Обережно: китайський смартфон!

 1. Безкоштовний сир
 2. Характеристики: на папері і насправді
 3. підробки
 4. «Вірусні прошивки»
 5. Як убезпечити себе від «вірусних прошивок»
 6. Прошивки від магазинів
 7. Копійчаний мікрофон як шанс заощадити
 8. Оптимізація. Або її відсутність
 9. оновлення
 10. Безпека
 11. лотерея
 12. Висновок

Цією публікацією ми відкриваємо серію статей, в яких будемо розповідати про тонкощі, пов'язаних з використанням пристроїв з Китаю. Купівля смартфона або планшета з Китаю часто розглядається як вдалий спосіб заощадити, отримавши характеристики флагманського пристрою за третину вартості аналога від А-бренду. Звідки береться економія, чому пристрої з Китаю настільки дешеві, і чим доведеться пожертвувати при замовленні пристрої з Китаю? У цій статті ми розглянемо не тільки способи, якими користуються виробники третього ешелону для зменшення собівартості пристроїв. У наступній публікації ми проведемо повноцінне дослідження безпеки деяких з них.

Безкоштовний сир

Міська легенда: виробники третього ешелону економлять на рекламі та дистрибуції. Купуючи безпосередньо у виробника (наприклад, OnePlus) або через єдиного посередника, минаючи багатоступінчасті канали дистрибуції, дійсно можна заощадити (хоч в разі OnePlus економії вже не виходить, будову коштує не набагато дешевше аналогів від основних виробників). Але чи тільки на цьому економлять китайські виробники? На жаль, не тільки.

Характеристики: на папері і насправді

Не можна сказати, що абсолютно всі китайські виробники схильні завищувати характеристики своїх пристроїв або подавати інформацію так, щоб не сказати всієї правди. Однак і виключити обман повністю - можна. У нашій лабораторії побувало досить пристроїв, характеристики яких не відповідали заявленим. Не можна сказати, що абсолютно всі китайські виробники схильні завищувати характеристики своїх пристроїв або подавати інформацію так, щоб не сказати всієї правди

Перший приклад - телефон Ulefone be touch 2. Виробник сфальсифікувавши версію Android, під управлінням якої працює апарат. Крім того, ємність акумулятора завищена; в реальності акумулятор залишився таким же, як і в першій моделі, змінивши лише цифру номінальної ємності, надруковану на обгортці.

Як можна фальсифікувати версію Android? Досить записати в системному файлі build.prop версію 5.1. Швидкий і дуже дешевий спосіб «оновлення» з фактичної версії 5.0. Ulefone be touch 2 - далеко не єдиний пристрій, що йде з «фальшивою» версією системи. Читайте, дивіться огляди - такі речі незалежні оглядачі пропускають рідко.

Від Ulephone можна очікувати чого завгодно, але що щодо більших виробників? Lenovo - цілком відомий і великий концерн, не гребує ввести покупця в оману.

Взяти, наприклад, Lenovo K3 Note. На більшості зарубіжних оглядів ми бачимо стандартне «екран хороший, яскравий, кольору соковиті, все відмінно». Оглядачі з сайту iXBT не так довірливі. Чи не полінившись сфотографувати екран смартфона, експерти виявили, що замість заявленого дозволу 1920х1080, встановлених на пристрої більш дешева матриця з роздільною здатністю всього 1920 × 720. Не вірите? помилуйтеся: http://www.ixbt.com/mobile/lenovo-k3-note.shtml#display-test

Це навіть не ігри з пентайлом, а цілком відверта свідома брехня: в характеристиках вказується одна цифра, в реальності - зовсім інша. Не дивно, що цей апарат не продається офіційно за межами Китаю, де ризик отримати колективний позов від ошуканих покупців дорівнює нулю.

Думаєте, одиничний випадок? Ні. Планшет Lenovo Yoga Tablet 2 (8 ") у версії під управлінням Android. На офіційному американському сайті компанії в характеристиках пристрою ( http://shop.lenovo.com/us/en/tablets/lenovo/yoga-tablet-series/yoga-tablet-2-8/#tab-tech_specs ) Зазначена підтримка карт пам'яті до 64 ГБ (цитата з сайту: Supporting Micro SD card up to 64GB).

І все б добре, але є тонкість. Купивши 64-гігабайтну карту і вставивши її в планшет, ви побачите пропозицію її відформатувати. Що таке, чому? А справа вся в тому, що по офіційно прийнятому стандарту карти пам'яті об'ємом 64 ГБ і більше повинні (зобов'язані, щоб отримати сертифікат) відповідати специфікації SDXC. А специфікація SDXC чітко і ясно, англійською по білому прописує обов'язковий до використання на таких картах тип файлової системи: exFAT.

І знову все б добре, тільки використання exFAT вимагає покупки ліцензії у її розробника, компанії Microsoft. А грошей платити не хочеться. Ось і з'являються пристрої, апаратно сумісні з картами в форматі SDXC, але не підтримують стандартну для них файлову систему. Виробники першого ешелону чесно вказують відповідність стандарту SDHC (карти пам'яті об'ємом до 32 ГБ); при цьому те, що користувач на свій страх і ризик може відформатувати карту в FAT32 і успішно використовувати її в таких пристроях - як би безкоштовний бонус.

У Lenovo ж вирішили заявити підтримку стандарту SDXC, не заплативши за ліцензію. Так робити не можна. А що втрачає користувач? В першу чергу - можливість зберігати на карті файли, розмір яких перевищує 4 ГБ. Навіщо взагалі зберігати такі файли? Тут все просто: карти пам'яті часто використовуються для того, щоб записати на них фільмів в дорогу. Двогодинна картина в дозволі Full HD легко займе 5-7 ГБ одним файлом. Подивитися його на Lenovo Yoga Tablet 2 (8 ") для Андроїд ви не зможете.

підробки

Креативна подача специфікацій - це одне. А як щодо відвертих підробок? Клони iPhone - це само собою, їх відрізнити, як правило, нескладно, хоч і вдалося китайським умільцям зібрати принаймні один апарат, що працює на справжнісінькою iOS. А ось підробки «підвальних» виробників під інші китайські бренди - наприклад, Xiaomi або Lenovo, - це вже куди неприємніше.

Ось, наприклад, як підробляють Lenovo:

http://pockethacks.com/fake-lenovo-smartphones-and-replicas-hitting-the-market/

https://forums.lenovo.com/t5/K-and-Vibe-Z-Series-Smartphones/IMPORTANT-List-of-fake-replica-Lenovo-phones/td-p/1736253

А ось і підроблені Xiaomi:

http://www.technobuzz.net/check-xiaomi-mi4-mi3-redmi-1s-fake-real/

А підроблені Samsung Galaxy всіх мастей і різновидів? Ім'я їм - легіон:

http://www.androidauthority.com/beware-fake-samsung-galaxy-s4-239366/

Вгадаєте, який з них справжній?

Відрізнити підробки від оригіналу може бути більш-менш складно. І якщо в самому Китаї такі підробки, як правило, подаються і продаються саме як клони відомих пристроїв, то на онлайнових торгових майданчиках ця інформація часто замовчується. І навіть за відгуками визначити продавця, який торгує підробками, буває непросто: частина пристроїв (а то і вся перша партія) може бути справжньою, а решта - дуже схожими на справжні, що володіють навіть портований прошивкою від оригінального виробника. Ось тільки поновлення чомусь не прилітають. І працює воно якось не дуже. І заявлені специфікації (число ядер, оперативна пам'ять) якось не відповідають відчуттям від використання.

А знаєте, що найцікавіше? Для таких підроблених апаратів ще й прошивки роблять! Ось, наприклад, помилуйтеся: http://www.needrom.com/download/need-rom-for-alps-fake-lenovo-vibe-x2-tdd-16gb-black/ - прошивка «NEED ROM for Alps FAKE Lenovo Vibe X2 TDD 16GB Black», «для підробленого Lenovo Vibe X2». По-моєму, прекрасно, просто прекрасно!

«Вірусні прошивки»

Колись давно словосполучення «вірусна прошивка» могло налякати обивателів і викликати тривалий здоровий сміх у знаючих людей. Сьогодні все йде з точністю до навпаки: обиватель розслабився, а фахівці, навпаки, сильно напружилися. Отримати пристрій з Китаю з прошивкою, в яку буде вбудований один або кілька «троянців», які крадуть дані і / або демонструють власникові апарата рекламу відвертого змісту стало більш ніж реально.

Не вірите? Даремно. Наприклад, смартфон InFocus M810T, що потрапив в нашу лабораторію з магазину GearBest. Відмінний апарат, якби не одне «але»: в прошивці, з якої він приходить з магазину, встановлено два шпигунських додатки. І якщо інфікованим калькулятором можна просто не користуватися, то інфіковане додаток для дзвінків вам так чи інакше запустити доведеться.

І якщо інфікованим калькулятором можна просто не користуватися, то інфіковане додаток для дзвінків вам так чи інакше запустити доведеться

У чому проблема, оновити прошивку з офіційного сайту - і всіх делов! Спробуйте. У кращому випадку відновлення не встановиться. У гіршому - телефон перетвориться в «цеглина». Саме це і сталося з нашим екземпляром. Але найцікавіше чекає вас попереду. Ось офіційна політика GearBest - прямо зі сторінки замовлення: "This Android / Windows device is designed to function specifically with the current Android / Windows OS installed on it. Any alterations such as upgrades, modding with custom ROMs, rooting or flashing the Android device with other firmware will automatically void the device's warranty. "Будь-яке оновлення прошивки або її модифікація з метою видалити вірусні програми призводять до відмови від гарантії. Все ще хочете заощадити?

І знову: думаєте, це одиничний випадок? Відсилаю до статті «26 Android Phone Models Shipped with Pre-Installed Spyware» http://thehackernews.com/2015/09/android-smartphone-malware.html

Або ось: китайські планшети з попередньо встановленими вірусами продавалися через Амазон: http://www.ibtimes.co.uk/amazon-selling-least-30-brands-cheap-chinese-android-tablets-infected-cloudsota-malware-1528442 і http://darkmatters.norsecorp.com/2015/11/11/android-tablets-infected-with-cloudsota-trojan-sold-on-amazon/

Думаєте, подібними підробітками займаються виключно нечисті на руку продавці або підвальні виробники? Зовсім ні! Тут знову відзначилася Lenovo, люб'язно встановлює класичних троянців на планшети і ноутбуки власного виробництва і перешкоджаючи їх видалення за допомогою антивірусів. Більш того, шкідливий код прошивали компанією безпосередньо в BIOS пристроїв, інфікуючи навіть копії Windows, переустановленние начисто. Важко в таке повірити? Google в руки ...

Скажете, «стара новина, вони вже виправилися!»? Як би не так: «і в третій раз на ті ж граблі», стаття від 15 вересня 2015 року: http://thehackernews.com/2015/09/lenovo-laptop-virus.html . А потім і четвертий: як виявилося, не дивлячись на численні запевнення компанії, яка намагається заспокоїти своїх корпоративних клієнтів, і на ноутбуках серії ThinkPad виявилося встановлено маркетингове ПО для стеження за користувачем. Чесне слово, це вже навіть не смішно.

На сьогоднішній день практично всі магазини встановлюють власні прошивки, в яких може бути встановлено абсолютно що завгодно. Такі прошивки не зможуть отримувати офіційні оновлення, а зміна прошивки прирівнюється до втрати гарантії. Отримати смартфон з «вірусної прошивкою» можна, зробивши покупку на будь-який з популярних майданчиків. Майте це на увазі.

Як убезпечити себе від «вірусних прошивок»

Щоб убезпечити себе від інфікованої прошивки, потрібно знайти і встановити чисту прошивку від виробника. За умовами китайських магазинів тим самим ви позбавите себе гарантії. Якщо слова ADB, fastboot і custom recovery вам нічого не говорять - можливо, китайський смартфон не для вас.

Навіть якщо ви непогано орієнтуєтесь в способах прошивки телефонів і знаєте, для чого потрібен розблокований завантажувач і як активувати сервісний режим в апаратах, заснованих на чіпсетах від Qualcomm або, скажімо, MediaTek, перепрошивка пристрою може не тільки не вирішити проблеми, а й витратити за вас ваші гроші.

Приклад? Зовсім свіжий: SalesTrack по-індійськи або про шкоду «чужих» прошивок. На прикладі Micromax Bolt D303 http://www.decker.su/2016/02/salestrack-micromax-bolt-d303.html . Свіжа, чиста, заводська прошивка для телефону Micromax, призначеного для продажу в Індії, відсилає SMS на індійський короткий номер відразу після активації телефону. Як і навіщо це зроблено - розповідається в статті за посиланням; вам же потрібно просто знати, чим ви ризикуєте, купуючи телефон, призначений для іншого регіону, особливо такого екзотичного, як Індія.

Прошивки від магазинів

Навіть якщо ваш телефон приїхав без вбудованих сумнівних «доповнень», зовсім не факт, що в ньому встановлена ​​оригінальна прошивка. Візьмемо, наприклад, пристрої виробництва Xiaomi. Непогане «залізо», якісні оригінальні прошивки, гарне співвідношення ціна-якість. Ось тільки далеко не всі моделі компанії призначені для продажу за межами Китаю. Чи не призначені, але - продаються.

Для пристроїв, призначених для поширення виключно в Китаї, і прошивки компанія випускає відповідні - китайські. Іноді зовсім без перекладу на інші мови, навіть на англійську, але вже точно без російського і без сервісів Google. Ну, не призначені ці пристрої виробником для зовнішнього ринку!

Але цей факт не зупиняє ушлих продавців, прошиваються в такі пристрої ... да невідомо що прошивається. Кимось і якось модифіковані прошивки з частковим перекладом ієрогліфів і сяк-так встановленими сервісами Google. У цих прошивок, крім загальної сумнівності, є один глобальний недолік: оновлення «по повітрю» на них прилітати чи занехають зовсім (це ще в кращому випадку), або прилетять і перетворять пристрій в «цеглина». Так що знову в руки fastboot, custom recovery та інші принади (до слова - може і не допомогти, тому що міжнародні прошивки від виробника, повторюся, бувають не для всіх китайських пристроїв).

Копійчаний мікрофон як шанс заощадити

На чому можна заощадити в процесі виробництва смартфона? Екран? Це те, на що увагу природним чином звертається в першу чергу. Lenovo спробувала заощадити, встановивши в K3 Note дисплей з нечесними характеристиками; прапор їм в руки. Але це швидше виняток з правила.

Заощадити на процесорі або пам'яті? У китайських смартфонах купують характеристики. За них платять гроші і на них звертають увагу. Не піде.

На корпусі? Навряд чи можна багато заощадити на пластиковій кришці, але навіть так, якщо апарат буде погано виглядати або незручно лежати в руці - його просто не куплять на «рідному» для виробника ринку.

Залишаються дрібниці - мікрофони, датчики і сенсори. Чи багато на них можна заощадити? Не дуже. Долара півтора-три в сукупності. Але це - з кожного апарату, а двадцять бабусь - вже рубль. Ось і економлять ...

До слова сказати, копійчаної економією захоплюються не тільки китайські виробники. Nokia Lumia 930, торішній флагман на Windows Phone, відома своїми численними проблемами на базі тотальної економії (наприклад - «відвалюються» мікрофонами). А знаменитий хрип динаміка Motorola Moto X (2014 року) і його «старшого брата», Nexus 6? Здуваються батарейка на тому ж Nexus? А дешеві мікрофони і динаміки і тріскаються саме по собі захисне скло на SONY Xperia Z3 Compact? Економлять на сірниках.

Оптимізація. Або її відсутність

Не секрет, що Андроїд - найменш оптимізована платформа з усіх мобільних операційних систем. Для того, щоб інтерфейс працював більш-менш плавно, потрібні як специфічні драйвери, унікальні для кожного пристрою, так і правильна настройка всіх компонентів прошивки - від ядра і до оболонки. На жаль, оптимізація - нечастий гість у китайських пристроях. Так, окремі виробники з невеликим модельним рядом (кивок у бік Xiaomi, Meizu, Oppo і OnePlus) можуть собі дозволити оптимізувати прошивку. Що ж стосується напівпідвальних і підвальних контор, що штампують вироби і тих, хто забуває про них через півроку після виходу - там буде лотерея. Якщо пощастить - все буде працювати в більшій чи меншій мірі плавно і стабільно. Чи не пощастить (як у випадку з описаним вище Ulefone be touch 2) - буде жахливо або жахливо.

Зрозуміло, проблеми з оптимізацією бувають у всіх. Планшет Nexus 9, що вийшов з новою на той момент версією Android 5.0, працював з рук геть погано. Ситуація частково виправилася тільки з виходом оновлення 5.1.1, але повністю розкрив свій потенціал планшет тільки з виходом Android 6.0. Або флагман LG G Flex 2, що став першим пристроєм на платформі Snapdragon 810. Лаги і пригальмовування - були. І зникли з виходом прошивки на версії Android 5.1.1. А як йдуть справи з оновленнями прошивок у китайських виробників?

оновлення

Післяпродажна підтримка пристроїв за допомогою оновлення прошивки - що склалася стандартна практика, прийнята серед виробників першого, так і другого ешелону. А ось підвальні вироби, як правило, приречені працювати з тією прошивкою, яку встановив в них виробник. У найкращому разі ви отримаєте одне-два мінорних поновлення, виправляють знайдені помилки в рамках встановленої гілки Андроїд. Простіше кажучи, якщо пристрій прийшло з Android 4.4 Kit Kat, оновлення на 5.0 Lollipop вам, швидше за все, не світить.

У чому тут справа? З одного боку, розробка новій прошивці на основі свіжої версії Андроїд, звичайно ж, коштує грошей. На післяпродажному обслуговуванні можна непогано заощадити - а саме своїм умінням рахувати гроші знамениті китайські виробники.

Але чи тільки в цьому вся справа? На жаль немає. Дуже і дуже багато китайських пристрої оснащуються чіпами виробництва китайського концерну MediaTek (MTK). Інтегровані рішення виробництва MTK відрізняється від аналогів, наприклад, американської Qualcomm тим, що компанія-виробник може випустити драйвера до певного набору системної логіки з підтримкою свіжої версії Андроїд - а може і не випустити. Може надати виробникам смартфонів вихідні коди - а може і не надати. Відгадайте з трьох спроб, знаменита компанія MTK підтримкою своїх чіпів драйверами?

Що ж стосується таких виробників, як Allwinner і Rockchip, про яку-небудь підтримку, як правило, можна забути відразу після отримання пристрою. Ні, виробник може навіть спробувати щось зробити з оновленнями і без свіжих версій драйверів, але ...

Не так давно автором цього тексту БУВ протестованій планшет на базі чіпа RK3188. Чотири ядра Cortex A9 - це Цілком непогано! Альо планшет працював не просто погано, а дуже погано. Даже прокрутка простий веб-сторінки здійснювалася з сильними затримки и Рівке. Отримання прав суперкорістувача и ретельна оптимізація Всього, что годі й допомогла. Пояснення ж виявило дуже пробачимо: Rockchip видав виробнику планшета драйвери для Android 4.2, а виробник захотів віпустіті Пристрій під управлінням Android 4.4 Kit Kat. Випустить. Краще від цього не стало. Чи потрібно говорити, що оновлень прошивки з тих пір не було жодної?

І все б виглядало логічно, якби не той факт, що деякі виробники (той же Meizu) успішно випускають пристрої на чіпах MTK і так само успішно підтримують їх протягом тривалого часу. Тут, однак, потрібно дивитися вглиб. Пильна розгляд прошивок FlyMe OS показує, що активний розвиток прошивки йде в рамках якоїсь певної гілки Android. Глобальний перехід з Android 4 на 5-ю версію в рамках FlyMe OS трапився не так давно і з затримкою майже рік з моменту виходу Android Lollipop.

Безпека

Безпека китайських смартфонів - тема для окремої статті, і така стаття скоро буде опублікована в нашому блозі. Зараз же досить сказати наступне: за рідкісними винятками, пристрої, призначені для продажу в Китаї, не проходять обов'язковій сертифікації Google, при якій, зокрема, приділяється увага питанню безпеки. В результаті дані з такого пристрою можна з легкістю витягти, минаючи всі стандартні захисні механізми. Може врятувати шифрування і використання складного пароля, але далеко не на всіх китайських смартфонах є можливість зашифрувати диск. Наступного тижня ми плануємо випустити продовження цієї статті, в якій детально зупинимося на даному аспекті китайських пристроїв.

лотерея

Купівля китайського смартфона або планшета - лотерея. Купівля оного пристрою в китайському онлайновому магазині - лотерея подвійно. Так, є шанс заощадити помітну суму. Але є шанс отримати пристрій, лише умовно працездатне. Невиправні (і не виправляються виробником) помилки, що призводять до некомфортною роботі пристрою, використання дешевих компонентів, що виходять з ладу в самий невідповідний момент, фактична відсутність гарантії і підтримки - цілком імовірний сценарій. Завжди залишається шанс отримати «вірусну» прошивку, заміна якої (або просте видалення вірусів) призведе до відмови продавця від гарантійних зобов'язань.

Якщо ж брати пристрою відомих компаній (таких як Oppo, Meizu, OnePlus) у їх офіційних міжнародних дилерів, то про якусь істотну економію говорити не доводиться. Такі пристрої купуються швидше через те, що цікаві самі по собі. Але чи будуть вони володіти кращим співвідношенням ціна-якість в порівнянні з торішніми флагманами від А-брендів? Сумнівно.

Висновок

Підсумуємо. На чому ж економлять виробники третього ешелону? Економія на якості копійчаних компонентів (мікрофони, антени), на сертифікацію (сертифікувати кожну смугу LTE коштує грошей, якщо їх не активувати - можна здорово заощадити, навіть коли ці смуги підтримуються чіпсетом). Економія на гарантійному обслуговуванні, зняття з себе гарантійних зобов'язань у разі перепрошивки, економія на післяпродажної підтримки. За рідкісними (і аж ніяк не дешевими) винятками - економія на оновлення прошивки.

Віруси в прошивці, стеження за користувачами (чому не гребують навіть такі компанії, як Lenovo), та й просто відверта брехня в специфікаціях (обсяг акумулятора, версія Андроїд, навіть дозвіл екрана - Lenovo, ау!) - речі досить неприємні.

Звідки береться економія, чому пристрої з Китаю настільки дешеві, і чим доведеться пожертвувати при замовленні пристрої з Китаю?
Але чи тільки на цьому економлять китайські виробники?
Як можна фальсифікувати версію Android?
Від Ulephone можна очікувати чого завгодно, але що щодо більших виробників?
720. Не вірите?
Думаєте, одиничний випадок?
Що таке, чому?
А що втрачає користувач?
Навіщо взагалі зберігати такі файли?
А як щодо відвертих підробок?

Лента Новостей

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация