Mobile-review.com Огляд бюджетного ноутбука iRU Intro 3114

 1. Технічні характеристики iRU Intro 3114 (Заявлені виробником)

Комплект поставки:

 • ноутбук
 • акумулятор
 • Зарядний пристрій
 • Додаткове програмне забезпечення
 • документація
 • сумка

Компанія iRU добре відома російському користувачеві, як один з вітчизняних виробників ноутбуків. У компанії присутні чотири основних лінійки ноутбуків, це: Intro, Novia, Stilo, Brava. Сьогодні мова піде про ноутбук з серії Intro, серії бюджетних ноутбуків, а саме про Intro 3114.

Сьогодні мова піде про ноутбук з серії Intro, серії бюджетних ноутбуків, а саме про Intro 3114

Сказати по правді, від знайомства з бюджетним ноутбуком iRU я не очікував нічого хорошого, так як до цього вже мав досить сумний досвід спілкування з одним з ноутбуків з серії Intro. Модель Intro 1014 я придбав в особисте користування близько двох років тому, і по закінченні року позбувся його, як тільки випала нагода. Проблеми Intro 1014 були в наступному: дуже поганий екран, кути огляду були настільки малі, що навіть одному було важко працювати, була присутня також загальна «загальмованість» всієї системи (Celeron 1.7 ГГц / 128 Мб / 20 Гб), хоча була встановлена ​​ОС Windows 98 . Але це все «дрібниці», найбільше мені не подобалося те, що ноутбук був «моторошно» галасливий, при його запуску складалося враження, що злітає реактивний літак, про роботу від батареї можна і не говорити - 1 година від сили. С не дуже хорошими спогадами про продукт iRU я і приступив до тестування Intro 3114.

Конфігурація ноутбука, який побував на тестуванні наступна: 14 "екран з максимальною роздільною здатністю 1024х768, процесор Intel Celeron M 1.3 ГГц з 512 кілобайтами кеш пам'яті другого рівня, 256 Мб оперативної пам'яті, 20 Гб жорсткий диск, привід оптичних дисків DVD-CD / RW.

Дизайн корпусу Intro 3114 піддався зміні, в порівнянні з першими представниками цього сімейства ноутбуків, але все одно в ньому вгадується приналежність до серії бюджетних ноутбуків Intro. Колір корпусу витриманий в строгих тонах, срібляста кришка, вся інша частина корпусу темно-сіра. За дизайном 3114 - типовий представник офісних ноутбуків. Матеріал корпусу Intro 3114 - пластик, шорсткий на дотик. На такому корпусі менше будуть помітні подряпини і потертості, які з'являться під час експлуатації. До якості збірки, немає ніяких претензій, ноутбук зібраний добротно. Габарити пристрою невеликі для бюджетної моделі: 320,0 x 262,0 x 37,0 мм. Вага пристрою так само невеликий: 2.66 кг (з батареєю).

66 кг (з батареєю)

Верхня кришка, як і весь корпус, виконана з пластика. Вгорі вона має невелике потовщення, там встановлена ​​антена бездротового адаптера (на верхньому фото знизу). З краю є пластикова вставка, яка вказує розташування антени.

З краю є пластикова вставка, яка вказує розташування антени

На лівій бічній поверхні розташувалися наступні роз'єми:

 • Роз'єм для замка Кенсінгтона (порт для підключення кодового замка)
 • Роз'єм для підключення до телефонної лінії
 • Роз'єм для підключення до локальної мережі
 • Аудіо роз'єм
 • Слот PCMCIA тип I / II або тип III
 • Два порти USB 2.0
 • Слот для карт пам'яті MMC / SD / MS / SM

Всі роз'єми розташовані зручно.

Всі роз'єми розташовані зручно

На передньому торці ноутбука розташовуються: антена бездротового адаптера, індикатор заряду батареї і роботи пристрою, засувка кришки ноутбука, два звукових динаміка.

На передньому торці ноутбука розташовуються: антена бездротового адаптера, індикатор заряду батареї і роботи пристрою, засувка кришки ноутбука, два звукових динаміка

На правій бічній поверхні знаходиться батарея і привід оптичних дисків.

На правій бічній поверхні знаходиться батарея і привід оптичних дисків

На задньому торці розташувалися наступні роз'єми:

 • Роз'єм для підключення джерела живлення
 • Роз'єм PS / 2
 • роз'єм IEEE1394
 • Три роз'єми USB 2.0
 • Роз'єм для підключення зовнішнього монітора

Не дуже зручно розташування двох роз'ємів USB, які розташовуються вертикально, поруч один з одним, так як таке розташування може утруднити підключення деяких пристроїв.

Не дуже зручно розташування двох роз'ємів USB, які розташовуються вертикально, поруч один з одним, так як таке розташування може утруднити підключення деяких пристроїв

На нижній поверхні 3114 знаходиться засувка батареї, кришка, під якою знаходяться два слоти для пам'яті, один з них зайнятий, другий вільний. Так само там же розташована ще одна кришка, під якою знаходиться вільний слот mini PCI, в який можна встановити Wi-Fi або Bluetooth карту.

При відкритті кришки ноутбука доводиться прикладати певне зусилля, з часом вона буде відкриватися легше, але, не дивлячись на це, відкрити / закрити кришку ноутбука можна без проблем однією рукою.

Робоча поверхня Intro 3114 темно - сірого кольору. Над клавіатурою пластикова вставка кольору металік. На ній розташовані: кнопка включення / виключення пристрою, клавіші швидкого запуску додатків, дві з яких зайняті браузером і поштовим клієнтом, а дві виділені під потреби користувача, системні індикатори.

На ній розташовані: кнопка включення / виключення пристрою, клавіші швидкого запуску додатків, дві з яких зайняті браузером і поштовим клієнтом, а дві виділені під потреби користувача, системні індикатори

Клавіатура ноутбука чорного кольору, клавіші мають середній хід. Працювати з клавіатурою зручно, правда є кілька недоліків, але до них можна звикнути. По-перше, клавіші управління курсором мають маленькі розміри, по-друге, на місці клавіші Delete знаходиться Pause / Break, а Delete зрушена вліво. Ну і по-третє, на місці правої клавіші Ctrl знаходиться функціональна клавіша Fn, а Ctrl зміщена вправо. Але, як говорилося, це не суттєві недоліки і до такого розташування клавіш можна швидко звикнути.

Під клавіатурою розташовується сенсорна панель, вона має невеликі розміри. Поверхня трохи шорстка, управління курсором точне. Під сенсорною панеллю є дві клавіші і клавіша прокрутки. Клавіші мають маленький хід, при натисканні лунає неголосний клацання. Апаратна клавіша прокрутки маленька за розмірами, іноді виникають помилкові натискання.

У самому низу, зліва, знаходяться два світлових індикатора, вони добре видно як при закритій, так і при відкритій кришці ноутбука.

Екран Intro 3114 це, 14.1 "матриця з максимальною роздільною здатністю 1024х768, що відображає 16.7 мільйонів квітів. Яскравість дисплея середня, кути огляду комфортні лише для роботи в поодинці. Якщо порівнювати з екраном ноутбука Intro 1014, то якість дисплея в новинці на порядок краще. А ось в порівнянні з екраном ноутбука Asus A2500L, дисплей Intro 3114 програє по яскравості і кутів огляду.

До ноутбука можна підключити зовнішній монітор, через VGA роз'єм. На зовнішньому моніторі підтримуються наступні дозволи:

 • VGA 640 x 480, 256 / 32K / 64K / 16.7M colors
 • SVGA 800 x 600 256 / 32K / 64K / 16.7M colors
 • XGA 1024 x 768 256 / 32K / 64K / 16.7M colors
 • SXGA 1280 x 1024 256 / 32K / 64K / 16.7M colors
 • UXGA 1600x1200 256 / 32K / 64K / 16.7M colors

Відеосистема в 3114 інтегрована, Intel 852PM (Intel Extrime Grafics), відеопам'ять виділяється з оперативної, об'ємом до 32 Мб. Обсяг пам'яті, який буде виділятися для відеосистеми, виставляється з БІОС, можна виставити обсяг в 8, 16 або 32 Мб. Чекати видатних результатів від даної відео системи не варто, для сучасних ігор вона абсолютно не пристосована.

Для тестування відео системи ми використовували 3Dmark03. Для порівняння наведені результати тестування ноутбука Sony V505EX (ATI Mobility Radeon 9200 32 Мб пам'яті) і Asus S2500L (Інтегрована відео система від SIS 64 Мб). Обсяг вільної пам'яті для відеосистеми в Intro 3114 був виставлений максимальний - 32 Мб, продуктивність системи так само була встановлена ​​на максимум. Тестування проводилося при роботі від мережі.

Як можна бачити, відеосистема від Intel трохи програє за продуктивністю відеосистеми від SIS, швидше за все це пов'язано з меншим об'ємом пам'яті.

Звукова система Intro 3114 реалізована у вигляді двох динаміків, які розташовуються на передньому торці ноутбука. Звук середній за якістю і не дуже гучний. При роботі динаміки закриваються руками. Для перегляду фільмів і прослуховування музики, можна рекомендувати підключити зовнішні колонки або навушники. Вбудованого мікрофона у новинки немає, є тільки можливість підключити зовнішній мікрофон, через відповідний роз'єм.

Оптичний привід (в нашому випадку це комбінований привід DVD / CD-RW), працює без будь-яких проблем. Під час роботи привід занадто сильно шумить. Характеристики оптичного приводу наступні:

 • CD-ROM: 24 x Speed
 • CD-R: 24 x Speed
 • CD-RW: 10 x Speed
 • DVD-ROM: 8 x Speed

Вбудований картрідер пристрої розуміє карти пам'яті MMC / SD / MS / SM, швидкість читання карт пам'яті середня. До недоліків можна віднести те, що карта пам'яті не фіксується в слоті, вона просто вставляється до упору, а для вилучення її треба потягнути на себе.

Ноутбук Intro 3114 побудований на базі чіпсета Intel 852GM, встановлений процесор Intel Celeron M 1.3 ГГц (512 кілобайт кеш пам'яті другого рівня), 256 Мб оперативної пам'яті SO-DIMM 400 МГц DDR виробництва Kingmax (розширюється до 1 ГГб), як уже було сказано вище , в ноутбуку є два роз'єми під пам'ять, один з них вільний, 20 Гб жорсткий диск (5400 об / хв) виробництва Samsung, інтегрована відеосистема Intel 852PM (Intel Extrime Grafics) з відеопам'яттю, що виділяється з оперативної, обсяг до 32 Мб.

Батарея, що поставляється в комплекті з iRU Intro 3114 - Li-Ion, ємністю 4400 мАг (напруга 14.8 В). Як вже говорилося вище, батарея знаходиться на правій бічній поверхні. Кріплення батареї надійне, люфту немає. Встановити / витягти акумулятор досить легко. Батареї збільшеної місткості для 3114 немає, у продажу доступні тільки стандартні батареї потужністю 4400 мАг, за ціною близько 140 доларів США.

Повного заряду вистачає на 3,5 години роботи з офісними додатками, відмінний результат. При програванні фільму з DVD диска, заряду батареї вистачило на 3 години 05 хвилин безперервної роботи. Ці дані отримані в режимі максимальної продуктивності системи.

Для тестування часу автономної роботи ми користувалися тестом MobileMark2002, який крім тестування батареї, оцінює ще й загальну продуктивність системи при роботі з офісними додатками. Для порівняння були використані результати тестування ноутбука Asus S2500L (Celeron M 2.4 ГГц / 256 Мб / 30 Гб), в якому була встановлена ​​батарея ємністю 4400 мАг. Продуктивність систем була виставлена ​​на максимум.

Продуктивність систем була виставлена ​​на максимум

Як можна бачити, по продуктивності Intro 3114 трохи поступається ноутбуку від Asus. А ось тривалість роботи в автономному режимі у вітчизняного ноутбука відмінна, майже 4 години, на таке здатний не кожен бюджетний ноутбук.

Тепловиділення у Intro 3114 помірне. Під час роботи нагрівання робочої поверхні не відчувається, тепле повітря відводиться вниз, з лівого боку, тому ноутбук бажано не ставити на м'яку поверхню, а при роботі на колінах стежити, щоб випадково не закрити вентиляційну решітку. Шумові характеристики не ідеальні, шум від роботи вентилятора чути дуже добре, але все-таки новинка на порядок тихіше своїх попередників.

висновки

Ноутбук iRU Intro 3114 є хорошим бюджетним рішенням. Але, як завжди, є свої плюси і мінуси. До плюсів можна віднести наявність 5 портів USB 2.0, невеликі габарити пристрою, тривалий час автономної роботи. До мінусів відносяться невисока продуктивність системи, бляклий дисплей з невеликими кутами огляду, невдале розташування вентиляційної решітки.

Якість Intro 3114 стало на порядок вище, ніж у попередників. Але, все одно залишилися деякі недоробки, будемо сподіватися, що в наступних моделях вони будуть усунені. Якщо вам потрібен недорогий бюджетний ноутбук з довгим часом автономної роботи, і вас не бентежить низька продуктивність і не дуже хороший дисплей, то Intro 3114 буде оптимальним рішенням для вас.

Середня ціна в Москві на ноутбук Intro 3114 в конфігурації, що побувала на тестуванні 975 доларів США (на момент публікації огляду).

Технічні характеристики iRU Intro 3114
(Заявлені виробником)

 • Процесор: Intel® Реntium-M Banias до 1700 Mhz, Cache 1 024 Kb
 • Intel® Реntium-M Dothan до 1800 Mhz, Cache 2048 Kb
 • Intel® Celeron-M Banias до 1600 Mhz, Cache 512 Kb
 • Дисплей TFT-матриця 14.1 "XGA (1024x768)
 • Чіпсет Intel 852GM + 82801DBM (ICH-4M)
 • До 1Гб оперативної пам'яті DDR
 • Відеосистема (AGP 4x) інтегрована в чіпсет і відеопам'ять виділяється з оперативної, об'ємом до 32 Мб
 • Жорсткий диск до 137 Гб з підтримкою Ultra DMA 100
 • Вбудований оптичний привід Combo Drive (опц.)
 • Вбудований модем V.90 56K
 • Вбудована мережева карта 10/100
 • Wireless Ready
 • Порти: 1 x RJ-11 (факс-модем), 1 x RJ-45 (LAN), 5 x USB порту, тип 2.0, 1 x PS2, Зовнішній монітор, 1 x IEEE1394 порт (I.Link/FireWire), Line In, Mic In
 • Вбудований адаптер для зчитування флеш-карт MMC / SD / MS / SM
 • AC '97 сумісна аудіо система
 • Потужність адаптера харчування 60Вт
 • Пристрій управління курсором Touchpad з кнопками управління і скролінгу
 • Попередньо встановлено операційна система Linux або Microsoft® Windows® XP Home Edition (російська версія)
 • Габарити 320,0 x 262,0 x 37,0 мм
 • Вага 2.66 (Сакбе) /2.235 (безАКБ) кг

Лента Новостей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация