Mobile-review.com i.Tech Bluetooth Virtual Keyboard

 1. технологія
 2. Зовнішній вигляд, перше знайомство
 3. Підключення, сумісність
 4. Клавіатура в роботі
 5. Характеристики

Комплект поставки:

 • клавіатура
 • чохол
 • Зарядний пристрій
 • документація
 • Програмне забезпечення

Проблема введення інформації в кишенькові комп'ютери, смартфони існувала з моменту їх виникнення. Вони були зручні для перегляду завантаженої на них інформації, але вводити в них великі обсяги її було важко. Віртуальна клавіатура на сенсорному екрані, вбудована QWERTY-клавіатура не вирішували цю проблему, т. К. Швидкість введення тексту все одно була істотно нижчою за ту, що забезпечує повнорозмірна клавіатура в поєднанні з 10-пальцевим методом введення. Прискорити введення тексту намагалися різними способами - рукописний ввід, розпізнавання голосу, підключення зовнішніх пристроїв введення. Виробники працюють у всіх напрямках, при цьому лише один метод поки працює стабільно - введення з підключається зовнішньої клавіатури. Функція розпізнавання рукописного тексту хоч і розвивається, але процес поки далекий від завершення. Голосове розпізнавання і зовсім знаходиться поки на зародковій стадії.

Отже, уявімо, що в нашому пристрої (КПК, комунікатор - не має значення) немає вбудованої клавіатури (або є, але вона не влаштовує), і ми вирішили придбати зовнішню клавіатуру. Існують кілька видів клавіатур і способів їх підключення, давайте розглянемо всі:

 • Підключення клавіатури через роз'єм синхронізації. Мінуси даного підходу - несумісність клавіатур між виробниками, далеко не для всіх моделей КПК існує така клавіатура;
 • Підключення стандартної USB-клавіатури. Основний плюс - багатющий вибір USB-клавіатур, відносна дешевизна. Мінус - мала кількість пристроїв з USB-хостом, необхідність використання кабелю для підключення;
 • Інфрачервона клавіатура. Плюси - щодо середня ціна, непогана сумісність з різними моделями. Мінус - необхідна пряма видимість пристроїв, виникають певні проблеми через те, що на різних КПК інфрачервоний порт розташований в різних місцях, інколи дуже несподіваних;
 • Bluetooth-клавіатури. Найперспективніший і універсальний спосіб підключення. Практично у всіх сучасних КПК і смартфонів, за рідкісним винятком, вбудований адаптер Bluetooth. З'єднання не вимагає прямої видимості пристрою, зв'язок бездротова. Не потрібні драйвера (теоретично, при двосторонній підтримці HID-профілю). Мінуси - дорожнеча (клавіатури коштують близько $ 100), існуючі проблеми з програмним забезпеченням.

Клавіатура, про яку ми будемо сьогодні розповідати, формально відноситься до останньої з перерахованих різновидів. Однак до вирішення завдання введення інформації вона має ... мало відносини, у неї інше призначення. Цю тезу ми постараємося розкрити протягом огляду.

Цю тезу ми постараємося розкрити протягом огляду

Історія віртуальної клавіатури бере початок у 2000 році, коли була утворена ізраїльська компанія VKB Inc. (Нині компанія перебазувалася в США), в тандемі з німецької Siemens розробка нової технології тривала два роки. Для публіки напрацювання компанії відкрилися в 2002 році на виставці CeBIT 2002. Сказати, що продемонстровані технології викликали фурор, значить не сказати нічого. Численні публікації в найпрестижніших журналах і газетах, непідробний інтерес публіки не згасав більше року після першої публічної демонстрації (по собі пам'ятаю, як глибоко в ті далекі часи мене вразила відеозапис працює клавіатури). Деякі особливо вражені стверджували, що тільки такі клавіатури і залишаться в майбутньому. Будь-яка компанія може тільки мріяти про таку увагу. Але минав час, клавіатура так і не з'явилася в продажу. Через рік, на CeBIT 2003 був продемонстрований модифікований прототип Siemens SX1 з вбудованою в верхню частину, яка буде проектуватися лазерної клавіатурою.

Через рік, на CeBIT 2003 був продемонстрований модифікований прототип Siemens SX1 з вбудованою в верхню частину, яка буде проектуватися лазерної клавіатурою

На жаль, такої модифікації SX1 в продажу ми так і не побачили, а саму клавіатуру довелося чекати ще дуже довго. Інтерес до розробки поступово згасав, багато хто розчарувався в ній, вирішивши, що вона ніколи не з'явиться в продажу. Але вона все-таки з'явилася, не у вигляді вбудованої функції в будь-який пристрій, а у вигляді окремої клавіатури. Компанія VKB Inc. уклала договір з компанією i.Tech Dynamics Limited, остання зайнялася виробництвом і розповсюдженням під своєю маркою віртуальної клавіатури. Офіційним початком продажу Bluetooth-версії клавіатури можна вважати грудень 2004 року.

технологія

Спробуємо простою мовою пояснити принцип дії клавіатури. На плоску поверхню проектується лазером зображення QWERTY-клавіатури, при цьому задіяний модуль проектування (Projection Module). Однак цей модуль не бере участі в процесі розпізнавання натискань, його можна відключити, а саму клавіатуру намалювати на папері, наприклад.

Однак цей модуль не бере участі в процесі розпізнавання натискань, його можна відключити, а саму клавіатуру намалювати на папері, наприклад

Але наші натискання на клавіші треба розпізнати, і тут вступає в дію інфрачервоний модуль ілюмінації (Micro-illumination Module). На відстані два міліметри від поверхні він створює невидиме для користувача інфрачервоне поле. Коли відбувається «дотик» віртуальної клавіші, інфрачервоний промінь відбивається, відбитий сигнал вловлює сенсор.

Коли відбувається «дотик» віртуальної клавіші, інфрачервоний промінь відбивається, відбитий сигнал вловлює сенсор

Цей сигнал проходить через інфрачервоний фільтр і відбивається на CMOS-сенсорі. Процесор (Virtual Interface Processing Core) в реальному часі визначає місце розташування, ту клавішу, яку ми натиснули.

Процесор (Virtual Interface Processing Core) в реальному часі визначає місце розташування, ту клавішу, яку ми натиснули

Далі найпростіше - розпізнане натискання (код символу) передається на пристрій через Bluetooth. Так що пристрій клавіатури трохи складніше, ніж може здатися на перший погляд. Лазер бере участь лише у формуванні зображення клавіатури на рівній поверхні (деякі помилково вважають, що принцип роботи віртуальної клавіатури схожий з роботою лазерної рулетки).

Зовнішній вигляд, перше знайомство

Основний блок клавіатури являє собою чорний брусок з габаритами 34x90x24 мм і вагою в 80 р У складеному стані це, безумовно, сама компактна зовнішня QWERTY-клавіатура з існуючих. Це і зрозуміло - клавіш як таких просто не існує, вони віртуальні і не вимагають місця. Клавіатура практично не займе простору в вашій сумці. Це, фактично, єдина клавіатура, яку можна носити при собі на тілі, а не в сумці. Спірне питання - чи потрібно носити клавіатуру при собі. Це ще один пристрій, крім кишенькового комп'ютера, телефону. Кількість кишень не безкінечне. Задумайтесь над цим, щоб вирішити питання для себе.

Задумайтесь над цим, щоб вирішити питання для себе

Проекція клавіатури має форму равнобокой трапеції висотою 95 мм, довжина нижньої основи становить 295 мм. Так що клавіатура вже, ніж настільний «твердотільний» аналог, але ширше клавіатури мого 12 "ноутбука. Проектувати можна практично на будь-яку рівну поверхню, головне, щоб поверхня дійсно була рівною і твердою. В цьому плані клавіатура не пред'являє особливих вимог.

В цьому плані клавіатура не пред'являє особливих вимог

Для того щоб увімкнути клавіатуру, потрібно поставити блок на рівну поверхню і натиснути клавішу на лівому торці, і це все. Відключається клавіатура ще простіше, навіть натискати нічого не треба - необхідно лише відірвати її від поверхні. Таким чином, автоматично відіжметься кнопка на нижньому торці пристрою. З метою економії заряду батареї клавіатура відключається через кілька хвилин бездіяльності, якщо ви про неї раптом забули. Тепер саме час перейти до підключення клавіатури до інших пристроїв.

Підключення, сумісність

Згідно з ідеологією Bluetooth, при підключенні пристроїв не потрібно встановлювати спеціальні драйвера під кожну операційну систему, їх замінює програмне забезпечення більш високого рівня, так звані профілі, завдяки чому досягається висока ступінь сумісності. Для підключення клавіатури використовується профіль HID (Human Interface Device). На щастя, цей профіль все частіше з'являється в пристроях. Якщо ваш пристрій підтримує HID-профіль, то все просто - потрібно лише спарити ноутбук, смартфон або КПК з клавіатурою і почати працювати, тут немає ніяких тонкощів. Важливе зауваження: при такому підключенні будуть недоступні деякі тонкі настройки клавіатури (наприклад, ви не будете бачити рівень заряду), і, найголовніше, буде відсутня російська розкладка. Однак зазначимо, що деякі настройки можна зробити натисканням сполучення клавіш (про це нижче).

Однак зазначимо, що деякі настройки можна зробити натисканням сполучення клавіш (про це нижче)

Шлях складніший - це використання Bluetooth-профілю SPP (Serial Port Profile, цей профіль підтримує більшість пристроїв), але це вимагає попередньої установки драйверів. Ще один негативний наслідок - необхідно кожен раз вручну ініціювати Bluetooth-підключення (при використанні HID-профілю клавіатура підключається автоматично).

Ще один негативний наслідок - необхідно кожен раз вручну ініціювати Bluetooth-підключення (при використанні HID-профілю клавіатура підключається автоматично)

Давайте поглянемо на те, які додаткові настройки надає клавіатура. В налаштуваннях можна побачити рівень заряду батареї, регулювати інтенсивність проекції (в темряві, наприклад, можна зробити її менш яскравою або відключити зовсім). Також тут можна налаштувати звукові ефекти, які виробляє як сама клавіатура, так і підключений пристрій. Доступні параметри автоматичного вимкнення, налаштування чутливості - всього 20 рівнів, за замовчуванням виставляється 10 рівень. Можна пограти з настройками, але великого зиску від цього не буде, 10-й рівень дійсно є оптимальним. Деякі настройки, як ми вже сказали, можна вводити натисканням сполучення клавіш на самій клавіатурі. Параметри налаштувань на різних операційних системах фактично однакові, так що скріншоти ми наведемо лише з версії для Windows Mobile.

При підключенні за допомогою HID-профілю ми дивимося на підтримку відповідного профілю в нашому пристрої. При SPP-підключенні ми повинні заглянути в список підтримуваних пристроїв . Підтримуються наступні операційні системи: Blackberry, Palm OS 5, WM 2003 for PPC, WM 2003 for Smartphone, S60 (версії нижче 3-й), UIQ 2.x, Window Mobile 5.0, Windows 2000 / XP. Список пристроїв, з якими потенційно працює клавіатура, величезний. І все це завдяки поширенню технології Bluetooth. При будь-якому іншому способі підключення клавіатури ми могли б тільки мріяти про такий широкої сумісності.

Клавіатура в роботі

Після того як враження від першого знайомства з пристроєм вляглися, і серце знову б'ється в нормальному ритмі (не кожен день доводиться стикатися з технологіями з фантастичного фільму), приступаємо до роботи з клавіатурою. Мабуть, це найслабша сторона клавіатури. Почнемо по порядку.

Всі клавіші добре видно при тьмяному денному або кімнатному світлі, все лінії і букви промальовувалися чітко. Під лампою і прямими сонячними променями образ клавіатури починає «танути». Він залишається помітним, але доводиться вдивлятися в проекцію, включати уяву, щоб домислити, де яка кнопка знаходиться. Отже, початкові умови для роботи з клавіатурою на увазі наявність рівній поверхні і відсутність яскравого світла, який ускладнить роботу з пристроєм. Останнім пунктом можна знехтувати, якщо намалювати розкладку на аркуші картону, наприклад.

Давайте тепер поговоримо про саму розкладку, клавіші. Всі клавіші великі, більше, ніж ми звикли бачити. Бракує верхнього ряду функціональних клавіш (F1-F12 і деяких інших), однак цифровий ряд клавіш є. Розташування деяких російських букв нестандартно, до цього доведеться якийсь час звикати.

Розташування деяких російських букв нестандартно, до цього доведеться якийсь час звикати

Тактильних відчуттів від натискань немає, адже й самі клавіші віртуальні. Частково цей недолік компенсується звуковим відгуком (його, правда, можна відключити). Так що про повноцінний десятипальцевий метод введення, на жаль, доведеться забути, дивитися на клавіатуру доведеться періодично.

Відео, робота з клавіатурою (wma, 14.4 Мб) >>>

Теоретично (так написано в специфікаціях) швидкість введення може досягати 400 символів в хвилину. Але реальні показники сильно далекі від заявлених. Навіть якщо ви дуже швидко вводите текст на звичайній клавіатурі, готуйтеся до того, що перший час швидкість введення на клавіатурі i.Tech Bluetooth Virtual Keyboard впаде на порядок. Щоденні наполегливі тренування поліпшать цей результат, але не наблизять до максимально можливого на звичайній клавіатурі. Найнеприємніше при роботі з клавіатурою - це суттєвий відсоток помилок при введенні (випадкове натискання не тієї клавіші, одночасне натискання кількох клавіш), який не дозволяє розглядати віртуальну клавіатуру як повноцінну заміну звичайних методів введення. При цьому відзначимо, що відсоток помилок знаходиться в зворотній залежності від швидкості, з якою ми натискаємо на віртуальну клавіатуру. Друкуємо двома пальцями і дуже повільно - помилок практично немає. Як тільки задіємо всі пальці - виходить як у старому анекдоті про секретарку, яка друкувала зі швидкістю 800 символів в хвилину. У будь-якому випадку, вам доведеться витратити не один день, щоб підтягти до прийнятного рівня баланс швидкості і відсотка помилок.

Клавіатура живиться від вбудованого акумулятора. За запевненням виробника, час роботи клавіатури складає 2 години під час безперервного друку, що недалеко від істини, в реальних тестах вона іноді працює навіть довше. Щодо звичайних Bluetooth-клавіатур показники пристрою від i.Tech виглядають жалюгідно (порівняйте 2 години і 60 годин).

Незважаючи на затримку випуску, клавіатура анітрохи не застаріла, адже подібних технологій просто немає на ринку. Клавіатура від i.Tech в перший час сприймається як щось нереальне, більш природне для фантастичного фільму. Ефект, який виробляє віртуальна клавіатура на оточуючих, неможливо передати словами. Вони забувають про все і упиваються їй те саме дитині, який бачить іграшку, про яку так давно мріяв. Чи цікавиться людина технологіями, не цікавиться - не важливо. Навіть в закоренілих скептиків від IT і супротивників прогресу прокидається непідробний інтерес до новинки. Я думаю, справжній лазерний меч із Зоряних Воєн справив би схоже враження. Але все це - в перші години, дні знайомства з клавіатурою, потім настає поступове просвітлення розуму.

По-перше, ціна питання - 200-250 доларів США, що відразу звужує ринок потенційних користувачів, далеко не всі готові розлучитися з такою сумою. По-друге, відносно низька швидкість введення, і це основний, на наш погляд, недолік. Щоб домогтися прийнятних результатів, вам доведеться тренуватися і звикати до клавіатури не один день. По-третє, малий час автономної роботи, в порівнянні зі звичайними Bluetooth-клавіатурами, - всього 2 години. По-четверте, вимога наявності гладкою і твердій поверхні, умов не надто яскравого освітлення. З явних плюсів відзначимо найменші розміри серед аналогів, широку сумісність.

Отже, клавіатура в поточному вигляді не стане масовим товаром. Це продукт для технологічних ентузіастів, для яких важливий сам факт володіння ексклюзивними технологіями, яких «немає у інших». Все це ентузіасти, набуваючи клавіатуру, отримають сповна, плюс як бонус - WOW-ефект, увагу оточуючих. Ви моментально опинитеся в центрі уваги, працюючи з клавіатурою, наприклад, в кафе. При цьому можна розраховувати, що через півроку і через рік ефект збережеться, технологія не стане масово поширена. Для покупців з групи технологічних ентузіастів клавіатура підходить ідеально. Однак якщо людина приймає рішення тверезо, з бажанням просто вирішити утилітарну завдання введення інформації, то він вибере інший варіант, тут на передній план виходить ціна, ергономіка роботи.

Чи стане технологія масової? Питання в тому, наскільки вдасться знизити вартість рішення, збільшити якість і швидкість розпізнавання, час автономної роботи. Хочеться вірити в те, що технологія насправді стане звичною.

Відзначимо, що розробку в напрямку схожих методів веде Samsung, яка нещодавно запатентувала технологію рукописного розпізнавання введення зі схожим принципом роботи (Див. Зображення вище).

Характеристики

 • Операційна система: Blackberry, Palm OS 5, WM 2003 for PPC, WM 2003 for Smartphone, S60 (версії не нижче 3-й), UIQ 2.x, Window Mobile 5.0, Windows 2000 / XP;
 • Інтерфейс: Bluetooth 1.1 клас 2;
 • Підтримувані профілі: Bluetooth Serial Port Profile (SPP), Bluetooth Human Interface Device (HID);
 • Харчування: вбудований Li-Ion акумулятор ємністю 450 мАг, заявлений час безперервного друку - 120 хвилин;
 • Умови освітленості: до 600 люкс;
 • Енергоспоживання в режимі друку: 12 мА;
 • Розмір проекції: 295x95 мм;
 • Кількість клавіш: 63;
 • Робочий температурний діапазон: від +10 до +35 градусів;
 • Розміри фізичного блоку: 34x90x24 мм;
 • Вага: 80 г.

Антон Котов ( [email protected] )
Опубліковано - 26 травня 2006 р

Є, що додати ?! Пишіть ... [email protected]

Чи стане технологія масової?

Лента Новостей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация