Гіпоалергенні породи кішок (55 фото): для людей є, тварини для алергіків, людей і гіпоалергенність

 1. Чому виникає алергія на кішок
 2. Мало вовни - море чарівності
 3. Тварини для алергіків (відео)
 4. Гіпоалергенні тварини (відео)

В останні роки гіпоалергенні породи кішок затребувані як ніколи. Алергенів предостатньо і на вулицях міст, і вдома, і навіть в їжі. Тому і домашнього улюбленця багато хто намагається вибирати так, щоб він не став причиною алергії, особливо якщо в сім'ї є діти. В останні роки гіпоалергенні породи кішок затребувані як ніколи

В останні роки гіпоалергенні породи кішок затребувані як ніколи

Чому виникає алергія на кішок

Проблема алергії на котячу шерсть дуже актуальна для людей: їй в тій чи іншій мірі піддається 15% всього населення земної кулі. Причина - білок Fel D1, який утворюється в організмі кішки. Вважається, що кішки виробляють його менше, ніж коти, а тому менш алергенні. Ще більш «безпечні» кошенята і зовсім молоді особини. Також безпечними для алергіків вважаються тварини зі світлою або білою шерстю.

Чи впливає стать тварини і забарвлення його шерсті на гіпоалергенність, ще точно не встановлено, тому керуватися тільки цими критеріями при виборі вихованця дуже небезпечно: цілком може бути, що симпатична біла кішечка виявиться сильним алергеном.

Також рекомендуємо прочитати:

Також рекомендуємо прочитати:

Втім, навіть непереносимість підступного білка Fel D1 для алергіків далеко не завжди є вироком. Якщо подивитися статистику, то у 30% страждають на алергію все-таки є домашні улюбленці. Так відбувається тому, що кішки настільки привабливі, що не любити їх неможливо, навіть незважаючи на можливі незручності. До того ж є гіпоалергенні тварини, що не представляють небезпеки навіть для самої чутливої імунної системи.

До того ж є гіпоалергенні тварини, що не представляють небезпеки навіть для самої чутливої імунної системи

Гіпоалергенні кішки теж виробляють білок-алерген Fel D1, але в меншій кількості, ніж звичайні. При цьому кількість сильно розрізняється залежно від породи. Проте з них зможуть вибрати собі улюбленця навіть ті 60% людей, які раніше не вирішувалися придбати улюбленця.

Домашнього улюбленця багато хто намагається вибирати так, щоб він не став причиною алергії, особливо якщо в сім'ї є діти

Мало вовни - море чарівності

Кішки, практично повністю позбавлені шерсті, для багатьох обивателів - занадто екстравагантний вибір. До того ж в середній смузі їм явно доведеться туго в холодну зимову пору. Але ця проблема цілком вирішувана за допомогою спеціального одягу, а незвичність легко забувається, як тільки познайомишся ближче з цими елегантними тваринами. Тим більше що для алергіків такі породи - самий підходящий варіант і практично єдиний.

Сфінкси по праву вважаються найбільш гіпоалергенними кішками. Вони якраз і створювалися спеціально для людей, які страждають від алергії. По-перше, у них відсутня шерсть, а значить, вона не буде літати по дому, потрапляти в дихальні шляхи, викликаючи алергічний нежить, кашель та інші добре відомі алергікам симптоми. По-друге, за кішками легко доглядати: купання раз в тиждень вбереже від шкірних виділень, які теж можуть бути сильними подразниками.

допитливий кіт

Що стосується порід, можна порекомендувати наступні:

 • петерболд;
 • донський сфінкс;
 • канадський сфінкс.

кішки породи петерболд розумні, спокійні і дуже інтелігентні. Петерболд обожнюють спілкування з господарем, з задоволенням дадуть себе погладити і «заспівають» на знак подяки. Вони охайні, невибагливі в догляді. Якщо влаштовувати раз на тиждень для кішки «банний день», то дуже скоро можна буде про алергію забути.

У 1987 році в Ростові-на-Дону виявили незвичайного кошеня: він був практично лисим. Згодом з'явилася нова порода, що отримала назву донський сфінкс. Він же, до речі, і є одним з прабатьків іншої породи - петерболд.

Донські сфінкси практично не викликають алергії. Але кращими серед неаллергенних котів визнані канадські сфінкси. Над загадкою «канадців» вчені-фелинологи б'ються вже не один рік. Але ось зрозуміти, чим ця порода відрізняється від інших безшерстих порід кішок, чому саме вона абсолютно не викликає алергії, так і не вдається. Можливо, тому що порода канадський сфінкс серед безшерстих найбільш древня. Втім, це і неважливо, адже факт залишається фактом: навіть найчутливіші алергіки легко уживаються з гіпоалергенними котами.

Втім, це і неважливо, адже факт залишається фактом: навіть найчутливіші алергіки легко уживаються з гіпоалергенними котами

Кішки, практично повністю позбавлені шерсті, для багатьох обивателів - занадто екстравагантний вибір

Тварини для алергіків (відео)

Галерея: гіпоалергенні породи кішок (25 фото)

Кращі гіпоалергенні короткошерсті кішки

Для тих, хто не наважується заводити безшерстих гіпоалергенних котів, є чимало інших хороших порід:

 • Корніш рекс;
 • девон рекс;
 • Ліко;
 • яванез;
 • орієнтальна кішка;
 • Балінезійська кішка.

Корніш рекс;  девон рекс;  Ліко;  яванез;  орієнтальна кішка;  Балінезійська кішка

Балинезийская кішка виведена в Америці, а названа в честь балийских танцівниць. Любителі цих тварин помічають їх явні подібності: граціозність і плавність рухів. «Балінезійки» дуже ласкаві. Це якість вони успадкували від своїх предків, сіамських котів. Шерсть у них має дещо інший забарвлення і досить довга. При цьому балінезійські кішки практично неалергенного.

При цьому балінезійські кішки практично неалергенного

Орієнтальні кішки з'явилися в Таїланді, але американські селекціонери приклали всі зусилля, щоб породу визнали і полюбили в усьому світі. Алергію цей різновид не викликає, а от щиру любов і обожнювання - з легкістю. Характер у них просто золотий: розумні, кмітливі і вельми поступливі.

Характер у них просто золотий: розумні, кмітливі і вельми поступливі

Яванез, як можна здогадатися з назви, родом з острова Ява. Це довговухе чудо володіє короткою, але дуже красивою шерстю. А ще алерген Fel D1 виділяється вкрай маленькими порціями, тому кішки ще й практично неалергенного.

А ще алерген Fel D1 виділяється вкрай маленькими порціями, тому кішки ще й практично неалергенного

Кішечки породи Ліко теж вкрай рідко викликають алергію. Але ось зрозуміти їх чарівність можуть хіба що тонкі естети і справжні оригінали, і то, можливо, не відразу.

Породу Ліко спеціально не виводити: вона вийшла випадково як «побічний продукт» при виведенні нового різновиду сфінкса. Демонічний вигляд котиків, круглі жовті очі, пильний погляд і димчастий відтінок вовни навівають спогади про перевертнів з найстрашніших легенд. Втім, хтось в особі такого «котооборотня» придбає собі вірного і неалергенного чотириногого друга.

Девон-рекси незмінно отримують тільки захоплені відгуки господарів. Воно й не дивно, адже ці гіпоалергенні коти дуже розумні і кмітливі настільки, що легко вивчають команди. Девон-рекси добрі, милі і чарівні, вовни від них не так багато. А чим менше вовни, тим менше білка-алергену в квартирі.

Серед короткошерстих кішок самими гіпоалергенними вважаються корниш-рекси. Ці уродженці графства Корнуолл можуть похвалитися прекрасною злегка завивати шерстю і низькою кількістю виділяється білка Fel D1. А якщо зрідка купати тварину, то його буде ще менше!

Звичайно, не всі кішки люблять водні процедури, тому з цим-то і можуть виникнути проблеми. Але їх з лишком компенсує характер. Корніш-рекси за своїм характером відрізняються і від людей-англійців, і від своїх побратимів, британських кішок. Манірність їм чужа: Корніш обожнюють грати в будь-якому віці.

Гіпоалергенні тварини (відео)

Гіпоалергенні довгошерсті кішки

Серед порід гіпоалергенних котів переважають або сфінкси, або короткошерсті. Максимум, що радять фахівці - напівдовгошерсті балінезійців. Тому, на думку багатьох алергіків, пухнасту кішку можна завести тільки в мріях. І вони абсолютно не праві, тому що забувають про прекрасну породі, більш того - всім добре знайомої.

Звичайно, мова йде про сибірських кішок. Ця порода вважається традиційно російської, хоча точне походження відстежити вкрай складно, адже «селекціонером» була сама природа. За однією з гіпотез, з одного боку їх предками були тварини, яких привозили з собою в Сибір переселенці з Європейської частини країни, а з іншого - дикі лісові коти. І понині домашні кішки нерідко приносять від диких котів потомство, цілком відповідне встановленому стандарту, а значить, кошенята є справжніми сибіряками.

А ще сибірська кішка загадкова, як російська душа. Чому ці кішки з довгою шерстю і густим підшерстям виробляють так мало Fel D1? Це пояснити настільки ж складно, як і лідерство канадського сфінкса серед безшерстих кішок. Але тим не менше гипоаллергенность сибіряків - це вже незаперечний факт.

Сибірські кішки популярні не тільки на своїй батьківщині, але і за кордоном. На одному із зарубіжних ресурсів для любителів кішок сибіряків назвали ідеальними домашніми вихованцями. З цим важко не погодитися. Як може бути інакше, якщо ці кішки не мерзнуть, що не знервовані, неагресивні, абсолютно не криклива, спокійні й ласкаві, пухнасті і красиві, та ще й з гіпоалергенної шерстю!

Звичайно, у породи є і свої недоліки. Наприклад, деякі представники цієї породи досить незалежні. Вони можуть помурликать на колінах господарів, тільки якщо самі того захочуть, не люблять і не терплять, коли їх тискають, як плюшевих ведмежат.

Справедливості заради варто сказати, що за ступенем гипоаллергенности сибіряки змагатися зі сфінксами не можуть. Але якщо захворювання сильних клопоту не доставляє, то цілком можна завести собі сибірського кота. Тим більше що за статистикою близько 75% людей, які страждають алергією на котячий хутро, спокійно витримують сусідство сибіряка.

Чому ці кішки з довгою шерстю і густим підшерстям виробляють так мало Fel D1?

Лента Новостей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация