 40 або 80 контактний роз'єм і відповідний шлейф для підключення. Швидкість передачі даних до 133 Мб / с. Диски з інтерфейсом IDE уже практично не виробляються і коштують значно дорожче.

Диск з інтерфейсом IDE може розглядатися тільки для підключення до материнської плати не має новішого типу роз'ємів (SATA), але в більшості випадків доцільніше придбати більш сучасний жорсткий диск (SATA) і PCI-SATA контролер для його підключення на стару плату, вийде дешевше і його можна буде в наслідку переставити на новий комп'ютер. Єдиний недолік, що на диск, підключений через такий контролер, не завжди може вийти встановити операційну систему (ОС), так як драйвера на контролер встановлюються вже після установки системи. Але такий диск можна використовувати як сховище файлів.

Але такий диск можна використовувати як сховище файлів

SATA

- перша версія високошвидкісного послідовного інтерфейсу, використовує тонкий контактний роз'єм і відповідний шлейф для підключення. Швидкість передачі даних до 1,5 Гб / с. Ця версія інтерфейсу використовувалася на перших HDD 2,5 і 3,5 '' і такі диски вже не випускається, але сумісна з більш новими версіями (SATA 2 і SATA 3) і може підключатися на материнську плату з роз'ємом будь-який з цих версій.

SATA 2 - друга версія високошвидкісного послідовного інтерфейсу, використовує такий же роз'єм і шлейф як і SATA першої версії. Швидкість передачі даних до 3 Гб / с. Ця версія інтерфейсу ще використовується на HDD 2,5 і 3,5 '' і старих моделях SSD 2,5 ''. Вона сумісна і з більш старої (SATA) і більш нової (SATA 3) версіями інтерфейсу і може підключатися на материнську плату з роз'ємом будь-який з цих версій.

SATA 3 - третя версія високошвидкісного послідовного інтерфейсу. Швидкість передачі даних до 6 Гб / с. Ця версія інтерфейсу використовується на сучасних HDD 2,5 і 3,5 '' і SSD 2,5 ''. Вона сумісна з більш старими (SATA і SATA2) версіями інтерфейсу і може підключатися на материнську плату з роз'ємом будь-який з цих версій.

Зверніть увагу, що для SATA 3 не підходять шлейфи від старих версій інтерфейсу (SATA і SATA 2),

так як вони мають недостатньо високі частотні характеристики. Шлейфи типу SATA 3 більш товсті і зазвичай мають чорний колір. Вони йдуть в комплекті з материнськими платами, що мають роз'єми SATA 3, але їх можна придбати і окремо.

Слід зауважити, що швидкість інтерфейсу в будь-якому випадку значно перевершує можливості будь-якого сучасного жорсткого диска і для диска з інтерфейсом SATA 3 може цілком вистачати роз'єму SATA першої версії на материнській платі. Однак, на практиці буває інакше, тому все ж рекомендується, що б версія SATA інтерфейсу материнської плати була не нижче версії SATA інтерфейсу жорсткого диска. Особливо це стосується швидких SSD дисків, що мають SATA 3 інтерфейс, які бажано підключати до таких же SATA 3 роз'ємів на материнській платі, інакше диск може працювати не на повну швидкість (до 30% повільніше).

Перші SSD диски мали інтерфейс SATA2 і їх ще можна зустріти в продажу, але вони, як правило, не відрізняються високою швидкістю.

Для нового комп'ютера рекомендую купувати жорсткий диск з останньою версією інтерфейсу. На сьогодні це SATA 3.

роз'єми живлення

Крім відмінностей типами інтерфейсу (IDE і SATA) старі і нові диски відрізняються ще й роз'ємами для підключення харчування.

Диски з IDE інтерфейсом мали 4-х контактний роз'єм живлення типу Molex.

Диски з IDE інтерфейсом мали 4-х контактний роз'єм живлення типу Molex

Перехідні моделі дисків з SATA інтерфейсом, з метою сумісності зі старими блоками живлення, мали два роз'єми живлення: старий 4-х контактний Molex і новий 15-ти контактний роз'єм живлення стандарту SATA.

Перехідні моделі дисків з SATA інтерфейсом, з метою сумісності зі старими блоками живлення, мали два роз'єми живлення: старий 4-х контактний Molex і новий 15-ти контактний роз'єм живлення стандарту SATA

При цьому вони зазвичай мали попереджувальну позначку про те, що не можна одночасно підключати харчування до обох роз'ємів, але деякі користувачі примудрялися це зробити.

Всі сучасні диски з SATA інтерфейсом мають 15-ти контактний роз'єм живлення стандарту SATA, але можуть в разі відсутності такого роз'єму у блоку живлення старого ПК підключатися через спеціальний перехідник з 4-х контактного роз'єму Molex.

До речі провід для передачі даних прийнято називати - інтерфейсним шлейфом, а для підключення електроживлення - кабелем живлення.

ємність

Сучасні HDD для ПК (3,5 '') мають ємність (обсяг) від 500 до 3000 Гігабайт (3 Терабайт).

Диски HDD для ноутбуків (2,5 '') мають ємність від 320 до 1000 Гб (1 Тб).

Швидкі твердотільні накопичувачі (2,5 '') мають ємність 60-240 Гб.

Для сучасного домашнього ПК стандартом на сьогодні є HDD об'ємом 1 Тб, що дозволить розмістити близько 700 фільмів або 5000 пісень в звичайному якості або 290000 фото у високій якості або 100 сучасних ігор (зазвичай в різному поєднанні).

Для простого офісного ПК буде досить мінімального обсягу в 320 Гб.

Для ноутбука, якщо він не використовується для зберігання мультимедійних або архівних даних оптимальний обсяг диска 500 Гб, але можна і 320. Якщо він використовується як основний домашній ПК, то краще придивитися до диску об'ємом 750-1000 Гб.

Для професійного використання або серйозного хобі вам може знадобитися жорсткий диск об'ємом 2-3 Тб, а може і кілька таких дисків. Врахуйте тільки, що якщо BIOS вашої материнської плати не підтримує UEFI, то при установці ОС на диск 3 Гб система не побачить весь його обсягом, невикористаними залишаться близько 700 Гб.

Диски SSD не використовуються для зберігання інформації, так як мають маленькі обсяги і високу вартість. Їх використовують тільки для установки системи і деяких програм для підвищення швидкодії ПК. SSD диска об'ємом 60 Гб впритул вистачить для установки Windows 7 або 8, але бажано все ж купувати SSD об'ємом близько 120 Гб, так як по-перше Windows притаманне «розростатися», по-друге можливі ви захочете встановити на цей диск якусь потужну програму або іграшку і по-третє - такий обсяг не перспективний. SSD об'ємом 240 Гб це класно, але поки що дорого і в принципі не потрібно.

При виборі диска врахуйте, що він не є надійним сховищем даних і їх рекомендується дублювати на зовнішньому диску, інакше ви ризикуєте втратити все. Якщо ви плануєте піти цій раді, то врахуйте, що вам потрібно буде придбати близький за обсягом зовнішній диск. Наприклад, для створення копій файлів з 2-х домашніх ПК (або ПК і ноутбука) з дисками 500 і 1000 Гб вам буде потрібно зовнішній диск ємністю 1500 Гб. Якщо ви купите для свого ПК диск об'ємом 3 Тб, то скільки вам ще потрібно буде витратити на аналогічний зовнішній диск ?! Краще купіть 2 диска по 1 Тб.

Частота обертання шпинделя

Основна маса сучасних HDD 2,5 і 3,5 '' мають швидкість обертання шпинделя 5400 або 7200 об / хв. Загалом чим вище швидкість обертів шпинделя, тим вище швидкість роботи диска.

Велика частина HDD 2,5 '' має швидкість шпинделя 5400 об / хв, в принципі це нормально, так як і шум і нагрів і споживання такого диска в ноутбуці буде менше.

Велика частина HDD 3,5 '' має швидкість шпинделя 7200 об / хв, але трапляються моделі зі швидкістю 5400 об / хв. Я б не рекомендував брати останні, так як таке рішення видається сумнівним для нормального якісного диска для ПК і працюють вони трохи повільніше.

Існують так само швидкі HDD 3,5 '' зі швидкістю обертання шпинделя 10000-15000 об / хв (наприклад, серія WD Raptor), але вони коштують досить дорого (від 200 $ за 1 Тб), а швидше за все на 30%. Крім того вони ще й досить гучні. Краще за ці гроші купити SSD на 128 Гб і HDD на 1 Тб.

У SSD немає ніякого шпинделя, так як він складається з мікросхем пам'яті, тому й мови про швидкість його обертання бути не може.

Розмір буфера

Розміром буфера називається обсяг кешу, виконаний у вигляді мікросхеми пам'яті на електронній платі контролера жорсткого диска і призначений для прискорення його роботи. Чим кеш-пам'яті більше, тим швидкість роботи диска вище.

Старі жорсткі диски мали обсяг буфера 8-16 Мб.

Сучасні HDD мають 32-64 Мб кеш-пам'яті.

В принципі різниця в швидкості роботи однакових жорстких дисків з 32 і 64 Мб кеш-пам'яті незначна (менше 5%). Але вже немає сенсу купувати жорсткий диск з розміром буфера менше 32 Мб.

Найсучасніші і дорогі жорсткі диски мають 128 Мб кеша, але вони ще не особливо поширені.

Лінійна швидкість читання

Лінійна швидкість читання означає швидкість безперервного зчитування даних з поверхні пластин (HDD) або мікросхем пам'яті (SSD) і є головною характеристикою, що відбиває реальне швидкодію диска. Вона вимірюється в мегабайтах в секунду (Мб / с).

Старі HDD диски з інтерфейсом IDE мали середню лінійну швидкість читання від 40 до 70 Мб / с.

Сучасні HDD диски з інтерфейсом SATA мають середню лінійну швидкість читання від 100 до 140 Мб / с.

SSD диски мають середню лінійну швидкість читання від 160 до 560 Мб / с.

Швидкість лінійного читання HDD дисків залежить від щільності запису даних на магнітну поверхню пластин і якості механіки диска. В основному всі HDD диски одного покоління мають близьку щільність запису, тому більш висока швидкість говорить перш за все про якість механіки. При цьому HDD диск з більш якісної механікою коштує не на багато дорожче. Тут головне вміти правильно вибрати модель диска, що ускладнюється тим, що продавці рідко вказують їх швидкісні параметри. Цю інформацію доводиться шукати самостійно.

Швидкість лінійного читання SSD дисків залежить від швидкості мікросхем пам'яті. Але, на відміну від HDD, SSD диски з більш швидкою пам'яттю коштують значно дорожче. Вибрати модель SSD диска значно простіше, так як продавці завжди вказують їх швидкісні характеристики.

Для сучасних HDD дисків хорошим показником є ​​середня швидкість лінійного читання 120 Мб / с, для SSD дисків - 450 Мб / с.

Так само існує такий параметр як лінійна швидкість запису, який відповідно відображає швидкість запису на диск і так само вимірюється в Мб / с. Для HDD дисків швидкість запису зазвичай менше швидкості читання і не береться до уваги при виборі диска. А ось для SSD дисків швидкість запису може бути такою ж як швидкість читання або менше і на це потрібно звертати увагу. Бажано, що б SSD диск мав однакову швидкість запису і читання, наприклад 450/450 Мб / с.

час доступу

Час доступу означає швидкість з якою диск знаходить потрібний файл після звернення до нього операційної системи або будь-якої програми. Це час вимірюється в мілісекундах (мс). Цей параметр впливає на швидкодію диска при роботі з маленькими файлами і не велика - при роботі з великими.

HDD диски мають час доступу від 12 до 18 мс. Хорошим показником є ​​час доступу 13-14 мс, що побічно говорить про якість (точності) механіки диска.

SSD диски мають час доступу порядку 0,1-0,2 мс, що в 100 разів швидше, ніж у HDD дисків! Тому на цей параметр можна не звертати увагу при виборі SSD диска і він зазвичай не вказується продавцями в прайсах.

Виробники

Основними виробниками HDD дисків є:

Fujitsu - японська компанія, раніше славиться високою якістю своєї продукції, в даний час представлена невеликою кількістю моделей і не користується великою популярністю, але веде дуже демократичну цінову політику.

Hitachi - японська компанія, як раніше, так і зараз відрізняється стабільною якістю жорстких дисків, так як впроваджує тільки перевірені надійні технології, тому модельний ряд цієї фірми оновлюється кілька повільніше, ніж у конкурентів. Купуючи жорсткий диск Hitachi ви не прогадаєте, здобувши хорошу якість за прийнятну ціну.

Samsung - ця корейська компанія прийшла на ринок жорстких дисків пізніше, ніж інші і їх якість на той момент залишало бажати кращого. Диски Samsung виготовлялися в дешевих корпусах, грілися і швидко виходили з ладу. На сьогоднішній день компанія Samsung, на мою думку, обігнала всіх своїх конкурентів і виробляє найшвидші і якісні HDD диски. Ціна на них може бути трохи вище, ніж у конкурентів, але воно того варте.

Seagate - американська компанія, піонер в області технологій, застосовуваних в жорстких дисках. Колись славилася передовими рішеннями та якістю своїх дисків. Зараз якість жорстких дисків цієї компанії, на жаль, залишає бажати кращого. Я не рекомендую їх до придбання.

Toshiba - японська компанія, про яку можна сказати все те саме, що і про Fujitsu - вона так само славилася раніше високою якістю, а зараз представлена невеликою кількістю моделей на нашому ринку. У зв'язку з цим можливі проблеми в сервісному обслуговуванні таких виробників.

Western Digital (WD) - американська компанія, що спеціалізується саме на виробництві жорстких дисків. Її диски завжди вважалися більш надійними. Наприклад, в них використовувалися більш якісні, ніж у конкурентів підшипники, але через це вони завжди були більш гучними. Як і у Hitachi диски компанії WD завжди мали більш менш стабільну якість виготовлення. Але, останнім часом, диски цієї компанії не виділяються видатними характеристиками, як наприклад Samsung. Я б позиціонував їх між стабільними за якістю Hitachi і скотився в ширвжиток Seagate.

Загалом, я б радив вибирати між Samsung і Hitachi, як найбільш якісними, швидкими і стабільними.

Виробники SSD

C вибором виробника SSD дисків справа йде трохи інакше. Оскільки вони складаються з мікросхем пам'яті, то і виробляють їх компанії, що виробляють оперативну пам'ять.

Як зарекомендували себе виробників, я б порекомендував наступних: Corsair, Crucial, Intel, Kingston, OCZ, Samsung, SanDisk, Toshiba, Transcend.

Краще не купувати SSD відомих китайських брендів, таких як: A-Data, Apacer, Silicon Power.

Так само традиційно не рекомендую перевірених виробників, але продукція яких в нашій країні представлена ​​лише кількома моделями: ASUS, IBM, Mushkin, PATRIOT, Philips, TakeMS, TEAM.

Існує безліч інших, менш відомих брендів, які я має намір тут не наводжу, так як є достатній вибір серед рекомендованих виробників.

Ціна

Що стосується HDD дисків, то ціна на них более Залежить від їх ОБСЯГИ. Залежність же від бренду, моделі и даже якості НЕ настолько значний (5-10%), так як ПОКУПЦІ Рідко звертають Рамус на Такі моменти. Відповідно и економіті на жорсткий диск НЕ особливо доцільно. Просто вибирайте потрібний обсяг, хорошого виробника і звіряйте технічні характеристики, такі як швидкість лінійного читання і час доступу. Я не буду приводити ціни на HDD диски, так як ціноутворення в цьому сегменті не є адекватним і більше залежить від маркетингових прийомів. Ціни на них можуть коливатися в від року в рік в 2-3 рази, як у бік здешевлення, так і в бік подорожчання. Подібну ситуацію я описував в статті про оперативну пам'ять. Наприклад, після повені в Тайвані в 2011 році ціни на жорсткі диски злетіли в середньому в 2,5 рази, а там чергова хвиля фінансової кризи і т.д., через що ціни на них до цих пір не повернулися на адекватний технічному прогресу рівень.

Якщо вам потрібен великий обсяг для зберігання даних, то здавна існує простий спосіб визначення оптимального обсягу жорсткого диска з точки зору економічної доцільності, такий як ціна за 1 Гб дискового простору.

например:

Жорсткий диск об'ємом 500 Гб коштує 50 $, тоді ціна за 1 Гб складе 50: 500 = 0,10 $.

Жорсткий диск об'ємом 1000 Гб коштує 60 $, тоді ціна за 1 Гб складе 60: 1000 = 0,06 $.

Жорсткий диск об'ємом 2000 Гб коштує 80 $, тоді ціна за 1 Гб складе 80 2000 = 0,04 $.

Жорсткий диск об'ємом 3000 Гб коштує 110 $, тоді ціна за 1 Гб складе 110 3000 = 0,037 $.

Жорсткий диск об'ємом 4000 Гб коштує 170 $, тоді ціна за 1 Гб складе 170: 4000 = 0,043 $.

Таким чином, на сьогоднішній день, оптимальним по співвідношенню ціна за 1 Гб є жорсткий диск об'ємом 3 Тб. Найдорожче обійдеться зберігання 1 Гб даних на жорсткому диску об'ємом 500 Гб, а диски об'ємом 1 і 2 Гб мають середні значення ціни за 1 Гб.

Що стосується SSD дисків, то їх ціна сильно залежить від усіх факторів: обсягу, швидкості, бренду. Як рад приведу кілька конкретних прикладів.

1. SSD 64Gb A-DATA (read 360Mb / s; write 130Mb / s) - 52 $

2. SSD 60Gb Kingston (read 450Mb / s; write 450Mb / s) - 56 $

Природно, краще доплатити 4 $ і купити диск на 7% меншого обсягу, але зі швидкістю читання на 25% більше і швидкістю запису на 71% більше!

1. SSD 180Gb Kingston (read 525Mb / s; write 500Mb / s) - 137 $

2. SSD 240Gb Kingston (read 450Mb / s; write 450Mb / s) - 142 $

А ось тут краще віддати перевагу більший обсяг, так як різниця в швидкості і ціною не так значна.

Як вибрати оптимальний жорсткий диск

У загальному випадку оптимальним вибором для домашнього або ігрового ПК буде HDD 3,5 '' об'ємом 1-2 Тб зі швидкістю обертання шпинделя 7200 об / хв, кешем 32-64 Мб, середньою швидкістю лінійного читання 120 Мб / с і часом доступу 13- 14 мс в поєднанні (якщо це дозволяють кошти) з SSD об'ємом 128 Гб і швидкістю читання / запису 450 Мб / с.

Якщо з SSD все зрозуміло, то як же визначити параметри диска HDD, адже їх зазвичай не вказують в прайсі? А ось тут, друзі, я припас для вас найцікавіше, так би мовити родзинку всій статті!

Чисто теоретично параметри HDD диска можна дізнатися за номером моделі на сайті виробника, але на практиці у мене це рідко виходило, так як знайти і розібратися в цих параметрах на сайті виробника досить складно. Але є набагато більш простий спосіб.

Існує досить популярна програма для тестування швидкості (і деяких інших параметрів) роботи жорсткого диска - HDTune. На сайті виробника є платна (з обмеженим пробним періодом) і безкоштовна версія цієї програми.

http://www.hdtune.com/

Але для вибору диска вона нам не знадобитися. Нас цікавлять тільки результати тестів в цій програмі, зроблених іншими користувачами.

HDTune дозволяє визначити два основних параметри - лінійну швидкість читання і час випадкового доступу.

HDTune дозволяє визначити два основних параметри - лінійну швидкість читання і час випадкового доступу

Крім того по самому характеру графіка можна визначити якість механіки диска.

Ось приклад диска зі звичайною механікою

А ось з дуже якісної і точної

Помітили різницю? Якщо диск має хорошу механіку, то крім його швидкісних параметрів, таких як швидкість лінійного читання і час доступу графік лінійної швидкості буде мати красиву, циклічно повторюється форму, а точки виміру часу випадкового доступу будуть розташовуватися досить ситих.

Для того, що б знайти результати тестів цікавить вас диска введіть номер його моделі в пошуку картинок в Google. Зараз майже всі продавці вказують в прайсі номер моделі, раніше з цим виникали проблеми і потрібно було йти в магазин або на склад, що б подивитися на диск в живу, чи діставати продавців по телефону, що їм чомусь дуже не подобалося)

Зараз майже всі продавці вказують в прайсі номер моделі, раніше з цим виникали проблеми і потрібно було йти в магазин або на склад, що б подивитися на диск в живу, чи діставати продавців по телефону, що їм чомусь дуже не подобалося)

Знайдіть хоча б 2-3 схожих картинки, що б переконатися в об'єктивності проведених тестів. Зверніть увагу на те, що б на зображенні була вказана саме потрібна модель.

Зверніть увагу на те, що б на зображенні була вказана саме потрібна модель

оптичний привід

Тут все зовсім просто.

Визначаємо інтерфейс: IDE - для старих ПК без SATA-роз'ємів або SATA - для всіх нових ПК. Якщо ви не знайдете IDE приводу для свого старого ПК, то вам потрібно буде придбати SATA привід і PCI-SATA контролер.

Якщо ви не знайдете IDE приводу для свого старого ПК, то вам потрібно буде придбати SATA привід і PCI-SATA контролер

Визначаєте який привід вам потрібен: DVD-RW (ще називають DVD Super Multi) або Blu-Ray (дорожчий привід для дисків однойменного формату). Якщо ви не маєте Blu-Ray дисків і не знаєте навіщо вам це потрібно, то такий привід вам не потрібний).

Вибираємо популярних виробників: ASUS, LG, Samsung і вибираємо найдешевшу з наявних моделей, вони практично нічим відрізнятися не будуть. Якщо ви любите перестраховуватися, то можете вибрати найдорожчу модель, різниця в ціні буде мізерною (не більше 5 $).

Можна також придбати привід таких виробників як: BENQ, HP, Lite-On, Pioneer, які можуть володіти спеціальними режимами запису і фірмовим програмним забезпеченням, якщо ви знаєте навіщо це потрібно. Звичайним користувачам це не знадобитися, а ось проблем при гарантійному обслуговуванні може додати.

На що варто звернути увагу, так це на колір. Він буває: чорний, сріблястий і білий (вже зустрічається рідко). Це важливо якщо ви хочете, що б привід гармонійно вписувався в дизайн корпусу вашого ПК. Якщо корпус вашого ПК чорний або сріблястий, то більше підійде чорний колір. Крім того, чорна панель приводу виконана з чорного пластику, в той час як срібляста завжди є пофарбованої і в процесі експлуатації фарба може стиратися.

DVD-привід варто - 20-30 $. Оптимальна ціна 25 $.

Найдешевший Blu-Ray привід коштує 65 $. Оптимальна ціна 75-85 $.

Ось і все друзі. Дуже сподіваємося що ми допомогли вам вибрати жорсткий диск для вашого комп'ютера!

Якщо ви купите для свого ПК диск об'ємом 3 Тб, то скільки вам ще потрібно буде витратити на аналогічний зовнішній диск ?
Якщо з SSD все зрозуміло, то як же визначити параметри диска HDD, адже їх зазвичай не вказують в прайсі?

Лента Новостей

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация