Mobile-review.com Перехід на Windows Mobile 6

  1. а також трохи думок про майбутнє Через кілька місяців після офіційного анонса, виробники нарешті...
  2. Що нового?
  3. Графіка, зовнішній вигляд системи
  4. Робота з телефонними функціями
  5. Оновлення офісної частини (Office mobile)
  6. Повідомлення, календар, завдання, MS Exchange Server
  7. швидкодія
  8. висновок
  9. Посилання по темі:

а також трохи думок про майбутнє

Через кілька місяців після офіційного анонса, виробники нарешті прокинулися. Сьогодні ми вже маємо можливість познайомитися не тільки з першими на ринку пристроями на Windows Mobile 6, а й встановити офіційні оновлення на вже продаються моделі.

Саме питання того, а наскільки виправданий перехід на Windows Mobile 6 c версії 5.0, і буде займати нас в цій статті.

роздача слонів

Не секрет, що оперативніше інших зреагувала компанія E-Ten, випустивши оновлення до нової ОС для своїх моделей Glofiish X500 і M700. Саме на цих двох апаратах ми відчували зміну ОС, вимірювали результати тестів і робили висновки. Але перед тим як приступити до розповіді, давайте поглянемо на ситуацію з оновленнями для інших виробників.

Анонс E-Ten вже втілився в життя. Оновлення для моделей доступні на офіційному сайті компанії . Для скачування знадобиться вказати серійний номер вашого апарату.

Компанія HTC також заявила про швидкий випуск оновлень. Передбачувана дата - червень. Про це ми вже писали в матеріалі про новинки травня, з документом ви можете ознайомитися на офіційному сайті компанії.

Наступною на черзі йде компанія Asus. У ASUSTeK Computer офіційно оголосили, що користувачі наладонников MyPal A639 / A626 / A686 / A696 і комунікаторів P535 / P735 зможуть оновити операційну систему до Windows Mobile 6. Передбачувана дата випуску оновлень - липень поточного року. Також відзначимо, що компанія говорить про повністю безкоштовному оновленні. Чи буде прошивка доступна для всіх або тільки для зареєстрованих власників продуктів Asus - ми зможемо дізнатися в липні.

Компанія Samsung поки не озвучувала своїх планів по випуску оновлень. Ризикнемо припустити, що шанс побачити прошивки з новою ОС для вже представлених на ринку апаратів Samsung дуже низький. Це пов'язано з тим, що для компанії сегмент Windows Mobile не є ключовим. Компанія навряд чи стане робити зайві кроки в цьому сегменті. Хоча надія на поновлення все ж залишається.

Що нового?

Ознайомитися з оглядами операційних систем Windows Mobile 5.0 і Windows Mobile 6 ви легко можете на нашому сайті. Але в них не вистачає всього однієї деталі - прямого порівняння з кількох заданих параметрах. Простіше кажучи, зараз ми зробимо таке нехитре зіставлення і подивимося, що набуває в реальності простий користувач при переході на WM 6?

Графіка, зовнішній вигляд системи

Безумовно, можна назвати це найпомітнішим оновленням для рядового користувача, як страшенно не прозвучить таку заяву для деяких громадян, долучених до Windows Mobile. Зміна іконок, панелей меню, нові музичні теми - все це добре видно при демонстрації ОС і лежить на поверхні.

З практичної точки зору оновлення графіки не дає нічого. По суті в WM 5.0 можна без праці домогтися інтерфейсу, схожого з WM 6 або будь-якого іншого. Кількість програм для зміни зовнішнього вигляду ОС велике, і серед них є дійсно ті, які можуть повністю змінити графіку системи. Як приклад наведемо програму WisBar Advance . З її допомогою можна змінити зовнішній вигляд системи до невпізнання.

Мінус такого підходу до зміни зовнішнього вигляду ОС тільки один. Сам додаток постійно займає певний (аж ніяк не маленький) обсяг пам'яті, що трохи знижує продуктивність пристрою. При цьому ви отримуєте можливість змінювати зовнішній вигляд на свій смак.

Підсумок: нові іконки і свіжий стиль - це, звичайно, добре. Але ніякої практичної користі від цього ви не отримаєте.

Робота з телефонними функціями

На цю частину ОС донині доводиться найсерйозніший удар критики. Тільки ледачий не лає незручність роботи з контактами, списком дзвінків і т.п. в Windows Mobile. У WM 6 зміни в плані зручності і логічності організації цієї частини системи були зроблені. Зокрема, про це говорить і застосування функції Smart Dial 2.0., І наявність наскрізного пошуку.

На цьому вагомі відмінності завершуються. В кінцевому підсумку ми маємо список контактів з деякими цікавими додатками, які раніше були доступні лише при встановленні відповідного програмного забезпечення. У WM 6 не зробили адресну книгу кардинально інший, але істотно оновили її.

Можливість використання файлів з розширеннями WMA і MP3 в комунікаторах сьогодні не можна записати в плюси. Швидше можна відзначити, що в Microsoft нарешті додали таку очевидну функцію.

Підсумок: відчутні зміни по частині телефонних функцій є, але їх кількість невелика. Якщо ви звикли працювати з адресною книгою в WM 5.0, то перехід на WM 6 не стане болючим, але і революційних нововведень в цьому плані оновлення не принесе

Оновлення офісної частини (Office mobile)

Володарям смартфонів на WM 5.0 не помітити відмінності в цій частині неможливо. У WM 6 Standard (версія ОС для смартфонів) офіс вже попередньо встановлено. У той же час на WM 5.0 для подібних пристроїв офіс не був передбачений.

В іншому перед нами абсолютно ідентичний пакет офісних програм. Зміна по відношенню до попередньої версії ОС одне - повзунок завантаження. Розмови з приводу поліпшеного форматування мають місце бути, але, як показує практика, і старий (WM 5.0), і новий (WM 6) офісні пакети однаково справляються з цим завданням.

Підсумок: можливості роботи з документами для користувачів комунікаторів не змінилися за великим рахунком. Користувачі смартфонів отримали можливість перегляду документів.

Повідомлення, календар, завдання, MS Exchange Server

Крім наскрізного пошуку, про який ми вже згадали, не можна не відзначити можливість пошуку інформації (контакти, листи) в базі даних, що працює на MS Exchange Server. Всі можливості по інтеграції мобільної ОС і MS Exchange доступні за умови використання компанією свіжій версії ПЗ - MS Exchange Server 2007.

Погодьтеся, далеко не кожного цікавлять можливості ОС по роботі з сервером і корпоративною базою даних. Проте, в Windows Mobile 6 підтримка MS Exchange реалізована повною мірою. Інше питання, хто буде користуватися цими можливостями системи? Правильно, корпоративні користувачі. І ось тут ми приходимо до простого висновку.

Підсумок: найістотніші поновлення в системі пов'язані саме з оптимізацією і тісною інтеграцією WM 6 і MS Exchange Server. І саме ці зміни не будуть оцінені простими користувачами, зовсім.

Питання щодо сумісності програм, написаних для WM 5.0, навіть не актуальний. Обидві системи базуються на одному ядрі і мають повну сумісність в плані ПО.

швидкодія

Оцінку цього параметра ми провели старим добрим методом простого використання двох апаратів з різними версіями ОС протягом місяця, що, звичайно, виключно суб'єктивно. Також ми оцінили продуктивність в уже стали стандартними пакетах.

Всі операції пророблялися на комунікаторі Glofiish X500. Перший етап - тестування на Windows Mobile 5.0, другий - відповідно, перепрошивка апарату на WM 6 і повторення циклу тестів.

Почнемо з класичного SPB Benchmark. Включати його результати в підсумковий висновок - вже деяка традиція. Хоча показовим тест назвати сьогодні вже не можна.

Хоча показовим тест назвати сьогодні вже не можна

Результат показує нам ідентичну продуктивність комунікатора на різних версіях ОС. Відмінністю в кілька десятків в даному випадку можна знехтувати.

Далі тестуємо апарат бенчмарком, вбудованим в програвач Core Player.

Ситуація аналогічна першому тесту, комунікатор показує ідентичні результати швидкості обробки відео на кожній версії ОС.

Якщо говорити про відчуття, швидкості роботи «на око», то оригінальності не додати. Особисто я під час використання апарату на новій ОС не помітив відмінностей в швидкості роботи. Паралельне використання Glofiish X500 на WM 6 і Glofiish M700 на WM 5.0 тільки утвердило мою впевненість в тому, що розмови про збільшення швидкості роботи - не більше ніж міф. У реальності навіть якщо це збільшення і є, то воно становить не більше 2-5 відсотків, відчути його неможливо.

Справедливості заради відзначимо, що ніяких принципових нововведень в системи не привносили, і очікувати приросту швидкості зі зміною цифри було б неправильно.

Результати часу автономної роботи також повністю ідентичні. Коментарі зайві.

А висновок дуже простий - оновлення системи з WM 5.0 до WM 6 принесе вам позитивні емоції, особливо якщо ви будете робити це самостійно, і все пройде успішно. Далі настрій піднімається від виду красивого меню і нових ікон. На цьому знайомство з новими можливостями, за великим рахунком, закінчується. Подальше дослідження системи з лупою покаже ще кілька нововведень. І можливо тоді ви зможете сказати собі: «Так, я не дарма оновив систему!».

Писати негативний опус завжди просто, з цим важко посперечатися. Але нашою метою не було представити нову ОС в найгіршому світлі. Ми лише акцентували увагу на її основні можливості. Можна багато сперечатися про те, що в статті не були згадані важливі деталі, непомітні на перший погляд, але значних змін. Можна навіть сказати, що саме з деталей, які змінилися, і виходить загальна картина. Але це не так.

Йдеться про погляд на Windows Mobile платформу з позиції масових продажів, розширення популярності. З точки зору простого користувача наскрізний пошук і інтеграція з MS Exchange Server - речі чи привабливі.

З іншого боку, розвиток і масовий перехід користувачів на Windows Vista позитивно позначиться на впізнаваності пристроїв з ОС Windows Mobile 6. Знайомий інтерфейс, що стали рідними кольору і кнопка пуск ... Ось тільки чи вистачить цього?

висновок

Чому б не пофантазувати наостанок? Що потрібно додати в нову версію системи Windows Mobile, щоб вона стала дійсно цікавою і зручною для користувачів? Щоб замість нескінченного пошуку альтернативних програм користувач (тут я трохи утрирую) насолоджувався можливостями ОС.

Мені здається, що компанії Microsoft варто трохи відійти від націленості на корпоративний сегмент. Дещо по-іншому розставити акценти при оновленні системи, поліпшення тих чи інших функцій. У Windows Mobile є потенціал, він видно, але до сих пір не розкритий розробником.

Windows Media Player перекочував в WM 6 без змін. Це все той же простий програвач з більш-менш виразної бібліотекою, але не більше. Варто доопрацювати інтерфейс плеєра, встановити в комплекті відразу кілька візуальних стилів, дати користувачам можливість налаштовувати плей-листи, еквалайзер, наочно згортати плеєр, так щоб інформація про трек була на екрані "Today". І трохи витягнути його в меню, не робити плеєр таємницею, а показати його. Зробити так, щоб і виробники пристроїв зацікавилися цією складовою. Щоб HTC нарешті почали вкладати в комплект перехідники на навушники з роз'ємом 3.5 мм. Щоб з'явилася банальна, але неймовірно дієва реклама з несвіжим слоганом - «Новий мьюзікфон від компанії HTC, i-Mate, Asus і т.д.»

Internet Explorer - ахіллесова п'ята системи з незапам'ятних часів. У компанії лише рік тому усвідомили те, що браузер цілком може займати не 15 вікон, рівно як і відвіданих сайтів, а акуратно відкривати нові сторінки у вкладках. На жаль, розуміння поки прийшло лише на настільні ПК. У WM 6 браузер все так само простий. Ситуація з IE в якійсь мірі взагалі феноменальна. У пристроях, які в більшості позиціонуються саме як зручних інструментів для веб-серфінгу, браузер підтримує тільки основні функції. Сьогодні справа дійшла до того, що HTC встановлювати в свій флагман, націлений на бізнес-сегмент, X7500, браузер Opera.

І, мабуть, саме видиме з невикористовуваних переваг платформи. Сенсорний дісплей. Як він використовується в системі Windows Mobile? Для управління системою за допомогою пера і введення тексту. В ОС навіть немає найпростіших програм, здатних привернути користувача, спробувати зацікавити його ідеєю використання сенсорного екрану, показати йому, наскільки це зручно. Натомість сьогодні ми спостерігаємо все більше розмов про те, що компанія не може реалізувати гідно смартфону версію системи.

У цьому сенсі показовим є приклад анонса Apple iPhone. Компанія побудувала апарат навколо можливостей сенсорного дисплея. Надання користувачам можливості управляти пристроєм пальцями і грамотна подача цієї особливості вже зараз, до виходу моделі, зробили з неї культ. Природно, це не головна причина популярності iPhone, але її роль також значна.

Все це можна сказати простіше - Windows Mobile потребує не технічні зміни, в змінах потребують люди і виробники, які не використовують потенціал системи. Реклама, дизайн, масовість, простота - ці слова повинні бути використані при розбудові нової ОС. Корпоративний сегмент розвивається паралельно решті ринку і він аж ніяк не робить погоди в загальному.

Обговорення на форумі >>>

Посилання по темі:

Артем Лутфуллін ( [email protected] )
Опубліковано - 31 травень 2007 р

Є, що додати ?! Пишіть ... [email protected]

Що нового?
Що нового?
Простіше кажучи, зараз ми зробимо таке нехитре зіставлення і подивимося, що набуває в реальності простий користувач при переході на WM 6?
Інше питання, хто буде користуватися цими можливостями системи?
Ось тільки чи вистачить цього?
Що потрібно додати в нову версію системи Windows Mobile, щоб вона стала дійсно цікавою і зручною для користувачів?
Як він використовується в системі Windows Mobile?

Лента Новостей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация