Mobile-review.com Огляд GSM-телефону Nokia 101

 1. Фотографії Nokia 101 в інтер'єрі зміст:
 2. Комплект поставки:
 3. Дизайн, розміри, керуючі елементи
 4. дисплей
 5. клавіатура
 6. акумулятор
 7. Робота з двома SIM- картами
 8. Меню
 9. висновок

Фотографії Nokia 101 в інтер'єрі

зміст:

 1. Комплект поставки
 2. позиціонування
 3. Дизайн, розміри, керуючі елементи
 4. дисплей
 5. клавіатура
 6. акумулятор
 7. Робота з двома SIM- картами
 8. Меню
 9. висновок

Комплект поставки:

 • Телефон
 • Акумулятор BL-5CB
 • Зарядний пристрій
 • Зарядний пристрій
 • Інструкція

позиціонування

Слідом за «музичним» Nokia X1-01 з підтримкою двох SIM - карт компанія випускає його трохи здешевлену версію - Nokia 101 в більш спокійному дизайні. Пояснити появу новинки можна тільки одним - бажанням Nokia розширити свій модельний ряд в сегменті доступних трубок максимально простим шляхом - випуском аналогічної моделі в іншому дизайні. Саме зовнішній вигляд відрізняє Nokia 101 від Nokia X1-01, а також невелика різниця в ціні. Втім, для сегмента недорогих моделей навіть настільки незначна відмінність у вартості відіграє роль, і в цьому сенсі новинка виглядає краще представленої в продажу Nokia X1-01.

Втім, для сегмента недорогих моделей навіть настільки незначна відмінність у вартості відіграє роль, і в цьому сенсі новинка виглядає краще представленої в продажу Nokia X1-01

До змісту >>>

Дизайн, розміри, керуючі елементи

Телефон випускається в двох колірних рішеннях - чорному і червоному. Окантовка екрану і блок клавіш чорні в обох варіантах забарвлення. Матеріали корпусу - звичайний гладкий пластик, практичний і недорогий на вигляд. На корпусі не залишається відбитків пальців, єдине нарікання - пластик тут, як в Nokia 1280. А в цій моделі матеріал хоч і здається практичним, але швидко зношується, і на ньому з'являються сліди і потертості. Свій зразок Nokia 1280 я використовую в якості другого телефону, і майже весь час він лежить або на столі вдома, або в рюкзаку, в окремій кишені. За місяць такої експлуатації задня кришка телефону вже поцяткована дрібними подряпинками і потертостями, так що цілком ймовірно, що і в Nokia 101 пластик буде вести себе так само.

За місяць такої експлуатації задня кришка телефону вже поцяткована дрібними подряпинками і потертостями, так що цілком ймовірно, що і в Nokia 101 пластик буде вести себе так само

За розмірами Nokia 101 - майже точна копія самого бюджетного телефону компанії - Nokia 1280. Нова модель трохи довше і зовсім небагато ширше. Габарити апарату складають 110 х 45,5 х 14,9 мм, вага 71 грам. У руці телефон лежить добре, а за рахунок невеликих розмірів легко поміщається як в кишені сорочки, так і в кишені брюк.

У руці телефон лежить добре, а за рахунок невеликих розмірів легко поміщається як в кишені сорочки, так і в кишені брюк

На правій стороні розташовується слот під карту пам'яті формату microSD (підтримуються карти об'ємом до 16 ГБ), прихований заглушкою. На лівій - вушко для кріплення ремінця або шнурка на руку. Роз'єм для підключення зарядного пристрою, 3.5 мм міні-джек для підключення навушників або гарнітури, а також ліхтарик знаходяться на верхньому торці.

5 мм міні-джек для підключення навушників або гарнітури, а також ліхтарик знаходяться на верхньому торці

Ліхтарик включається утримуванням позиції "вгору" на чотирьохпозиційної кнопці під екраном або через меню. Він не надто яскравий, але для того, щоб підсвітити якийсь предмет або замкову щілину - яскравості досить.

Він не надто яскравий, але для того, щоб підсвітити якийсь предмет або замкову щілину - яскравості досить

Отвір мікрофону розташований на лицьовій стороні під клавіатурою.

До якості збірки апарату ніяких претензій немає, половинки корпусу відмінно підігнані одна до одної, люфту немає.

До змісту >>>

дисплей

В Nokia 101 використовується великий для бюджетного апарату екран (28х36 мм) з діагоналлю 1.8 ''. Дисплей виконаний технологією TFT, має роздільну здатність 128х160 пікселів і відображає до 65 000 кольорів. Екран в міру яскравий, але регулювати рівень підсвічування не можна, це мінус. В цілому, картинка на екрані виглядає непогано, особливо з огляду на вартість телефону.

В цілому, картинка на екрані виглядає непогано, особливо з огляду на вартість телефону

На сонці дисплей сліпне, але зображення на ньому все ж залишається читаним. Кути огляду у екрану мінімальні, при найменшому відхиленні кольору інвертуються.

Кути огляду у екрану мінімальні, при найменшому відхиленні кольору інвертуються

У режимі очікування на екрані апарату відображаються час і дата, вони знаходяться в графічному блоці білого кольору на чорному тлі, так що добре помітні навіть на яскравому сонці.

У режимі очікування на екрані апарату відображаються час і дата, вони знаходяться в графічному блоці білого кольору на чорному тлі, так що добре помітні навіть на яскравому сонці

До змісту >>>

клавіатура

Блок клавіш роздільний, кнопки за формою нагадують овал, вони відносно великі і легко натискаються. Матеріал, з якого виготовлені клавіші - гума або прогумований пластик. Блок кнопок управління складається з 3 клавіш, чотирипозиційної кнопки в центрі, а також двох здвоєних кнопок. Зліва - виклик, праворуч - відбій дзвінка.

Зліва - виклик, праворуч - відбій дзвінка

Підсвічування клавіатури білого кольору, вона рівномірна і дуже добре видно, за рахунок чого працювати з клавіатурою в темний час зручно. Розмітка клавіш хороша, все символи рознесені між собою, шрифти латиниці і кирилиці відмінні один від одного, цифри щодо великі, хоча розмітка алфавіту, звичайно, дрібнувата.

Розмітка клавіш хороша, все символи рознесені між собою, шрифти латиниці і кирилиці відмінні один від одного, цифри щодо великі, хоча розмітка алфавіту, звичайно, дрібнувата

До змісту >>>

акумулятор

З апаратом поставляється літій-іонна батарея BL-5CB ємністю 800 мАг. За даними виробника, з нею апарат здатний пропрацювати до 7 годин в режимі розмови, до 26 годин в режимі відтворення музики і близько 25 діб в режимі очікування. Мені абсолютно незрозуміло, звідки взяті такі значення, особливо в режимі очікування. Мій зразок Nokia 101 (куплений в салоні стільникового зв'язку і точно фінальний) в режимі очікування працював 4 дні. Тобто, в апарат були вставлені дві SIM- карти, і він просто лежав на столі, два рази на день на нього приходили SMS. Не думаю, що даний режим сильно відрізняється від класичного режиму очікування, однак час роботи в ньому, як бачите, далеко від заявлених 25 діб.

У стандартних умовах (10-20 хвилин розмов в день для обох SIM- карт, прийом і відправка до 10 повідомлень і близько 1 години прослуховування радіо) телефон працював дві доби. Чесно кажучи, особисто для мене це просто бентежить низькі показники часу роботи. Я можу порівняти це значення з Nokia 1280, який використовую в якості другого телефону і заряджаю раз в тиждень, при цьому я щодня розмовляю нього в середньому 10-15 хвилин. Мені зрозуміло, коли дві доби працює dual-sim апарат з великим сенсорним екраном або на потужній платформі і з відкритою ОС. Але коли два дня працює бюджетний телефон, практично позбавлений функцій, які могли б споживати енергію, до того ж, апарат з одним радіомодулем ...

До змісту >>>

Робота з двома SIM- картами

Основна особливість Nokia 101 і його відмінність від Nokia 100 - підтримка роботи з двома SIM-картами. У телефоні - два слота під SIM- карти і один радіомодуль. Це означає, що якщо ви робите дзвінок з першої «сімки», то друга на цей час стає недоступною (просто не ловить мережу). Якщо ви говорите по телефону, то зателефонувавши вам на іншу SIM- карту, людина почує знайоме "абонент недоступний", відповідно, SMS на другу "сімку" в процесі розмови по першій також не прийдуть, а дійдуть вже після закінчення розмови.

В налаштуваннях можна вибрати основну SIM- карту, для кожної сімки прописуються імена і вибирається значок (при бажанні), ця ікона буде відображатися в системному рядку зверху біля рівня прийому сигналу мережі.

Під час дзвінка можна вибирати симкарту, з якої він буде проведений, в процесі вхідного дзвінка ви також бачите, на яку «сімку» він надходить. Для SIM-карт, крім імен та іконок, можна вибрати мелодію вхідного дзвінка, всього в апараті можна налаштувати параметри для п'яти SIM-карт.

До змісту >>>

Меню

Телефон побудований на платформі S30, за структурою і логікою меню він схожий на моделі Nokia 1661 і Nokia 1616.

Головне меню апарату може бути представлене або у вигляді матриці 3х3, або у вигляді вертикального списку. Підменю представлено у вигляді вертикальних списків. Швидкої навігації за допомогою цифрової послідовності в апараті немає, але зате є користувача меню «Актив», доступ до якого призначений на праву функціональну клавішу. В даний меню користувач може додати ті пункти, до яких Ви хочете отримувати швидкий доступ, крім цього, список пунктів можна сортувати на свій розсуд. За натисканням навігаційної клавіші з режиму очікування також закріплений доступ до чотирьох функцій, але змінити їх значення не можна.

Затримок при роботі з меню, навіть швидких переміщеннях - немає. Локалізація апарату зроблена на хорошому рівні, правда, іноді зустрічаються скорочення, але в цьому немає нічого страшного. У телефоні є функція предикативного введення тексту Т9 для російської та англійської мови.

Телефонна книга. В адресній книзі телефону може зберігатися до 500 контактів, для кожного можна записати ім'я, до 3 телефонних номерів з можливістю вибору типу номера, до того ж, один з номерів можна вибрати в якості основного. Крім цього, контакту можливо привласнити одну з простих попередньо зображень, яка буде відображатися на екрані під час вхідного і вихідного дзвінка. Пошук в телефонній книзі здійснюється за першими літерами. В налаштуваннях можна включити відображення контактів, як тільки імені, так і імені та основного номера, при цьому, якщо імені привласнена картинка, вона буде відображатися в будь-якому випадку. У загальному списку контактів відображаються номери як з пам'яті телефону, так і з пам'яті SIM-карти, для кожного з них у верхній службової рядку відображається відповідна іконка.

Крім цього, в апараті є мультікніга. Ця функція ділить загальну пам'ять апарату на п'ять (максимальна кількість) віртуальних телефонних книг. Тобто, якщо люди користуються апаратом по черзі, що актуально для країн, що розвиваються, то можна сказати, що у кожного з них буде своя окрема телефонна книга в одному апараті. При цьому в налаштуваннях для окремих контактів можна встановити загальний доступ, тоді вони будуть відображатися в кожній з віртуальних книг, така можливість, наприклад, стане в нагоді для домашнього номера телефону, адже немає сенсу записувати його кілька разів, якщо телефон використовується всередині однієї родини. Кожну з п'яти віртуальних книг можна перейменувати.

Кожну з п'яти віртуальних книг можна перейменувати

У телефоні є швидкий набір на 8 номерів, а також фільтр номерів, занесені в нього контакти не зможуть прозвоніться вам.

Повідомлення. Апарат підтримує тільки роботу зі звичайними текстовими повідомленнями, в ньому немає підтримки ні EMS, ні, звичайно, MMS. Телефон розуміє склеєні повідомлення, при наборі ви можете ввести максимум 918 символів. У повідомлення можна вставити смайлики, які, щоправда, не перетворюються в графічні іконки, крім цього, можливо вставити шаблон. Також є можливість швидко вставити в тіло повідомлення номер з телефонної книги. Є функція мультірассилкі повідомлень, але щоб їй скористатися, треба попередньо створити список розсилки, в який можна додати максимум десять номерів.

Текст вхідних повідомлень можна використовувати в якості пам'яток в календарі, крім цього, номер відправника можливо додати в фільтр номерів, тоді з цього номера вам не зможуть не тільки прозвоніться, але і вхідні повідомлення будуть складуватися в окремій, а не в загальнодоступному місці.

Крім цього, в телефоні є функція чату, коли всі повідомлення від обраного користувача, а також ваші повідомлення будуть відображатися на одному екрані.

Також апарат вміє працювати з графічними повідомленнями формату Nokia Smart Messaging, в пам'яті телефону встановлено 30 графічних повідомлень.

Також апарат вміє працювати з графічними повідомленнями формату Nokia Smart Messaging, в пам'яті телефону встановлено 30 графічних повідомлень

Дзвінки. Стандартні списки вхідних, вихідних і пропущених викликів, в кожному з яких може зберігатися до 30 номерів. Однакові номери об'єднуються, в загальному списку ви бачите тільки коли був здійснений останній виклик на обраний номер, але в детальної інформації ви можете подивитися інформацію і по більш раннім викликам на даний номер. Варто сказати, що номери відображаються не списком, а по одному на екрані, що трохи збиває з пантелику.

Тут же знаходиться лічильник тривалості розмов, окремо вхідні, вихідні, а також сумарний час всіх розмов. Крім цього, в даному розділі можна знайти лічильник повідомлень, його ж можна знайти і в розділі «Повідомлення». Тут же знаходиться лічильник тривалості розмов, окремо вхідні, вихідні, а також сумарний час всіх розмов

Налаштування. Тут можна налаштувати сигнали виклику, а саме вибрати мелодію дзвінка, налаштувати його гучність, включити або вимкнути вібровиклик, а також світлову індикацію (дисплей буде включатися і вимикатися в тон мелодії). Крім цього, в апараті є шість профілів, які можна налаштувати на власний розсуд. Вибрати швидко профіль можна, натиснувши на клавішу завершення розмови з режиму очікування. Для дисплея можна вибрати одну з попередньо встановлених тем, яку можна закріпити за одним із звукових профілів або вибрати постійне відображення у всіх режимах. Також є можливість налаштувати колірну схему. Тут же можливо включити заставку дисплея для режиму очікування, яка може мати вигляд цифрових або аналогових годин. Є можливість встановити і графічну анімовану заставку, але варто пам'ятати, що, звичайно, вони красиві, але з ними батарея апарату сяде значно швидше.

Є можливість встановити і графічну анімовану заставку, але варто пам'ятати, що, звичайно, вони красиві, але з ними батарея апарату сяде значно швидше

Варто відзначити функцію «Мобільний таксофон», яка дозволяє перед кожним вихідним викликом вводити ліміт часу розмови, після закінчення якого він буде завершений. Ця функція буде корисна, наприклад, під час перебування в роумінгу. Тут же знаходяться і інші параметри, пов'язані з телефоном і мережею.

Годинники. В апараті присутній тільки один будильник, його можна встановити як на однократне спрацьовування, так і на роботу в певні дні тижня. У телефоні є функція говорять годин, коли поточний час проговорюється жіночим голосом.

Пам'ятки. Тут знаходиться календар з відображенням лише по місяцях, а також присутня можливість створювати невеликі текстові пам'ятки (не більше 18 символів). Для всіх пам'яток можна вибрати єдину мелодію сигналу оповіщення.

Для всіх пам'яток можна вибрати єдину мелодію сигналу оповіщення

Ігри. У телефоні три встановлені ігри, це: Bounce (аркада), Forbidden Treasures (бродилка) і Snake Xenzia (всім відома гра "Змійка").

У телефоні три встановлені ігри, це: Bounce (аркада), Forbidden Treasures (бродилка) і Snake Xenzia (всім відома гра Змійка)

Додаткові функції. В даному розділі знаходиться простий калькулятор, конвертер величин, об'єднаний з конвертером валют, таймер і секундомір. Тут же знаходиться синтезатор мелодій, який дає можливість створити п'ять власних мелодій. У розділі «Демо» можна ознайомитися з основними можливостями телефону. Також в даному розділі дублюється функція календаря, тут же можна включити ліхтарик.

Остання функція найбільш цікава, вона називається «Облік» і дозволяє записувати свої поточні витрати, щоденні або щомісячні. Крім наявних пунктів витрат, наприклад, «Продукти» або «Транспорт», користувач має право створювати і власні.

Радіо. FM-радіо в апараті працює тільки при підключеній провідний гарнітурі, провід якої є антеною. Якість прийому у радіо хорошее, більшість станцій ловляться і відтворюються без перешкод, принаймні, в межах міста. Звук може відтворюватися як через гарнітуру, так і через динамік апарату.

В апараті є як ручна, так і автонастройка. Кількість збережених радіостанцій не може перевищувати десяти, для кожної з станцій можна записати ім'я. Радіо може працювати і у фоновому режимі, в цьому випадку на головному екрані буде відображатися номер комірки, а також частота радіостанції або її ім'я (якщо воно записано). Переключення між збереженими станціями здійснюється не тільки через меню апарату, а й за допомогою натискання на кнопку відповіді на гарнітурі.

Крім усього, радіо може бути використано і в якості сигналу будильника, але треба пам'ятати, що в цьому випадку обов'язково повинна бути підключена гарнітура.

Музичний плеєр. В Nokia 101 є найпростіший музичний плеєр, він «уміє» працювати у фоновому режимі, програвати файли в заданому порядку або врозкид. У процесі програвання музики інформація про трек відображається на головному екрані внизу.

До змісту >>>


висновок

Якість зв'язку апарату знаходиться на рівні сучасних GSM-апаратів, не краще і не гірше більшості з них. Гучність розмовного динаміка середня, мені в деяких ситуаціях її не вистачало (на противагу Nokia 1280, який оснащений дуже гучним розмовною динаміком). Викличний динамік гучний і чути практично в будь-яких умовах. У телефоні збереглася особливість, яка була ще в Nokia 1280. Хоча не знаю, чи правильно називати це особливістю або краще недоліком. Хоча в апараті роздільні викличної і розмовний динаміки, в процесі розмови звук йде в обидва динаміка, і зробити з цим нічого не можна. В результаті навіть на середній гучності люди біля вас будуть чути співрозмовника через викличний динамік так само добре, як ви будете чути його через динамік розмовний.

В апараті реалізована 32-тональна поліфонія, і підтримуються mp3- мелодії на дзвінок. Вібровиклик середній по силі, іноді його можна і не відчути. Також в телефоні є функція гучного зв'язку, працює вона без будь-яких проблем.

У Росії Nokia 101 поки продається ексклюзивно в мережі «Зв'язковий» за ціною 1 390 рублів. Найближчим часом варто чекати появи моделі і в інших роздрібних мережах. На мій погляд, дивитися в бік Nokia 101 коштує в тому випадку, якщо вам потрібен максимально дешевий dual-sim саме від фінського виробника. В іншому випадку є трохи дорожча Nokia X1-01, але з більш ємним акумулятором, клавішами управління музикою, або ж моделі від Fly, Samsung і LG по порівнянній ціні, але без проблеми з динаміком і з великим часом автономної роботи.

До змісту >>>

Поділитися:

Ми в соціальних мережах:


Є, що додати ?! Пишіть ... [email protected]

Лента Новостей

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация