Mobile-review.com П'ять років разом з iMac

  1. Що подобається
  2. Що не подобається
  3. Що далі?
  4. висновок
  5. Посилання по темі

Я б навіть і не згадав про це невеликому ювілеї, якби не Facebook, який нагадав, що п'ять років тому я викладав пост, де хвалився своєю покупкою. А ще буквально місяць назад найкрасивіший моноблок відзначав свій 20-річний ювілей, і я подумав, що це відмінний привід поділитися своїм досвідом експлуатації за такий тривалий період. Довго думав над структурою тексту і в підсумку вирішив, що просто розділю його на дві великі частини: що мені подобається в iMac і що не подобається, а в ув'язненні розповім про те, що планую придбати йому на заміну, адже п'ять років - це пристойний термін .

Що подобається

Дизайн

Я довгий час користувався звичайним ПК на Windows, він був для мене суто утилітарною річчю, яка виконує свої функції. Але ні про яке дизайні там навіть мови не було. Після традиційного ПК iMac здається чимось приголомшливим, це не просто комп'ютер, це частина вашого інтер'єру кімнати, красива деталь, прекрасно доповнює її. Навіть по закінченні п'яти років я до сих пір вважаю iMac одним з найкрасивіших комп'ютерів, і кожен день він радує мене своїм зовнішнім виглядом.

Я б навіть і не згадав про це невеликому ювілеї, якби не Facebook, який нагадав, що п'ять років тому я викладав пост, де хвалився своєю покупкою

формат моноблока

Один кабель для цілого комп'ютера - це дуже здорово. У моєму минулому ПК окремих проводів вимагали наступні аксесуари:

  • мікрофон
  • колонки
  • Веб камера

Зараз все це знаходиться в корпусі iMac, а мій стіл зберігає ідеальну мінімалістичний. Додамо до цього бездротові клавіатуру і мишу і отримаємо вільний від кабелів робоче місце.

Додамо до цього бездротові клавіатуру і мишу і отримаємо вільний від кабелів робоче місце

При цьому, на відміну від інших моноблоків, в iMac кожен з цих елементів зроблений не для галочки, у комп'ютера якісний вбудований мікрофон, дуже хороші колонки і відмінна веб-камера.

безшумна робота

Мій минулий ПК був досить гучним, мені доводилося включати музику трохи голосніше, щоб мене не дратувало гудіння. iMac після нього відчувався ідеально тихим комп'ютером, я міг працювати навіть без фонової музики і все одно не чув би кольорів. Я розумію, що грамотно зібраний ПК також може бути дуже тихим, але у мене був ось такий контраст, так що для мене це суттєва перевага. І не думайте, що тиха робота властива всім моноблокам, я якось тестував моноблок від Asus, і він хоч був схожий на iMac, але шумів куди сильніше.

І не думайте, що тиха робота властива всім моноблокам, я якось тестував моноблок від Asus, і він хоч був схожий на iMac, але шумів куди сильніше

MacOS

MacOS - красива і зручна операційна система. Перш за все, мені дуже сподобалося, що, на відміну від Windows, вбудовані додатки тут зроблені не для галочки, а для реального використання. Я до сих пір з великим задоволенням набираю тексти в Pages, користуюся Safari в якості основного браузера і відповідаю на листи через вбудований поштовий клієнт. А ще мені дуже подобається додаток «Перегляд» (такий собі аналог Paint на Windows). З його допомогою можна легко підмалювати стрілки-покажчики, додатковий текст і швидко обробити зображення. Я вважаю, що звичайним користувачам не потрібна функціональність Photoshop і можливостей «Перегляду» їм вистачить позаочі.

А ще в MacOS все дуже красиво. Тут немає ніяких страшних додатків, навіть сторонні розробники дуже заморочуються з приводу зовнішнього вигляду, тому будь-яка програма прекрасно вписується в загальну концепцію дизайну.

Якщо ви занурені в екосистему Apple, то зручностей стає ще більше. Ось я набираю замітку на iMac, а потім переглядаю її на iPhone, розпочатий в iMac текст в Pages можна легко закінчити на MacBook і переглянути на iPad. Музична медіатека і плейлисти також автоматично синхронізуються.

Все, що пов'язано з екраном

Ключовою причиною переходу на Mac в принципі було згладжування шрифтів. При FHD-дозволі літери на iMac виглядали акуратніше і менш замиленим на тлі тодішньої Windows 7/8. Ситуація трохи погіршилася в нових версіях MacOS, коли змінили шрифт і трохи поміняли тип згладжування, але шрифти і робота з текстом і раніше є сильними сторонами MacOS.

Сам дисплей в iMac мені теж дуже подобається. З одного боку, він глянсовий, і тому всі кольори і будь-які елементи виглядають на ньому просто приголомшливо, а з іншого - у екрану є спеціальне покриття антивідблиску, тому він добре поводиться навіть під прямими променями сонця. Окремої похвали заслуговує регулювання яскравості з клавіатури. На жаль, не всі стаціонарні ПК на Windows підтримують цю функцію.

На жаль, не всі стаціонарні ПК на Windows підтримують цю функцію

Також MacOS прекрасно працює з надвисокими дозволами. Вся система, керуючі елементи та додатки оптимізовані під 4k, тому ви можете сповна насолодитися чіткими шрифтами і відмінною деталізацією в MacOS.

Що не подобається

стабільність MacOS

Я перейшов на OS X досить пізно і застав кінець стабільної роботи системи. Незабаром після покупки комп'ютера він оновився до Mavericks, і почалися перші проблеми. Наприклад, під час предпросмотра картинок система починала замислюватися (хоча до цього таких проблем не було) і крутився різнокольоровий кулька очікування. У мережі проблему охрестили «Beach Ball», і вона в тій чи іншій мірі часто зустрічалася на всіх наступних версіях MacOS.

C кожним наступним глобальним оновленням я відчував, як мій iMac починав працювати трошки повільніше. Це не так помітно, як в тих же iPhone, але через п'ять років я розумію, що мій комп'ютер вже не такий швидкий, як раніше.

роздільна здатність дисплея

У 2013 році вже випускалися перші MacBook Pro Retina, і було очевидно, що поява iMac 4k і 5k - це питання часу. Але час минав, а ні нові iMac, ні нові монітори від Apple все ніяк не з'являлися. Я в підсумку узяв звичайний iMac, а його 4k версія вийшла тільки через два або навіть три роки. Було дуже прикро, адже на той час вже і курс виріс, і ціна комп'ютера. У підсумку я свій комп'ютер брав за 67 тисяч, а новий в порівнянної комплектації, але з 4k-дисплеєм коштував на 30 тисяч дорожче.

Fusion Drive

Ідея об'єднати швидкий SSD і ємний HDD в один накопичувач на перший погляд здається відмінною, однак все не так просто. Так, ви отримуєте швидкість завантаження системи на рівні комп'ютера з SSD, якщо говорити про роботу з даними (з тими ж фотографіями), але незрозуміло, коли вони лежать на SSD, а коли на HDD. Особисто я волів би, щоб накопичувачі були розділені, я б тримав на SSD систему і важливі документи, до яких потрібен швидкий доступ, а HDD залишив би для фільмів, музики та інших даних, невимогливих до швидкості диска. Звичайно, таку операцію можна провести і зараз за допомогою команд в терміналі, але ми ж говоримо про Apple, тому хочеться бачити подібну функціональність в самій системі.

Та й в принципі конфігурація Fusion Drive в цілому працює повільніше, ніж система на чистому SSD, я це чудово бачу в порівнянні з тими ж MacBook. Тому якщо і буду брати собі новий iMac, то виключно на SSD, а жорсткий диск просто докуплю зовнішній.

відсутність ігор

Деякі читачі після моєї статті про PS4 Pro припустили, що я зовсім не люблю грати, але це не так. Чималий шмат мого життя займали Warcraft 3, Dota Allstars, Lineage 2 і Heroes of Might and Magic, я б із задоволенням пограв і на iMac, та тільки іграшок під нього зовсім немає. Хоча ось недавно відкрив для себе Dota 2 і зрозумів, наскільки ж мій комп'ютер застарів, адже навіть вона йшла нормально на FHD тільки з мінімальними настройками.

порти

Перед нами повноцінний робочий комп'ютер, тому мені абсолютно незрозуміло, чому в Apple поскупилися встановити парочку HDMI-портів для нього і замість чотирьох USB-портів поставити відразу вісім, в кінці кінців, потреби у всіх різні. Зате додали два майже непотрібних Thunderbolt-порту. У підсумку мені доводиться підключати свій телевізор до iMac за допомогою кабелю miniDP-HDMI або користуватися перехідником.

Використання в якості монітора

А ще iMac практично неможливо використовувати в якості зовнішнього монітора. Ні, ви можете підключити його до MacBook через кабель Thunderbolt-Thunderbolt, але якщо мова йде про щось, крім техніки Apple, то перетворити iMac в монітор не можна. Це правда дуже прикро, враховуючи якість картинки.

Додатковим мінусом стає неможливість зменшення яскравості до нуля. Мій iMac підключається до телевізора, і потім я відтворюю картинку прямо на ТБ. В цей час мені потрібно, щоб екран самого iMac був вимкнений. На MacBook це робиться банальним зниженням яскравості до нуля, а ось у iMac вона все одно залишається мінімальною. У підсумку він просто горить з чорним фоном даремно. Я знаю про поєднання CMD + Shift + Eject, але при його використанні картинка пропадає і з телевізора теж.

дорогі комплектуючі

Я якось думав просто замінити накопичувачі в iMac і продовжити користуватися ним ще кілька років, проте для техніки Apple потрібні їх фірмові SSD, які продаються по 25-30 тисяч рублів. У такій ситуації простіше доплатити і купити новий комп'ютер.

Що далі?

П'ять років - це великий термін для комп'ютера, плюс я все частіше відчуваю, що він все-таки став працювати повільніше, і починаю замислюватися про заміну. На даний момент у мене в голові є кілька варіантів.

Новий iMac. Найпростіше просто взяти новий iMac і ще п'ять років не турбуватися про новий комп'ютер. Якщо я зупинюся на цьому варіанті, то відразу ж доплачу за конфігурацію з SSD на 512 ГБ і оперативною пам'яттю 32 ГБ. Мій досвід показує, що оперативки мало не буває, а ті ж браузери з кожним роком стають все прожорливее. Також я б вибрав версію з бездротовою клавіатурою з Numeric Pad.

MacBook + монітор з Type-C. Один з моїх друзів-маководов якось сказав мені, що негоже під час кризи мати два комп'ютера (iMac і MacBook), і запропонував мені продати свій старенький iMac, а замість нього придбати зовнішній монітор. Ідея і правда класна, ось тільки моделей з підтримкою 4k і вміють підключатися по Type-C до ноутбука не так вже й багато. Крім того, у такого монітора повинні бути веб-камера і хороші колонки, інакше я втрачу в чистоті робочого столу, а для мене це важливо. І, звичайно, мені дуже хочеться мати можливість регулювання яскравості і гучності за допомогою вбудованої клавіатури. Поки я знаю тільки два монітори від LG з такою підтримкою. Будучи в японському Apple Store, я спеціально перевірив ці функції (там такі монітори підключені до Mac Mini).

Моноблок на Windows. Періодично, коли я пересаджуюся на Windows, то наголошую, що система стала в рази більш дружелюбним до користувача, і, в принципі, я потенційно готовий пересісти за хороший моноблок на Windows, тим більше що цікаві рішення по цій частині є відразу у декількох компаній. Бонусом отримаю можливість пограти в усі, що хотів в Steam.

MacBook Pro Retina 15. Як варіант, можна взяти великий і потужний ноутбук, який стане в нагоді і вдома, і в поїздці, і не городити город з усіма зовнішніми моніторами. Але особисто мені не подобається, що в ноутбуках вся начинка знаходиться під клавіатурою і в підсумку корпус все одно буде так чи інакше нагріватися, тому в якості домашнього комп'ютера я розглядаю ноутбук в останню чергу.

висновок

Незважаючи на великий список претензій, я в цілому задоволений своїм вибором комп'ютера, і за п'ять років він повністю окупив себе і зробив мої рутинні завдання трохи простіше. Звичайно, відмінності iMac від звичайного комп'ютера комусь можуть здатися не настільки великими, щоб переплачувати за нього, і це справедливо. Але є ряд професій, для яких Mac в цілому і iMac зокрема коштуватиме своєї переплати. Я б відніс до них дизайнерів, відеомонтажери і людей, які працюють з текстом. Я кожен день по кілька годин проводжу за текстовим редактором, для мене важливо, щоб комп'ютер був зручним і радував, і в цьому плані iMac мені відмінно підходить. При цьому я розумію, що звичайному користувачеві може вистачити і недорогого комп'ютера на Windows.

Але знаєте, якщо ціна iMac не видається вам високою і ви думаєте про заміну домашнього комп'ютера, то безперечно варто подивитися в його сторону, він прослужить вам довго і буде радувати кожен день. Втім, будьте готові до того, що звикання до MacOS потребують певного часу. Наприклад, Рома Білих так і не зміг звикнути ні до системи, ні до iMac.

Друзі, я знаю, що обговорення техніки Apple завжди досить активне, тому я закликаю вас бути спокійніше і ввічливіше в коментарях. Зрештою, вподобання і смаки у всіх різні.

Посилання по темі

Поділитися:

Ми в соціальних мережах:


Є, що додати ?! Пишіть ... [email protected]

Що далі?

Лента Новостей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация