Ноутбуки та аксесуари - Розбирання Asus R512 з метою огляду нутрощів.

  1. Акумулятор.
  2. Чи можна встановити windows7 на ноутбук Asus R512?

Всім привіт

Всім привіт.
У сімействі ноутбуків Asus не так давно з'явилася лінійка недорогих ноутбуків (навіть за нинішнім курсом ціна на них рідко перевалюється за 20000 рублів). Міркувати про ціну не буду, але в моєму випадку у мене на руках мега-дешманскій ноутбук Asus R512MA c розміром екрану 15.6 ". По-моєму, в цьому комп'ютері заощадили на всьому, на чому можна було, правда при цьому не забули залишити DVD привід . В ДНС його раніше можна було купити близько року тому. До мене ж цей ноутбук потрапив через відмову ремонту в авторизованому сервісному центрі через наявність слідів рудої живності всередині (таргани), а платний ремонт у "офіціалів" коштує майже як вартість самого ноута.

Блог буде написаний у вільній формі і не буде відповідати загальноприйнятим в клубі правилам написання оглядів.


Основна мікросхема (вона ж процесор): Celeron N2815 з частотою 1860 МГц (в турбо режимі 2133 МГц). Ядро процесора зроблено на архітектурі Silvermont і має 2 фізичних ядра. Замінити процесор не можна: він упаяний.
Оперативна пам'ять встановлена ​​DDR3L 4gb однією планкою (всього 1 слот в ноутбуці).
Відеоадаптер вбудований в процесор Intel HD, споживає пам'ять на свої потреби з оперативки.
Жорсткий диск об'ємом 500Гб швидкістю обертання шпинделя 5400 оборотів в хвилину, є всього один слот під накопичувач HDD.
Привід DVD-RW є, товщина 12.5 мм.
Екран 15.6 "з роздільною здатністю 1366 * 768. Тип екрану TN. Фізичний параметр - звичайний (НЕ Slim) з роз'ємом LVDS 40pin. Екран з великою роздільною здатністю поставити не можна.
Інтерфейсів всіх по одному: USB 2.0, USB3.0, HDMI, VGA (15pin), суміщений роз'єм навушники + мікрофон, мережевий RJ45.
Акумуляторна батарея A31N1319. Батарейка знаходиться всередині, незнімна.
Розбирання Asus R512 доведеться робити майже всім користувачам, які бажають його проапргрейдіть: тому що тільки таким способом можна буде замінити жорсткий диск або привід на другий накопичувач, а також попутно отримати Достук охолодження і до єдиного слоту оперативної пам'яті (якщо з'явиться бажання її збільшити).
Перша справа в розбиранні ноутбука - це його зовнішній огляд на предмет наявності болтів. Попутно потрібно витягти все перефірійних пристрої з картридера і USB-портів. При огляді Asus R512 видно, що болти знаходяться знизу і доступ до них простий. У багатьох інших випадках варто звернути увагу на клавіатуру, тому що дуже часто болти знаходяться під нею. В цьому ноутбуці клавіатура без розбирання ноутбука не знімається.

На днище корпусу є дев'ять болтів і їх потрібно відкрутити. Звертаю увагу на те, що болти мають різну довжину і на корпусі вони не підписані. Потрібно запам'ятати де який болт був, щоб не пошкодити корпус при зворотній збірці ноутбука.
На днище корпусу є дев'ять болтів і їх потрібно відкрутити
Тепер можна приступати до "розвалювання" корпусу на дві половинки. Для цього достатньо пройтися по периметру тонким пластиковим предметом. Для розщеплення корпусу ноутбука я використовую медіатори або знижок пластикову карту (ось як раз ДНС скасував дії старих знижкових карток). Труднощів з розвалювання корпусу немає, хоча поки розщеплювати одну сторону, замикається інша. Описувати це процес набагато простіше, ніж робити: корпусні засувки є не тільки по периметру і з ними треба повозитися. У мене з'являється відчуття, що корпус утримують болти і збільшення зусилля може привести до поломки пластика. Але болтів немає і вже можна сміливо розсовувати кришки ноутбука.

Сила - це добре, але її нам потрібно використовувати пропорційно. Під кришкою є шлейфа від клавіатури, тачпада і кнопка включення ноутбука. При надмірному зусиллі при розкритті корпусу можна пошкодити ці шлейфу або відірвати їх разом з роз'ємами на материнській платі. Тому в піднесеному стані кришки "С" потрібно відстебнути ці кабелю і спокійно прибрати панель з клавіатурою і тачпадом.
Якщо комусь треба було в ноутбуці Asus R512 замінити жорсткий диск або привід на ще один жорсткий диск, то розбирання на цьому етапі закінчена. Як тільки забирається кришка корпусу з клавіатурою, відкривається доступ до внутрішніх накопичувачів. Жорсткий диск утримується чотирма болтами, а привід одним. Повторюся: привід можна замінити на накопітль SSD або HDD через відповідний адаптер тієї ж товщини 12.5мм. Ціна цього перехідника від 700р. Без подальшого розбирання є доступ тільки до wi-fi адаптера. Можна в крайньому випадку продути або почистити охолодження не знімаючи вентилятора.
Сила - це добре, але її нам потрібно використовувати пропорційно

Щоб зняти кулер ноутбука Asus R512 потрібно витягти материнську плату. Перед відкручуванням "гайок" на материнській платі потрібно звільнити її від шлейфів і проводів, підключених до неї. Наприклад один з болтів, що утримує материнку в кузові, знаходиться під шлейфом екрану. Все, що потрібно відкручувати, відзначено білими трикутничками на текстоліті плати. Кількість їх знову дорівнює дев'яти і вони також різних "калібрів". Знову необхідно запам'ятати їх розташування для зворотного зручною збірки ноутбука. Сама плата витягується з корпуса легко, якщо піднімати її за правий край (протилежний від інтерфейсних роз'ємів).
Щоб зняти кулер ноутбука Asus R512 потрібно витягти материнську плату

По суті розбирання на цьому закінчена, тому що в "кузові" ноутбука нічого не залишилося окрім вентилятора. Для вилучення кулера необхідно відкрутити звуковий динамік. Після вилучення материнської плати з'являється можливість замінити оперативну пам'ять ноутбука і батарейку cmos cr-2032. Для заміни термопасти треба повністю розібрати ноутбук. Але я не впевнений, що з'явиться в цьому необхідність (бо процесор слабкий).


А де ж радіатор і теплові трубки? Ця думка виникла у мене в першу чергу. Ноутбук має досить великий вентилятор, який повинен проганяти великий об'єм повітря. Правда зазвичай кулера таких розмірів ставлять тільки в "гарячі" ноути (ІМХО). Мабуть розробникам здалося досить Алюмінієві пластинки для відводу тепла. Хоча мені віриться з трудом, що проц + відео + північ + південь в одному кристали НЕ будуть грітися. Втім, можу тільки порадіти за Intel, які змогли випустити по-справжньому "холодний" процесор.
Трохи про процесор Celeron N2815 :
Двоядерний процесор виділяє всього 7,5 W тепла і при цьому має не найнижчу частоту в 1.86 GHz. Вбудований контролер пам'яті може розуміти пам'ять тільки DDR3L 1066 максимального обсягу 8Gb. Всі основні характеристики ноутбука закладені в маленькому кристалі процесора і вони відповідають мінімальним вимогам більшості ігор. Але ж зовсім недавно я писав огляд на процесор , В якому ще були 2 кристала на підкладці. А зараз нарешті крапельки "кварцу" злилися в одну. Ах так, забув: модель процесора SR1SJ.
А де ж радіатор і теплові трубки

Незважаючи на те, що модель ноутбука R512, материнка коштує від Asus X551.
Незважаючи на те, що модель ноутбука R512, материнка коштує від Asus X551

Клавіатура, встановлена ​​в Asus R512, має модель MP-13K93SU-9202, 0KNB0-610ERU00, AEXJC701110. Процес заміни її досить нудний і складний. Для цього потрібно зірвати всі пластикові заклепки, а потім якось приклеїти назад. Повторюся: як завжди писати простіше, ніж Зробити.
Клавіатура, встановлена ​​в Asus R512, має модель MP-13K93SU-9202, 0KNB0-610ERU00, AEXJC701110

Мультічіп на материнській платі IT8985E AXA. Поруч з ним виведені контакти (JDEBUG) для подпаіваніе POST карти.
Мультічіп на материнській платі IT8985E AXA

Я помітив, що роз'єм USB 3.0 можна поставити замість звичайного USB 2.0: для цього на платі є необхідна розпаювання контактів.
Я помітив, що роз'єм USB 3

Акумулятор.


Для вилучення аккумлятора нам треба розібрати корпус ноутбука. Модель батарейки A31N1319. Сумісна модель: A41N1308. Такий же акумулятор встановлюється в ноутбуках ASUS D550, X451, X551, R510, R512.
Для вилучення аккумлятора нам треба розібрати корпус ноутбука

Огляд мого ноутбука буду вважати закінченим. Незважаючи на те, що в ньому неі нічого чудового, він здивувати мене зміг своїм охолодженням, та й новий процесор в живу побачив вперше, а не на картинках. Я зібрав ноутбук в первинний стан і вирішив перевірити його в роботі.
Перше, що мене зацікавило в ноутбуці - як йдуть справи з нагріванням процесора? Найпростіше завдання для отримання максимального значення температури вважаю достатнім запустити одночасно два програма: Aida64 і Furmark. Aida64 нагрузить обчислювальну частина процесора, а Furmark нагрузить графічну частину процесора. Так як всі дії комп'ютера тепер відбувається в одному кристали, досить вважати показання температурного датчика процесора. Після прогону двох тестових програм я отримав результат температури процесора під 80 градусів. Показання температури процесора тільки під навантаженням Aida64 близько 60 градусів. На мій погляд, температурні показання завеликі для цього комп'ютера і поставити нормальний радіатор замість простої пластинки було б не зайвим.

Щоб хоч щось знати про продуктивність процесора, я вирішив скористатися старою програмою Cinebench. Вона показує можливості процесора і відеокарти окремо. Результат вийшов такий. Висновок виходить такий, новий процесор несе в собі безліч новшест, але підсумкова продуктивність залишилася на рівні апрцессоров Atom.
Щоб хоч щось знати про продуктивність процесора, я вирішив скористатися старою програмою Cinebench

Незважаючи на слабкі результати в бенчмарке, World of Tanks на ноутбуці Asus R512 запускається і навіть можна пограти. Домогтися середнього FPS = 20 можна тільки при самих мінімальних налаштуваннях. Чи сподобається користувачеві така якість гри - це особиста справа кожного.

Чи можна встановити windows7 на ноутбук Asus R512?


Windows 7 встановити на ноутбук Asus R512 можна. Перепрошивати для цього биос не потрібно, але потрібна настройка його. Що б потрапити в меню біоса, потрібно вставити в USB накопичувач, інакше ні як. У закладці Secure потрібно відключити Secure Boot і в закладці Boot включити опцію Launch CSM. Після цього можна натиснути клавішу F10 і перезавантажитися, за допомогою кнопки Esc викликати меню завантаження, а далі все як завжди при установки операційної системи.

Сподіваюся, моє написання блогу допоможе комусь розібрати ноутбук акуратно. Буду радий, якщо мої старання полегшать вам пошук клавіатури або акумулятора. Особисто я хочу побажати не купувати цей ноутбук без гострої необхідності, але вже запізнився - в продажу його не бачу.

14323

90

Чи можна встановити windows7 на ноутбук Asus R512?
А де ж радіатор і теплові трубки?
Перше, що мене зацікавило в ноутбуці - як йдуть справи з нагріванням процесора?
Чи можна встановити windows7 на ноутбук Asus R512?

Лента Новостей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация