Калібрування батареї ноутбука - крок за кроком

 1. Коли це потрібно робити
 2. Визначення ємності батареї
 3. автоматичне калібрування
 4. Energy Management
 5. Phoenix BIOS
 6. Ручне калібрування

Калібрування акумулятора ноутбука дозволяє виправити помилки контролера, при яких реальна ємність батареї не збігається з тими значеннями, що визначає система. В результаті цього збою час роботи автономної роботи ноутбука істотно знижується, що доставляє користувачам незручності.

Коли це потрібно робити

Розглянемо конкретний приклад: реальний заряд батареї - 70%. Через неправильну роботу контролера в системі відображається заряд 40%. Коли система побачить, що заряд впав до 10%, то ноутбук буде відправлений в сплячий режим. Однак реальна ємність батареї буде не 10%, а 40%, тобто ще годину ви могли б користуватися лептопом в автономному режимі.
Щоб виправити цю помилку, потрібно зробити калібрування батареї. Ця процедура також допомагає позбутися від ефекту «пам'яті», при якому акумулятор «запам'ятовує» рівень заряду, коли ноутбук підключили до мережі, і згодом віддає енергію до цієї межі, тобто ємність батареї не використовується повністю.

Ефект «пам'яті» зустрічається в нікель-кадмієвих (NiCd) і нікель-метал-гідридних (NiMH) батареях, в літій-іонних акумуляторах такої проблеми немає.

Визначення ємності батареї

Перш ніж відкалібрувати батарею, перевірте, чи потребує взагалі акумулятор в проведенні подібних заходів. Зробити це можна за допомогою командного рядка:

 1. Запустіть командний рядок з правами адміністратора. Калібрування акумулятора ноутбука дозволяє виправити помилки контролера, при яких реальна ємність батареї не збігається з тими значеннями, що визначає система
 2. Виконайте команду powercfg.exe -energy -output d: Nout.html. Останнє значення (d: Nout.html) вказує на місце збереження і ім'я файлу-звіту.
 3. Дочекайтеся завершення аналізу. Перейдіть на диск D: (у вас може бути інший диск) і двічі клацніть по створеному файлу Nout. Він відкриється в браузері.
 4. Пролістніте сторінку до розділу «Відомості про батарею». Подивіться два параметра - розрахункову місткість і останню повну зарядку. Тут же вказано хімічний склад - NiCd, NiMH або LIon.

Якщо остання повна зарядка набагато нижче, ніж максимальна ємність, то вам потрібно відкалібрувати акумулятор. Рекалібровку допоможе усунути збій в контролері батареї ноутбука. Важливо розуміти: батарея не відновиться до свого первісного стану, ви тільки усуньте помилку, через яку невірно визначається ємність акумулятор.

автоматичне калібрування

Існує кілька спосіб калібрування за допомогою спеціальний програм на різних ноутбуках.

Energy Management

У ноутбуків Lenovo є спеціальна утиліта, що дозволяє відкалібрувати лічильник батареї. Всі лептопи Lenovo Idea оснащені програмою Energy Management, що дозволяє управляти електроживленням.

 1. Після запуску програми з'являється вікно, в якому показу поточний заряд батареї. Вам потрібно натиснути на шестірню, щоб перейти до скидання індикатора.
 2. Натисніть «Пуск» для запуску калібрування. Закрийте всі програми, підключіть ноутбук до адаптера харчування і натисніть «Продовжити».

Процес калібрування займе досить багато часу - батарея спочатку буде заряджена, а потім повністю розряджена. Переривати операцію не можна, користуватися комп'ютером теж не рекомендується.

Phoenix BIOS

Програми такого роду є і на інших ноутбуках. Лептопи HP оснащені утилітою, що дозволяє перевірити стан акумулятора та при необхідності відкалібрувати його, виправивши помилку у визначенні рівня заряду.

На деяких моделях ноутбуків програма калібрування вшита в BIOS. Подивимося, як відкалібрувати батарею на прикладі Phoenix BIOS:

 1. Перезапустіть ноутбук і при включенні натисніть клавішу Delete (Esc, F2 в залежності від моделі пристрою).
 2. На вкладці «Boot» запустіть «Smart Battery Calibration».
 3. У вікні натисніть «Yes». Дочекайтеся завершення калібрування і натисніть Esc для виходу з програми.

Важливо, щоб при проведенні процедури налаштування батареї адаптер харчування був відключений. В іншому випадку при запуску утиліти в BIOS ви побачите попередження.

Якщо вбудовані інструменти калібрування ви не виявили, можна скачати універсальну програму для всіх моделей ноутбуків - BatteryCare, Battery Eater і т.д. Однак краще використовувати все-таки стандартні інструменти, уникаючи сторонній софт.

Рекомендуємо - що робити, якщо Неможливо зарядити телефон акумулятор ноутбука ?

Ручне калібрування

Якщо у вас на ноутбуці немає програми, що дозволяє зробити калібрування, і немає можливості скачати універсальну утиліту, то можна виконати процедуру виправлення помилки контролера вручну. Відкалібрувати батарею можна в три дії:

 1. Зарядити акумулятор до максимуму.
 2. Розрядити його повністю.
 3. Знову зарядити до 100%.

Проблема в тому, що як тільки ви вимкніть ноутбук від мережі, на ньому зміниться план електроживлення. Після досягнення певного рівня низького заряду лептоп буде переходити в режим сну, тобто повністю розрядити його не вдасться. Виправимо цей недолік:

 1. Відкрийте панель управління і встановіть відображення «Великі значки». Перейдіть в розділ «Електроживлення».
 2. Натисніть в меню зліва «Створити план електроживлення».
 3. Встановіть високу продуктивність і задайте ім'я плану.
 4. В налаштуваннях забороніть відключення дисплея і переклад в сплячий режим.

Створений вами план буде обраний автоматично.

Інший варіант - зайти в настройки BIOS і чекати, поки батарея розрядиться. Майже у всіх ноутбуків в BIOS немає контролю заряду, тому лептоп не зможе самостійно вимкнутися, поки батарея не сяде.

Щоб зробити калібрування, використовуйте ноутбук, поки він не вимкнеться через повного розряду батареї (адаптер харчування відключений, пристрій працює тільки від акумулятора). Далі слід якомога швидше підключити його до мережі - акумулятора шкідливо довго перебувати в розрядженому стані.

Після виконання зазначених дій збій контролера буде усунутий. Калібрування батареї ноутбука не збільшує час автономної роботи - неможливо відновити програмними методами фізичний знос елемента живлення. Зате ємність акумулятора стане визначатися коректно, що дозволить максимально ефективно використовувати наявний заряд.

Лента Новостей

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация