Mobile-review.com Гід покупця: Apple iPad mini або Google Nexus 7?

 1. Дизайн і матеріали корпусу
 2. Розміри екрану і габарити
 3. Швидкість і плавність роботи
 4. якість екрану
 5. Ігри на планшеті
 6. Перегляд відео
 7. Час роботи
 8. iOS або Android
 9. висновок
 10. Посилання по темі

Можна довго сперечатися на тему того, наскільки крутий або, навпаки, поганий компактний планшет від Apple. Відразу після презентації iPad mini його не лаяв тільки ледачий. Але продажу, як правило, все повернули на свої місця, і виявилося, що mini зовсім не такий поганий, як можна було подумати. Користувачі були готові закривати очі на низький дозвіл екрану, високу вартість і деякі інші моменти, тому що в іншому iPad mini їм підходив. До виходу mini ринок компактних планшетів був в тіні смартфонів і планшетів класичних, великих, однак продукт від Apple ситуацію в корені змінив, і виробники 7-8 "пристроїв на Android, і без того випускали чимало планшетів, стали робити їх ще більше. І ось ми вже бачимо традиційну картину - один пристрій на iOS і багато на Android.

Сьогодні iPad mini займає значну частину ринку компактних планшетів, а частку, що залишилася ділять між собою моделі на Android, серед яких можна виділити кілька цікавих і безліч копій і клонів. У цьому матеріалі я хочу зупинитися на двох пристроях, обидва вони з минулого покоління, але обидва - все так само цікаві, коли виникає питання вибору компактного планшета. Це Apple iPad mini і Google Nexus 7. На прикладі двох цих моделей я постараюся розповісти, на які моменти варто звернути увагу при виборі планшета з екраном діагоналлю 7-8 "і що в підсумку краще вибрати.

На прикладі двох цих моделей я постараюся розповісти, на які моменти варто звернути увагу при виборі планшета з екраном діагоналлю 7-8 і що в підсумку краще вибрати

Дизайн і матеріали корпусу

З точки зору дизайну і матеріалів Apple iPad mini поза конкуренцією, з цим навряд чи хтось буде сперечатися. Якщо взяти одночасно iPad mini і Nexus 7, відчуття дорогої речі буде від першого, другий же здається просто якісно зібраним, добротним планшетом. Деякі стануть сперечатися з цим твердженням, але більшість людей, як показує практика, при всій своїй нелюбові до продукції Apple (якщо така нелюбов у них існує) все одно визнають, що зовні, по дизайну, матеріалів корпусу і просто виробленому ефекту від пристрою в руках Apple поза конкуренцією. Якщо говорити конкретно про iPad mini-то це якраз яскравий приклад такої ситуації: корпус з металу, захисне скло, два класичні кольори на вибір і нічого зайвого. Планшет від Asus - Google Nexus 7 теж не викликає відчуття дешевої китайської брязкальця, але на тлі iPad mini він виглядає простіше.

З точки зору практичності Apple iPad mini має декілька недоліків, і основний з них пов'язаний з фірмовим аксесуаром - обкладинкою Smart Cover. Якщо використовувати її з планшетом, то на екрані і на спинці залишаються смуги від сегментів обкладинки, можна постійно прати їх ганчірочкою або чимось ще. Якщо не робити цього, корпус планшета буде трохи «смугастим». У Google Nexus 7 корпус пластиковий з захисним склом на лицьовій стороні, пластик більш практичний, пил і відбитки на ньому не так помітні, як на металевій спинці iPad mini, а й виглядає він не так дорого і ефектно. Якщо головний критерій при виборі компактного планшета - його дизайн і матеріали, то вибирати нема з чого. Apple iPad mini не має конкурентів. Природно, я не беру до уваги китайські планшети, навіть якісні клони iPad mini не сприймаються так само, як оригінал.

Розміри екрану і габарити

Діагональ екрану Apple iPad mini - 7.9 ", діагональ екрану Google Nexus 7 - 7". При цьому різниця в розмірах дисплеїв на практиці більше, ніж один дюйм, тому що в Nexus 7 дисплей широкоформатний, зі співвідношенням сторін, близьким до 16: 9, тоді як в iPad mini екран із співвідношенням 4: 3, тобто ближче до квадрату. А широкоформатні екрани, як правило, менше за площею, ніж дисплеї з співвідношенням сторін, близьким до квадрату, при однаковій діагоналі. При схожих габаритах планшетів корисна площа екрану в iPad mini виявляється відчутно більше. Ось точні дані:

Ось точні дані:

Габарити Apple iPad mini - 200x135x72 мм. Площа лицьової сторони, відповідно, 270 квадратних сантиметрів. Габарити Google Nexus 7 - 199x120x10.5 мм, площа лицьової сторони - 238 квадратних сантиметрів. За площею iPad mini крупніше, ніж Nexus 7, приблизно на 12 відсотків. А ось як співвідносяться площі екранів: в iPad mini фізичні розміри дисплея 160x120 мм, його площа - 192 квадратних сантиметра. У Nexus 7 розміри екрану 151x94 мм, а площа - 141 квадратний сантиметр. Тобто, екран в iPad mini за площею приблизно на 26 відсотків більше, ніж в Nexus 7.

При невеликій (близько 12 відсотків) різниці в розмірах, якщо не чіпати товщину корпуса, Apple iPad mini має на чверть більше дисплей, ніж Nexus 7. Однак тут потрібно зробити важливе застереження. Справа в тому, що якщо дивитися на планшеті фільми з широким кутом огляду Google Nexus 7 виявляється переважно майже квадратного дисплея в Apple iPad mini, адже більшість сучасних фільмів робиться під широкий екран. На iPad mini зручно дивитися класику світового кіно, тоді фільми робилися під телевізори зі співвідношенням сторін, близьким до 4: 3, тоді як на Nexus 7 зручніше дивитися все інше. Якщо серйозно, тема перегляду відео на планшеті вимагає окремого обговорення, і ми повернемося до неї нижче.

В цілому, за розмірами екрану і габаритам висновок простий - з планшетів минулого покоління, до яких і відносяться Nexus 7 і iPad mini (незабаром Apple напевно представить другу версію цієї моделі, другий Nexus 7 вже вийшов), iPad mini виграє по площі екрану. І хоча Nexus 7 і його аналоги на Android з 7 "дисплеями менше за розмірами, ніж iPad mini, при цьому вони товщі, а в цілому різниця в габаритах не дуже помітна. Якщо вибирати планшет тільки з мінімальними габаритами, то варто дивитися саме на моделі з Android. Якщо ж потрібен планшет з оптимальними габаритами по відношенню до розмірів екрану, iPad mini поки залишається одним з кращих варіантів.

Якщо ж потрібен планшет з оптимальними габаритами по відношенню до розмірів екрану, iPad mini поки залишається одним з кращих варіантів

Швидкість і плавність роботи

Розповідати про те, як плавно працюють пристрої на iOS і як не плавно на Android - заняття невдячне, тому що завжди знайдуться ті, хто стане тикати результатами бенчмарків і сперечатися. На практиці ситуація для Android змінюється, хоча і повільно, пристрої на цій платформі від версії до версії, від планшета до планшета стають швидше і плавніше, але до планшетів на iOS поки все одно не дотягують. З цим твердженням можна сперечатися, але якщо взяти в руки iPad mini і Nexus 7 і просто погратися з ними, походити по меню, запускати програми, пробувати гри - навіть візуально ви побачите різницю: iPad mini працює плавніше і чіткіше відповідає на дотики. Це не реклама і не самопереконання, це простий факт, який легко перевіряється, і заміри в бенчмарках для доказу зворотного абсолютно не грають ролі, адже користуватися планшетом в результаті будете ви, а не встановлений на нього бенчмарк.

З точки зору швидкості і плавності роботи iPad mini виграє у всіх компактних планшетів на Android, тому якщо вам потрібно дуже плавне пристрій, то брати слід, природно, iPad mini.

якість екрану

І в разі iPad mini, і в разі Nexus 7 роздільна здатність екрану - найслабша сторона планшета. У iPad mini дозвіл дисплея 1024x768 точок, в Nexus 7 - 1280x800. Картинка на екрані «нексуса» трохи чіткіше за рахунок трохи більшого дозволу і меншою діагоналі. Але помітити цю різницю можна тільки вдивляючись в екрани. В іншому екрани в обох планшетах відмінні, з максимальними кутами огляду, натуральної передачею кольору, хіба що в iPad mini вище рівень яскравості.

Зернисте зображення або відразу буде помітно, якщо ви вже звикли до FullHD вікнами та у вас є планшет з так званим Retina-дисплеєм, або не стане сильно вас турбувати. Скажу за себе. Я постійно користуюся смартфонами з HD і FullHD екранами при діагоналі цих екранів всього в 4-5 ", однак зернистість картинки на iPad mini і Nexus 7 при цьому мене абсолютно не бентежить. Так, зображення на екранах цих планшетів не супер-пупер-дупер чітке і гладке, але воно все одно залишається якісним, барвистим і приємним для очей. В іграх і при перегляді HD-фільмів, якщо не вдивлятися в кожен піксель, ви, швидше за все, не помітите низького дозволу екрану.

Вибирати між iPad mini і Nexus 7, орієнтуючись на кращий екран, складно, дисплеї в цих планшетах приблизно рівні за основними параметрами. Якщо вам потрібен компактний планшет з екраном високої роздільної здатності, то краще дочекатися виходу новинок з екранами FullHD і близьких дозволів. Поки такий планшет є тільки у Asus (Google Nexus 7 другого покоління), але не за горами анонси інших великих виробників.

Поки такий планшет є тільки у Asus (Google Nexus 7 другого покоління), але не за горами анонси інших великих виробників

Ігри на планшеті

Якщо коротко, то коли ви вибираєте планшет для ігор, найголовніше - визначитися з тим, під яку платформу більше ігор, в які ви будете грати. Якщо це iOS - вибір невеликий, iPad mini або великий iPad, але грати все ж зручніше не маленькому планшеті, на мій погляд. Якщо це Android, то вибір величезний, але зупинятися краще, знову ж таки, на пристрої від великого виробника, тому що для установки деяких ігор на планшети від китайських компаній доведеться танцювати з бубном. Я вибрав iPad mini, тому що ігри, цікаві для мене, вже були на iOS і тільки планувалися до виходу на Android.

Перегляд відео

Незважаючи на те, що я дивлюся на своєму iPad mini відео багато і часто, я щиро рекомендую всім, хто вибирає планшет в основному для перегляду фільмів, серіалів та іншого, планшети з Android. Для цього є кілька причин.

По-перше, на Android-планшет будь-яке відео простіше завантажити. Планшет визначається при підключенні до комп'ютера як знімний носій, і ви просто копіюєте в будь-яку папку фільми та інше відео. У випадку з iPad mini або іншим пристроєм Apple вам потрібно встановити на комп'ютер iTunes, зробити так, щоб завантаження вами на планшет фільм був в потрібному для «тунця» форматі, кинути його в бібліотеку iTunes і тільки потім передати на сам пристрій. Так, є альтернативні програми для зручного завантаження відео на iPad, але це вже називається танцями з бубном.

По-друге, Android-планшети підтримують більше форматів відео. Якщо на iPad mini потрібно шукати відео в правильному форматі або купувати його, то на Android можна кидати ролик майже в будь-якому форматі, і з великою часткою ймовірності він буде відтворюватися навіть стандартним плеєром, а якщо не буде - досить завантажити один з сторонніх плеєрів (Dice Player, MX Player), і проблема вирішена.

По-третє, планшети Apple, в тому числі iPad mini, оснащуються екранами з співвідношенням сторін, близьким до 4: 3, тобто це майже квадрат, тоді як компактні Android-планшети зазвичай мають широкоформатні дисплеї. Сучасні фільми і серіали робляться саме під широкий формат, і дивитися їх комфортніше на Android-планшеті, без чорних смуг зверху і знизу.

Тому для перегляду відео найкраще вибирати якийсь із планшетів на Android, той же Google Nexus 7 відмінно підійде на роль такого пристрою - в міру недорогого і з непоганим широкоформатним екраном. Один мінус - в цьому планшеті мало пам'яті і розширити її не можна.

Час роботи

Не секрет, що час автономної роботи у iPad mini одне з кращих серед планшетів. Пристрій здатний працювати в режимі програвання відео більше 9-10 годин з фіксованим рівнем яскравості. Google Nexus 7 також непоганий в цьому плані і здатний пропрацювати 6-7 годин в режимі перегляду відео. Більшість інших компактних Android-планшетів не дотягує навіть до показників Nexus 7, не кажучи вже про iPad mini. Тому якщо один з основних критеріїв при виборі 7-8 "планшета для вас - час роботи, Apple iPad mini виявляється поза конкуренцією.

Тому якщо один з основних критеріїв при виборі 7-8 планшета для вас - час роботи, Apple iPad mini виявляється поза конкуренцією

iOS або Android

Один з ключових моментів при виборі компактного планшета - це те, на якій операційній системі пристрій вам потрібно. На сьогоднішній день система Android вже обігнала iOS за кількістю додатків в загальному, але програм саме для планшетів під iOS все ще більше, ніж під Android. Втім, це не має значення, важливо те, який саме софт вам потрібен і наскільки зручно користуватися тією чи іншою системою особисто вам. Тут порадити нічого не можна, потрібно пробувати самостійно і після цього робити висновки. Я віддаю перевагу Android-смартфони, хоча і використовував свій час iPhone, але ось в сегменті планшетів iOS мені поки подобається більше через низку моментів: кращої оптимізації інтерфейсу під відносно великий за розмірами екран, кращих шрифтів в системі і просто через те, що iOS на планшетах виглядає гарніше, ніж Android на планшетах.


висновок

Коли я вибирав собі компактний планшет, то основними критеріями для мене були дизайн, час роботи, габарити, зручність перегляду фільмів і серіалів, а також можливість грати в нові іграшки. Природно, як людина, яка постійно використовує різні нові смартфони на Android, насамперед я звернувся до планшетів на цій системі, подивився недорогі китайські моделі (цілком гідні, до речі, погляньте на ту ж компанію Ainol), планшети від Samsung, Acer, а також Google Nexus 7. Останній здався мені оптимальним - НЕ виродок зовні, з непоганим екраном, в міру компактний, хоча і пухкий, відносно недорогий (12 000 рублів за 32 ГБ версію зі слотом під SIM-карту).

Останній здався мені оптимальним - НЕ виродок зовні, з непоганим екраном, в міру компактний, хоча і пухкий, відносно недорогий (12 000 рублів за 32 ГБ версію зі слотом під SIM-карту)

Однак потім я вирішив все ж глянути на iPad mini і в підсумку його і купив. Планшет від Apple, на мій погляд, краще зовні, по дизайну, матеріалів, він майже так само компактний і при цьому має більший дисплей, ніж в Nexus 7. У нього відмінні показники часу роботи, а наявність iOS гарантує (майже завжди) поява найсвіжіших мобільних іграшок спочатку під iPad mini, а вже потім під планшети на Android. Єдиний серйозний недолік iPad mini - це ціна. 32 ГБ модель без 3G обійдеться вам в 15 000-16 000 рублів, а якщо брати з обкладинкою Smart Cover, то і зовсім в 18 000 рублів. І все-таки, на мій погляд, з компактних планшетів першого покоління Apple iPad mini зараз кращий, а з виходом нової моделі ціна на нього напевно піде вниз.

Посилання по темі

Артем Лутфуллін ( [email protected] )
Артем Лутфуллін (  artem@mobile-review Twitter Instagram
Опубліковано - 19 серпня 2013 р

Поділитися:

Ми в соціальних мережах:


Є, що додати ?! Пишіть ... [email protected]

Лента Новостей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация