Flash-ринг: обираємо найшвидший USB-накопичувач

перед боєм

Часто на упаковці з USB Flash драйвом вказують максимальну швидкість порту USB 2.0 - 480 Мбіт / с або певну в лабораторії максимальну швидкість мікросхеми пам'яті. До життя і те, і інше має вельми віддалене відношення. Упор всіх маркетингових хитрощів йде або на місткість накопичувача, або на його дизайн. Може бути, швидкість - дійсно другорядний параметр? Якщо використовувати накопичувач для перенесення з машини на машину тексту реферату або зберігати на ньому архів особистих документів - немає проблем. Не важливо, за скільки десятих секунди потрібний файл передасться на комп'ютер. Інша справа - копіювання музичних колекцій або відеофільмів. Різниця в швидкості стає більш явною, адже час передачі 2 Гбайт даних може варіюватися від 3 хвилин до 30.

На наш заклик виставити на тестування найшвидші моделі відгукнулися такі бренди, як Apacer, Corsair, Prestigio, Pretec, SanDisk і Transcend. Познайомимося з кожним кандидатом в чемпіони ближче.

Apacer Handy Steno HT203

Найвдаліша модель Apacer, що з'явилася в листопаді 2005 року, до сих пір залишається актуальною. Заявлена ​​швидкість - до 30 Мбайт / с при читанні даних і до 18 Мбайт / с при записі - забезпечується за рахунок двоканального контролера. У продажу є моделі ємністю 512 Мбайт, 1, 2 і 4 Гбайт. Витончений корпус з нетеряемой кришкою і стильною док-станцією завоював Good Design Award в Японії.

HT203 виявилася під стать дизайну - надійною і довговічною. Саме з цим ветераном, що зібрав безліч нагород тестових лабораторій, постараються зрушити з першого місця решта учасників. Орієнтовна вартість Apacer HT203 4 ГБ - 2500 руб.

Corsair Flash Voyager GT

Corsair Flash Voyager GT

Компанія Corsair відома на ринку своїми рішеннями для комп'ютерних ентузіастів: в першу чергу, найшвидшою оперативною пам'яттю. Серія Flash Voyager GT з'явилася в березні 2007 року. Вона виконана в кращих традиціях компанії: гранична швидкість передачі даних і фірмовий дизайн. Міцний гумовий корпус добре захищає від ударів, бруду і вологи. У продажу можна знайти моделі ємністю 2, 4 і 8 Гбайт. Коштують вони 1300 руб., 2000 руб. і 4000 руб. соотвественно. Всі ціни, природно орієнтовні.

Частину дискового простору Corsair Flash Voyager GT можна захистити паролем, при цьому використовується криптографічний алгоритм AES з 256-бітовим ключем.

Prestigio Leather USB Data Flash

Prestigio Leather USB Data Flash

За звання найшвидшої буде боротися і модель представницького класу - накопичувач Prestigio Leather. Флешка упакована в стильний шкіряний чохол, конструкція якого розрахована на носіння на ремені. Випускаються моделі чорного, золотого, червоного, синього, бежевого, а так же рожевого кольорів. На вибір є моделі місткістю від 512 Мбайт до 4 Гбайт. Заявлені швидкості Prestigio: читання до 14 Мбайт / с і запис до 7,5 Мбайт / с. Накопичувач підтримує завантаження BIOS і розбиття диска на відкриту і захищену зони. Орієнтовна вартість 4-гігабайтної флешки з натуральної шкіри - 2700 руб.

Pretec i-Disk BulletProof

Вперше «куленепробивні» модель була представлена ​​на виставці Computex 2006. На першому місці у цій моделі - забезпечення захисту даних. Круглий сталевий корпус з кришкою, що нагвинчується не боїться води, бруду і ударних впливів. Так, ентузіасти навіть пробували стріляти в цю захищену флешку з пістолета. Пряме влучення 9-мм кулі не завадило накопичувачу працювати і далі.

Пряме влучення 9-мм кулі не завадило накопичувачу працювати і далі

Нас же накопичувач цікавить з менш екстремальною точки зору. Швидкісні характеристики не обіцяють бути передовими, заявлені читання на швидкості до 20 Мбайт / с і запис - 12 Мбайт / с. Лінійка Pretec включає в себе моделі ємністю від 512 Мбайт до 4 Гбайт. Куленепробивна флешка з об'ємом пам'яті 4 ГБ коштує близько 2000 руб.

Pretec i-Disk Jelly

Інший представник від Pretec - i-Disk Jelly. Накопичувач має компактні розміри, міцним металевим корпусом і поставляється в наборі з двома різнокольоровими гумовими кожухами. Начинка моделі в принципі така ж, як і у BulletProf. Модель має ємність 2 Гб, і коштує вона близько 1200 руб.

Sandisk Cruzer Crossfire

Sandisk Cruzer Crossfire

Серед лінійки USB-накопичувачів Sandisk модель Cuzer Crossfire виділяється в першу чергу своєю зав'язкою на ігрову панель Xbox. Модель позиціонується як основний засіб перенесення музики і фотографій з комп'ютера на Xbox. Крім того, власники флешки отримують доступ до спеціального сайту, що містить простенькі ігри і демоверсії новинок ігрового світу. Якщо прибрати всю цю «додану вартість», то залишиться звичайнісінький USB-флеш з середніми характеристиками. Доступні моделі місткістю від 1 до 4 Гбайт. Орієнтовна вартість Sandisk Crossfire максимальної місткості - 1700 руб.

Transcend JetFlash 2A

У нашій країні пам'ять Transcend користується великою популярністю, і дизайн флешок цього виробника всім відомий. Серія 2A включає в себе справжніх гігантів ємності. Неймовірно великі флешки вагою в 24 грами з габаритами 88x33x15 мм здатні вмістити 8-16 Гбайт даних.

Неймовірно великі флешки вагою в 24 грами з габаритами 88x33x15 мм здатні вмістити 8-16 Гбайт даних

При цьому заявлені швидкості великі: читання до 30 Мбайт / с, запис - до 25 Мбайт / с. У комплекті йде ПЗ JetFlash Software Elite, що включає в себе набір корисних функцій: блокування ПК за допомогою флешки, створення захищеної області даних, зберігання на диску облікового запису електронної пошти та обраного, швидке створення резервної копії даних з ПК. Transcend JetFlash 2A 8 ГБ коштує близько 3500 руб., А 16-гігабайтна модель коштує близько 7000 руб.

труднощі розгону

У випадку з USB-накопичувачами на швидкість передачі даних впливає декілька параметрів: внутрішні обмеження USB-контролерів флешки і системної плати (останній зазвичай інтегрований в південний міст), продуктивність процесора і об'єм оперативної пам'яті. На швидкість можуть впливати також параметри встановленого в ПК жорсткого диска і паралельно підключені до портів USB пристрою - операційна система розділяє канал передачі даних на всіх, виділяючи кожному певну частку.

При тестуванні швидкісних характеристик ключове значення відіграють USB контролери системної плати і накопичувача, вони забезпечують більше 80% результату. Решта - вплив інших параметрів системи.

Обкатку флешок при складанні рейтингів слід вести в декількох конфігураціях. Результати тестування будуть гарантовано означати перевагу в швидкості однієї моделі над іншою в системі з вказаною конфігурацією і з великим ступенем вірогідності - в системах з близькими параметрами. Висновки про абсолютну перевагу можна робити тільки тоді, коли розрив у швидкості між тестованих зразками складає більше 15-20%.

Наше тестування включає проведення синтетичного і практичного тестів на двох стендах. Перший з них являє машину початкового рівня, побудовану на AMD Sempron і чіпсеті NVIDIA. Другий - сучасна машина середнього рівня з майже двоядерним процесором Intel Pentium 4 HT і південним мостом ICH7.

Стенд 1Стенд 2Процесор

AMD Sempron 2100+ Intel Pentium 4 3,06 ГГц (HT) Системна плата Asus A7NX8-X Південний міст NVIDIA nForce2 MCP ICH7 Оперативна пам'ять Kingston PC2700, 512 Мбайт 1 024 Мбайт HDD Seagate ST380011A Seagate ST340014A

Синтетичні тести проведені на ПО Iometer 2004.07.30. Були визначені швидкості читання і запису блоків даних різного розміру (від 4 кб до 2 Мбайт) при лінійному і випадковому доступі. Ключовими були результати лінійного тесту читання і запису блоків розміром в 2 Мбайта. Практичний тест полягав у визначенні реальної швидкості копіювання 100 файлів по 1 Мбайту, 10 файлів по 10 Мбайт і 1 файлу розміром 100 Мбайт.

Битва за лідерство. синтетичні тести

Результати показали, що ресурсів стенду 1 виявилося недостатньо для використання можливостей вбудованих в накопичувачі USB-контролерів на 100%. Максимальні значення швидкості виявили верхню межу такої конфігурації - 20 Мбайт / с. Зате стенд 2 дозволив флешка показати все, на що вони здатні.

Швидкість лінійного читання даних

За швидкістю читання даних з USB-накопичувача перше місце впевнено посіла двухканальная модель Apacer Handy Steno HT203. Особливо великий відрив від суперників на більш потужному стенді - 29,3 Мбайт / с. На другому місці йде Transcend JetFlash 2A, що розвинув швидкість 26,2 Мбайт / с. Завершує трійку Corsair Flash Voyager GT - 23,7 Мбайт / с. Відзначимо, що подібне розташування лідерів однаково і для першого, і для другого стендів. Максимальна швидкість інших моделей не опускалася нижче 15 Мбайт / с, що досить непоганий результат.

Лінійна швидкість запису

Лінійна швидкість запису

Завдання по запису даних виявилося складнішим. В лідери вирвався Corsair, демонструючи впевнений приріст швидкості на другому стенді. Його кращий результат - 20,9 Мбайт / с. Друге місце за Transcend, чиї показники несильно залежали від конфігурації: 18,1 Мбайт / с на стенді 1 і 18,7 - на стенді 2. Apacer зайняв лише третє місце, сильно здавши конкурентам, його кращий показник - 14,9 Мбайт / с . Решта моделей показали посередній результат - не більше 6 Мбайт / с.

Так як же визначити абсолютного переможця? В якості остаточного результату складемо кращі значення швидкості лінійних читання і запису. Підсумковий рейтинг за результатами синтетичних тестів виглядає так:

місцеМодельСумарна швидкість

1 Transcend JetFlash 2 A 44,88 2 Corsair Flash Voyager GT 44,63 3 Apacer Handy Steno HT 203 44,17 4 Pretec i-Disk Jelly 22,71 5 Sandisk Cruzer Crossfire 22,53 6 Pretec i-Disk BulletProof 22,41 7 Prestigio Leather USB Data Flash 20,67

Перевірка практикою

Тести в реальних умовах - найпоказовіші. Відмінності від «синтетики» можуть бути радикальними, але в нашому випадку результати були схожими.

Читання файлів, стенд 1

Читання файлів, стенд 1

Читання файлів, стенд 2

Читання файлів, стенд 2

При читанні файлів різного розміру флеш-накопичувачі продемонстрували стабільність швидкісних характеристик. Якщо перший стенд за рахунок недостатньої продуктивності вирівняв результати Apacer, Corsair і Transcend, то другий - показав явну перевагу Apacer, що відірвався від найближчого конкурента на 3 Мбайта / с. Друге місце у Transcend, третє - у Corsair. Гірше за всіх показав себе Sandisk: на стенді 1 він не зміг розігнатися навіть до 14 Мбайт / с.

Запис файлів, стенд 1

Запис файлів, стенд 2

Тест на швидкість запису даних вніс свої корективи в розкладку переможців. Corsair продемонстрував стабільно високу швидкість при копіюванні файлів будь-якого розміру. Злегка загальмували роботу Transcend файли по 1 Мбайту, але більше всіх на розмір переданих блоків відреагував Apacer - швидкість знижувалася майже в 2 рази. Решта моделей так і не змогли подолати поріг в 5 Мбайт / с. Причому гірші показники продемонстрував SanDisk, особливо при копіюванні великої кількості файлів малого розміру.

Підведемо підсумки

місцеМодельСумарна швидкість

1 Transcend JetFlash 2 A 46,5 2 Corsair Flash Voyager GT 44,6 3 Apacer Handy Steno HT 203 44,5 4-5 Pretec i-Disk Jelly 20,7 4-5 Pretec i-Disk BulletProof 20, 7 6 Prestigio Leather USB Data Flash 19,9 7 Sandisk Cruzer Crossfire 19,7

Як бачимо, розстановка сил як в синтетичних, так і в практичних тестах однакова. З великим відривом від конкурентів йдуть три моделі: Apacer Handy Steno HT203, Corsair Flash Voyager GT і Transcend JetFlash 2A. Apacer - неперевершений лідер в частині читання даних, Corsair дивує високими показниками запису, а Transcend - абсолютний лідер, який зумів знайти золоту середину по обох параметрах.

Решта моделей, що беруть участь в тестуванні, крім, мабуть, Sandisk Cruzer Crossfire, залишили хороші враження. Особливо якщо врахувати їх спеціалізацію. Prestigio відмінно підходить для ділових людей, кожен аксесуар яких повинен бути підкреслено елегантним. Pretec - знахідка для молоді, яка захоплюється екстремальними розвагами і люблячої «блиснути» перед однолітками. Ну а наші лідери стануть надійними і швидкими трудівниками у тих, хто вимагає від оточуючих його пристроїв максимальної функціональності.

місцеМодельОбсяг, ГбMax обсяг, ГбМаксимальна швидкість читанняМаксимальна швидкість записусинтетикапрактикасинтетикапрактика

1 Transcend JetFlash 2 A 8 16 26,2 26,3 18,7 20 2 Corsair Flash Voyager GT 4 8 23,7 23,8 20 , 9 21 3 Apacer Handy Steno HT 203 1 8 29,3 29,3 14,9 15,3 4 Pretec i-Disk Jelly 2 2 16,6 16,7 6,1 4 5 Pretec i-Disk BulletProof 4 4 16 , 6 16,7 5,9 4 6 Prestigio Leather USB Data Flash 4 4 15,9 15,8 4,7 4,1 7 Sandisk Cruzer Crossfire 2 4 17,6 15,7 4,9 4

Олександр Радаєв

Редакція ZOOM.CNews висловлює подяку компаніям, що надали зразки для тестування: « Плеер.Ру », ULTRA Electronics , МакЦентр

Може бути, швидкість - дійсно другорядний параметр?
Так як же визначити абсолютного переможця?

Лента Новостей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация