Флешка захищена від запису

 1. Причини блокування флешки
 2. Як зняти захист від запису
 3. апаратна блокування
 4. Перевірка типу файлової системи
 5. Перевірка на віруси
 6. Використання реєстру
 7. Розблокування записи в редакторі локальної групової політики
 8. Зняття захисту записи за допомогою програми Diskpart
 9. Використання сторонніх утиліт
 10. висновок

Дуже засмучує, коли звичні, багато разів виконувані маніпуляції, раптом, в один не прекрасний момент, дають збій. Здавалося б, записати файли на флешку - рутинна операція, що виконується вже «на автоматі». І ось, при спробі в черговий раз перенести кілька файлів на цей переносний носій, вискакує повідомлення, що дана флешка захищена від запису і виконати операцію не представляється можливим.

Це вирок, або з проблемою можна впоратися Це вирок, або з проблемою можна впоратися? Давайте розбиратися.

Причини блокування флешки

Версій того, з якої причини не вдається зробити запис на носій, може бути багато - від механічного пошкодження флешки до безглуздої жарти кого-небудь із знайомих. Що привело до блокування в даному випадку - не має значення. Набагато важливіше правильно експлуатувати переносний носій. Серед звичайних рекомендацій можна виділити такі:

 • Не допускати механічних впливів.
 • Захищати від потрапляння пилу, води.
 • Після закінчення роботи використовувати режим безпечного видалення пристрою.
 • Перевіряти на наявність вірусів.
 • Не рекомендується використовувати флешку в пристроях з різними ОС, або, по крайней мере, не записувати і не форматувати їх в таких пристроях.

Набагато цікавіше і корисніше дізнатися спосіб, як позбутися від помилки і виконати запис на флешку.

Як зняти захист від запису

Почнемо всі роботи з простого. Переконавшись, що флешка ціла зовні, нічого не зламано і в рідину її НЕ занурювали, будемо послідовно з'ясовувати, чому виявилося, що цей диск захищений від запису.

апаратна блокування

Огляньте уважно носій інформації. SD-карти (microsd через перехідник) пам'яті і деякі моделі флешок мають механічний перемикач, блокуючий можливість запису і форматування. Перевірте, в яке становище він встановлений, якщо в режимі «Lock», то залишається тільки пересунути перемикати і зняти захист від запису.

Корисно підключити флеш-накопичувач в інший USB-порт, або спробувати виконати запис на іншому комп'ютері. Це дозволить виключити ймовірність того, що на даному комп'ютері виникли проблеми з USB.

Якщо ж флешка не відкривається ні на одному комп'ютері, то, найімовірніше, накопичувач пошкоджений і доведеться його замінити.

Перевірка типу файлової системи

Зверніть увагу, що за файл ви намагаєтеся записати. Як правило, нові флешки спочатку відформатовані в файлову систему FAT32. Якщо записується файл має розмір 4 Гб і більше, то спочатку доведеться змінити файлову систему на NTFS. Тільки після цього можна буде записувати файли будь-якого розміру. Зверніть увагу, що за файл ви намагаєтеся записати

Перевірка на віруси

Перш ніж продовжувати намагатися розблокувати флешку, вкрай корисно перевірити її на наявність вірусів. Причина може ховатися в блокуванні будь-якої шкідливою програмою можливості записати інформацію на диск. Перш ніж продовжувати намагатися розблокувати флешку, вкрай корисно перевірити її на наявність вірусів

Скористайтеся встановленої антивірусною програмою, або скачайте перевірочну утиліту з сайту розробника подібного ПО.

Використання реєстру

Дозволити запис на диск можна, якщо внести (або перевірити) значення параметра в реєстрі. Для його виклику треба натиснути кнопку «Пуск», в рядку пошуку ввести «regedit», після чого правою кнопкою миші натиснути на знайденої утиліти і вибрати пункт меню, що запускає її від імені адміністратора. Дозволити запис на диск можна, якщо внести (або перевірити) значення параметра в реєстрі

Далі необхідно пройти по гілці:

«HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Services \ USBSTOR»

і знайти параметр «Start». і знайти параметр «Start»

Значення «3» цього параметра означає, що запис дозволена, якщо ж встановлено інше значення, то, швидше за все, причина помилки знайдена.

Розблокування записи в редакторі локальної групової політики

Можливо, що на комп'ютері блокована для деяких користувачів можливість запису на знімні носії. Щоб зняти заборону, треба внести зміни в локальну групову політику. Слід натиснути кнопку «Пуск», в рядку пошуку ввести «gpedit.msc», натиснути праву кнопку миші і запустити оснастку від імені адміністратора.

Далі треба пройти по шляху:

«Конфігурація комп'ютера-> Адміністративні шаблони-> Система-> Доступ до знімним запам'ятовуючим пристроям». «Конфігурація комп'ютера-> Адміністративні шаблони-> Система-> Доступ до знімним запам'ятовуючим пристроям»

Значення параметра «Знімні диски: Заборонити запис» має бути «Не задана» або «Відключено». В іншому випадку запис на зовнішній носій заборонена.

Необхідно перезавантажити систему, після чого повторити спробу запису на флешку.

Зняття захисту записи за допомогою програми Diskpart

Якщо результату все ще немає, то можна скористатися командним рядком і програмою Diskpart, що входить до складу ОС. Треба натиснути кнопку «Пуск», в рядку пошуку ввести «Diskpart», на що з'явилася рядку з назвою програми за допомогою кліка правою кнопкою запустити її від імені адміністратора. У вікні, що відобразиться, ввести наступні команди.

 1. «List disk» - відобразиться список усіх дисків, підключених до системи. Треба вибрати потрібний. Визначити, який з них відповідає флешці можна, якщо орієнтуватися за розміром диска.
 2. «Select disk X» - вибір потрібного диска, де «X» - номер диска зі списку, виведеного попередньою командою.
 3. «Detail disk» - виведення докладної інформації по обраному диску. Слід упевнитися, що обраний потрібний накопичувач.
 4. «Attributes disk clear readonly» - скидання атрибуту «тільки читання».
 5. «Clean» - видалення всіх розділів на диску.
 6. «Create partition primary» - створення розділу.
 7. «Format fs = fat32» - форматування розділу зі створенням файлової системи FAT32 (якщо використовувати команду fs = ntfs, то форматування буде виконано зі створенням файлової системи NTFS);
 8. exit - вихід з програми.

У разі, якщо запис не проводилася у зв'язку з тим, що був встановлений атрибут «тільки читання», то пункти 5-7 можна пропустити У разі, якщо запис не проводилася у зв'язку з тим, що був встановлений атрибут «тільки читання», то пункти 5-7 можна пропустити. В іншому випадку бажано відформатувати флешку, попередньо зберігши всі важливі дані.

Використання сторонніх утиліт

Можлива ситуація, коли флешка не форматуються, видаючи ту чи іншу помилку. В цьому випадку для вирішення проблем бажано використовувати фірмові утиліти, що випускаються багатьма виробниками флеш-накопичувачів. Можна перерахувати деякі з них:

 • JetFlash Recovery Tool - для накопичувачів Transcend.
 • Apacer Repair - для накопичувачів компанії Apacer.
 • Apacer 8 Repair Utility - комплект утиліт для накопичувачів не тільки Apacer, а й ряду інших.
 • UFD Recover Tool - для флеш-дисків Silicon Power.
 • USB Flash Drive Online Recovery - для накопичувачів AData.
 • Kingston Format Utility - відповідно, для флешок Kingston.
 • AlcorMP - утиліта, здатна працювати з накопичувачами Transcend JetFlash і іншими, в яких використовується контролер AlcorMP.
 • Phison Format & Restore - виконує форматування (низькорівневе і високорівневе) флешок з контролером Phison.
 • HP USB Disk Storage Format Tool - універсальна утиліта для форматування флеш-накопичувачів.

Всі утиліти необхідно запускати від імені адміністратора.

Уточнити тип використовуваного у флеш-накопичувачі контролера можна, скориставшись, наприклад, утилітою «Flash Drive Information Extractor». Уточнити тип використовуваного у флеш-накопичувачі контролера можна, скориставшись, наприклад, утилітою «Flash Drive Information Extractor»

висновок

Якщо жодна з рекомендацій не допомогла впоратися з проблемою, то, ймовірно, накопичувач доведеться замінити. Можна скористатися спеціалізованими утилітами, орієнтованими на роботу з конкретним типом контролера. Є ймовірність, що флешку вдасться реанімувати. Питання в тому, наскільки можна буде довіряти цьому накопичувачу після серйозного збою.

Це вирок, або з проблемою можна впоратися?

Лента Новостей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация