Калібрування батареї ноутбука

 1. Навіщо потрібна калібрування батареї ноутбука і як часто?
 2. Калібрування батареї засобами Windows 7/10
 3. Програми для калібрування батареї ноутбука
 4. Як продовжити життя батареї ноутбука - поради

Практично кожна модель сучасного ноутбука комплектується літій-іонними акумуляторами різних ємностей в залежності від конкретної апаратури

Практично кожна модель сучасного ноутбука комплектується літій-іонними акумуляторами різних ємностей в залежності від конкретної апаратури. Такий підхід дає можливість забезпечувати тривалу роботу пристрою за один цикл зарядки, ніж та цінне портативне обладнання. Так чи інакше, будь-яка батарея з часом поступово втрачає свою ємність і розряджається швидше, особливо при великих навантаженнях на центральний процесор, відеокарту і жорсткий диск. Однак якщо експлуатувати ноутбук грамотно, то поріг зниження ефективності роботи в автономному режимі буде відбуватися дуже повільно.

зміст:

Навіщо потрібна калібрування батареї ноутбука і як часто?

Калібрування батареї ноутбука - найважливіший етап в початковому налаштуванні нового пристрою, який актуальний і для іншого обладнання, що працює на Li-ion акумулятори, наприклад, смартфонів і планшетів. Дана процедура рекомендується до проведення як відразу ж після придбання ноутбука, так і в процесі його використання. Калібрування має на увазі собою навмисне проведення циклів заряду-розряду, а робиться для того, щоб чіп-контролер міг відображати реальний відсоток без глюків. Крім того, ця процедура іноді допомагає «продовжити життя» акумулятора, коли, наприклад, відбувається різкий спад заряду або автономна робота триває не більше 20-30 хвилин в режимі звичайного навантаження.

Калібрування батареї засобами Windows 7/10

Виконати дану операцію сьогодні можна декількома способами і один з них - ручна калібрування за допомогою стандартних інструментів Windows. Спосіб працює на будь-яких версіях ОС і практично не відрізняється, все, що вам потрібно - уважність і чітке дотримання інструкцій. Для початку знадобиться перевірити поточну ємність акумулятора і його рівень при сто процентною зарядці. Поверхневу інформацію можна отримати наступним чином:

 • Вставте зарядний пристрій і дочекайтеся закінчення зарядки;
 • Вимкніть ноутбук від мережі;
 • Перевірте в налаштуваннях електроживлення рівень батареї.

У тому випадку, якщо відразу ж після від'єднання зарядного блоку з гнізда відсоток менше, ніж 100, то вам необхідно відкалібрувати батарею.

Інструментарій ОС Windows передбачає і можливість отримання більш детальної інформації. Дізнатися її вам допоможе командний рядок, яка відкривається шляхом введення в пошук команди «CMD», запустити її потрібно від імені адміністратора, клікнувши правою кнопкою мишки і вибравши цей параметр. Після вбийте значення powercfg.exe -energy -output d: \ report.html, де D - ім'я локального диска, яке в вашому випадку може бути іншим (C, E і так далі). Саме туди буде зберігатися файл звіту з ім'ям report і розширенням .HTML. Відкрийте його за допомогою будь-якого браузера і Прокрутіть до вкладки «Про акумулятор», потім порівняйте показники останньої повної зарядки і розрахункової ємності. Якщо ж перше набагато менше другого, то в обов'язковому порядку калібру акумулятор.

Операційні інструменти Windows дають лише інформацію про стан батареї, а здійснювати процедуру калібрування потрібно в ручному режимі, або за допомогою спеціально призначеного програмного забезпечення. Спочатку краще спробувати виконати всі власноруч і якщо результату не буде - вдатися до ПО. Калібрування вручну здійснюється в кілька етапів:

 • Повна зарядка батареї;
 • Відключення блоку живлення і розрядка до 0;
 • Підключення до мережі.

Тут дуже важливо правильно виставити режим електроживлення, адже за замовчуванням системою вибирається «Збалансований». При вищевказаної процедури рекомендується встановити «Високу продуктивність» в настройках, оскільки при цьому вимикаються різноманітні енергозберігаючі технології та ймовірність вдалою калібрування підвищується. Крім того, при низькому рівні заряду ноутбук піде в режим сну або глибокого сну і не дозволить «посадити» батарею до нуля.

Програми для калібрування батареї ноутбука

Програма для калібрування батареї ноутбука може зіграти дуже важливу роль і максимально ефективно допомогти впоратися вам з цим завданням. До того ж, при використанні ПО, весь процес здійснюється в автоматичному режимі і користувачеві немає потреби змінювати будь-яку конфігурацію. Однак необхідно враховувати, що для кожної моделі ноутбука застосовуються різноманітні програми.

Калібрування батареї ноутбука ASUS в більшості випадків здійснюється в BIOS, оскільки даний виробник не рідко інтегрує потрібну програму у вигляді технологічного інструменту материнської плати. Найчастіше така можливість присутня в Phoenix BIOS, але перевірити це можна самому:

 1. Від'єднайте адаптер живлення від ноутбука;
 2. Перезавантажте або включите пристрій, а потім натисніть F2 (іноді інша F-ка);
 3. Зайдіть у вкладку BOOT і знайдіть меню Smart Battery Calibration, запустіть процес.

Примітка: Пошукати даний пункт рекомендується у всіх розділу BIOS, а його назва також може відрізнятися, але в ньому обов'язково присутній слово Battery. Якщо пункту немає, то краще зробити калібрування вручну за схемою, описаною в попередньому розділі статті.

Для ноутбуків від таких виробників як Samsung і Acer на просторах інтернету є відмінна програма для калібрування під назвою BatteryMark . Її особливість полягає в можливості більш швидкого проведення циклів розряду-заряду, завдяки тому, що вона автоматично запускає процес пошуку Числа Пі, при цьому даючи граничне навантаження на центральний процесор. В цілому, головне її призначення - це тестування і діагностика стану акумулятора як в режимі простою, так і в пікових навантаженнях. З її допомогою ви зможете здійснити кілька циклів за одну годину, вибравши прискорений спосіб і високу продуктивність в настройках ноутбука.

Відомий виробник Lenovo випустив для своїх ноутбуків лінійки Idea профільну утиліту з назвою Energy Managment . Вона досить багатофункціональна щодо калібрування батареї, наділяє користувача всеосяжної інформацією і засобами коректної настройки акумулятора. Перед початком процедури підключіть блок живлення, закрийте інші програми, які і фонові процеси, а також не користуйтеся пристроєм під час дії.

HP Support Assistant - дуже корисне офіційне програмне забезпечення для ноутбуків Hewlett-Packard. Великий арсенал інструментів робить можливим не тільки калібрування акумулятора, але і надає різноманітний функціонал для діагностування загального стану пристрою. У розділі «My Computer» ви знайдете пункт перевірки батареї і після тесту, програма сповістить вас про найбільш бажаних діях.

Як продовжити життя батареї ноутбука - поради

Як продовжити життя батареї ноутбука - поради

Кожен досвідчений користувач портативних гаджетів вже знає і дотримується загальноприйнятих порад про те, як же уникнути або, хоча б, максимально відтягнути термін кончини акумулятора. В першу-чергу, не використовуйте його. Це аж ніяк не жарт, адже коли ви працюєте за пристроєм і поруч є розетка, то батарею потрібно витягнути і підключити адаптер харчування в роз'єм, таким чином, коли автономна робота дійсно знадобиться, часу у вас виявиться набагато більше. Це пов'язано з тим, що будь-яка батарея має задану кількість циклів і енергоємності, яка в будь-якому випадку втрачається в процесі природної експлуатації.

Далі, якщо ви не користуєтеся акумулятором, то найдоцільніше залишати його на 60-70 відсотках. Напевно ви ніколи не звертали уваги, однак новий гаджет, будь-то смартфон або ноутбук, завжди при першому включенні показує саме такий рівень заряду. Літій-іонні батареї не люблять перезарядки і повного виснаження. І останнє, завжди намагайтеся дотримуватися рекомендовані умови експлуатації, тобто, не допускайте перегріву гаджета, не використовуйте ноутбук в приміщеннях з високим рівнем вологості або при низьких температурах. Загалом, в інструкції всі ці поради викладені зрозумілою і доступною мовою.

Ще 3 корисних статті:

Навіщо потрібна калібрування батареї ноутбука і як часто?

Лента Новостей

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация