epson r290 не включається. ремонт і розбирання принтера r290. як розібрати r290

  1. Поширені проблеми з принтером Принтер, як і всі інші представники офісної техніки, є абсолютно незамінним...
  2. Загальні рекомендації при промиванні друкуючої головки Epson R290:

Поширені проблеми з принтером

Принтер, як і всі інші представники офісної техніки, є абсолютно незамінним пристроєм Принтер, як і всі інші представники офісної техніки, є абсолютно незамінним пристроєм. Інтенсивність його використання часом надзвичайно висока і будь-яка поломка або збій в роботі здатні викликати масу негативних наслідків і практично зупинити роботу офісу або певного відділу. В даній статті хочу привести поширені проблеми з принтером та способи їх вирішення.

Безумовно, однією з найосновніших проблем є ситуація, коли необхідний документ просто не роздруковується. Це може супроводжуватися певними інформаційними повідомленнями на моніторі комп'ютера або дисплеї самого пристрою, або ніяк не пояснює зовсім. Якщо мова йде про останній варіант, слід перевірити підключення принтера до комп'ютера (вийміть і вставте штекер в роз'єм комп'ютера і самого принтера) і безпосередньо до джерела енергопостачання. Найчастіше проблема вирішується одним з цих способів і робота відновлюється.

Крім того, ще однією легко усуненою причиною, може бути застрягання чи відсутність паперу в відповідному лотку, проте в такому випадку на дисплеї принтера має відображатися відповідне повідомлення або подаватися сигнали у вигляді палаючого індикатора. Тут досить вийняти застряглий аркуш або додати необхідну кількість нового паперу.

Усі наступні варіанти є більш складними для розуміння новими користувачами, однак з часом і придбанням належного досвіду, їх рішення віднімає не більше кількох хвилин.

Наприклад, друк може не виконуватися через те, що в черзі знаходяться кілька файлів, перші з яких роздрукувати не представляється можливим (наприклад, вони були видалені або пошкоджені). У такому випадку досить зайти в налаштування черги друку і видалити непотрібні елементи зі списку, після чого можна буде знову використовувати пристрій.

Крім того, досить поширені випадки, коли потрібно перевстановлення або оновлення раніше встановлених на комп'ютер драйверів для коректного використання принтера. Можете відкрити Панель управління -> Обладнання -> Пристрої та принтери і переконатися, що ваш принтер присутній в списку, а також не продубльований (іноді таке відбувається при оновленні програмного забезпечення). У такій ситуації допоможе саме здійснення вищезазначених операцій. Оновлення відбувається досить швидко і просто. Єдиним обов'язковою умовою є підключення комп'ютера до Інтернету.

Крім того, зустрічаються ситуації, коли друк проводиться, проте її якість залишає бажати кращого. В цьому випадку слід перевірити настройки контрастності на самому принтері, а якщо і це не допоможе, необхідно просто замінити картридж.

Як показує практика, усунення неполадок принтера здійснюється дуже просто і швидко, головне - розібратися в причині їх виникнення.

Epson R290 не включається

Передісторія принтера Epson R290 така: дістався по бартеру задешево. Перепрошитий і встановлені заправляють картриджі. Відразу ж були куплені чорнило Ink Mate 6 шт. по 100 мл. Все це обійшлося (прошивка, 6 картриджів і 6 банок чорнила) = $ 100.

Закінчилися жовте чорнило і придбані нові так само Ink Mate. Правда упаковка інша, колір з червонуватим відливом і більш рідкі чи що. Заправка картриджа, очищення сопел. Виконана успішно, але на принтері горять обидві червоні лампочки (чорнило і папір). Вимкнув - включив - все ОК.

Друкуємо. Якість жахливе, всі кольори із зеленим відливом (((. Та й пропусків багато. Знову очищення сопел. І знову звучить добре, але на принтері горять обидві червоні лампочки (чорнило і папір). Вимкнув - включив - все ОК.

Знову друк і, опа, на середині аркуша принтер вимикається і трохи запахло "смаженим". Ну що ж, будемо розбиратися. Треба б спочатку пошукати ремонт принтера r290, але спочатку вийшло розібрати принтер. Це виявилося не складно.

Перевірили БП - в порядку, напруга 42 В. Візуальний огляд особливих проблем не виявив, невеликий запах від транзисторів. Ось тепер потрібна допомога друга. Результати пошуку закінчилися на цій.

А висновки з 4-х сторінок спілкування наступні:

Причиною поломки принтера Epson R290 найчастіше є коротке замикання КЗ плат або шлейфів друкуючої головки ПГ. КЗ може статися через самостійної промивання друкуючих сопел. В даному випадку вода потрапляє на плати ПГ і потрібна тривала просушування (близько 3-х днів) на сонечку. До цього часу сопла знову можуть засохнути.

Загальні рекомендації при промиванні друкуючої головки Epson R290:

  • Дюзи можна мити чистою водою, краще дистильованою, промивної рідиною, нашатирним спиртом (розчин аміаку) 10%.
  • Плати головки, з мікросхемами і іншими радіодеталями миються спиртом. Але треба стежити, щоб спирт не потрапив на ті ділянки, які контактують з проходженням чорнила.
  • Промивання ПГ Epson R290 - остання справа.

Я промивку ПГ не робив. Напевно на плату наявні чорнило (занадто рідкі?), Внаслідок багаторазового прокачування. ПГ поки не розбираю, принтер сіх на батареї опалення кілька днів.

Далі перевіряємо і шукаємо вийшло з ладу обладнання. При короткому замиканні виходять зі ладу транзистори TT3034, TT3043, резистори 47 Ом 0,25 Вт і, рідше, мікросхема E09A7218A.

Для перевірки мікросхеми Випаюємо згорілі транзистори. Підключаємо плату до принтера, крім широких шлейфів, що йдуть до друкуючої голівці і включаємо принтер. Якщо принтер включається і друкуюча головка переміщається, а потім паркується - значить плата справна і мікросхема справні.

Упаюємо транзистори, я використовував транзистори КТ972 і КТ973 і один, в моєму випадку, резистор 47 Ом. Якщо коротке замикання не було усунуто, велика ймовірність повторного виходу з ладу цього обладнання. Для перевірки КЗ доведеться частково розібрати ПГ. Докладну інструкцію я знайшов

Необхідно продзвонити шлейфи, переконатися у відсутності чорнила на платі ПГ, в зворотному випадку прибрати їх спиртом і при необхідності замінити запобіжник F2 0,5 А.

Підсумком ремонту стало: заміна двох рідних транзисторів на чотири аналога, заміна резистора, заміна запобіжника. Мікросхема і блок живлення справні. Одна лампочка погасла, одна горить - принтер не справний.

Наступним етапом принтер поїхав на діагностику в спеціалізовану фірму. Діагноз: заміна материнської плати і плати друкуючої головки за $ 160. В результаті продаю: блок живлення, комплект перезаправних картриджів, ну і інші справні комплектуючі Epson R290.

Оригінальні транзистори і мікросхеми можна замовити на Aliexpress дрібним оптом.

Схему збирання / розбирання Epson R290 (Service Manual) можна завантажити за цим.

Вам сподобається

Занадто рідкі?

Лента Новостей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация