Екскурсія в пожежну частину з дошкільнятами та школярами

  1. для дошкільнят
  2. Для школярів
  3. як організувати
  4. користь екскурсій

Досить важко відшукати дитину, який байдуже поставиться до реву пожежної машини, до форми рятувальників, та й просто до пожежного справі. Навіть побіжно подивитися на мчать кудись на допомогу борців з вогнем - вже велика удача. А розглянути всі даний обладнання, техніку і захисні костюми пожежних і почути історію становлення протипожежної служби буде особливо цікаво дітям будь-якого віку.

Досить часто пожежні частини міста проводять всілякі екскурсії для школярів та дошкільнят. Екскурсоводами стають працівники МНС, які не тільки розкажуть про кожен експонат, але і розкриють секрети щоденної служби. Безсумнівно, дітям і дорослим буде цікаво послухати захоплюючі історії про гасінні пожеж, порятунку людей і тварин.

для дошкільнят

Подібні екскурсії для самих маленьких мають свої особливості: по-перше, найчастіше вони проходять в ігровій або казковій формі (так діти краще засвоять матеріал), по-друге, в ході екскурсії розповідають дітям про пожежну безпеку (Можна використовувати плакати, фото експонатів музею для наочності), а також з правилами поведінки при екстрених ситуаціях.

Головними цілями екскурсії для дошкільнят є:

До самої екскурсії рекомендується провести ряд заходів, що сприяють кращому засвоєнню матеріалу. Вихователі можуть самостійно проводити бесіди, ігри, вікторини, невеликі спортивні свята.

Малюкам можна запропонувати взяти участь в конкурсі малюнків (наприклад, плакатів, пожежних машин, подвигів рятувальників і т.д.), виробів, читання віршів або речевок. Такі заходи допоможуть дітлахам добре запам'ятати матеріал і якомога краще підготуватися до екскурсії.

В ході самої виставки працівник МНС розповість цікаві випадки з роботи служби , Покаже експонати, зібрані в музеї (який знаходиться при самій пожежної частини), повідає історію становлення пожежної справи в місті та країні в цілому.

Крім цього, в екскурсію для малюків включають невеликі інтерактиви. Це можуть бути і проба одягання захисного костюма (дітей можна сфотографувати в шоломі або всім костюмі), і відтворення в ігровій формі можливих небезпечних ситуацій з відпрацюванням правил поведінки, і навіть можливість доторкнутися справжню пожежну техніку.

Крім того, самі діти можуть взяти участь в особливій виставці дитячої творчості, яку влаштовують багато музеї пожежної безпеки . Досить принести власну виріб, і вона поповнить колекцію.

Від такої екскурсії буде в захваті кожний малюк, і користі від прослуханої їм лекції буде багато.

Для школярів

Для дітей постарше екскурсія в пожежну частину - це вже не просто свято або гра, але і захоплююче знайомство з повсякденним службою борців з вогнем та інших співробітників пожежної рятувальної служби.

Школярам буде цікаво прогулятися по вартовому приміщенню, чергової диспетчерської служби, а також відвідати справжній гараж, в якому хлопці зможуть не тільки розглянути всі деталі пожежної техніки, а й посидіти всередині.

Школярам буде цікаво прогулятися по вартовому приміщенню, чергової диспетчерської служби, а також відвідати справжній гараж, в якому хлопці зможуть не тільки розглянути всі деталі пожежної техніки, а й посидіти всередині

Безсумнівно, екскурсоводом буде справжнісінький пожежний. Борець з вогнем не тільки пояснить пристрій кожного механізму, принципу дії машин і спорядження, розповість в найцікавішому викладі історію становлення рятувальної пожежної служби у всій країні і конкретно в місті, а й відкриє деякі секрети життя пожежників.

Екскурсовод розповість про важку, але захоплюючою і цікавою службі, а на прохання дітей може привести приклади зі свого служби, розповівши захоплюючу історію гасіння пожежі і порятунку людей і тварин.

Крім цікавих розповідей від екскурсовода школярі зможуть розглянути реальні фотографії пожежних, техніки, роботи рятувальників різних років і навіть століть. Школярам покажуть експонати різних поколінь: від самих ранніх до новинок, які використовуються в наш час.

Дітям буде цікаво розглядати спорядження, обладнання, фотографії, картини або гравюри, простежити історію пожежного костюма.

Крім того, деякі з представлених експонатів можна буде помацати і зробити з ними фотографію на пам'ять. Також школярам запропонують приміряти даний спорядження пожежного (Шолом, пояс з інструментами) і навіть влаштують невелике змагання на швидкісне надягання форми рятувальника.

Насправді подібні заходи дуже важливі і проводяться з метою підвищення рівня знань правил пожежної безпеки серед молоді. Відвідування музеїв, слухання лекцій допомагають уникнути виникнення багатьох загорянь з вини дітей.

Крім вивчення правил безпеки рятувальна служба ставить перед собою завдання розповісти школярам про те, як правильно поводитися під час пожежі, яким чином і чому можна знешкодити вогонь.

як організувати

Організація екскурсії в музей при пожежної частини - це один з найважливіших кроків. Саме це необхідно зробити перш за все.

Існує два способи організації відвідування дітьми пожежної частини: особисто або через представника (учитель, голова батьківського комітету, заступник директора з навчально-виховної роботи) або ж потрібно звернутися в спеціальну фірму, яка повністю займається організацією екскурсії для окремої групи (наприклад, Санкт-Петербурзька «Азбука Петербурга») Існує два способи організації відвідування дітьми пожежної частини: особисто або через представника (учитель, голова батьківського комітету, заступник директора з навчально-виховної роботи) або ж потрібно звернутися в спеціальну фірму, яка повністю займається організацією екскурсії для окремої групи (наприклад, Санкт-Петербурзька «Азбука Петербурга»).

Перш за все потрібно встановити точну кількість дітей, які хочуть відвідати пожежну частину, дізнатися, скільки батьків будуть супроводжувати їх. Це дійсно важливо, рятувальники і інші співробітники повинні бути впевнені, що зможуть прийняти вашу групу в конкретний час.

Не забудьте поцікавитися вартістю відвідування пожежної станції. Як правило, всі екскурсії в музеї при них безкоштовні, але перевірити ніколи не буде зайвим. Також варто подбати про транспорт. Якщо музей розташований недалеко від вашого навчального закладу, то можна дістатися пішки. У зворотному випадку варто найняти автобус.

Багатьом вчителям і вихователям зручніше водити дітей групою прямо від дитячого садка або школи, а після екскурсії - повернутися назад, звідки учнів заберуть батьки. Інший варіант - запропонувати батькам самостійно підвезти хлопців до пожежної частини.

Можна запропонувати дітям взяти участь у виставці музею пожежної частини. Таким чином, діти зможуть краще зрозуміти правила безпеки, дізнаються багато нового про розвиток техніки і спорядження рятувальників. Можна зробити як колективну, так і індивідуальні вироби (плакати, моделі, фігурки, малюнки і т.д.).

користь екскурсій

Вчителі, вихователі і особливо пожежні рекомендують проводити подібні екскурсії в музеї пожежної безпеки . Навіть батьки відзначають велику користь від таких заходів.

Дітлахи отримують багато корисної інформації про те, як правильно поводитися під час пожежі, як не допустити загоряння, як правильно повідомити про це рятувальникам по телефону. Це особливо актуально в наш час, оскільки навіть маленькі діти здатні користуватися електроприладами - основними причинами загорянь.

Завдяки подібним екскурсіях і лекцій кількість нещасних випадків, що виникли через необережне поводження дітей з вогнем, порушеннями правил пожежної безпеки знизилося в рази.

Самим батькам теж буде цікаво послухати розповіді борців з вогнем. Дорослі дізнаються, як краще убезпечити життя і здоров'я своєї родини, як уникнути нещасних випадків.

Таке дивне подорож до справжнім героям, які рятують щодня десятки життів, не залишить байдужим жодну дитину. Крім того, екскурсії в пожежну частину для школярів і для дошкільнят підвищують рівень знань правил пожежної безпеки, що запобігає більшу частину пригод.

Інші корисні статті:

Лента Новостей

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация