Огляд мультимедіа-ноутбука BenQ Joybook R55EG

Компанія BenQ з недавніх пір входить в число провідних виробників ноутбуків на Тайвані Компанія BenQ з недавніх пір входить в число провідних виробників ноутбуків на Тайвані. Спеціалізуючись на всілякої периферії і комплектуючих для ПК, BenQ займається також готовими комп'ютерами, в тому числі мобільними. Її модельний ряд Joybook, досить розвинений і великий, складається переважно з мультимедійних (споживчих) ноутбуків різних цінових класів. Ноутбуки BenQ відрізняє фірмовий яскравий дизайн і уважне ставлення до якості ЖК-екрану - дуже важливі якості для ноутбуків, призначених для розваг.

Серія R складається з продуктивних і потужних ноутбуків на базі платформи Intel. Вже згадана в огляді модель Joybook R55 EG за габаритами відноситься до середнього класу, оснащується широкоформатного РК-матрицею з діагоналлю 15.4 "і відеокартою NVIDIA.


Дизайн, ергономіка

Дизайн. Яскравий елегантний дизайн ноутбука BenQ виробляє суто позитивне враження. Поєднання сріблясто-блакитного, фіолетово-синього і матового чорного кольорів вибрано дуже вдало, акуратні обводи корпусу підкреслюють легкість і стрімкість. Насправді модель R55EG має стандартні для 15-дюймових моделей габарити, але завдяки спеціальному дизайну (скошені грані, напливи, заокруглення) кришка і корпус здаються тонкими і легкими. Ноутбук здається елегантним і компактним, хоча насправді його вага (2.8 кг) трохи вище середнього. Приємний на дотик матовий пластик корпусу досить міцний, загальна якість збірки ноутбука досить високе. За непрямими даними, ноутбук зроблений партнером BenQ, фірмою Quanta, яка є найавторитетнішим і великим виробником ноутбуків на замовлення провідних брендів.

Екран. Найважливіший плюс моделі R55EG - це ЖК-екран. BenQ заявляє про застосування цілого ряду фірмових технологій. Не дуже довіряючи гучним заявам маркетологів, ми змушені визнати, що якість матриці у ноутбука вище середнього. Глянцевий ( "скляна") панель фірми AU Optronics (теж споріднена BenQ фірма) має високу контрастність і хороший запас яскравості, що пояснюється застосуванням нових типів покриттів. Картинка на екрані виглядає живою, насиченою, дуже чіткою і візуально приємною. Кути огляду, втім, не надто великі, особливо вертикальний, але у широкоформатної матриці (16:10) це не дуже помітно. BenQ говорить про видатного часу відгуку, але нам здалося, що за цим параметром матриця цілком типова. Конструкція кришки дещо незвична: петлі вбудовані не в корпус, а в саму кришку, тому при відкриванні панель відкидається назад, а не піднімається. Зсувні засувка виключно зручна - вона м'яка і надійна. Правда, не подумали розробники про те, що кут відхилення екрану обмежений: якщо при стандартній конструкції екран можна відкинути майже горизонтально, на 180 градусів, то у BenQ цей кут не перевищує 130. Роботі за ноутбуком це, втім, не заважає.

Звук. Наскільки хороша у BenQ матриця, настільки погані вбудовані колонки. І запас гучності, і передача різних частот, і чіткість звучання у них кульгають. Незрозуміло, чому розробники мультимедійного, по суті, ноутбука не приділили належної уваги вбудованому звуку. На передню кромку виведені цілих три роз'єми, але їх призначення фіксоване, недорогу багатоканальну акустику підключити не вдасться (хіба що через оптичний S / PDIF). Дивно, але виробник не передбачив ніяких програмних функцій для управління звуком, немає навіть панелі настройки.

В кришку з екраном вбудований мікрофон, і не один, а цілих два. Зазвичай набір мікрофонів (Array Microphone) використовується для підвищення якості звуку - створення певної діаграми спрямованості і відсікання шумів по складним алгоритмам. В даному випадку два мікрофони дозволяють всього лише записувати стереозвук, їх розташування не дозволяє коректно проводити поліпшення звуку. Крім того, ніяких налаштувань для них не передбачено, потенціал даної функції не розкритий.

Клавіатура. Досить зручна у ноутбука клавіатура. Кнопки мають середню пружність, що не деренчать, працюють чітко. Розкладка цілком практична і звична, нарікання можуть бути висловлені лише на адресу курсорних кнопок (не відокремлені від загального поля). На жаль, набір передбачених "гарячих" поєднань вельми обмежений, ніяких додаткових програмних функцій на них не покладено: регулювання яскравості і гучності, перемикання між зовнішнім і вбудованим екранами, перехід в Standby - і все.

Тачпад. Окремим плюсом в специфікаціях ноутбука зазначено таке властивість тачпада, як розміщення на рівні поверхні корпусу. Але насправді в цьому випадку він заважає набору тексту, так як нерідко потрапляє під пальці. До якості тачпада питань немає, його розмір оптимальний, а ось кнопки кілька незручні.

Кнопки та індикатори. У ноутбука є три додаткові кнопки, які згруповані з індикаторами. Через те, що між ними немає логічного зв'язку, сприйняття індикаторів утруднено. Одна з кнопок відповідає за антену бездротового зв'язку, дві інші - за швидкий запуск інтернет-браузера і поштового клієнта (прив'язка до конкретних програм виконується засобами Windows). Перенастроювання кнопок не передбачена.

Основні індикатори, за винятком активності жорсткого диска, винесені на передню кромку, завдяки яскравим различающимся квітам вони добре орієнтуються і при закритій кришці. Приємно, що виробник передбачив окремий індикатор доступу до кард-рідера. Дещо відрізняється від звичної логіка позначення процесу заряду батареї: один із них світиться весь час, поки ноутбук підключений до мережі, другий - тільки поки йде процес заряду.

Порти. Joybook R55 має цілих 4 порту USB, розташованих в різних кутах корпусу. Проблем з підключенням периферії, отже, не буде, всі порти здатні живити "ненажерливі" пристрою - сканери, зовнішні вінчестери і приводи і т.д. Порт FireWire винесено на передню кромку, але з огляду на рідкісного до нього звернення це нормально. А ось звукові виходи там не завжди доречні - наприклад, при роботі в навушниках буде заблокований тачпад. Інші порти, на наш погляд, розміщені теж не оптимально: роз'єм реплікатора портів повинен бути знизу, а не зліва, а виходи VGA і TV-Out зручніше розміщувати ззаду. Або, наприклад, слот кард-рідера буде заблокований, якщо в знаходиться над ним слот ExpressCard встановити великогабаритне пристрій.

Охолодження і шум. Не зовсім продумана і система охолодження. І нехай вентиляційні отвори винесені на праву панель (тепле повітря не заважає роботі), але розподіл температури таке, що нагрівається клавіатура і панелі під долонями. Вентилятор ноутбука досить гучний, але на повну потужність він якщо і включається, то працює в такому режимі недовго; середній рівень шуму невисокий.


платформа

Тепер поговоримо про функціональне оснащенні і обчислювальних можливостях ноутбука. Модель R55 EG будується на платформі Intel Centrino Duo, до складу якої входить двоядерний процесор Core Duo (або Core 2 Duo), чіпсет 945GM (або 945PM, якщо передбачена зовнішня відеокарта) і мережева карта Wi-Fi. Втім, виробник вирішив обійтися без останнього компонента, а тому формально ноутбук не відповідає вимогам Intel. Проте, за своїми характеристиками - продуктивності, економічності - він не поступається іншим ноутбукам, і мережева карта Wi-Fi теж на місці, хоча й іншого виробника. Ноутбук може оснащуватися також здешевлених варіантом процесора - Celeron M серії 400, який містить одне ядро, працює на шині зі зниженою частотою і позбавлений половини кешу L2. У нього знижена не тільки продуктивність, але і економічність, так як підтримка технології SpeedStep (динамічне управління частотою і напругою живлення) відключена. Саме такий варіант і побував у нас на тестуванні.

Ноутбук (мова йде про модифікації EG) оснащений окремою відеокартою середнього рівня - GeForce Go 7400. На відміну від вбудованої графіки, цей 3D-прискорювач по продуктивності може посперечатися з недорогий настільною відеокартою: частота чіпа - 450 МГц, є один піксельний квад-процесор ( відповідає 4 текстурованим і піксельним конвеєрів) і три вершинних, невеликий (128 Мб) обсяг відеопам'яті, яка працює на частоті 350 МГц. Щоб знизити енергоспоживання, частоти відеокарти знижуються в 2D-режимі, а також при роботі в 3D і одночасному харчуванні від батареї (Дана технологія називається PowerMizer). Для компенсації нестачі обсягу пам'яті чіп додатково резервує частину системної пам'яті (від 128 Мб до 256 Мб) під свої потреби. Втім, розраховувати на високу продуктивність GeForce Go 7400 не варто: незважаючи на високі частоти, ширина шини пам'яті дуже мала - всього 64 біта, а чотирьох піксельних конвеєрів для сучасних ігор буде недостатньо.

Крім згаданої бездротової карти Wi-Fi, ноутбук містить гігабітний мережевий контролер Marvell, досить дорогий і якісний, а також софт-модем на базі кодека Conexant. Можливе комплектування модулем Bluetooth.

У тестовому екземплярі ноутбука був встановлений швидкісний жорсткий диск Hitachi c оборотами 5400 об / хв і оптичний привід Philips (по суті, той же BenQ), що підтримує запис дисків DVD +/- R і +/- RW. Гаряча заміна цих пристроїв не передбачена.

Для розширення функціональності призначений один слот ExpressCard; старий формат карток PC Card / Cardbus, на жаль, не підтримується. Реплікатор портів (купується окремо) спрощує підключення ноутбука на робочому місці.

В цілому, застосована апаратна платформа практично стандартна для сучасних моделей середнього цінового діапазону, ніяких особливостей у неї немає.

Дисплей:

діагональ 15.4 "Комунікаційні можливості: - дозвіл 1280x800 Провідна мережа Marvell 88E8055 - пропорції 16:10 - інтерфейс PCIe x1 - тип панелі TN glossy - макс. Швидкість 1 Gb / s - виробник AU Optronics Бездротова мережа Atheros AR5006EG Габарити: - інтерфейс PCIe x1 Площа, см 35.5 x 25.5 - протоколи 802.11b / g Товщина, мм 33-36 Модем: модель Conexant Softmodem Товщина екрану, мм 11 - реалізація HD Audio Вага, кг 2.8 Bluetooth - Вага з адаптером, кг 3.3 IRDA - Платформа: Intel Centrino 3 Інше - Процесор: Celeron M 430 Мультимедіа можливості: - частота 1.73 GHz Звукова карта Conexant Cx20549 - шина 533 MHz Колонки 2 x 1.5W - кеш L2 1 MB Сабвуфер - Чіпсет Intel 945GM Аудіопорти: S / PDIF + Пам'ять: тип DDR2-533 - Headphones / Line Out + - обсяг 512 MB - Mic In + - тайминги 4-4-4-12 - Line In + - двоканальний - - Детек. Підключень - - слоти (своб.) 2 (1) - перекомм. роз'ємів - Графіка: GeForce Go 7400 Автономний плеєр - - частоти 450/350 (100/100) Пульт ДУ - - відеопам'ять 128 MB @ 64bit Мікрофон 2 - системна пам'ять 128 MB Камера - Жорсткий диск: модель Hitachi Travelstar 5K100 ТВ-тюнер - - форм-фактор 2.5 "Відеовхід - - обсяг, GB 60 GB TV-Out + - обороти, RPM 5400 RPM Картки пам'яті SD / MMC / MS / PRO - буфер, MB 8 MB FireWire + - інтерфейс SATA-150 Інше - Оптичний привід Philips SDVD8820 Підключення та розширення: - тип DVD Dual PC-Card / Cardbus - - гаряча заміна - ExpressCard 1 Батарея USB 4 ємність, Втч 48 VGA + час заряду, ч 2.75 DVI - тип Li-Ion LPT - виробник Semplo PS / 2 - друга батарея - COM - Безпека Реплікатор портів + Паролі Boot, BIOS Інше -


Комплектація, ПО

За великим рахунком, комплектація Joybook R55 не заслуговує нашої уваги. Ніяких додаткових аксесуарів виробник не передбачив. Також нічого цікавого з програмного забезпечення, що полегшує використання ноутбука, у BenQ немає. Так, є цілий набір фірмових утиліт (швидкий запуск програм, наприклад), але вони ніяк не враховують специфіку мобільного комп'ютера і не «прив'язуються» до його компонентів.


тестування

Для тестування ноутбука BenQ Joybook R55EG ми використовували широко відомі програмні пакети, що базуються тільки на реальних програмах. Ми принципово не використовуємо синтетичні пакети: вони призначені для тестування окремих компонентів, а тому вимагають досить точної настройки всієї тестової платформи - як апаратної, так і програмної складових. Ноутбук, будучи закінченою системою, не дозволяє підключати еталонні компоненти для тестування, навіть можливість установки заданої версії драйвера найчастіше неможлива. Тому оцінку можливо проводити тільки в комплексі, тестуючи швидкість роботи прикладних програм, а не окремих компонентів.

Для порівняння ми вибрали два ноутбука, побудованих на схожих апаратних платформах:

 1. HP Compaq nx6310: недорога ділова модель, платформа Intel, вбудована графіка, ЖК-панель зі стандартними пропорціями. Нам цікавий цей ноутбук перш за все тим, що в ньому був встановлений точно такий же процесор, як в нашому екземплярі BenQ - Celeron M 430.
 2. Samsung R40: ноутбук, дуже схожий за своїми параметрами на BenQ R55. Правда, модель Samsung базується на чіпсеті ATI і містить вбудовану графіку сімейства Radeon X300.

Назва і виробник Samsung R40 HP nx6310 BenQ R55EG Клас Середній Середній Середній Профіль Бюджетний Бізнес Мультимедіа Екран 15.4 "WXGA 15" XGA 15.4 "WXGA Платформа Intel + ATI Intel Centrino 3 Intel Centrino 3 Процесор Celeron M 410 Celeron M 430 Celeron M 430 Пам'ять DDR2- 533 512 MB DDR2-533 256 MB DDR2-533 1 GB Графіка ATI intergrated Intel integrated GeForce 7400 Жорсткий диск, обсяг / RPM / Int. 60/5400 / IDE 60/5400 / SATA 60/5400 / SATA Ємність батареї, Втч 44.4 42.9 48 Автономний режим MobileMark2005 Productivity 194 206 219 - Battery Life 2:44 2:54 2:10 - Reader 2:54 3:10 2:23 - DVD Video 1:58 1:52 1:45 SYSMark2004 Office 103 114 128 - Communication 83 81 99 - Document 129 146 159 - Data Analysis 101 124 134 - Battery Life 2:12 2:08 1:55 SYSMark2004 Content Creation 130 147 158 - 3D Creation 133 151 150 - 2D Creation 14 3 160 193 - Web Publication 116 131 137 Режим роботи від мережі SYSMark2004 Office 103 114 128 - Communication 83 81 99 - Document 129 146 159 - Data Analysis 101 124 134 SYSMark2004 Content Creation 130 147 158 - 3D Creation 133 151 150 - 2D Creation 143 160 193 - Web Publication 116 131 137

Продуктивність. Згідно з даними тесту SYSMark 2004, ноутбук BenQ має досить високу продуктивність в більшості офісних завдань - обробці тексту (Word, Acrobat), електронної пошти (Outlook), таблиць (Excel), баз даних (Access) і т.д. Перевага над ноутбуком HP склало від 9 до 20%, над Samsung - і того більше. Високі результати продемонстрував BenQ і в задачах обробки мультимедіа-інформації (Photoshop, Premiere, Flash і т.д.), особливо в пакетах графічного дизайну. Лише в 3D-графіку (3D Studio) він трохи поступився ноутбука HP, так як для цього завдання визначальним фактором є потужність процесора. Тест MobileMark 2005 підтвердив перевагу ноутбука BenQ над HP і Samsung за швидкодією в популярних додатках.

Автономність. На жаль, висока продуктивність часто досягається ціною високого енергоспоживання. Ноутбук BenQ досить швидко "з'їдає" заряд своєї батареї. Акумулятор на 48 год (це середня ємність для сучасних ноутбуків) дозволяє йому пропрацювати близько 2 годин; розрахункова потужність, споживана при прогоні тесту MobileMark 2005, склала 22 Вт. Швидше за все, додаткові вати споживає окрема відеокарта і яскраве підсвічування екрану. Вносить свій внесок і процесор Celeron M, "який не вміє" керувати своїм енергоспоживанням в залежності від навантаження. Зокрема, при відсутності серйозного навантаження на процесор (імітація читання електронної книги в MobileMark 2005) час автономної роботи ноутбуків з процесорами Celeron, і BenQ R55 в тому числі, зростає всього на 10-15 хвилин. Перегляд DVD-фільму (підсвічування на максимумі) можливий протягом тільки 105 хвилин - досить скромний результат.

Назва і виробник Samsung R65 BenQ R55EG Екран 15 "SXGA + 15.4" WXGA Рідне дозвіл 1400x1050 1280х800 Графічний процесор G72 G72 Обсяг локальної відеопам'яті 64 MB @ 64 bit 128 MB @ 64 bit Обсяг системної відеопам'яті 64 MB 128 MB Частота (GPU / Mem) 445 / 445 450/350 3D-ігри в рідному дозволі матриці Doom 3 * 33.6 48.1 Quake 4 * 31.5 37.0 HL2: Lost Coast 13.6 21.5 Serious Sam 2 7.7 16.1 FarCry fail 40.1 Call of Duty 2 11.0 14.0 FEAR 10.0 17.0 * - підтримують тільки 1024х768

3D-графіка. На відміну від ноутбуків з вбудованою графікою, на BenQ R55EG можна запустити Doom 3, Half-Life 2 і інші вимогливі ігри з середніми настройками якості. Правда, отримані дані про повну загальну середню FPS не вражають - грати в рідному дозволі матриці (1280х800) буде досить важко. Щоб порівняти, наскільки якісно реалізована графічна підсистема у BenQ, ми взяли дані по ноутбуку Samsung R65, оснащеному такий же відкритий GeForce Go 7400. Ми бачимо, що у BenQ ситуація явно краще, ніж у Samsung; швидше за все, це пов'язано з удвічі більшим об'ємом виділеної (локальної) пам'яті, відведеної відеокарти.


висновки

У BenQ вийшла досить цікава і яскрава модель. Чудова ЖК-матриця забезпечує комфортні умови для роботи і розваг, а по продуктивності Joybook R55EG обганяє моделі інших виробників, побудовані на подібних апаратних платформах. Функціональність повністю відповідає запитам потенційних покупців таких моделей. На жаль, конструкція корпусу ноутбука недостатньо добре продумана, а енергоспоживання кілька зависоко для даного класу.


плюси:

 • яскравий цікавий дизайн;
 • зручна клавіатура;
 • відмінна ЖК-матриця;
 • хороший набір портів, підтримка репликатора;
 • відеокарта середнього класу;
 • тиха робота.

мінуси:

 • невдалі вбудовані колонки, відсутність додаткових функцій;
 • неможливість далеко відкинути екран;
 • нагрів верхніх поверхонь по час роботи;
 • відсутність слота PC Card;
 • невеликий час роботи від батареї.

Макс КУРМАЗ, [email protected]

Дякуємо інтернет-магазин www.BelGates.by за наданий ноутбук BenQ Joybook R55EG

Лента Новостей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация