Який безкоштовний антивірус скачати для комп'ютера?

  1. Трохи про віруси
  2. Чому це можливо?
  3. Що може зробити вірус?
  4. Як працюють антивіруси?
  5. Безкоштовні антивіруси
  6. Безкоштовні сканери

Не секрет, що основною проблемою при роботі з комп'ютером є проблема безпеки Не секрет, що основною проблемою при роботі з комп'ютером є проблема безпеки. Більшість комп'ютерів зараз працює під управлінням операційної системи сімейства Windows. Дана ОС завжди була досить слабо захищена від різних шкідливих програм. Природно, будь-який користувач рано чи пізно зіткнеться з проблемою вибору антивірусного засобу для свого ПК. У цій статті я хочу зробити огляд безкоштовних антивірусів і дати рекомендації по тому, який же безкоштовний антивірус скачати для захисту комп'ютера.

Трохи про віруси

Що таке вірус? Вірус - це шкідлива програма, яка може проникнути на ваш комп'ютер різними способами. Наприклад, ви завантажуєте якусь заражену програму і встановлюєте на свій комп'ютер. У програмі може бути вірус. Причому сама програма може бути вельми корисною, просто файл з нею був заражений навмисно або непреднамерено. Звичайно зараження виробляє сам вірус, який був на комп'ютері у тієї людини, який розповсюджував програму. Ця людина могла навіть не знати, що поширює вірус.

Інший поширений спосіб зараження - через інтернет-сторінку, яка містить спеціальний код для завантаження вірусу на ваш комп'ютер. Зараження відбувається непомітно. Інтернет-сайти теж дуже часто заражаються без відома власника. Тому завжди потрібно мати на увазі, що небезпека може з'явитися звідки її не чекаєш.

Чому це можливо?

Справа в тому, що операційна система Windows "створювалася для домогосподарок" і з самого початку не була готова до того, щоб протистояти таким шкідливим програмам. Тим більше що користувач зазвичай працює від імені адміністратора і будь-який вірус, який він ненавмисно запустить, може створити все, що завгодно.

Однак в останніх версіях мудрість розробників все ж проявилася тому вони створили набридають віконця з нелюбом усіма питанням: "Дозволити або Заборонити?". Але пересічний користувач не завжди знає що це за віконця, що він запускає і що в цій програмі міститься. Тому або завжди тисне "Дозволити", або тисне навмання. Тим більше, що в цілком пристойній програмі може міститися вірус і ніколи не знаєш нічого напевно.

Що може зробити вірус?

Сучасні віруси все більше люблять красти персональні дані: паролі, номери банківських карт, дані паспортів та інше. Якщо у вас є сайт, вірус, вкравши пароль від сайту, заливає туди спеціальні вставки, невидимі на сторінці, але дозволяють поширювати вірус безлічі людей.

Вірус може порушити роботу вашого комп'ютера аж до повного розгрому операційної системи з втратою всіх ваших даних. Вірус може будь-яким способом блокувати роботу комп'ютера, наприклад, є віруси, які блокують комп'ютер і вимагають відправити смс для розблокування. До речі, після відправлення одного смс вам можуть запропонувати відправити друге і т.д. При цьому за смс знімаються астрономічні суми з балансу вашого телефону, а комп'ютер так і залишається заблокованим.

Як працюють антивіруси?

Основний метод виявлення вірусу: "тупий" перегляд всіх файлів на комп'ютері користувача з метою пошуку сигнатур. Сигнатура вірусу - це невеликий його ділянку, за яким можна визначити, що в програму впроваджений вірус. Основна проблема цього методу в тому, що він виявляє тільки відомі віруси. Новий вірус не буде виявлений поки вірусна лабораторія не додасть його в базу антивіруса і не отошлёт цю базу на комп'ютер клієнта. Тому так важливо використовувати найбільш популярні антивірусні засоби, якими користується безліч людей. І не соромитися відправляти підозрілі файли на перевірку в вірусну лабораторію. Зазвичай вірусна лабораторія додає вірус в базу протягом кількох годин.

Інший метод пошуку - поведінковий. Якщо програма поводиться дивно, антивірус може з поведінки зрозуміти, що програма заражена і заблокувати її. Природно, тут ще більше підводних каменів з точки зору надійності виявлення.

Взагалі варто сказати, що ідеального антивіруса не може бути в принципі. Різні тести теж мало що можуть сказати про надійність тих чи інших засобів захисту хоча б тому, що та людина, яка пише новий вірус, намагається ще на стадії розробки вірусу обійти всі можливі захисту. А якщо вірус пишеться саме під вас, то ваш комп'ютер не врятує ніяка захист. Хакер знайде дірку де завгодно. На мою думку потрібно вибирати той антивірус, який більш популярний і у якого вірусна лабораторія працює дуже швидко на виявлення нових вірусів і додавання їх сигнатур в базу даних. Ну і, природно, цю програму потрібно постійно оновлювати, а також встановлювати оновлення Windows тому вони теж закривають деякі дірки.

Безкоштовні антивіруси

Звичайно, хороший захист коштує грошей. Це і зрозуміло: адже потрібно утримувати великий штат співробітників, використовувати спеціальне обладнання і ПЗ для ефективної боротьби з вірусами. І навіть цього не завжди буває достатньо.

Більшість виробників дозволяють завантажувати пробні версії безкоштовно. Зазвичай версія працює десь 30 днів, а потім пропонує купити реєстраційний ключ. З популярних (до речі, необов'язково, надійних - див. Вище) програм даного класу для будинку рекомендую скачати Антивірус Касперського , Пробну версію Dr.Web або інші .

Однак є і зовсім безкоштовні антивіруси. Як правило вони неповноцінні. Тобто розробник випускає безкоштовну версію свого засобу, в якому відсутні якісь просунуті функції захисту. Такі програми призначені для домашнього використання і цілком добре справляються зі своїми обов'язками. Наприклад, ви можете скачати Avira AntiVir Personal , Але він, правда, останнім часом дуже вже сильно урізаний і я не рекомендую ним користуватися, якщо ви вдома працюєте на комп'ютері з чимось серйозним.

З хороших безкоштовних антивірусів настійно рекомендую avast! Free Antivirus . Він розроблений геніальними чеськими вченими і інноваторами Едуардом Кучером і Павлом Баудіш. Їх безкоштовний антивірус використовує оригінальні передові розробки і часто навіть перевершує за рівнем захисту платні аналоги. Для більш серйозних цілей вони рекомендують avast! Pro Antivirus і avast! Internet Security (Для роботи з грошима через мережу інтернет він створює віртуальне середовище з якої неможливо викрасти вводяться персональні дані).

Корпорація Microsoft так само нас порадувала своїм безкоштовним засобом захисту Microsoft Security Essentials , Яке, судячи з відгуків, працює вельми і вельми непогано. Для його установки потрібна лише справжня (НЕ піратська) копія Windows.

Безкоштовні сканери

Існують також безкоштовні антивірусні сканери. Це урізані версії антивірусів, які не призначені для постійного захисту. Сканер може тільки перевірити ваш комп'ютер на наявність вірусів. Один раз. База даних в таких сканерах не оновлюється. Тому вона дуже швидко застаріває і вже через деякий час програму потрібно завантажувати заново. Такі сканери бувають корисні коли ваш комп'ютер вже заражений і вам потрібно терміново його "вичистити". А також сканером іншої фірми іноді корисно контролювати ваш антивірус додатково тому яким би хорошим він не був, він рано чи пізно щось пропустить. Сканер часто не потрібно навіть встановлювати на комп'ютер, він запускається навіть з "флешки".

Наведу приклади таких сканерів. наприклад, лікує утиліта Dr.Web CureIt! або Kaspersky Virus Removal Tool . Популярна зараз і зв'язка безкоштовної версії avast! і сканера Malwarebytes Anti-Malware Free . Вони непогано доповнюють одна одну: що не може один, то може інший. Результати непогані.

Що може зробити вірус?
Як працюють антивіруси?
Чому це можливо?
Однак в останніх версіях мудрість розробників все ж проявилася тому вони створили набридають віконця з нелюбом усіма питанням: "Дозволити або Заборонити?
Що може зробити вірус?
Як працюють антивіруси?

Лента Новостей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация