Огляд GSM-смартфона Qtek 8500 (HTC Star Trek)

  1. Дизайн і конструкція
  2. апаратна конфігурація
  3. програмне оснащення
  4. Враження й висновки

Смартфони розкладному корпусі поки досить рідкісні, хоча затребуваність цього форм-фактора давно доведена. Розумні «розкладачки» на платформі Series 60 / S60 випускає сама Nokia (правда, до недавніх пір її моделі не можна було назвати вдалими) в кількості 3 штук (Nokia 6260, N90, N71) і Samsung (SGH-D730), що, втім, становить невелику частину від всього асортименту переважно моноблочних смартфонів. «Розкладушками» на Windows Mobile займалися Chi Mei (вона створила обидва смартфона Motorola, MPx200 і MPx220), а також випустила пару розкладних моделей Mio Technologies (Mitac). Однак основним виробником Windows -смартфонов за останнім часом стала HTC, чия продукція була представлена ​​виключно в моноблочному форм-факторі.

Затребуваність смартфонів-розкладачок можна проілюструвати дуже простим прикладом. Модель Nokia 6260, будучи, в загальному, невдалою, вельми активно розкуповувалися на всіх стадіях свого існування, оскільки була єдиним Symbian-смартфоном. Звичайно, недоліки конструкції спонукали виробника активно знижувати ціну, і низька вартість моделі стала ще одним аргументом на користь її покупки. Однак, за заявами багатьох власників цієї моделі, їх вибір був обґрунтований саме форм-фактором.

Якщо в стані Symbian зараз присутні дві сучасних утилітарних «розкладачки» (маргінальна Nokia N90 не береться до уваги), то парк таких пристроїв Windows Mobile представлений тільки безнадійно застарілою Motorola MPx 200 і малодоступною застарілої MPx220. Сучасних, в повному розумінні цього слова, смартфонів в цьому класі не було. Цю нішу вирішила зайняти HTC, випускаючи свою першу розкладну модель на платформі Tornado - Star Trek (Qtek 8500).

HTC Star Trek - фактично розкладний варіант Riemma Music, це сучасний смартфон на Windows Mobile 5.0. Новинка виконана в тонкому корпусі, в дусі RAZR. Хоча апарат і товщі рекордсменів у цій галузі, все ж він залишається самим тонким сучасним смартфоном.

Дизайн і конструкція

Qtek 8500 - розкладний термінал малої товщини, в цьому вимірі його розмір становить всього 16 мм, що, хоч і більше 14-міліметрового RAZR, але все ж є рекордним показником серед смартфонів. Як і слід було очікувати, зменшення товщини супроводжується збільшенням інших габаритів, і в плані апарат досить великий. Втім, і тут його можна порівняти з RAZR. Маса Qtek 8500 здається цілком адекватною його габаритам, апарат щільний, але не більше того.
Геометричне рішення Star Trek досить оригінально. Повністю асоціацій з RAZR уникнути не вдалося - вони ненав'язливо проглядаються в формі кордону між рифленою і гладкою частинами лицьовій панелі. Однак вистачає й незвичайного: зокрема, велика кругла дзеркальна вставка, під якою прихований зовнішній екран, надає смартфону впізнаваний, трохи гламурний вигляд. У представленому коричневому кольорі Qtek 8500 виглядає ще досить строго, але очікуються і більш яскраві кольори, зокрема, представлена ​​на CeBIT 2006 червона і протестована одним з європейських сайтів рожева. У цих випадках смартфон стає суто жіночим рішенням.

Шарнір влаштований так, що при розкритті телефону зовнішні поверхні змикаються, утворюючи рівну стик.

Як і в більшості тонких телефонів, в конструкції Qtek 8500 широко використовується метал, зокрема, з алюмінію виготовлені кришка батарейного відсіку і протилежна їй лицьова панель. Обидві вони мають характерну рифлену поверхню, хоча це, по всій видимості, факультативно. Інші деталі корпуса - з пластика. За традицією HTC, апарат виготовлений дуже акуратно, лінії стиків деталей тонкі і рівні. Люфтів і сторонніх звуків при стисненні телефону немає, за винятком того, що в нашому екземплярі кришка батарейного відсіку зміщалася приблизно на 0,25-0,5 мм в поперечному напрямку.

Клавіатура Qtek 8500, як і в більшості RAZR-подібних телефонів, виконана з цілісного листа тонкого матеріалу. В даному випадку використовувалася пластикова мембрана з проштампованими межами окремих клавіш і імітацією кругової шліфування на всій поверхні мембрани. Проштамповані кордону і написи є світлопропускаючих, на відміну від металізованої решті поверхні, через них просвічують світлодіоди підсвічування. З огляду на їх порівняно великий ширини підсвічування яскрава і чітка. Апарат оснащений датчиком освітлення, керуючим підсвічуванням клавіатури: на світлі вона не включається, а активується тільки в темряві, що забезпечує економію енергії і читаність написів в будь-яких умовах.

Як і в більшості тонких телефонів, мембранна клавіатура помірно зручна у використанні. Вона практично виключає роботу на дотик - не дивлячись на те, що виштампувані фігурні елементи добре розрізняються, відсутність профілю окремих кнопок позбавляє користувача впевненості при наборі. У звичайній ситуації, коли набирає дивиться на клавіші, ергономіку можна оцінити як посередню. Різниця в формах кнопок збиває з пантелику, не дивлячись на те, що контактні площадки розташовані майже строго рівномірно. Хід контактів невеликий, поріг спрацьовування дуже чіткий, в результаті чого клавіші здаються туговато. Явно замалі круглі кнопки виклику і відбою, оточені іншими клавішами, а також клавіша ОК в центрі кільцевої кнопки-джойстика - всі вони вимагають ретельного «прицілювання» при натисканні. Втім, подібні проблеми характерні для всіх «RAZR-ів».

На лицьовій поверхні корпусу розташовуються три клавіші управління плеєром - це кнопки виклику / старту / паузи, переходу до попередньої і наступної композиції. Наявність цих кнопок дозволяє виробникові кваліфікувати Star Trek як музичний смартфон, хоча спеціальних програмних і апаратних засобів, що перевершують ті, що дає стандартна Windows, в ньому не спостерігається. Приблизно така ситуація у випадку з іншими музичними смартфонами HTC - моноблоками Amadeus, Robbie і Riemma Music, які також відрізняються від базових моделей тільки наявністю кнопок плеєра.

Додаткові керуючі клавіші перебувають на бічній грані кришки смартфона. З лівого боку розташовується клавіша виклику програми CommManager (управління з'єднаннями і сервісами зв'язку, є тільки при відкритій кришці) і «гойдалка» для регулювання гучності, праворуч - кнопка Фото. Всі вони дуже невеликі, не виступають над поверхнею корпусу, тугі і до того ж вельми невдало розташовані, тому незручні в зверненні. Виняток становить кнопка Фото - її зазвичай натискають, дивлячись на телефон, тому з нею ситуація трохи легше.

Об'єктив вбудованої камери розташовується на лицьовій панелі над зовнішнім екраном - він виділений невеликим декоративним кільцем. Світлодіодним підсвічуванням камера не оснащуються.

На нижній частині передньої панелі розташований проріз динаміка і світлодіодні індикатори. На перший погляд може здатися, що прорізів дві, і телефон оснащений стереодинаміками, але зліва - тільки імітація, там знаходяться два світлодіоди, індиціюється стан телефону і роботу Bluetooth.

HTC Star Trek оснащується тільки одним зовнішнім роз'ємом. До цього гнізда фірмового формату підключається дата-кабель з інтерфейсом USB, зарядний пристрій, або навушники. На жаль, з універсальним роз'ємом Mini USB довелося попрощатися - по всій видимості, він не вписався в тонкий корпус з габаритами.

Основний екран Qtek 8500 такий же, як у моноблоків на платформі Tornado - Qtek 8300 і 8310. Це Трансрефлективний TFT-матриця з роздільною здатністю 320х240 пікселів, що відображає 65 536 кольорів. Вона характеризується мінімальною зернистістю (трохи краще екран Samsung SGH - i 300), досить високою яскравістю, контрастністю і колірною насиченістю (за останнім показником HTC також поступається Samsung), зате на сонці читається відмінно, значно краще, ніж дисплей Samsung без трансрефлективної підкладки.

Відмінністю Qtek 8500, обумовленим його розкладним форм-фактором, є наявність зовнішнього дисплея. При невеликій діагоналі він має роздільну здатність 128х128 пікселів, виконаний за технологією TFT і відображає 65 536 кольорів. Більшість вікон для нього (зокрема, годинник і меню плеєра) розроблені в инверсной гамі, завдяки чому екран імітує роботу OLED. Однак дисплей має два недоліки. По-перше, він сам по собі недостатньо яскравий, по-друге, дзеркальна поверхня над ним перетворюється під яскравим зовнішнім освітленням (наприклад, в сонячний день) в даний дзеркало, геть «вбиваючи» зображення.

Акумулятор Qtek 8500 літій-іонний, ємністю 750 мАг. Він тримається в гнізді за допомогою зачепів на нижній кромці, верхня фіксується силами тертя, причому досить щільно. Щоб вийняти акумулятор з гнізда служить пластикова стрічка, закріплена на дні відсіку. Потягнувши за її вільний кінець, можна без праці вийняти батарею.

Поруч з акумулятором розташовуються гнізда SIM і карти пам'яті формату T-Flash (microSD). Конфігурація цих слотів вельми оригінальна: вони розташовані один під іншим, карта пам'яті знаходиться знизу, а SIM-карта вдвигается під свою притискну планку поверх закритого гнізда T-Flash. Така конструкція забезпечує компактність і надійний контакт, але зміна карти пам'яті ще більш ускладнена, ніж в інших смартфонах HTC - тепер для її виконання потрібно не тільки розібрати корпус і зняти батарею, але і вийняти SIM-карту.

Qtek 8500 комплектується провідний стереогарнитурой, схожою по конструкції на ту, що поставляється з моделями 8300/8310. Відмінність нової гарнітури в оформленні керуючого блоку (він також оснащений повзунковим регулятором гучності, але іншої форми), наявності фірмового роз'єму для підключення до цієї моделі, а також в істотно більш високій якості виконання. Звучать нові навушники також відчутно краще.

апаратна конфігурація

HTC Star Trek містить процесор TI OMAP 850, що працює на частоті 195 MHz і досить часто вживаний сьогодні в смартфонах і комунікаторах. Апарат оснащується по 64 MB оперативної і флеш-пам'яті, модель використання пам'яті, передбачена в Windows Mobile 5.0, допускає установку програм і запис для користувача даних тільки у флеш-пам'ять. В якості зовнішнього накопичувача може використовуватися карта micro SD / T-Flash (максимальний обсяг на сьогодні - 512 MB), слот якої розташований під батареєю і SIM-картою, що ні передбачає частої заміни карт. Смартфон працює в стандартах GSM 850/900/1800/1900 MHz, підтримує GPRS Class 10 і EDGE. Для бездротового зв'язку (крім GSM) передбачені Bluetooth 1.2 і IrDA, для провідного - USB, є можливість підзарядки батареї від шини USB.

Конфігурація новинки типова для продуктів HTC, виняток становить відсутність адаптера Wi-Fi, передбаченого специфікацією платформи Tornado і присутнього в смартфонах Riemma, також розроблених на її основі. По всій видимості, антену і адаптер Wi-Fi не вдалося втиснути в тонкий корпус. У зв'язку з цим Star Trek можна вважати менш функціональним, ніж Riemma, хоча Wi-Fi в смартфонах поки що використовується рідко.

програмне оснащення

Qtek 8500 працює під управлінням Windows Mobile 5.0 for Smartphones, як і моделі 8300/8310. Відповідно, його призначений для користувача інтерфейс і програмні можливості точно такі ж, як у родинних моноблоків.

Набір утиліт і аплетів в цій моделі також відповідає попереднім. Як і більшість смартфонів Qtek, нова модель оснащена «чистої» операційною системою, без програмних додатків. Виняток становить пакет ClearVue Suite для роботи з документами Microsoft Office і PDF, функціональність якого загальновідома. Так що для ознайомлення з програмно частиною Qtek 8500 найкраще звернутися до огляду моделей Qtek 8300/8310 .

Враження й висновки

Qtek 8500 забезпечує нормальну якість зв'язку. Гучність поліфонічного дзвінка у нього середня, як мелодії можуть використовуватися файли MIDI, MP3, WMA. Потужність вібродзвінка також середня.

Дана модель фактично є оригінальним і досить затребуваним «іміджевим смартфоном», орієнтованим на всіх, хто хотів би апарат з відкритою ОС та тісною інтеграцією з основними Windows-додатками, але не задоволений розхожим і утилітарним моноблоковим форм-фактором. Qtek 8500 має зацікавити і жінок; в портфелі виробника проглядаються і спеціальні жіночі колірні рішення цієї моделі.

В рамках цієї концепції смартфон реалізований цілком вдало. У технічному відношенні він задовольняє майже всім сучасним вимогам, виняток становлять лише відсутність адаптера Wi-Fi і скромна, як на теперішній час, мегапіксельна камера. Серйозні користувачі по інерції відносяться до фотофункції все ще досить зневажливо, хоча хороша 2-мегапіксельна камера в телефоні не зашкодила б - хоча б для досягнення формального паритету з Nokia. Що стосується Wi-Fi, то його наявність поки не обов'язково в апаратах даного класу, але вже стає вельми бажаним. Загалом - звичайні для іміджевого класу невеликі обмеження функціональності в порівнянні з максимально оснащеним «бізнес-класом». Вони цілком можна вибачити, і Qtek 8500 напевно стане досить популярним, але місце розкладного Windows-смартфона з Wi-Fi і камерою з високою роздільною здатністю все ще залишається вакантним.

Тонкий корпус зумовив ще декілька не дуже вдалих, з точки зору ергономіки, рішень - це розташування слота карти T-Flash (хоча варіант з його виходом назовні корпусу при бажанні цілком можна було винайти), не позбавлена ​​ергономічних недоліків клавіатура, а також не зовсім вдале поєднання кольору і геометрії в протестованому нами темно-коричневому екземплярі. Так що апарат нам, загалом, сподобався, але ми схильні, скоріше, стримано похвалити його, ніж розсипатися в захопленнях.


Лента Новостей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация