Nokia 3109/3110 Classic - добре забуте старе (сучасна версія?)

Все частіше і частіше фінська компанія використовує приставку Classic в назвах своїх нових моделей, очевидно намагаючись підкреслити в очах потенційних споживачів той факт, що дані апарати є "класичними Nokia", якщо можна так висловитися, а також недвозначно натякаючи на їх потенційну популярність. Ще однією причиною цього є те, що багато хто з назв "класичної" серії використовуються компанією вдруге.

Ще однією причиною цього є те, що багато хто з назв класичної серії використовуються компанією вдруге

Це аж ніяк не говорить про те, що у Nokia закінчилися цифрові індекси - звичайно ж, це не так. Таким чином фінський вендор як би робить реінкарнацію колись популярних моделей минулих років, тим самим попутно нагадуючи користувачам про свої заслуги. Це як друга частина популярного фільму - ви ж все одно підете на неї вже з тих міркувань, що перша частина була непоганою ... На це ж розраховує і Nokia, випускаючи нові моделі під старими цифровими позначеннями. Тут потрібно відзначити, що фіни не є першопрохідцями в такому підході - та ж Motorola вже кілька років використовує абревіатуру "Razr" в назвах багатьох своїх новинок, на прилавках вже з'явився, до речі, і Razr2.

У заголовку нашого сьогоднішнього тесту значаться відразу дві моделі фінського виробника - Nokia 3109 Classic і Nokia 3110 Classic. Пояснення цьому криється в тому, що відмінність між ними становить лише модуль камери і FM-приймач, присутні в 3110 (в 3109 немає ні камери, ні радіо), а тому немає сенсу в двох окремих оглядах.

Комплектація

Почнемо за традицією з комплекту поставки. З огляду на бюджетности новинок він більш ніж мізерний. А саме в стандартну комплектацію Nokia 3109 входить акумуляторна батарея Nokia BL-5C, добре відома по багатьом продуктам компанії, однак вона має збільшену ємність до 1020 мАг, "тонке" мережевий зарядний пристрій Nokia AC-3, а також детальна інструкція користувача (загальна на обидві моделі) і ... все. Цього цілком можна було очікувати, виходячи з того, що модель все ж відноситься до ніші недорогих телефонів, а тут навіть невеликий виграш у вартості може виявитися вирішальним фактором. Всі необхідні аксесуари користувач цілком може докупити при потребі після покупки. Потрібно відзначити, що Nokia 3110 оснащена дещо багатші: зважаючи на наявність радіо в її комплект входить також простенька гарнітура Nokia HS-40.

Конструкція і дизайн

Оповідання про конструкцію ми, мабуть, почнемо з того, що Nokia 3109 \ 3110 деяким чином відносяться до категорії "ударопрочних" апаратів. Чому "деяким чином"? А тому, що рівень цієї ударопрочности вельми невисокий і виражається лише в захисному шарі глянцевого пластика в кілька міліметрів поверх екрану, та в невеликій резиноподобной вставці із зворотного боку кришки батарейного відсіку.

Обидва апарати не відрізняються по дизайну; виконані вони в класичному форм-факторі "моноблок". На даний момент існує лише два варіанти забарвлення - сірий і чорний. Пізніше, швидше за все, з'являться додаткові колірні рішення.

Моделі виконані з досить якісного пластика, подекуди навіть використовується так зване покриття "soft-touch", що імітує якусь "бархатистість" поверхні. З такого пластика виконана практично вся задня панель, а також бічна поверхня.

Nokia 3109 \ 3110 оснащені 1,8-дюймовими дисплеями, здатними відображати до 262 тисяч кольорів і, за заявою виробника, виконаними по TFT-технології. Потрібно сказати, що для TFT-екранів аж надто вони бляклі, кольору неприродні і як би вицвілі, яскравість також невисока, хоча на сонці дисплеї все ж залишаються читабельними - більшою мірою завдяки світловідбиваючі шару. Розміри екранів знаходиться на рівні моделей річної давнини і становить 128х160 пікселів, що вкрай мало навіть для бюджетного класу - більшість конкурентів мають екрани більшої чіткості. "Зернистість" зображення видно неозброєним оком.

А ось до чого немає претензій, так це до ергономіки клавіш. Розташований прямо під дисплеєм блок функціональних клавіш має досить великі розміри. У його центрі знаходиться чотирипозиційна навігаційна клавіша з вписаною в неї кнопкою "ОК". Вони розташовані впритул з софт-кнопками, а також клавішами відбою \ виклику, що, втім, абсолютно не заважає огляду на те, що навігаційна кнопка трохи вище за інших.

Частину передньої панелі цілком займає цифровий блок. Його кнопки мають досить великі розміри, горизонтальні ряди розділені між собою поздовжніми поглибленнями.

З інших елементів управління присутній тільки спарена клавіша регулювання гучності, розташована на правій бічній поверхні, а також досить велика клавіша включення / зміни профілів на верхньому торці - до їх ергономіці також немає ніяких претензій.

В цілому, клавіатура нових моделей заслуговує твердої "п'ятірки".

На лівій бічній поверхні розмістилося віконце вбудованого ІК-порту, що працює, до речі сказати, і в режимі передачі даних. На задній поверхні знаходяться прорізи зовнішнього динаміка для відтворення звукових файлів, а також кришка батарейного відсіку, з вбудованим в неї отвором для кріплення ремінця. Під батареєю, крім стандартного "нокіевского" держателя SIM-карти, розташований слот для карт пам'яті формату microSD (він же TransFlash). Офіційно заявлена ​​підтримка карт об'ємом до 2 Гб, хоча радимо обмежитися картою в 512 Мб (якщо така, звичайно, буде потрібно) через невисоку потужності процесора телефону, який навряд чи впорається з подібним обсягом інформації. Про "гарячої" заміни карти, само собою, не йдеться.

На нижньому торці апарату розташований отвір мікрофону, гніздо зарядного пристрою, 2,5-мілімметровий роз'єм для підключення гарнітури, а також miniUSB-порт, прикритий відкидною пластиковою заглушкою.

У загальному і цілому, дизайн новинок НЕ викликав ніяких емоцій. Напевно так воно і повинно було статися, адже моделі явно не є так званими "емоційними" покупками і зайва оригінальність їм начебто ні до чого, хоча хто знає - зовнішній вигляд в даний час грає важливу роль, нехай навіть мова і йде про бюджетному сегменті .

Розміри Nokia 3109 \ 3110 складають 108,5x45,7x15,6 мм, вага - 89 грамів. Телефони не можна назвати ні "товстими", ні "тонкими", їх габарити цілком комфортні, маса також не викликає будь-яких незручностей, апарати цілком можна носити в джинсах або в кишені піджака.


Функціональні можливості та інтерфейс

Як уже згадувалося вище, головною відмінністю між Nokia 3109 і Nokia 3110 є присутній в останній 1,3-мегапіксельний модуль CMOS-камери, добре відомий по багатьом продуктам компанії. Тут простежується явна спрямованість 3109 на сегмент корпоративних користувачів, про що Nokia і оповідає в своєму прес-релізі.

Відсутність камери в даному випадку пояснюється тим, що в багатьох компаніях діє заборона на будь-яку фото- або відеозйомку. FM-приймач ж в 3109 просто порахували зайвим ... На корпоративних клієнтів також орієнтувалася і розширена до 2000 записів телефонна книга апаратів, яка плюс до всього має досить багато полів для кожного абонента. Для контактів можна також призначити не тільки фотографію, але і невеликий відеоролик.

Програмно Nokia 3109 \ 3110 побудовані на платформі Series 40 з "поліпшеним призначеним для користувача інтерфейсом", який дуже нагадує останню його редакцію, але з деякими винятками. Так, в моделях присутній новий активний режим очікування - тепер областям екрану можна призначати певний функції, такі як календар, замітку, радіо, таймер, а також стандартну панель посилань. Модуль Bluetooth можна включити на кілька хвилин, а ось кількість варіантів відображення меню залишилося тим самим - всього два види: список і значки.

Вбудований поштовий клієнт заснований на java-технології і дозволяє завантажувати листи з вкладеними файлами, хоча цінність його вельми сумнівна з огляду на стандартного для Nokia обмеження на розмір вхідного повідомлення в 300 Кб. Плюс до всього, якщо вам прийде який-небудь документ, ви все одно не зможете переглянути його на екрані телефону - в апараті немає програми для перегляду подібних файлів.

Стандартний браузер підтримує xHTML-сторінки, хоча для економії трафіку і більш зручної навігації рекомендуємо все ж встановити java-браузер OperaMini, який досить непогано конвертує формат сторінок під екран мобільного телефону. Потрібно відзначити, що апарати розуміють флеш-файли, причому як звичайні графічні анімації, так і гри, побудовані на флеш-платформі.

Nokia 3109/3110 підтримують технологію EDGE Class 10, а також WAP версії 2.0. Є вбудований динамік гучного зв'язку.

Із встановлених додатків уваги заслуговує Yahoo! Go - додаток, що є мобільного програмою доступу до численних сервісів Yahoo !, таким як Yahoo! Calendar, Yahoo! Address Book, Yahoo! Maps і іншим.

акумулятор

Як уже згадувалося раніше, Nokia 3109 \ 3110 використовують добре відому батарею Nokia BL-5C, яка, однак, має збільшену до 1020 мАг ємність, що як не можна краще позначається на часі роботи без підзарядки. Так, при кількості дзвінків до півгодини в день, періодичної перевірки пошти і використанні браузера апарати пропрацюють близько трьох діб. Якщо ж використовувати телефони по мінімуму, то час автономної роботи може цілком дотягнути і до 5 днів - вельми і вельми непоганий результат.
висновок

При всій своїй однаковості Nokia 3109 і Nokia 3110 вийшли досить різними продуктами. Так, Nokia 3109, швидше за все, уготована доля вельми невеликих продажів, зважаючи на свою вузької спрямованості, так як навряд чи телефон буде користуватися популярністю у дітей і людей старшого покоління (на яких він міг би бути спрямований) - першим буде не вистачати камери, другі не захочуть переплачувати за непотрібні функції, сегмент же корпоративних користувачів вельми специфічний і вузький. Nokia 3110, навпаки, має досить непоганий набір функцій і відносно невисоку ціну.

Вартість Nokia 3109 складає близько 4 тис. Рублів, Nokia 3110 - 5 тис. Рублів.

Сергій Хартавакян

Дякуємо корпорацію Nokia за наданий на тест апарат.


весь номер

Новини партнерів:


Чому "деяким чином"?

Лента Новостей

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация