Мережа SkyLink приходить в Ростов

Ще років зо три тому менеджмент "Сотело" давав прогнози, що в Ростові ось-ось з'явиться стільниковий зв'язок третього покоління. Але час минав, а ця подія все відкладалося і відкладалося. Однак з'явилися недавно рекламні щити з логотипом SkyLink дали зрозуміти, що ера 3G в Ростові все-таки наступає. І дійсно, пройшла 20 квітня прес-конференція в конгрес-готелі Don-Plaza ознаменувала запуск мережі SkyLink в Ростові.

І дійсно, пройшла 20 квітня прес-конференція в конгрес-готелі Don-Plaza ознаменувала запуск мережі SkyLink в Ростові

Як вже говорилося, ця подія в Ростові чекали. Дуже велику роботу виконала як команда компанії "Ростовський Стільниковий Телефон" (вона відома в Ростові експлуатацією стільникового зв'язку в стандарті NMT-450i під торговою маркою "Сотел") на чолі з її генеральним директором Миколою Тарасенко, так і виробник устаткування - корпорація Huawei. І тепер завдяки спільним зусиллям ростовці можуть скористатися стільниковим зв'язком одного з найбільш передових стандартів, які надають дуже великі можливості в області передачі голосового трафіку і даних.

Про стандарт IMC MC 450 (або CDMA-450) ми писали ще в 2001 році. Він відрізняється від існуючих стандартів другого покоління можливістю високошвидкісної передачі даних зі швидкістю до 2 Мбіт / с. До запуску мережі SkyLink в Ростові подібну пропускну здатність можна було отримати тільки за допомогою кабельних технологій (ADSL, PLC), скоро вона буде доступна власникам мобільних терміналів. Підкреслюючи цей момент, топ-менеджери SkyLink говорять про те, що в їх мережі фактично надаються дві послуги: передача голосового трафіку і даних. При цьому обидві послуги є повноцінними, а не як в GSM, де технологія GPRS фактично є якоюсь надбудовою над голосовим трафіком.

Ця концепція знайшла відображення і в тарифних планах, де в абонентську плату входить не тільки деяка кількість безкоштовних хвилин розмов, а й певне число мегабайт інформації, які може завантажити абонент з Мережі. Як сказав Микола Тарасенко, на сьогоднішній день реалізовано перший етап будівництва мережі: в Ростовській області покриті Ростов-на-Дону, Азов і Новочеркаськ. У перспективі зона обслуговування буде збільшуватися. До літа будуть покриті Батайськ, Аксай, Таганрог, Новошахтинськ і Шахти.

Найближчим часом в Ростові буде введена послуга SkyTurbo на базі технології EV-DO, яка дозволяє здійснювати передачу даних зі швидкістю 2,4 Мбіт / с. На базі цієї технології абонент зможе використовувати різні мультимедійні сервіси: мати доступ до фото, відео та звукової інформації високої якості. Наприклад, за допомогою мережі SkyLink на екрані мобільного телефону абонент може переглядати запис з системи відеоспостереження в офісі або вдома. Буде реалізована послуга мобільного телебачення, з якої у багатьох користувачів відпаде потреба в придбанні переносного або автомобільного телевізора. Скоро ростовці отримають доступ до сервісного порталу SkyPoint - це місце, де абонент зможе отримати велику кількість послуг.

Як сказав Микола Тарасенко, на сьогоднішній день Ростов є однією з інформаційних столиць. У абонентів є певний голод в послугах, які вони б хотіли отримувати, але які до сьогоднішнього дня з ніхто не надавав. Послуги SkyLink якраз дозволять заповнити цю нішу: вони будуть відрізнятися від пропозицій конкурентних стільникових операторів.

Тарифи на сьогоднішній день дуже конкурентноздатні. І справді, компанія запропонувала в Ростові досить цікаві тарифні плани. І перше, на що ми звернемо увагу, - це дуже вигідні безлімітні тарифи на голосовий зв'язок. За 1200 руб. в місяць (міський номер додає 200 руб. до абонентської плати) користувач може говорити без угаву, поки, напевно, не сяде акумулятор. При цьому в цю суму входять ще 10 Мб даних, які абонент може завантажити з Мережі протягом місяця.

Як прокоментували представники SkyLink, мережа дозволяє пропускати величезні обсяги трафіку, тому надання безлімітних тарифів не є проблемою. Крім того, частота 450 МГц дозволяє обійтися меншою кількістю базових станцій, а значить, знизити собівартість трафіку.

Крім безлімітних тарифів є ще дві групи тарифів: "On-line" і "Стандарт". Перша група буде цікава активним інтернет-користувачам, для яких мобільний телефон, перш за все, - це модем для доступу в Мережу. Таких людей стає в Ростові все більше і більше, адже звичайний dial-up влаштовує далеко не всіх.

Отже, найдоступніший тариф - "On-line федеральний". Він передбачає підключення по федеральному номером і має абонентську плату 500 руб. в місяць, в яку включено 70 Мб трафіку. Решта тарифні плани передбачають підключення вже з міським номером і дозволяють завантажити більше інформації. Так, тариф On-line 150 дає можливість протягом місяця скачати 150 Мб за 1000 руб., On-line 300 - 300 Мб за 1500 руб, а On-line Profi - 1000 Мб за 3000 руб. Усі вхідні дзвінки з мобільних телефонів операторів Ростовської області безкоштовні. Група тарифних Плант "Стандарт" включає в себе тарифи "Стандарт федеральний" і "Стандарт міської", які відрізняються наявністю федерального або міського номера і абонентської плати (800 руб. І 1000 руб. Відповідно). Інші параметри аналогічні: в місячний пакет входять 500 хвилин трафіку і 10 Мб даних.

SkyLink планує, що до кінця 2007 року в ростовської мережі буде приблизно 10 тисяч абонентів. При цьому це не звичайні користувачі (місячний дохід оператора - $ 5-7), а корпоративщики з ARPU $ 30-35. Для порівняння: показник прибутковості від абонента в Москві становить $ 63, в Санкт-Петербурзі - $ 54.

Дуже амбітні плани компанії з будівництва мереж на території Російської Федерації: в даний час зв'язок є в 14 регіонах, а до кінця року їх буде більш 30. В даний час загальна клієнтська база становить 350 тис. Абонентів, при цьому велика частина користувачів зосереджена в обох столицях (330 тис.), але з розвитком мережі в регіонах її відсоток буде активно знижуватися. За статистикою, користувач, який перейшов з GSM в CDMA, починає розмовляти в чотири рази більше і активно користуватися послугою передачі даних. У Москві і Санкт-Петербурзі трафік на одного абонента становить, в середньому, 30-35 Мб, в Новосибірську - близько 50 Мб, в Омську - близько 40 Мб. Передбачається, що в Ростовській області користувачі також будуть активно користуватися обома типами послуг.

Для користувачів стільникового зв'язку дуже важливою є можливість роумінгу. Ця послуга надається у всіх російських містах, де є мережа SkyLink, а також в Білорусії. Також близько 50 країн висловили бажання розвивати зв'язок в цьому стандарті. Треба відзначити, що мережі CDMA будуються одночасно в світі і в Росії. Наша країна йде в ногу з часом, і можливості абонента в міжнародному роумінгу з кожним роком будуть тільки збільшуватися. Однак, як показує практика, абоненти SkyLink використовують два телефони: звичайний (GSM) для особистих контактів і роумінгу, а SkyLink - для бізнес-задач. Таким чином, трубка з модного аксесуара перетворюється в робочий інструмент. Крім того, 26% продажів припадають на спеціальний термінал, до якого можна підключити звичайний стаціонарний телефон. Це рішення виправдовує себе при нестачі номерної ємності і широко використовується корпоративними клієнтами в обох столицях.

Розповімо докладніше про телефони в стандартах SkyLink. На початок надання послуг компанія мала асортимент аж з двох моделей. Один з них, без струси, коштував $ 299, другий - $ 372. Про їх міцності ходили легенди - апарати в більшості випадків з легкістю переносили падіння на підлогу. У більшості телефонів як раніше, так і зараз присутній зовнішня антена. Вона потрібна для роботи з малою довжиною хвилі - не забувайте, адже тут передача даних відбувається на частоті 450 МГц. В даний час модельний ряд налічує близько 20 моделей, але компанія пропонує найбільш цікаві моделі - їх близько десяти. Основу асортименту складають апарати Pantech і Ubiquam, найдешевша трубка буде коштувати близько 4000 руб.

Як відзначили на прес-конференції, телефонів за $ 50 в реченні SkyLink не чекайте - компанія не розраховує на масовий сегмент, тому користувачами мережі стануть тільки ті люди, яким реально необхідні послуги компанії. У найближчі роки ситуація з асортиментом телефонів CDMA-450 1x сильно не зміниться, кількість моделей не зросте на порядок. А вже сьогодні у продажу є USB- і PC-Card модеми, в тому числі і такі, які нагадують звичайний Bluetooth-адаптер. А про модулі для стаціонарного телефону ми вже згадували ...

Що стосується мережі стандарту NMT, то вона буде працювати до останнього абонента. Їм буде запропонована спеціальна програма по переходу в мережу IMT MC зі збереженням номера і пільговими умовами підключення. У Москві така ситуація вже була, і всі абоненти стали користуватися новим, більш прогресивним цифровим стандартом. У 12 мережах, які були відкриті раніше, також в мережу SkyLink благополучно перейшли практично всі NMT-абоненти.

За вже сформованою традицією всі телекомунікаційні центри розташовані в Краснодарі, тому центр в ЮФО у SkyLink також буде знаходитися в цьому місті. Але це не означає, що розвитку в Ростові буде приділено менше часу і сил, ніж в сусідньому регіоні.

Трубки можна буде придбати не тільки в центральному офісі, а й у дилерів. Але при цьому апаратів і підключень SkyLink не буде в кожному салоні. Дані послуги будуть присутні тільки там, де дилер зможе забезпечити повний рівень сервісу.

Що ж, нарешті, ми дочекалися нової ери в нашому місті - ери третього покоління. Складно сказати, як буде розвиватися бізнес SkyLink з урахуванням розвитку і рівня покриття GSM-зв'язку. Високошвидкісна безпровідна передача даних, напевно, потрібна, але чи багато у нас потенційних користувачів з великими потребами? Та й конкуренти не дрімають - наприклад, зовсім скоро "Білайн" запускає EDGE. Безумовно, таких швидкостей, як IMT-MC, він не забезпечує, але для нормальної роботи його вистачає. Загалом, питання ще є, і ми постараємося отримати на них відповіді у керівництва SkyLink в Ростові.

Сергій Ванюков


весь номер

Новини партнерів:


Високошвидкісна безпровідна передача даних, напевно, потрібна, але чи багато у нас потенційних користувачів з великими потребами?

Лента Новостей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация