Mobile-review.com Огляд кишенькового комп'ютера HP iPaq hx4700

 1. елементи конструкції
 2. екран
 3. батарея
 4. інтерфейси
 5. Продуктивність, оперативна пам'ять
 6. Програмне забезпечення
 7. висновок
 8. описание

Комплект поставки:

 • КПК
 • Док станція
 • Зарядний пристрій
 • Пластикова прозора кришка для екрану
 • Два диска з програмами
 • документація
Комплект поставки:  КПК  Док станція  Зарядний пристрій  Пластикова прозора кришка для екрану  Два диска з програмами  документація  Модель iPaq hx4700 очолює лінійку кишенькових комп'ютерів від HP

Модель iPaq hx4700 очолює лінійку кишенькових комп'ютерів від HP. З літніх анонсів HP тільки ця модель виявилася цікавою, інші викликали або відверте розчарування (iPaq rz1710), або просто нерозуміння (iPaq rx3000 серії). Ці моделі не були інноваційним, скоріше навпаки. При цьому ціна була явно завищеною. Зовсім інша справа - флагман модельного ряду компанії, наладонник HP iPaq hx4700. Якщо коротко перерахувати основні переваги моделі, інноваційні моменти, нічого не перебільшуючи, то виходить наступна картина: кращий екран серед всіх КПК, сама ємна батарея, металевий корпус, тачпад. Ідеальний КПК? На жаль і ах, нічого ідеального в світі не буває, наш сьогоднішній випробовуваний - не виняток. Розбору сильних і слабких сторін iPaq hx4700 присвячений наш сьогоднішній огляд. Але, забігаючи наперед, скажемо, що поява цього КПК стало одним з найяскравіших подій на ринку КПК в 2004 році.

Сучасний Pocket PC, що відноситься до класу Hi-End, повинен володіти мінімальним джентльменським набором характеристик, а саме: процесор з частотою не нижче 520 МГц, оперативна пам'ять - не менше 64 Мб, два вбудованих бездротових адаптера, і головне - екран з розширенням 640x480 пікселів . Можна сюди ж додати два слота розширення, але з цим вже можна сперечатися: багато хто чекає однослотовий КПК з VGA екраном, але анонсів поки не було. Модель задовольняє мінімального джентльменського набору, втім, як і конкуренти: FS Pocket LOOX 720, Asus MyPal A730W, Dell Axim X50v.

Дизайн пристрою по-діловому строгий. Ламані прямі лінії відокремлюють чорний пластик від темно-сірого металу. Вигини виявляються тільки на верхньому і нижньому торцях, але вони гармонійно вписуються в загальний строгий зовнішній вигляд. Дизайн такий, що лицьова частина симетрична як відносно вертикальної осі, так і горизонтальної. Таким чином підкреслюється можливість роботи в альбомному режимі. Кольорове рішення і дизайнерська концепція знаходяться в рамках всієї нової лінійки КПК HP (не здивуюся, якщо оформлення молодших моделей диктувалося саме старшою моделлю), зв'язок простежується явно. У загальному і цілому - дизайн моделі вдалий, в ньому немає зайвої оригінальності, футуристичності, але він не такий простий, щоб можна було назвати його незграбним.

Вставки над екраном, під екраном, а так само на бічних торцях - чорний пластик. Відразу відзначимо, що він дуже брудниться. Відбитки пальців так і липнуть до нього, особливо це впадає в очі на новому КПК, коли він тільки витягнутий з коробки. Але звикаєш вже через три-чотири дні. Інша частина корпусу - це магнієвий сплав (magnesium-alloy). Поєднання пластика і металу - це пошук компромісу, компромісу між комфортним вагою пристрою і бажанням зробити корпус металевим.

Далеко не всі здогадуються, що метал насправді прихований під напиленням сірої фарби (в цьому можна переконатися, подивившись на технологічний зріз на кришці акумуляторного відсіку). Досвід тривалої експлуатації в неідеальних умовах показав, що покриття надійне, з часом фарба не облазить. Є тільки одне місце на корпусі, де фарба з часом трохи облетить - на вході в гніздо для стилуса (ледь помітно, зовнішнього вигляду пристрою це не псує).

Якість збірки апарату можна тільки похвалити. У руці дійсно відчувається метал. Всі деталі підігнані дуже щільно, кришка акумуляторного відсіку надійно кріпиться. У конструкції немає і натяку на люфт. Вже втомився повторювати з огляду в огляд, що висока якість збірки характерно для продукції, виробленої тайванської HTC (ODM партнер компанії HP, що виробляє для неї більшість КПК). Серед всіх конкурентів HP iPaq hx4700 - єдиний пристрій, що володіє металевим корпусом. Одне з непоганих конкурентних переваг, психологічно важливий фактор при придбанні КПК - надійність, статусність.

елементи конструкції

За розмірами КПК - далеко не самий маленький, навіть якщо порівнювати тільки з прямими конкурентами (131x77x14.9 мм). Порівняйте, наприклад, з моделлю Asus A730 (найменший з VGA Pocket PC).

Порівняйте, наприклад, з моделлю Asus A730 (найменший з VGA Pocket PC)

КПК дуже тонкий для двуслотовой КПК: перше, на що звертаєш увагу, коли береш КПК в руки - товщина (14.9 мм). Це частково компенсує перевищення за іншими параметрами. За відчуттями від використання: КПК в реальності виявився зручніше, ніж це могло здатися з боку, на картинках. У руці лежить зручніше, ніж Toshiba e800. Мова саме про зручність розташування в долоні, але не про ергономіку в цілому, про це мова піде нижче.

Мова саме про зручність розташування в долоні, але не про ергономіку в цілому, про це мова піде нижче

 • Toshiba e800 / e830: 134.6х76.2х15.2 мм 192 г
 • HP iPaq 4700: 131x77x14.9 мм 186.7 г
 • FS Pocket LOOX 720: 122х72х15.2 мм 170 г
 • Asus A730: 117.5х72.8х16.9 мм 170 г
 • Dell X50v: 119х73х16.9 мм 175 г
 • HP iPaq 4150: 113.6х70.6х13.5 мм 133 г

Про вагу можна сказати наступне. Пристрій відчувається в кишені, вага не дуже великий, але дає відчути те, що корпус зроблений з металу. Відзначимо, що для багатьох потенційних покупців вага і розміри iPaq hx4700 виявилися основною перешкодою на шляху до покупки (як ми вже говорили вище, вони відклали покупку в очікуванні більш компактного рішення з VGA екраном, і інтрига в тому, хто з виробників першим зможе заповнити порожню нішу на ринку).

Розглянемо область над екраном. Посередині ми бачимо сріблястий логотип HP. Праворуч від нього - вбудований динамік. Звук на максимальній гучності відтворюється порівняно чисто, без хрипів. Чи не найгучніший, але достатній для того, щоб транслювати одну з Інтернет-радістанцій під час приготування сніданку. Зліва від логотипу - три індикатори. Самий верхній загоряється тоді, коли хоча б один з бездротових адаптерів включений. Середній - індикатор заряду і нагадувань (моргає зелений - пропустили нагадування, моргає помаранчевий - пристрій заряджається, горить постійно помаранчевий - КПК повністю зарядився). Нижній - датчик зовнішнього освітлення.

Перемикаємо погляд на правий торець - порожньо, нічого немає. На лівий - кнопка диктофона і поглиблення для кріплення кришки. Диктофонний клавіша розчарувала. Для гортання сторінок електронної книги вона не підходить - надто туга і незручна. Кришка для екрану заслуговує на окрему увагу. Вона легко кріпиться і знімається, варто лише її потягнути трохи вгору і потім вліво. У закритому стані до корпусу кришка кріпиться маленьким магнітиком, фіксується надійно. Практика показала, що «не всі магнітики однакові корисні». Деякі з них здатні стерти напилення в місці зіткнення з корпусом. Але це залежить від потрапив примірника - у мене за 3 місяці потертостей не з'явилося, а у знайомого утворилися буквально за пару тижнів. Кришка незначно затемнює і спотворює дисплей, працювати з закритою кришкою цілком можна, благо замість стилуса можна використовувати тачпад.

Кришка незначно затемнює і спотворює дисплей, працювати з закритою кришкою цілком можна, благо замість стилуса можна використовувати тачпад

Верхній торець. Всі елементи як би скупчуються на правій стороні, заважаючи один одному. Два слота розширення розташовані по центру, претензій до них немає ніяких. На краю поруч один з одним розташовані - кнопка харчування, вихід для навушників і гніздо для стилуса. Близьке розташування викликає ряд незручностей. По-перше, при підключених навушниках для того, щоб дотягнутися до кнопки виключення доводиться вигинати палець, якщо КПК знаходиться в правій руці. По-друге, стилус так і норовить потрапити в гніздо для навушників, якщо докласти зусиль, то може там і застрягти.

Стилус виконаний з цілісного чорного пластику, такий же, як і в інших моделях нової серії. Зручний в роботі, має середню вагу і розміри. Надійно кріпиться в гнізді, ймовірність того, що він випадково може загубитися незначна.

Стандартне 3.5 мм гніздо для навушників. Одержуваний звук в навушниках - один з кращих серед КПК, знаходиться на одному рівні з FS Pocket LOOX 720. Є вбудований програмний еквалайзер (утиліта IPAQ Audio) Вихід для навушників одночасно поєднує вхід для мікрофона. Так що його можна використовувати з провідний гарнітурою для того, щоб, наприклад, скористатися КПК як IP телефоном. Додаткового динаміка, як в моделі LOOX 720, для того, щоб можна було говорити по влаштуванню без гарнітур, в моделі HP iPaq hx4700 немає.

Нижній торець. Тут розташувалися наступні елементи. Інфрачервоний порт підтримує швидку передачу даних (FIR). Стандартний роз'єм синхронізації, засувки акумуляторного відсіку і кнопка скидання, яку потрібно натискати кінчиком пера. Задня стінка корпусу не заслуговує на увагу - там нічого немає.

З усіх елементів конструкції нам залишилося розглянути одну, але саму на наш погляд цікаву - це тачпад. Його оточують чотири клавіші, клавіші звичайні, не сенсорні, просто вони не виступають над поверхнею.

Вперше замість звичайного джойстика застосована сенсорна панель (тачпад) для навігації. Тачпад, як на більшості сучасних ноутбуків, тільки маленький. Це інновація викликала бурю обговорення до того, як пристрій вийшов, і після виходу пристрою на ринок суперечки продовжилися з новою силою. Думки розділилися приблизно навпіл: хтось звик до тачпаду і знаходить його цілком зручним, хтось навпаки - всіляко відкидає саму ідею використання в КПК тачпада, мовляв, екран і так є великий тачпад. У будь-якому випадку він не такий зручний як на ноутбуках через розміри (в 5-8 разів менше площа поверхні). Але два моменти ми можемо відзначити як факти. По-перше, звикати до тачпаду доведеться, навіть якщо є великий досвід роботи з КПК і ноутбуками. По-друге, він абсолютно не пристосований до ігор, тобто навіть при всьому бажанні і прагненні не вийде.

Програмне забезпечення для тачпада розробила вже зарекомендувала себе на ринку ноутбуків компанія Synaptics. Тачпад може працювати в двох режимах. Навігаційний режим - при цьому емулюється звичайний джойстик. Після дотику система намагається визначити, в якому напрямку ви найімовірніше натиснули (орієнтиром для натискання служать чотири пухирцями).

Режим курсора найбільш схожий на реалізацію тачпада на ноутбуках, практично один в один. Перехід з одного режиму в інший здійснюється утримуванням кнопки «Контакти» або через налаштування. До речі, якщо вже мова зайшла про настройках: в них можна задати загальну чутливість, швидкість курсору, кількість ліній, проведіть по екрані за раз.

Дизайн док-станції відповідає дизайну КПК, він гармонійно вписується в загальний стиль нових iPaq. Частина його виконана з чорного негладкого пластика, частина - з дзеркально-чорного (як вставки на КПК). І також брудниться відбитками. У ній немає гнізда для заряду додаткової батареї. Наладонник можна заряджати як через док-станцію, та й прямо по кабелю. Також передбачена зарядка по USB.

екран

Екран має дозвіл 640х480 пікселів, відображає 65 тисяч кольорів. В офіційних характеристиках вказана діагональ 4 ", реально вона трішки менше - близько 3.96" (активна область, виміряна лінійкою). Тепер поговоримо про відносне якості дисплея. У моделях Dell Axim X50v і Asus A730 використаний екран SG Silicon від Sharp (екрани порівнянні, однакова діагональ, Dell трохи гірше по перенесенню кольорів білого, ніж Asus), в HP iPaq hx4700, як і в FS Pocket LOOX 720, використана VGA матриця виробництва Sony . Вона помітно відрізняється від SG Silicon: суб'єктивно зображення трохи контрастніше, основна відмінність - відмінні кути огляду. Зображення видно під нульовим кутом, при цьому кольори практично не інвертуються, якщо дивитися на екран з боків або зверху. Якщо дивитися знизу, то допустимий кут складає 45 градусів. У порівнянні з екраном на Fujitsu Siemens, екран на iPaq більше, має величезну кількість рівнів підсвічування, мінімальний рівень підсвічування - це майже чорний екран. На поточний момент за сукупністю параметрів екран hx4700 - кращий на ринку.

На поточний момент за сукупністю параметрів екран hx4700 - кращий на ринку

При регулюванні підсвічування доступна галочка - автоматичну зміну в залежності від зовнішнього освітлення. Працює вона так: за основу береться значення рівня підсвічування, виставленого користувачем, і множиться на коефіцієнт зовнішнього освітлення. В цілому автоматичне регулювання працює непогано, але іноді можна спостерігати цікавий ефект - при незначній зміні кута нахилу корпусу КПК, різко змінюється рівень підсвічування. Але повторюся - в цілому претензій немає.

Але повторюся - в цілому претензій немає

батарея

У КПК встановлений знімний Li-Ion акумулятор ємністю 1800 мАг в старшій модифікації, це рекордне значення ємності стандартної батареї Pocket PC. За нашими тестами в режимі максимального навантаження (максимальна підсвітка, відтворення відео, бездротові адаптери включені) КПК пропрацював 3 година рівно. Трохи змінюємо умови - включаємо Wi-Fi, а підсвічування прибираємо до 33%, в цьому режимі КПК працює безперервно 3 години 45 хвилин. Непоганий результат! У режимі MP3 плеєра (екран вимкнений, відтворення з карти пам'яті) наладонник працював 12 годині 40 хвилин. Тобто серед всіх VGA Pocket PC результат виявляється кращим, у всіх режимах трохи випереджаючи FS Pocket LOOX 720 (різниця за часом роботи відповідає різниці в ємності батарей).

Серед аксесуарів доступна також розширена батарея на 3600 мАч, тобто отримані результати можна подвоювати!

інтерфейси

У всіх нових iPaq, крім самої молодшої моделі, вбудовано відразу два бездротових адаптера - Bluetooth і Wi-Fi. Для платформи Pocket PC це вже стало звичною нормою, два бездротових адаптера невідомі тільки в бюджетному секторі. Природно, адаптери можуть працювати одночасно. За керування відповідає утиліта iPaq Wireless. За допомогою неї можна вимкнути / включити кожен з адаптерів, однією кнопкою можна вимкнути всі відразу.

За допомогою неї можна вимкнути / включити кожен з адаптерів, однією кнопкою можна вимкнути всі відразу

Bluetooth. Традиційно на КПК від HP встановлені перевірені часом драйвера від Broadcom (колишні WIDCOMM). Доступні всі необхідні профілі, включаючи голосовий. Нарікань до роботи Bluetooth немає, все працювало як треба: вихід в Інтернет через телефон, синхронізація з настільним комп'ютером, передача файлів і контактів і так далі. Версія драйверів - 1.5.0 Build 2000.

Wi-Fi. У Росії Wi-Fi тільки починає набирати обертів (та й то - переважно в Москві), в той час як європейці і американці вже повною мірою оцінили переваги швидкісного бездротового доступу в Інтернет. Одна з ключових функцій даного КПК (потокове відео і аудіо) в Росії виявиться мало затребуваною.

У плані захисту інформації у моделі hx4700 все на рівні - підтримка WEP, WPA, 802.1x. Підтримується з'єднання точка-точка.

Продуктивність, оперативна пам'ять

Оперативної пам'яті на борту даного КПК - 64 Мб. Заявлений доступний об'єм ОЗУ - 62 Мб, реально після першого старту системи близько 13 Мб вже виявляються зайнятими. Разом реальний обсяг доступної оперативної пам'яті - близько 49 Мб. Цього обсягу цілком достатньо для більшості завдань. Об'єм доступної востренним flash-пам'яті (iPAQ File Store) складає 85 Мб, якихось серйозних плюсів у цьому немає, тому що ціна за мегабайт пам'яті формату SD опустилася до 9 центів за мегабайт. Цей обсяг виявляється корисний при резервному копіюванні даних, а також з урахуванням того, що при низькому заряді батареї система відключає харчування карт пам'яті, і електронну книгу, що зберігається на карті, вже не почитаєш.

Цей обсяг виявляється корисний при резервному копіюванні даних, а також з урахуванням того, що при низькому заряді батареї система відключає харчування карт пам'яті, і електронну книгу, що зберігається на карті, вже не почитаєш

У КПК встановлений процесор Intel XScale PXA270 624 МГц. Тест системи пакетом SPB Benchmark не дає об'єктивної картини швидкості VGA Pocket PC, особливо КПК з вбудованими графічними прискорювачами. В цілому iPaq hx4700 - один з найбільш продуктивних, поступається лише Dell X50v (коли в гру вступають графічні прискорювачі). Найближчим часом ми опублікуємо матеріал - порівняння VGA Pocket PC, де докладно буде йти мова про швидкість роботи. Поки ж наведемо лише результати тесту програмою BetaPlayer:

Поки ж наведемо лише результати тесту програмою BetaPlayer:

Програмне забезпечення

Наладонник працює під управлінням Windows Mobile 2003 for Pocket PC Second Edition.

Наладонник працює під управлінням Windows Mobile 2003 for Pocket PC Second Edition

Про стандартні програми, що входять до складу цієї операційної системи ви можете прочитати в відповідному огляді на нашому сайті. Тепер торкнемося нестандартних встановлених програм, їх набір традиційно для iPaq багатий.

Тепер торкнемося нестандартних встановлених програм, їх набір традиційно для iPaq багатий

Pocket Informant 5. Одна з двох кращих програм - альтернативних PIM, вже предустановленна на КПК. Можливості і функціональність програми настільки великі, що їй одній можна присвятити окремий огляд.

Можливості і функціональність програми настільки великі, що їй одній можна присвятити окремий огляд

iTask. Менеджер завдань. Перемикання між запущеними програмами і їх закриття - ось основні функції даної утиліти. Зауважимо, що за допомогою неї можна розгорнути або вимкнути дисплей КПК.

Зауважимо, що за допомогою неї можна розгорнути або вимкнути дисплей КПК

DockWare. Коли КПК встановлений в док-станцію і включений, ця програма відображає календар на поточний місяць і показує по черзі фотографії з папки "\ My Documents \ My Pictures". Щось на зразок настільної фото-рамки.

Щось на зразок настільної фото-рамки

HP Image Zone. Традиційна програма від HP для перегляду фотографій.

Традиційна програма від HP для перегляду фотографій

iPaq Backup. Функціональна утиліта для резервного копіювання даних, одна з кращих в своєму класі. Може робити резервні копії за розкладом, зберігати дані органайзера в постійній пам'яті пристрою.

висновок

Один з кращих КПК за весь час. Шикарний екран, тривалий час автономної роботи, стильний діловий дизайн, вбудований графічний прискорювач, максимальні технічні характеристики. За великим рахунком у пристрої всього два недоліки - це тачпад (далеко не всі його сприйняли адекватно, він непристосований для ігор) і габарити, серед основних конкурентів - пристрій найбільше. Багато цінують вагу і розміри КПК нітрохи не менше за інших параметрів. Якщо для вас розміри КПК і його ціна не грає великої ролі, якщо ви не збираєтеся на ньому грати в аркадні ігри, то розглянута сьогодні модель є оптимальним вибором.

На даний момент при виборі кращої моделі КПК вибір часто зводиться до вибору між HP iPaq hx4700 і FS LOOX 720/718. Поточна вартість кожної з моделей - близько $ 600. На другий план відходять моделі Dell X50v, Asus A730W, основний їх недолік - нетривалий час автономної роботи. В даний час ми готуємо оглядовий матеріал - детальне порівняння всіх Pocket PC з VGA екранами. Так що до питання кращого VGA Pocket PC ми ще повернемося.

Що далі? Якою буде наступна хвиля Hi-End Pocket PC? Спрогнозувати не складно, відповідь лежить на поверхні. Все більше буде вбудовуватися бездротових модулів в КПК: до стандартної зв'язці Bluetooth (до речі, поява пристроїв з версією Bluetooth 2.0 не за горами) плюс Wi-Fi додасться UMTS / GSM і GPS, це стане нормою. Природно, пристрої будуть працювати на новій ОС Windows Mobile Magneto. Звичайним явищем так само стане 2-х мегапіксельні автофокусні вбудовані камери.

описание

 • Клас: Hi-End
 • Положення в лінійці: над HP iPaq hx2750
 • Операційна система: Windows Mobile 2003 Second Ed ition
 • Процесор: Intel XScale PXA270 624 МГц
 • Оперативна пам'ять: 64 Мб (62.28 Мб доступно користувачеві)
 • ПЗУ: 85.06 Мб доступно користувачу
 • Можливість розширення: SD / MMC слот (підтримка SDIO), Compact Flash Type II, IrDA (SIR / FIR), Bluetooth 1.2, Wi-Fi, USB 2.0 клієнт (зарядка, синхронізація)
 • Екран: 4 "(активна область: 61х81 мм) c роздільною здатністю 640х480 пікселів, відображає 65 тисяч кольорів
 • Управління: 6 клавіш, тачпад
 • Батарея: знімна Li-Ion ємністю 1800 мАг
 • Габарити: 131x77x14.9 мм
 • Вага: 186.7 г

Поділитися:

Ми в СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖ:


Ідеальний КПК?
Що далі?
Якою буде наступна хвиля Hi-End Pocket PC?

Лента Новостей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация