Чому комп'ютер не бачить миша - причини, за якими ПК або ноутбук не визначає пристрій USB або PS2, що робити, вирішення проблеми, в тч для Windows і Лінукс + відео

 1. Несправний USB-порт
 2. Візуальний огляд роз'єму
 3. Перевірка програмного підключення USB-порту в Windows і Лінукс
 4. Відео: установка драйвера для USB
 5. несправність сенсора
 6. Що робити при поломці дроти або USB-адаптера
 7. Проблема з програмною частиною
 8. Драйвер не встановлено
 9. Не підходить для вашого пристрою
 10. Відео: установка драйвера через диспетчер пристроїв
 11. конфлікт програм
 12. Відео: як визначити, чого не вистачає в програмного забезпечення

Досить часто типовий користувач стикається з проблемою несправності миші. Причин тому може бути декілька, і визначити конкретну буває важко, чому комп'ютер не бачить мишку. У даній статті розглянуті найбільш поширені проблеми і поломки, що виникають з «гризунами» різних цінових категорій і технічних особливостей. Отже, приступимо!

Несправність будь-якого пристрою введення в цілому можна приписати до однієї з трьох причин:

 • Зламаний USB-порт;
 • Зламаний сам прилад (в нашому випадку - миша);
 • Чи не заставлені або некоректно працюють драйвери пристрою.

Крім зазначеного, причина може бути і в іншому. Наприклад, в додатковому софт або несумісності драйверів. Але для початку розглянемо саме ці три проблеми, адже практично завжди саме вони призводять до того, що комп'ютер «не бачить» миша.

Несправний USB-порт

Перш ніж говорити про поломку самої мишки, має сенс перевірити USB-порт, до якого ви її підключаєте. Дуже часто миша відмовляється працювати, тому що порт фізично зламаний. До речі, те саме стосується і PS / 2 порту, який використовується для підключення старих моделей до персональних комп'ютерів. Отже, перш за все перевіримо сам роз'єм.

Візуальний огляд роз'єму

Досить часто типовий користувач стикається з проблемою несправності миші

Так виглядає справний USB-порт

Справний USB-роз'єм буде працювати з іншими USB-пристроями. Так що в першу чергу спробуйте підключити до нього флешку або іншу миша. Якщо комп'ютер «не бачить» їх теж, значить порт зламаний або несправний.

Спочатку перевірте, чи немає фізичних дефектів. Для цього уважно огляньте роз'єм. Він повинен виглядати приблизно як на фото вище. Головним чином перевірте, чи не тріснула чи біла планка (може бути чорною або синьою для USB 3.0). Якщо є можливість, загляньте глибше. Ви побачите шість золотистих контактів. Відсутність будь-якого з них також говорить про поломку.

Якщо візуально USB-порт виглядає справним, причина може критися в програмній частині.

Перевірка програмного підключення USB-порту в Windows і Лінукс

Раз комп'ютер «не бачить» миша, має сенс перевірити, «бачить» він сам USB-порт. Найпростіше зробити це через BIOS. Щоб увійти в BIOS, потрібно натиснути певну клавішу (Del, F12 або ін.) В перші кілька секунд після включення комп'ютера. Зазвичай можна побачити підказку про те, яку клавішу потрібно натиснути.

Зазвичай можна побачити підказку про те, яку клавішу потрібно натиснути

Переходимо в BIOS клавішею Del

Увійшовши в BIOS, знайдіть пункт меню (переміщення здійснюється клавішами стрілок) «Integrated Peripherals» або «Advanced». Увійдіть в нього клавішею Enter. На екрані, що ви побачите пункт «USB Configuration». Зайдіть в нього.

Налаштування USB в BIOS-е

Пункти «USB Functions» і «USB Controller» повинні мати властивість [Enabled]. В іншому випадку натисніть Enter щоб переключити режим.

Вікно «Диспетчер пристроїв»

Тепер перевіримо драйвера USB-портів. Щоб зробити це в Windows, Ви повинні зайти по дорозі: Пуск -> Панель управління -> Обладнання та звук -> Диспетчер пристроїв. У вікні, знайдіть пункт «Контролери USB» і клікніть на ньому двічі. Наявність знака питання навпроти кожного з рядів списку говорить про відсутність драйвера. Значить, його потрібно встановити. Драйвер може знаходитися на диску, який йшов в комплекті з материнською платою або (для ноутбуків) на сайті виробника. Якщо знаків немає, натисніть правою кнопкою на кожному пункті і виберіть "Оновити драйвери».

Перевірити підключення та драйвера USB-портів на Linux можна командою «lspci | grep -i usb ». Її результатом буде перелік USB-портів, кількість рядів якого повинна відповідати кількості наявних роз'ємів на пристрої. наприклад:

00: 03.0 USB Controller: Silicon Integrated Systems [SiS] USB 1.1 Controller (rev 0f)
00: 03.1 USB Controller: Silicon Integrated Systems [SiS] USB 1.1 Controller (rev 0f)
00: 03.3 USB Controller: Silicon Integrated Systems [SiS] USB 2.0 Controller

Отже, якщо нічого із зазначеного вище не допомогло або не мало місце, значить проблема все-таки в самій миші.

Відео: установка драйвера для USB

Зламана безпосередньо мишка

Якщо з комп'ютером все в порядку, потрібно перевірити апаратну і програмну частини миші. Серед основних апаратних причин неправильної роботи пристрою введення слід виділити:

 • Несправність сенсора;
 • Поломка дроти або USB-адаптера;

несправність сенсора

Дуже часто причиною непрацездатності миші є поломка сенсора. Визначити її досить просто, але не завжди. У більшості сучасних оптичних мишок сенсор підсвічується червоним. Просто переверніть миша (коли вона підключена до комп'ютера) і перевірте цей факт.

Просто переверніть миша (коли вона підключена до комп'ютера) і перевірте цей факт

працюючий сенсор

Але багато виробників (особливо лазерних «гризунів») роблять сенсор невидимим, тобто без характерного світіння. Тоді вручну визначити, чи працює сенсор, неможливо. В такому випадку, переходите до наступного пункту.

Що робити при поломці дроти або USB-адаптера

Якщо ви використовуєте дротову миша, є сенс перевірити провід, який з'єднує пристрій і комп'ютер. Сильні його перегини можуть бути причиною поломки. Крім того, перевірте сам USB-вихід миші (також, як перевіряли USB-порт комп'ютера раніше).

Крім того, перевірте сам USB-вихід миші (також, як перевіряли USB-порт комп'ютера раніше)

Адаптер бездротової миші

Якщо ви користуєтеся бездротовою мишею, аналогічним чином перевірте її адаптер. При його поломки, адаптер можна замінити на новий. Але вибрати потрібний може тільки працівник сервісного центру. Так що краще (і дешевше) просто придбати нову миша.

Проблема з програмною частиною

Якщо жодна з причин апаратної несправності не виявлено, швидше за все, проблема в програмній частині. А саме, в драйверах. Насамперед, якщо миша раптом відмовила, перезавантажте комп'ютер. Іноді це допомагає, але не так часто, як хотілося б.

Класифікувати основні проблеми роботи драйверів можна наступним чином:

 • Драйвер не встановлено;
 • Драйвер не підходить для вашого пристрою;
 • Драйвер застарів;
 • Конфлікт програм.

Драйвер не встановлено

Приклад вікна драйвера миші Logitech

Причина, можливо, очевидна, але не завжди. Справа в тому, що не всі виробники кладуть в коробку з мишкою диск з драйверами. Якщо його у вас немає, зайдіть на офіційний сайт марки миші і пошукайте драйвер там. Після установки, можливо, у вас з'явиться спеціальна програма для настройки миші (як, наприклад, на фото). Запустіть її і слідуйте внутрішніми інструкціями.

Для того щоб перевірити, чи встановлений драйвер для миші на Windows, перейдіть в «Диспетчер пристроїв» (процес переходу описаний вище). Там знайдіть пункт «Миші та інші вказівні пристрої». Відсутність знаків говорить про коректну роботу драйвера. Тут же його можна оновити, як ми робили раніше для USB-портів. Щоб побачити встановлені драйвера на Linux, введіть команду «lspci».

До слова, більшість виробників завантажують базовий драйвер в USB-адаптер або вихід, так що переживати про його встановлення не потрібно. В даному контексті мова йде скоріше про особливі драйвери-програмах.

Не підходить для вашого пристрою

Якщо ви скачували драйвер самостійно, велика ймовірність, що він просто не підходить вашому пристрою. У такому випадку його краще видалити. Якщо ж миша не працює ні з драйвером, ні без нього, зверніться в службу підтримки на сайті виробника. Там вам допоможуть вибрати потрібне програмне забезпечення.

Цілком ймовірно, що версія драйвера для вашої миші несумісна з конкретною операційною системою. Наприклад, старі програми не підтримуються на Windows 10, або не всі виробники виготовляють драйвера для Linux-подібних ОС. Дізнатися про сумісність можна на сайті виробника або на коробці з мишкою. В даному випадку допоможе тільки перевстановлення операційної системи або заміна миші. Пам'ятайте, що ви можете повернути товар в магазин до закінчення 14 днів після покупки.

Відео: установка драйвера через диспетчер пристроїв

драйвер застарів

Малоймовірно, що стара версія драйвера раптом перестала працювати, але це все ж можливо. Просто знайдіть оновлення на сайті виробника або просто повторно драйвер.

конфлікт програм

Ця проблема досить часто стає причиною некоректної роботи багатьох програм. Її суть полягає в тому, що деякі програми можуть вступати в «конфлікт» - заважати один одному виконувати свій код. Виникнення конфлікту найчастіше відбувається при схожості двох програм. Наприклад, якщо ви встановили додаткове ПО для управління або настройки миші, воно може конфліктувати з основним драйвером. Як результат, миша перестає працювати зовсім.

На Windows можна легко визначити, чи має місце конфлікт. Для цього перезавантажте комп'ютер у безпечному режимі. Тепер натисніть «Пуск» і встановіть курсор в рядок «Знайти програми та файли». Введіть «msconfig» і натисніть Enter.

Вікно утиліти msconfig

На вкладці «Служби» поставте галочку навпроти слів «Не відображати служби Microsoft». Тепер зніміть галочки з усіх служб в основному вікні. Перезавантажте комп'ютер. Якщо проблема дійсно в конфлікті програм, ваша миша запрацює в такому режимі. Поверніться в «msconfig» і відновите все позначки.

Знаючи, що проблема в конфлікті програм, потрібно спробувати видалити ті програми, які ви встановлювали недавно. Якщо пам'ятаєте, в який момент миша перестала працювати, проблем не буде зовсім.

Відео: як визначити, чого не вистачає в програмного забезпечення

інші проблеми

Якщо нічого з наведеного вище не допомогло, цілком ймовірно, що ваша миша просто забруднилася. Якщо ви користуєтеся нею давно, віднесіть його до сервісного центру. Не рекомендується розбирати миша самостійно, адже більшість останніх моделей не мають явних шурупчиків або кріплень.

Варто відзначити, що якщо ви придбали миша недавно, не потрібно самостійно намагатися її полагодити. Ви можете тільки ускладнити ситуацію. Поки на неї діє гарантія, ви маєте право вимагати від виробника допомоги. Крім того, робота майстра з мишкою зазвичай не коштує дорого. Так що при будь-яких сумнівах краще звертайтеся в сервісний центр.

Комп'ютерна миша - точний прилад. Його робота безпосередньо залежить від різноманітних параметрів, в тому числі і від акуратності використання. Будь-які механічні пошкодження часто стають причиною поломки, тому будьте обережні.

Зауважимо, що найчастіше проблеми в роботі миші пов'язані саме з програмною частиною. Перевірка системи на наявність вірусів, а також періодичне очищення від непотрібного «сміття» можуть допомогти уникнути несправностей не тільки в роботі миші, але і всього комп'ютера.

Лента Новостей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация