Ноутбук для відеомонтажу. - «Відеозйомка та монтаж - 1000 професійних секретів» - ЖЖ

Здрастуйте, шановні колеги. Один з моїх читачів залишив на блозі наступний коментар: «... А про вибір ноутбука з другим монітором? Адже так хочеться мобільності нехай і важкої але без проводів ... ».

Від інших моїх читачів останнім часом так само роблять питання про те, чи можна монтувати відео на ноутбуці, які саме ноутбуки для цього підходять найбільше, які повинні бути комплектуючі і т.д.

Сьогодні я спробую відповісти на деякі питання, а так само, спробую висловити свою думку на цю тему.

Здається мені що прихильників повноцінного монтажу на ноутбуці досить, як втім і противників цього. Тому я не буду підтримувати жодну зі сторін, а просто викладу плюси і мінуси такого підходу для організації відеомонтажна станції.

Отже, спочатку про хороше. Відеомонтаж на ноутбуці робити можна. Навіть бюджетний ноутбук цілком впоратися з покладеними на нього завданнями. Так що якщо Ви займаєтеся відеомонтажем тільки для поповнення своєї домашньої колекції і не використовуєте складні програми відеомонтажу, то вибір ноутбука може цілком стати основним інструментом для відеомонтажних робіт.

Якщо ж Ви займаєтеся відеомонтажем серйозно, то я б не радив використовувати ноутбук в якості основного інструменту, повністю замінивши їм стаціонарну систему.

Чому?

Ну по-перше сама конструкція ноутбука вносить свої корективи і обмеження. Особливості ноутбука такі, що в корпусі залишається зовсім небагато місця, через що у пристроїв такого типу не найкраще охолодження. А виділення тепла комплектуючими поки ніхто не відміняв - при роботі з відео, зокрема при прорахунку, процесор завантажується на 100% і при цьому виділяє багато тепла. При тривалих прорахунки і роботі з відео, ноутбук може почати перегріватися, в слідстві чого можуть виникнути подвисания і помилки.

Далі - це обмежене дисковий простір. Навіть у досить дорогих моделей обсяг жорсткого диска, мені здається недостатній для комфортної роботи з відео. Адже доведеться не тільки відводити місце під захоплене відео, але і зберігати архіви футажей, фотографій, різних заготовок, звукових файлів і так далі. Більш того, в ноутбуках зазвичай слоти тільки під один жорсткі диск, так що в корпус додатковий жорсткий диск поставити не вийде, хіба що поміняти вже наявний на більш об'ємний, або доведеться купувати додаткові зовнішні диски. Причому відразу хочу звернути Вашу увагу ще й на те, що в ноутбуки часом встановлюються жорсткі диски зі швидкістю обертання 5400 об.мин або навіть нижче. Передача даних з жорсткого диска і так є найвужчим місцем в системі, тому при покупці слід звернути увагу і на те, щоб швидкість встановленого жорсткого диска була 7200 об.мин.


Хто може запитати, а як же зовнішні накопичувачі? Так, дійсно, ноутбук можна доповнити зовнішніми жорсткими дисками і навіть створити з них рейд масиви, і таким чином розширити дисковий простір. Але, тоді вже про мобільність говорити не доводиться, тому що на додаток до ноутбука доведеться тягати ще і зовнішні HDD.

Кілька слів про SSD. Ну по-перше, хороший твердотільний накопичувач коштує досить дорого і краще витратити гроші на більш потужний центральний процесор, або графічний прискорювач, а так само оперативну пам'ять, якій, як відомо, мало не буває. Особливо, якщо мова йде про 64-бітної операційної системи і, відповідно, 64-бітних монтажних програмах.

По-друге, SSD виявляється корисний лише в тих у випадках, коли потрібно швидкий пошук потрібної інформації на диску (зчитування великої кількості випадково розташованих файлів, або читання об'ємних файлів). Тут SSD дасть фору будь-якому HDD, і секрет такої переваги проста: в SSD немає жодної рухомої частини. Але в той же час, тести показують, що швидкість дисків в відеомонтаж не є вирішальним фактором. Пов'язано це в першу чергу з переходом на відео високої роздільної здатності, яке відрізняється високим ступенем стиснення і малим потоком. Процесор просто не в змозі обробити таку кількість інформації, яке не встиг би записати будь-який існуючий сьогодні носій: HDD або SSD, без різниці.

Ще один пункт - розмір монітора. Більшість моделей мають розмір екрану 15,6, що не найкомфортніший розмір екрану для комфортного редагування великих проектів. Крім того, передача кольору моніторів ноутбука відрізняється від такої у звичайних моніторів середнього цінового діапазону, причому в гіршу сторону, а відеокарти використовуються в ноутбуках через своїх обмежених можливостей, не завжди дозволяють зробити точну настройку монітора. Звичайно, оцінювати якість відеозображення, найкраще з того, де ми його будемо дивитися, тобто використовувати для цих цілей телевізор, але все таки, такі нюанси слід враховувати при покупці ноутбука для відеомонтажу.

Далі - це відеокарти. Більшість ноутбуків середнього цінового діапазону мають вбудований графічний акселератор, що не дуже добре. Багато сучасні пакети додаткових ефектів або переходів, при обробці використовують ресурси відеокарти і інтегровані моделі не завжди з цим справляються. Більш того, деякі пакети, не знайшовши в системі відеокарти необхідної потужності можуть взагалі не встановитися або видавати помилку при запуску, тим самим, заважаючи працювати.

Звичайно, можна встановити графічний акселератор і потужніший і в деяких сервісних центрах це Вам зроблять без проблем. Але біда в тому що звичайні відеокарти для ноутбуків не підходять і потрібні спеціалізовані моделі, які в середньому на відсотків 40 дорожче своїх звичайних побратимів.

Тепер, потихеньку перейдемо до другого пункту.

Отже, по-друге:

Вартість ноутбуків дійсно впала, але використання ноутбука в якості повноцінної відеомонтажна станції, все ще фінансово невиправдано.

Спочатку звернемо увагу на бюджетний рівень:

Повний комплект для стаціонарної станції бюджетного рівня обійдеться нам десь в доларів 650 (в середньому). Значить і ноутбуки будемо розглядати десь в цьому діапазоні.
Ноутбуки цього цінового діапазону широко представлені в магазинах комп'ютерної техніки. Такі моделі містять від 2 до 4 Гб оперативної пам'яті, жорсткий диск - від 320 до 500ГБ, середній графічний акселератор, не самий якісні монітор і мінімальний набір інтерфейсів, що підключаються. Як бачите, вже з самого початку, моделі такого рівня мало підходять для відеомонтажна станції, а апгрейд зажадає від Вас солідних вкладень, що не зовсім виправдано, вже краще за такі гроші купити хороший стаціонарний комп'ютер який дозволить Вам без проблем працювати з відео.

Комп'ютери, оптимальні по співвідношенню ціна-продуктивність, стоять сьогодні десь 1100 - 1200 доларів за повний комплект. За цю суму вже можна підібрати ноутбук з непоганим обсягом оперативної пам'яті, більш продуктивним графічним адаптером і жорстким диском до 750 Мб.

Тепер давайте подумаємо як з цієї моделі зробити повноцінну відеомонтажна студію. У питанні була згадка про другому моніторі, значить купуємо додатковий монітор. Беремо модель 22 дюйма. Однозначно треба додати хоча б ще один зовнішній жорсткий диск. Для комфортної роботи необхідно підкупити клавіатуру і мишку, а також якісну акустику. Такі доповнення приведуть до значного подорожчання відеомонтажна станції і вже однозначно, такий вибір буде значно дорожче стаціонарних побратимів, які до того ж буду потужніше та продуктивніше.

Але невже немає готових ноутбуків здатних на рівних конкурувати з десктопами. Звичайно є. Це досить великі і потужні машини:


Тільки от при такій вазі і розмірах про мобільності можна говорити з деякими натяжками, тому що тільки перенесення і транспортування такого пристрою може завдати проблем.

Та й вартість такого ноутбука така, що можна купити два стаціонарних комп'ютера найвищого рівня в повному наборі, а на здачу взяти ще один бюджетного рівня.


Тепер давайте зважимо всі плюси і мінуси. Основний плюс це звичайно мобільність і можливість переносити ноутбуки куди захочеш і займатися відеомонтажем поза домом або студії. Тобто Ви не прив'язані до одного робочого місця і для декого це може бути дійсно зручно. До мінусів я б відніс високу ціну все інше про що я писав вище.

Якщо після всього прочитаного, Ви все таки віддаєте перевагу ноутбук, давайте по пунктах розберемо на що треба звертати увагу при покупці:

1. Досить потужний процесор.

2. Об'ємний жорсткий диск зі швидкістю обертання 7200 об.мин.

3. Наявність в ноутбуці хорошої відеокарти а не її інтегрований аналог.

4. Наявності різноманітних роз'ємів для підключення зовнішніх пристроїв.

5. Батарея великої місткості або можливість підключення такої, тому що відеомонтаж справу ресурсномістке і вимагає значних витрат батареї при автономному використанні.

6. Для придбання вибирати сервісний центр або магазин, де Вам зможуть зробити додатковий апгрейд, тому що при самостійному розтині корпусу, Ви просто втратите право на гарантійне обслуговування.

7. При покупці зверніть увагу на монітор. Він дожжен бути досить яскравим і контрастним, з хорошою підсвічуванням, щоб у Вас не виникло проблем з розгляданням зображення в місцях з яскравим освітленням. Бажано, щоб монітор також давав поменше відблисків з тієї ж причини.

Ну ось ніби і все.

Тепер моя особиста думка з приводу використання ноутбука в якості відеомонтажна станції, яке Ви в принципі можете не враховувати. Особисто я досить консервативний у цьому плані і звик зважати на доцільність вкладеної в придбання суми. Я наприклад можу зібрати потужний комп'ютер, який буде набагато могутніше ноутбука і при цьому дешевше відсотків на 40. Тому в застосуванні ноутбука в якості основи для побудови відеомонтажна станції, я не бачу ніякого сенсу і вважаю такий крок фінансово невиправданим.

У той же час, я підтримую покупку ноутбука, в якості додаткового і зручного інструменту. У мене ноутбук є і я їм активно користуюся. Наприклад, якщо я щось не встигаю доробляти в студії, я можу зробити вдома, або прямо на ноутбуці, або на домашньому комп'ютері і на наступний день принести готовий ролик в студію. По-друге, ноутбук мені не раз допомагав при демонстрації моїх робіт при зустрічі з клієнтом на нейтральній території, наприклад в кафе. Деякі використовують ноутбук для виготовлення демодіска, прямо на весіллі. Тобто поки йде весілля і оператор знімає, монтажер на ноутбуці швиденько робить кліп, загс та інше і в кінці весілля показує, за допомогою проектора, як фон для заключного танцю, або роблять кліп для першого танцю і так далі. Так що ноутбук це дійсно зручно і можна придумати ще багато варіантів його використання. І думаю що тепер, на підставі наданої інформації Ви самі зробите висновок - купувати Вам ноутбук, стаціонарний комп'ютер, або і те й інше.

З повагою. Олексій Дніпров.

Дніпрова Олексій.

сайт: http://video2010.narod.ru

E-mail: [email protected]

Щотижнева безкоштовна розсилка "Відеозйомка та монтаж - 1000 професійних секретів": http://video2010.narod.ru/business.html

Корреспондент: Точка зору http://mastervideo.livejournal.com/

Хочете отримати ще більше безкоштовної інформації? Підпишіться прямо зараз на розсилку "Відеозйомка та монтаж - 1000 професійних секретів":

А про вибір ноутбука з другим монітором?
Чому?
Хто може запитати, а як же зовнішні накопичувачі?

Лента Новостей

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация