IBM ThinkPad T23


Ринок ноутбуків і кількість щасливих володарів мобільних комп'ютерів зростає з кожним роком. Разом з цим зростає і кількість виробників, які пробують свої сили у виробництві таких пристроїв. Але скільки б нових імен не з'являлося, є кілька брендів авторитет яких незаперечний. І найбільш шанованою ім'ям на ринку ноутбуків вже багато років є ThinkPad від IBM. Це ім'я завжди було синонімом солідності, надійності і свого, особливого, класичного стилю.

До мене в руки потрапила одна з кращих моделей ThinkPad, тому спробуємо розібратися, чого ж такого особливого в ноутбуках від IBM, що забезпечує їм таку гучну славу.

Сімейство ThinkPad традиційно ділиться на кілька серій. Я не буду описувати їх все, згадаю тільки основні. Це, перш за все, серія А, яка включає в себе повнофункціональні трёхшпіндельние ноутбуки з великими екранами. Негативними якостями є значні (для ноутбуків) розмір і вага. Тому А серія позиціонується швидше як заміна настільного комп'ютера, який іноді треба перенести (або перевезти), ніж як істинно мобільне рішення. Повною протилежністю А серії є Х серія ThinkPad. Ці тонкі і легкі одношпиндельні (як правило) машини призначені, перш за все, саме для мобільних користувачів, для яких вага і розмір мають більше значення, ніж широта можливостей. T серія ноутбуків, один з представників якої буде розглянуто в цьому огляді, позиціонується IBM як рішення для користувачів, яким важлива висока мобільність в поєднанні з великою потужністю і функціональністю. З усього, що робить IBM в області ноутбуків, Т серія є флагманської, для дуже вимогливих користувачів, які не допускають компромісів. Саме ця серія використовувалася IBM для випробування своїх ноутбуків в екстремальних умовах. Наприклад, подібні машини побували на вершині Евересту і в космосі. І не підвели. Саме Т серію ThinkPad використовують такі організації, як NASA, які можуть дозволити собі все що завгодно, і де на перше місце ставиться надійність, але потрібно і велика потужність. Для вирішення своїх завдань Т серія оснащується 14'1-дюймовою матрицею, яка дозволяє поєднувати досить великий робочий простір з відносно невеликими розмірами. Т серія має корпус, посилений за допомогою титанового композиту, що забезпечує йому додатковий захист. Навколо того, що означає поняття "титановий композит", ходить досить багато легенд, які не мають нічого спільного з реальним станом справ. Ні, це не означає що корпус посилений титановими пластинами, якими він перекладений як бутерброд. Немає в ньому і сіточки з титанової дроту. Насправді при виготовленні пластика в нього просто додана дуже дрібна титанова пил. Саме її блиск можна помітити, якщо уважно подивитися на корпус ноутбука на світлі. Використання цієї пилу дозволяє, за твердженням IBM, втричі підвищити міцність пластику при збереженні малої ваги. Побічно це підтверджується тим, що щось подібне використовується при виготовленні корпусів болідів Formula 1. Втім, це зовсім не означає, що ноутбук з таким корпусом варто здавати в багаж. Як і будь-який інший ноутбук. Прикладів, що підтверджують цю просту істину, безліч, так що якщо не хочете бути черговим бідолахою, зі смутком розглядала тріснути матрицю, не забувайте про це в подорожах.

У цьому огляді розглядається модель Т23, 2647-9KG. Сухою мовою цифр, характеристики цієї моделі такі:

Процесор Intel Mobile Pentium III-M на +1133 Mhz. Ядро Tualatin, а значить процесор зроблений по 0.13 мкм техпроцесу, і включає в себе 512 кілобайт кешу, працюючого на частоті ядра. Процесор упакований в 479 контактний корпус FCBGA. Це перший процесор від Intel, зроблений з використанням мідних з'єднань (те, чим повинен був бути його попередник, Coppermine, якщо судити по його назві). Процесор споживає всього 1.2 вольта і підтримує технологію SpeedStep, яка дозволяє знижувати частоту в залежності від потреб системи. І, що важливо, дозволяє піднімати частоту назад "на льоту", коли з'являється потреба в додатковій потужності. Крім цього процесор підтримує деякі розширення SpeedStep, наприклад DeeperSleep, який дозволяє більш економічно переходити в режим StandBy, і швидше виходити з нього. У розглянутій нами моделі процесор працює на 133 системної шини, і може знижувати частоту до 730 Mhz при використанні SpeedStep. Використання саме мобільного процесора, крім усього іншого, забезпечило Т23 нормальний температурний режим роботи. Звичайно, ноутбук нагрівається, але не розжарюється. Вбудований вентилятор включається нечасто (можна пропрацювати цілий день і жодного разу його не почути), а навіть коли включається, то не надовго. Та й сам вентилятор досить тихий, і легко не чути "клацанням" клавіш при друку. Тому ніякі сторонні звуки видавані ноутбуком не відволікають вас від роботи.

Чіпсет Intel 830 MP. Це мобільний чіпсет, адаптований спеціально під Intel Mobile Pentium III-M, тому він підтримує вельми розвинені функції щодо зниження енергоспоживання. Чіпсет підтримує AGP 4х, системну шину 133 Mhz, до 1 гігабайта SDRAM оперативної пам'яті. Південний міст чіпсета 802801CAM ICH3-M підтримує до 4 IDE ATA100 / 66/33 пристроїв, до 6 USB портів. Крім цього, він має вбудовані AC97 звук і мережеву карту.

Оперативна пам'ять 128 мегабайт, що трохи дивно для ноутбука в такій комплектації. Пам'ять працює на частоті процесора, тобто 133 Mhz. Всього Т23 має два слота пам'яті, і підтримує до 1024 мегабайт пам'яті. Але, в базовій комплектації один з слотів пам'яті зайнятий, тому для установки максимального обсягу вам доведеться не тільки купувати два модуля пам'яті по 512 мегабайт кожен, але і позбутися від встановленого модуля на 128 мегабайт.

Аудіосистема Intel (r) 8280CA / CAM AC'97 Audio Controller. При установці драйверів від IBM звукова карта рапортує про себе як Crystal WDM Audio Codec. Можливості інтегрованого звуку досить традиційні для AC'97. Що слід відзначити, так вбудовані в Т23 колонки. Розташовані вони знизу, на передній частині машини.

Якість звуку, який вони видають одне з кращих, якщо не найкращий, що можна почути на ноутбуках. Звичайно, воно жодним чином не зрівняється з хорошими стаціонарними системами, але все-таки дозволяє, наприклад, дивитися фільми, не відчуваючи незручностей через нестачу гучності, і через те, що маленькі колоночки не можуть видати потрібний спектр частот і починають хрипіти або деренчати. Варто відзначити, що при підключенні зовнішньої аудіосистеми вбудовані колонки автоматично відключаються, при відключенні включаються назад.

Дисплей. 14.1 SXGA + дисплей, що забезпечує дозвіл в 1400 * 1050 точок. У Т23 можуть використовуватися LCD панелі виробництва Hitachi і LG.

Відеосистема SuperSavage / IXC. Апаратне прискорення як Direct3D так і OpenGL. Підтримка AGP 4x, апаратна підтримка DVD / Mpeg2 (Motion Compensation другого покоління). 16 мегабайт відеопам'яті. Ядро SuperSavage з'явилося відносно недавно, і представляє з себе 2D ядро ​​від Savage2000 поєднане з 3D ядром від Savage4 виготовлене за техпроцесу 0.18 мкм і розігнаному до 143 Mhz. З можливостей чіпа можна відзначити наступні:

 • Підтримка DXTn (S3 TC ™), стиснення текстур до 6Х.
 • Два текстурних блоки, що забезпечує мультитекстурирование в один прохід.
 • Підтримка трилинейной фільтрації за один прохід.
 • 270 Mhz RAMDAC, що забезпечує роботу в дозволі 1600 * 1200 * 100 герц.
 • Вбудована підтримка UXGA LCD та DSTN панелей.
 • Вбудована підтримка TV-Out.
 • Підтримка декількох моніторів.

Звичайно, це графічне ядро ​​не може зрівнятися з Geforce Go або з нещодавно оприлюдненими Radeon Mobility за продуктивністю, зате володіє низьким енергоспоживанням (графічне ядро ​​споживає 1.8 вольта) і прекрасно реалізованої підтримкою декількох моніторів, на чому я ще зупинюся нижче.

Жорсткий диск IBM Travelstar 48 GH (модель IC25T048TDA05-0). Це 48 гігабайтний диск має дві пластини і кілька великі розміри по вертикалі ніж інші диски серії Travelstar (12.5mm проти 9.5mm). Крім цього, це перший Travelstar має 5400 rpm (попередні диски серії мали 4500 rpm).

Travelstar 48 GH має кеш розміром в 2 мегабайта і інтерфейс ATA100. Через це диск споживає трохи більше енергії, ніж його попередники, але це не заважає йому бути одним з найдосконаліших, і вже точно найшвидшим жорстким диском для ноутбуків на момент написання огляду.

Ultrabay 2000. Як і його попередники з Т серії, Т23 використовує цей інтерфейс для під'єднання різних пристроїв. У IBM є цілий "звіринець", який працює Ultrabay 2000, від додаткових батарей і док-станцій для PDA, до ZIP-Dirve і DVD / CD-RW Combo приводів. У комплекті з потрапили до нас T23 йде всього два таких пристрої, Toshiba SD-C2512 8x DVD ROM і TEAC FDD привід.

Як ви розумієте, одночасно можна використовувати тільки один з приводів. Самі приводи не відрізнялися чимось особливим і нормально читали все, що я їм підсовував. Зміна дисків на ходу (hot swap) реалізована чудово, не було ніяких проблем під W2k або WinXP, все працювало чітко, без найменших нарікань. Під DOS все було не так просто, пристрої нормально від'єднувалися (тобто нічого не висло), але вперто не бажали підключатися назад.

Можна відзначити, що модель DVD-ROM, яка використовується в Т23, з'явилася зовсім недавно, і на час опису огляду ще не було способів, що дозволяють зробити цей привід мультизонних.

Порти. Крім уже згадуваного Ultrabay 2000, T23 має:

 • 2 USB
 • 1 PS / 2 - стандартний порт для підключення миші. При використанні спеціального перехідника, в цей же порт можна підключити і клавіатуру.
 • 1 COM
 • 1 LTP
 • 1 S / Video
 • 1 TV-Out - стандартний S-Video телевізійний вихід. Варто відзначити, що крім чесного S-Video виходу, на додаткові ніжки 8 контактного роз'єму подається і простий композитний відеосигнал! Якого, взагалі-то, ніде в документації не обіцяно :-)

Комунікаційні можливості.

 • Мережева карта: Intel (R) PRO / 100 VE, 10/100 Mbit.
 • Факс-модем: Lucent Win Modem, з підтримкою аж до V92. Обидва цих пристрої встановлюються в MiniPCI слоти наявні в Т23.
 • IrDA порт.

Всі ці порти (крім IrDA) знаходяться на задній панелі ноутбука, яка виглядає так:

IrDA, два слота PCPMCI, і audio виходи (лінійний вихід, вихід для навушників і вхід для мікрофона) розташовані на лівій стороні корпусу.

Батарея. Li-Ion батарея. Заявлений виробником час роботи від батареї 3 години. Незважаючи на це, батарея має вельми скромні розміри:

Під великою батареєю розташована маленька батарейка, яка тримає настройки Bios:

Від'єднавши цю батарею, можна скинути настройки Bios, в тому числі і Start Up пароль. АЛЕ ТІЛЬКИ ЙОГО. Як і всі останні ThinkPad, Т23 має три види паролів. Це Start Up, Supervisor і HDD password. Supervisor і HDD паролі в домашніх умовах зняти НЕМОЖЛИВО. Справа в тому, що Supervisor пароль фізично зберігається в інший мікросхемі, не там де Bios. Мікросхема ця енергонезавісима, тому ніякі від'єднання батарейки на неї ніякого ефекту на неї не зроблять. HDD пароль зберігається частиною на самому жорсткому диску, частиною там же де і Supervisor password, тому не то що зняти його, і отримати доступ до інформації на диску, але навіть просто використовувати цей диск заново, нехай навіть і втратою інформації (наприклад розбити його заново ) зовсім не тривіальне завдання. Тому ставтеся до паролів дуже дбайливо, і з великою відповідальністю, якщо вранці після бурхливого свята, ви побачите на екрані свого Т23 таку картину:

Позбутися від неї може бути ДУЖЕ великою проблемою, і буде коштувати чималих грошей.

Розмір і вага.

304 мм * 250 мм * 33.1 мм. Вага 2.4 кілограма.

Опис.

Зовні T23 виглядає точно так само, як і десятки моделей ThinkPad вироблені IBM останні роки.

Цей суворий "квадратний" дизайн спочатку у багатьох викликає подив, особливо на тлі дизайнерських вишукувань від інших виробників. Що можна сказати - IBM може собі це дозволити. Їх ноутбуків немає потреби виділятися зовні. Хоча, на тлі різнобарвних виробів інших фірм, строгі лінії і благородний чорний колір ThinkPad виділяються відразу. Крім цього, корпус розроблявся з усією ретельністю, і запатентований. Згідно з цим патентом, корпус ThinkPad забезпечує найкращий захист вмісту цього корпусу, і сам корпус витримує найбільші поздовжні та поперечні навантаження. Подібних випробувань навмисно я не проводив (з очевидних причин), але мені відомий випадок, коли по закритому T 23, ідентичному тому, що я сьогодні розглядаю, "прогулявся" дитина, вагою в майже 14 кілограм. На жаль, для матриці це не пройшло безслідно, і на ній з'явилося двя світлих плями, діаметром близько сантиметра. Більше ніяких пошкоджень не було. Як показали дослідження в інтернеті, така проблема (світлі плями після механічних навантажень на матрицю) іноді зустрічається, але крім цих плям інших проблем не виникає, ноутбуки потім живуть довго (роками), і хвороба не прогресує, навіть пікселі в районі плям не вигоряють. Ставитися до цього факту можна по-різному, але я бачив ноутбуки, на яких матриця тріскалася після набагато меншого. Загалом, це ще одне підтвердження всім відомого факту, що з ноутбуками слід звертатися дбайливо.

Крім зовнішнього вигляду, від моделі до моделі ThinkPad успадковує однакову клавіатуру.

Клавіатура, використовувана в ThinkPad'ах, по праву вважається кращою з того, що взагалі можна зустріти на ноутбуках. Як видно на фотографії, клавіатура практично повністю повторює зовнішні клавіатури, звичні користувачам великих комп'ютерів. Тому працювати з нею легко і зручно, звикання відбувається миттєво. Великий Enter, праворуч від якого немає ніяких кнопок (на відміну від багатьох інших ноутбуків), що виключає можливість помилково замість Enter натиснути на Home, End або що-небудь ще, через що курсор може виявитися не там, де ви розраховували. Крім цього можна відзначити винесений окремо блок клавіш зі стрілкам, що також виключає можливість натискання не на ту кнопку. Розмір матриці на 14'1 обумовлює те, що клавіатура практично повнорозмірна. Вона зрушена вгору, практично до самої матриці, що забезпечує зручну підставку під зап'ястя з корпусу. На клавіатурі відсутні клавіші Windows (що може викликати незручність для деяких користувачів) і присутні чотири додаткові клавіші - для підвищення і пониження звуку, вимкнути звук і кнопка ThinkPad, для швидкого доступу до довідки по ноутбуку. Втім з фотографії все видно, клавіатура відмінна. З інших особливостей клавіатури T23 можна відзначити що вона жорсткіше, ніж зазвичай на ноутбуках. Спочатку це певною мірою перешкоджає, але звикання відбувається досить швидко, адже по жорсткості клавіатура на Т23 дуже близька до більшості звичайних, великих клавіатур. М потім, досить жорстка клавіатура дає гарантію того, що помилково не буде натиснута не та кнопка, просто від того, що ви опустили руки на клавіатуру. Ще можна відзначити функцію підсвічування клавіатури за допомогою лампочки, закріпленої зверху на матриці. Корисність цієї лампочки - питання спірне, матриця зі світлим фоном світить на клавіатуру нітрохи не гірше. Вже згадана мною машина спочатку мала просту англійську (UK) клавіатуру, російські та литовські літери (червоного кольору, їх видно на фотографії) довелося наклеювати самостійно, спочатку їх не було.

Останнє, що хотілося б відзначити при розмові про клавіатуру, це розташування ... жорсткого диска. HDD розташований в лівому нижньому кутку (під наклейками PIII і Windows), і при довгій роботі цей кут відчутно нагрівається (близько 40 градусів). Це може бути і добре, якщо доведеться працювати в мороз на вершині Евересту, але не дуже приємно при нормальній роботі.

TrackPoint. Це пристрій для заміни миші, яке разом з клавіатурою підвищує зручність спілкування з ноутбуком. Як відомо, зараз домінують два види пристроїв, які покликані замінити миша на ноутбуках. Це touchpad і різні варіанти TrackPoint. У кожного з них є свої прихильники, і суперечки про те, що зручніше, напевно ніколи не закінчаться. Тому не буду поширюватися на цю тему, а просто констатую факт - IBM завжди ставила на свої ноутбуки виключно TrackPoint, і не схоже, щоб ця ситуація збиралася змінюватися. Безперечно, що людина, колись купив ThinkPad, не зазнає ніяких незручностей при переході на більш досконалу модель, йому не доведеться адаптуватися під неї, тому що це буде той же самий ThinkPad, до якого він звик, тільки з накачаними за останнім словом техніки "мускулами".

До недавнього часу ще один лідер на ринку ноутбуків, Toshiba, дотримувалася подібної політики і встановлювала на свої ноутбуки виключно AccuPoint (за принципом роботи повністю аналогічний TrackPoint від IBM). Але недавно вони "здригнулися", і у них з'явилися моделі з touchpad.

Trackpoint був розроблений саме IBM, і до сих пір TrackPoint, що встановлюються на ThinkPad, вигідно відрізняються в кращу сторону від того, що можна побачити на ноутбуках їх конкурентів. На момент написання статті у мене було два ноутбука під рукою, розглянутий Т23 і Toshiba Tecra 8100 (дуже приємна в спілкуванні й гідна машинка, хоч і дещо застаріла), тому я мав можливість порівняти, як реалізуються TrackPoint і AccuPoint обома лідерами у виробництві ноутбуків на представниках їх топових лінійок. В результаті з'ясувалося, що після того як попрацюєш на Tecra, з Т23 починаєш працювати відразу, не відчуваючи жодних незручностей. І без необхідності витрачати час на адаптацію. Але якщо пересісти з T23 на Tecra, то потрібен якийсь час щоб пристосуватися, TrackPoint на Т23 більш жорсткий, і позиціонувати його легше, після нього на Tecra курсор постійно тікав занадто далеко. Єдине, в чому виграє AccuPoint, це наявністю двох додаткових кнопочок? які працюють як коліщатко на зовнішніх мишках. У TrackPoint є всього одна додаткова кнопка, яка навіть не емулює третю кнопку звичайної миші, але є можливість запрограмувати її або на функцію скролінгу, або на зум, при використанні спеціальної утилитки від IBM.

Втім, ніхто не заважає використовувати зовнішню мишу, яка все одно зручніше, ніж всі пристрої, придумані їй на заміну.

Екран. 14'1 дюймова матриця з роздільною здатністю 1400 * 1050. При роботі з Т23 виникає враження, що працюєш з 21 'монітором, так багато відразу всього вміщується на екрані. Недолік цього - все, що вміщується, має дуже невеликі розміри. Можливо, це може бути проблемою для людей зі слабким зором, але особисто у мене проблем не виникло (хоча я не відрізняюся орлиним поглядом, і ношу окуляри -2.5). Зате переваги великого робочого простору видно відразу. Про високу чіткість, контрастність і яскравість говорити зайве, у ноутбуків від IBM ніколи не було з цим проблем. При максимальній яскравості матриця здається навіть занадто яскравою для деяких користувачів. Для вирішення цієї проблеми є 7 рівнів яскравості, які задаються через натискання кнопки Fn в поєднанні з Home або End. З їх допомогою можна не тільки зробити зображення не таким яскравим і сліпучим, але і зменшити енергоспоживання, а значить збільшити час роботи від батарей. Крім "рідного" дозволу на Т23 нормально відображається тільки 640 * 480. Можна працювати і в 1280 * 1024, але тільки за рахунок збільшення окантовки.

Програмне забезпечення.

Розглянутий нами ноутбук мав встановлений Windows 2000 (це не єдина ОС, з якої можуть поставлятися ноутбуки цієї моделі, при бажанні можна купити Т23 з попередньо встановленими Windows 98 або XP). Ноутбук поставлявся в постій картонній коробці. У комплекті були тільки блок живлення зі шнуром (загальна довжина 3 метра), FDD привід для Ultrabay 2000 і документація. Поставка скидається на OEM, що побічно підтверджує те, що набір Recovery дисків, з яких можна відновлювати систему, дається один на кілька ноутбуків і, звичайно, залишається у продавця. А якщо продавець закуповує ноутбуки поштучно, або маленькими партіями, то набору Recovery дисків може не бути і у нього. Для того, щоб у користувачів все-таки була можливість відновити ОС без звернення до сервісного центру або до продавця, IBM застосувала одну хитрість. На жорсткому диску є прихована патриція розміром в 2 гігабайти звана IBM_SERVICE (незважаючи на те, що вона прихована, в Windows 2000 через Computer Management - Disk Management можна призначити літеру цього розділу і подивитися його вміст. Втім, нічого цікавого там не буде). При завантаженні, якщо конфігурація розділів не змінювалася, система викине запрошення запустити System Recovery натиснувши на F11. Враховуйте це, якщо вам заманеться поміняти таблицю розділів, в цьому випадку ви втратите в можливість користуватися System Recovery.

З особливостей встановленої системи можна відзначити кілька моментів. По-перше, основний розділ відформатований як FAT32. Разом з величезним розділом, це дало розмір кластера в 32 кілобайти, що призводить до солідних втрат місця. Втім, диск досить великий, і це не так страшно. Крім цього, на розглянутій машині в системі чомусь не було видно модему. Зважилася ця проблема досить просто: відкриваємо Device manager. Меню View - Show hidden devices. З'являється відключене пристрій, під назвою Simple communication device.
Дозволяємо його (Enable Device), робимо Update driver. Вибираємо Show all compatible hardware, в списку бачимо LT Win Modem, ставимо його, і все працює.

Если Ви помітілі помилки - віділіть необхідній текст и натісніть CTRL + ENTER.

Єдине, в чому виграє AccuPoint, це наявністю двох додаткових кнопочок?

Лента Новостей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация