Най-най ... жорсткі ...

Зовнішні USB-HDD на 500Gb

Приводом для цього матеріалу став лист одного з читачів "КВ" в рубрику "Поради і секрети", загальний зміст якого полягав в проблемі вибору зовнішнього жорсткого диска, який буде працювати з USB-роз'ємом його LCD-телевізора без додаткового живлення.

"Прогулявшись" за різними тематичними форумам, я з'ясував, що подібним питанням задаються дуже багато власників сучасних телевізорів, здатних програвати відеофайли, в тому числі з високою роздільною здатністю. Одночасно подібну тему обговорюють власники сучасних DVD-медіаплеєрів, також мають в числі доступних роз'ємів порт USB.

Проблема зрозуміла, біля телевізорів і медіа-плеєрів, як правило, на одній з панелей присутній тільки один порт USB і, як відомо, з чотирьох проводів кабелю USB два (кручена пари) використовуються для прийому і передачі даних і ще два - для живлення периферійного пристрою. Завдяки вбудованим лініям живлення USB дозволяє підключати периферійні пристрої без власного джерела живлення, проте максимальна сила струму, споживана пристроєм, не може перевищувати 500 мА.

Однак далеко не всі жорсткі диски здатні задовольнятися таким слабким харчуванням і іноді доводиться використовувати спеціальний Y-кабель з двома роз'ємами USB для подачі додаткового живлення. З телевізорами і медіаплеєрами, як ви розумієте, такий прийом не проходить, двох USB-портів у них, як правило, не буває.

Можна, звичайно, використовувати жорсткі диски з зовнішнім блоком живлення, але так буває, що зайвої вільної розетки поблизу немає та й, найчастіше, такі диски великі за розмірами, незручні в розміщенні поблизу від медіапристроїв, важкі для частої транспортування і тому не користуються особливо великим попитом.

Куди приємніше взяти в руки компактний пластиковий або металевий корпус, всередині якого знаходиться легкий і тонкий 2.5-дюймовий жорсткий диск, якому, до того ж, 500 міліампер більш ніж достатньо для стабільної роботи. Диски 3.5 дюйма, на жаль, більш вимогливі до харчування і тому в даному конкретному випадку нам не підходять.

Саме тому я вибрав шість найпопулярніших, судячи з відгуків, і близьких за ціною моделей 2.5-дюймових зовнішніх жорстких дисків трьох відомих виробників і перевірив їх працездатність на кількох моделях LCD-телевізорів і трьох DVD-медіаплеєри з USB-виходом.

Після тесту з'ясувалося, що, незважаючи на те, що по специфікації порти USB 1.1 і 2.0, назад сумісні, проте, з порівняно старим DVD-плеєром Shinco, оснащеним USB-портом версії 1.1, всі наявні жорсткі диски працювати відмовилися.

З медіаплеєрами, оснащеними USB-виходами типу 2.0, проблем не було. І Philips DVP5996K, і Pioneer 610 "побачили" диски без проблем. Правда, у випадку з Philips DVP5996K після виключення плеєра через пульт лампочка на диску продовжує блимати і двигун не зупиняється, судячи по звуках. Після включення плеєра жорсткий диск вже не виявляється. Доводиться відключати його і підключати заново.

Крім того, як з'ясувалося, не всі плеєри здатні "читати" формат NTFS, а тільки FAT32, тому в ряді випадків рекомендується "розбивати" диски так: перший розділ - FAT32 (для плеєра), решта - для NTFS. Правда, стандартними засобами Windows розділ FAT32 можна відформатувати лише на 32 Гб. Але ніхто не заважає вам зробити кілька розділів. Якщо ж розбивати диск іншими програмами, які не звертають "уваги" на обмеження 32 Гб, немає гарантії, що в результаті побутові плеєри і телевізори зможуть їх прочитати.

Втім, спочатку все диски були розмічені саме в FAT32 на повний обсяг і читалися без проблем, однак для HD-телевізорів, здатних відтворювати відео високої роздільної здатності, такий формат не підходить, так як такі файли, як правило, мають розширення mkv, традиційно мають обсяг , що значно перевищує 4.5.-5 Гб, і на розділ FAT32 записати їх неможливо. Втім, все телевізори, до яких я зміг підключити жорсткі диски, вміли читати і NTFS, і файли mkv. Всі моделі перераховувати немає сенсу, просто при виборі переконайтеся, що в специфікації вказано порт USB саме 2.0 і, швидше за все, проблем з підключенням диска у вас не виникне.

Ну а раз все шість наявних жорстких дисків відмінно працюють з побутовою технікою (за винятком старої моделі плеєра Shinco), залишається лише одна проблема - який же з них вибрати?

Давайте розглянемо їх по порядку.


Самий ... компактний ... Transcend StoreJet 25F

При габаритах 114x81x15 мм і вазі всього 163 г цей жорсткий диск легко вмістити навіть в нагрудній кишені сорочки При габаритах 114x81x15 мм і вазі всього 163 г цей жорсткий диск легко вмістити навіть в нагрудній кишені сорочки. Корпус StoreJet 25F виконаний цілком з пластика, причому верхня панель оформлена дрібним орнаментом, покрита лаком і відполірована до глянцю. На нижній панелі є 4 гумові ніжки для усунення ковзання.

Крім кабелю і мануала по підключенню, в комплекті з диском йде м'який чохол для транспортування. Порт для підключення диска знаходиться на задній грані корпусу. Там же розмістився синій сигнальний світлодіод. У ряді випадків це може викликати незручність для візуального контролю за диском. Але тільки при неможливості більш зручного розміщення диска біля телевізора або плеєра.


Самий ... блискучий ... Transcend StoreJet 25 Classic

За габаритами і вагою даний диск трохи солідніше, ніж 25F, - 124х78х14 мм і 173 м Частина верхньої панелі його корпусу виконана зі сталевої хромованою пластини За габаритами і вагою даний диск трохи солідніше, ніж 25F, - 124х78х14 мм і 173 м Частина верхньої панелі його корпусу виконана зі сталевої хромованою пластини. Виглядає просто приголомшливо, правда, лише до того часу, як ви поторкаєте її пальцями. Відбитки цього красивий глянець "збирає" краще будь-якого криміналістичного обладнання. Нижня панель корпусу покрита тонким шаром гуми, що замінює ніжки і не дозволяє ковзати на гладких поверхнях.

Зате порт для підключення розташований на лицьовій грані диска, так само, як і контрольний світлодіод. Так що в цьому плані диск трохи більш дружній у використанні.

Ну а чохол для транспортування, що йде в комплекті, і зовсім шедевр. Він виконаний у вигляді портмоне на блискавці, з жорстким каркасом, гумкою для утримання жорсткого диска в нерухомому положенні і сітчастим кишенькою для носіння кабелю . Дуже практично і завбачливо.


Самий ... захищений ... Transcend StoreJet 25 Mobile

Дана модель є, мабуть, найстарішим з усіх розглянутих в огляді Дана модель є, мабуть, найстарішим з усіх розглянутих в огляді. Її 160 і 250 Гб версії з'явилися на ринку ще в лютому минулого року. Однак, як не дивно, за весь час диск анітрохи не втратив популярності.

Вся справа в тому, що, за заявами виробника, вінчестер StoreJet 25 Mobile відрізняється підвищеною стійкістю до ударів, вібрації, пилу, вологи, спеки та холоду. Диск вагою 206 г "упакований" в міцний корпус з габаритами 134х81x19 мм, найвищу якість якого підтверджено сертифікатами відповідності всім вимогам стандартів MIL-STD-810F і IP54. При цьому наголошується, що накопичувач здатний зберегти функціональність при температурі від -40 до +70 градусів за шкалою Цельсія.

Більшу частину захисту несе на собі пружна і міцна силіконова оболонка, яка на сьогоднішній день може бути двох кольорів - чорний і яскраво-рожевий.

Складно сказати, наскільки заяви виробників про надійність даної моделі відповідають істині. На форумах одні користувачі нарікають на те, що, впавши з висоти півметра, диск перестав визначатися, інші запевняють, що ось уже два роки як їх диск побував у ролі мало не хокейної шайби і "хоч би хни" ... В будь-якому випадку перевіряти диск на ударостійкість спеціально я б не радив, але друге - тих, хто вважає диск надійним, - все-таки більше, так що, судячи з усього, заявами виробників можна вірити.

Крім кабелю, диск комплектується сервісним ПО StoreJet elite, яке дозволяє здійснювати резервне копіювання даних натисненням всього однієї кнопки. Кнопка ця, до речі, розташована прямо на верхній лицьовій поверхні корпусу і обрамлена прозорим пластиковим кільцем з сигнальним світлодіодом, а софт записаний прямо на диск.

Підключається StoreJet 25М, як і попередній жорсткий диск, спереду, і, що радує, штекер вставлена у гніздо дуже щільно і ні на мікро НЕ вихляти, що зустрічається не так часто у випадку з роз'ємом такого типу.


Самий ... рідкісний ... Apacer AC202

У це важко повірити, але жорсткий диск Apacer AC202 - єдина модель зовнішнього жорсткого диска цього виробника, представлена у нас на ринку У це важко повірити, але жорсткий диск Apacer AC202 - єдина модель зовнішнього жорсткого диска цього виробника, представлена у нас на ринку. Існують тільки дві версії її колірного виконання - червона і чорна, і два можливих обсягу - 320 Гб і 500 Гб.

Корпус Apacer AC202 досить міцний і виконаний з алюмінію. Підключається диск з торця, який, при бажанні, можна назвати "лицьовим". Поруч з роз'ємом для підключення знаходиться кнопка Smart COPY, яка, по суті, виконує ту ж функцію, що і клавіша на диску StoreJet 25М - швидке резервне копіювання даних з комп'ютера. Точно так же для її роботи потрібно встановити сервісне ПО, яке на цей раз записано на міні-компакт-диску, що йде в комплекті.

Крім того, на інтерфейсній панелі виявилося гніздо для підключення зовнішнього блоку живлення, правда, оного в комплекті не виявилося, і для чого даний блок може стати в нагоді, залишилося таємницею, адже двигун Apacer AC202 чудово "розкручується" і від одного порту USB.

Крім ПО, кабелю і самого жорсткого диска, в комплекті виявився дуже практичний і ефективний чохол з товстого силікону у вигляді надівається на диск "кільця". Штука корисна не тільки для запобігання ушкоджень від ударів, але також для усунення ковзання, так як власними гумовими ніжками диск не обладнаний. Однак, якщо чесно, виглядає цей "чохол" не дуже презентабельно. Але ж і шолом боксера теж важко назвати гламурним, зате захисні функції він виконує чудово. Так і в с випадку Apacer AC202 - некрасиво, зате надійно.

Габарити вінчестера становлять 130x81x13 мм, а вага 184 г.


Самий ... тонкий ... A-Data NH92

Одна з найновіших моделей жорстких дисків на нашому ринку, яка відразу ж стала найтоншою з існуючих - всього 12 мм при інших габаритах 114х76 мм і вазі 152 р Одна з найновіших моделей жорстких дисків на нашому ринку, яка відразу ж стала найтоншою з існуючих - всього 12 мм при інших габаритах 114х76 мм і вазі 152 р

Накопичувач не тільки має особливу ударостійку конструкцію, що значно збільшує надійність зберігання інформації, але і поміщений в міцний алюмінієвий корпус з красивою гравіюванням у вигляді концентричних кіл, який забезпечує ефективне охолодження внутрішнього жорсткого диска.

Ви можете вибрати один з трьох варіантів забарвлення - кислотно-синій, кислотно-рожевий або сріблястий.

Підключається диск праворуч, а сигнальний світлодіод розташовується прямо посередині лицьової пластикової круглої панельки. Досить зручно, але таке підключення значно збільшує бічні габарити диска в підключеному режимі. На нижній панелі корпусу також є гумові ніжки.

Для перенесення диска пропонується досить симпатичний і зручний жорсткий чохол зі шкірозамінника, причому підключати NH92 до інтерфейсу комп'ютера або плеєра ви можете прямо в чохлі. Порт USB нічим не блокується, а для сигнального світлодіода є спеціальний виріз.


Самий ... практичний ... A-Data Sport SH93

І, нарешті, лідер в моєму особистому рейтингу - найновіша модель зовнішнього жорсткого диска від A-Data І, нарешті, лідер в моєму особистому рейтингу - найновіша модель зовнішнього жорсткого диска від A-Data. Головне і незаперечне його гідність - пристібається прямо до корпусу інтерфейсний кабель. За допомогою спеціальних гумових затискачів кабель акуратно замикається по всій довжині на трьох бічних гранях корпусу диска і міцно утримується під час транспортування. Так що тепер і кабель, і диск становлять одне ціле і вам не потрібно турбуватися про те, що ви його забудете.

Єдиним недоліком подібної конструкції є обмеження довжини кабелю до 30 см разом в роз'ємами.

Ще однією перевагою даного диска є його пристойна захищеність від вологи. Корпус майже цілком покритий гумою, а інтерфейсний роз'єм захищає гумова заглушка. Звичайно, топити його у ванній я б не рекомендував, але якщо ви з цим диском потрапите під дощ і промокнете до нитки, з самим диском нічого не трапиться. Правда, всі ці поліпшення привели до того, що диск збільшився до 129х97х19 мм і поважчав до 240 м

Як і в попередньому випадку, інтерфейс підключення знаходиться на бічному торці диска, а сигнальний світлодіод - на особовому. Колірних варіантів виконання всього два - жовто-чорний і червоно-чорний.

Всі розглянуті диски за своєю вартістю не виходять за межі 105-120 у.о.

Тепер ви знаєте, які моделі жорстких дисків напевно будуть працювати з вашої побутовою електронікою за умови наявності в ній порту USB 2.0. Залишилося тільки вибрати саме ваш, самий-самий ...

Іван КОВАЛЬОВ, [email protected]

Всі жорсткі диски для огляду надані інтернет-магазином flashki.by

Ну а раз все шість наявних жорстких дисків відмінно працюють з побутовою технікою (за винятком старої моделі плеєра Shinco), залишається лише одна проблема - який же з них вибрати?

Лента Новостей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация