Новини Яртойс ... найкраща іграшка для дитини та, яку він може змусити змінюватися найрізноманітнішим чином ... К.Д. Ушинський

«Витоки здібностей і обдарування дітей - на кінчиках їхніх пальців

«Витоки здібностей і обдарування дітей - на кінчиках їхніх пальців. Від пальців, образно кажучи, йдуть найтонші нитки - струмочки, які живлять джерело творчої думки. Іншими словами, чим більше майстерності в дитячій руці, тим розумніша дитина »В.А.Сухомлинский.

Дитина постійно грає. Адже гра - це основний спосіб сприйняття інформації, навколишньої дійсності, моделей поведінки.

Через гру дитина розуміє, як все повинно бути влаштовано. Одним з варіантів захоплюючої, навчальної та розвиваючої гри є дитячий конструктор.

Гра в конструктор, сприяє розвитку дрібної моторики, уявлень про колір і форму і орієнтування в просторі. Таке поєднання різного роду впливів сприятливо відбивається на розвитку мови, полегшує засвоєння ряду понять і навіть постановку звуків, так як розвиток дрібної моторики має стимулюючий вплив на розвиток речедвігательних зон кори головного мозку.

Ігри з конструктором можуть бути організовані за типом конструктивно-творчої гри, сюжетно-рольової гри і інших типів ігор. Тип і особливості гри залежать від ступеня підготовленості групи дітей, її особливостей, а також дидактичних і мовних цілей.

При зверненні в процесі роботи до можливостей конструктора, ми можемо відзначити деякі переваги його використання перед іншими, традиційними видами робіт, що розвивають дрібну моторику, як то: малювання, ліплення або аплікація.

- По-перше, тільки з виробами з конструктора дитина може грати, обмацувати їх, не ризикуючи зіпсувати, тоді як малюнки, аплікації або фігурки з пластиліну не можуть бути придатні для організації гри.

- По-друге, при використанні конструктора у дитини виходять барвисті і привабливі вироби незалежно від наявних у нього навичок. Дитина вже відчуває психічний стан успіху. А ось малюнок, аплікація або виріб з пластиліну можуть "не вийти", так як малювання, ліплення або аплікація є більш складними видами роботи.

- По-третє, оскільки конструктор можна розташувати не тільки на столі, але і на підлозі, на килимі, дитині під час заняття немає необхідності зберігати статичну сидячу позу, що особливо важливо для соматично ослаблених дітей.

- І нарешті, конструктор безпечний, а прибрати вироби можна легко і швидко.

За допомогою гри в конструктор досягається широкий спектр цілей і завдань, зокрема:

- Розвиток дрібної моторики рук.

- Розвиток мови в рамках певних тем.

- Автоматизація звуків в ході гри.

- Розвиток уявлень про колір, форму, просторі.

- Розвиток кількісних уявлень.

- Створення умов природного повноцінного спілкування дітей в ході спільної роботи.

- Сполучені колективу дітей, формування почуття емпатії один до одного.

Незважаючи на зростаючу популярність комп'ютерних ігор, конструктор незамінний для розвитку дітей. Дитина діє з деталями будівельного матеріалу, конструкторів, багаторазово їх порівнює, відбирає, приміряє, маніпулює, помиляється і виправляє помилки. Через практичне експериментування виходить результат. І чим більше дитина робить пробують дій, тим швидше він починає спиратися на зорове сприйняття і обходитися без постійних попередніх примірявся дій, знаходить нові прийоми для досягнення результату.

Конструювання - одне з найулюбленіших дитячих занять. Воно є не тільки захоплюючим, але й корисним для дитини. Конструювання створює необхідний фундамент всебічного розвитку дитини. Воно сприяє формуванню образного мислення і почуття краси, уяви і спритності, уваги і цілеспрямованості. Тому в дошкільних установах конструювання приділяється особлива увага.

Перш за все, конструювання вважається одним з найважливіших засобів розумового виховання. Воно орієнтує на цілісне сприйняття майбутньої споруди, вчить спостережливості, вмінню узагальнювати, порівнювати, аналізувати. Ігри з кубиками розширюють математичні уявлення дитини про форму, величину, просторових і кількісних відносинах предметів. Заняття з конструктором сприяють розвитку ціннісних якостей особистості, таких як цілеспрямованість, акуратність, організованість і відповідальність. Конструктор стане вірним помічником при підготовці дітей до школи, розвитку у них мови, пам'яті і самостійності. Ще важливо те, що дитина починає усвідомлювати необхідність знань про предмет для успішного конструювання його моделі. Так, з'являється дуже важлива для дітей потреба - в нових знаннях про навколишній світ.

Конструювання - це творення, а воно, у свою чергу, має на увазі творчий пошук. Навіть побудова моделі за схемою, як стверджують психологи, допомагає розвитку творчих здібностей дітей. Процес співвіднесення моделі і оригіналу вимагає зусиль, праці думки, спонукає шукати нові рішення, будить уяву. «Будівельні гри» дозволяють втілити в життя будь-яку дитячу фантазію. Уміння бачити ціле раніше частин разом з творчим підходом до конструювання виховують в дитині відчуття краси і композиції, формують розуміння пропорції, масштабу, ритму і заходи.

Конструювання також має велике значення для формування правильної мови і листи в майбутньому, адже воно сприяє розвитку дрібної моторики рук. Для розвитку моторики дитини дуже корисно збирати з блоків дитячого розвиваючого конструктора різні предмети. Думаю, що не потрібно пояснювати, що від дрібної моторики залежить, наскільки добре буде розвинена не тільки мова і мислення дитини, але навіть його почерк. Гарний почерк буває тільки у тих, чиї ручки здатні спритно володіти дрібними деталями.

На сьогоднішній день існує маса різних видів конструкторів:

1. Самим найпростішим конструктором в житті дітей є кубики. Вони не тільки дуже захоплюють дітей, але і допомагають розвиватися просторовому уяві, знайомлять з формами предметів, і формують колірне сприйняття. Для початку будувати з кубиків буде дорослий, а дитина буде просто із задоволенням руйнувати ці споруди. Але це тільки спочатку. Варто трохи почекати і споруди стають все більш складними.

2. Дитячий конструктор у вигляді фігурок - вкладишів є пластикові або дерев'яні набори, в яких кожну фігурку вставляють в своє отвір. Цей вид досить важкий для дитини. Він допомагає розвивати логічне мислення, так як перед складанням дитині необхідно в розумі зіставити різні фігурки і зрозуміти, що куди відноситься.

3. Конструктор для дітей в формі мозаїки буває двох видів: велика мозаїка, в формі великих пластмасових шестигранників, під які є форма зі спеціальними виїмками і другий варіант - звичайна мозаїка, краще, ніж перша сприяє розвитку координації рухів, але більш складна для дітей. Такий конструктор вчить дитину працювати з невеликими предметами, розвиває колірне сприйняття і фантазію.

4. Великі блокові конструктори мають деталі найрізноманітнішої форми і забарвлення, зустрічаються навіть деталі з колесами, вагони і т. Д. З нього можна побудувати практично все, що завгодно: вдома, кораблі, літаки. Ваша дитина росте, і разом з ним ростуть і ускладнюються його конструкції. Допомагає розвиватися творчому мисленню, кольоровому сприйняття, комбінаторики, просторовому уяві і багатьом іншим навичкам.

5. Конструктор для детейтіпа «Лего» випускається найрізноманітніших видів, для дітей різного віку. Він ніколи не набридне дитині, так як з нього можна збирати найрізноманітніше: будинки, машини, трансформерів, іграшки на мікроскопічних чіпах і багато іншого. Допомагає розвитку дрібної моторики і розумової діяльності.

6. Також бувають дерев'яні і магнітні конструктори. Для дерев'яних використовуються тільки дуже якісні сорти деревини, збирати їх дуже складно і захоплююче, дуже часто необхідне використання клею. З нього дитина зможе зібрати собі дерев'яні іграшки або споруди. Допомагають розвитку інженерно - конструкторських здібностей, акуратності й уваги. Магнітні представляють собою різні палички, пластинки і металеві кульки. Вони крім цікавої гри допомагають познайомитися з властивостями магнітів.

Всі вони допомагають дитині розвинути уяву, тренувати просторове мислення і дрібну моторику, культивувати в собі посидючість і концентрацію уваги.

Дитина йде від простого, до складного, створює нові будівлі, кораблі, літаки і роботів. Дитячий конструктор тренує посидючість, розвиває уяву, привчає до творчої праці.

Дитячі конструктори дозволяють навчитися всьому: від назви предметів до створення цих самих предметів.

Завдяки конструктору дитина розвиває предметну діяльність - виробляє дії з предметом згідно прямим призначенням. За допомогою дорослого у дитини засвоюються назви різних фігур і предметів, які залишаються незмінними і не залежать від різних життєвих ситуацій. У той же час дитина може пробувати використовувати ці предмети не тільки за їх прямим призначенням, а й експериментувати, таким чином, дитина ще розвиває і творчі здібності. У цій грі він вчиться практично опановувати поданням про геометричні фігури, формах, розмірах, співвідношенні різних за розміром, але, наприклад, однакових за формою фігур. Завдяки конструктору у дитини розвивається координація, а також дрібна моторика рук, яка сприяє розвитку мови. Через зіткнення предмета з рукою, дитина вчиться відчувати різницю в предметах, розвиваючи кинестетическую чутливість.

Думаємо, сумнівів у користі гри з конструкторами ні у кого не залишилося, і тому рекомендуємо купувати КОРИСНІ ІГРАШКИ

Всі перераховані вище види конструкторів можна придбати у нас на yartoys.ru по найкращим в регіоні цінами

ru   по найкращим в регіоні цінами

Лента Новостей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация