Огляд блоків живлення Tuniq, Delta, Antec

У сьомій частині, як і в попередніх, описуються чотири блоки живлення. Родзинка програми - підробка Delta, адже ця компанія, наскільки мені відомо, до сьогоднішнього дня не удостоювалася уваги "умільців". Спеціально для порівняння з нею виробник надав справжню, непідробну модель тієї ж потужності.Блок живлення упакований в картонну коробку стандартних для брендових продуктів розмірів. Як видно з збитим кутах, що амортизує матеріалу в ній більш ніж достатньо:

Як видно з збитим кутах, що амортизує матеріалу в ній більш ніж достатньо:

Зовнішність у БП нічим особливо не примітна: класичний чорний лакований корпус з великим вентилятором на верхній стінці. Габарити для блоку такої потужності невеликі - 157 x 150 x 187 мм.

Габарити для блоку такої потужності невеликі - 157 x 150 x 187 мм

Всі шнури у MIN95-BK неотсоедіняеми, що дуже незручно, враховуючи їх кількість і довжину:

Всі шнури у MIN95-BK неотсоедіняеми, що дуже незручно, враховуючи їх кількість і довжину:

Положення посилює жорстка обплетення і велика кількість роз'ємів SATA і molex на одному шнурі. Ще один невеликий недолік - конструкція восьміштирькових роз'ємів доппітанія для відеокарт, два додаткових штирі неотсоедіняеми. Для безпроблемного підключення до звичайних шестіпіновий роз'ємів в комплекті йдуть перехідники, але такі ось додаткові з'єднання лише ускладнять укладання шнурів в корпусі, особливо якщо останній буде не дуже просторим.

Внутрішня будова стандартне, якщо не брати до уваги наявності відразу двох силових трансформаторів, які, по всій видимості, включені синхронно. Пайка акуратна, великі елементи закріплені краплями клею:

Під високовольтною радіатором розпаяні елементи вхідного фільтра:

Під високовольтною радіатором розпаяні елементи вхідного фільтра:

Трохи віддалік - дросель APFC і електролітичний конденсатор ємністю 680 мкф 450 В, виробник - Nippon Chemi-Con:

Трохи віддалік - дросель APFC і електролітичний конденсатор ємністю 680 мкф 450 В, виробник - Nippon Chemi-Con:

Дві діодні збірки, включені паралельно, пригвинчені до алюмінієвого радіатора значній площі. Мабуть, завдяки цьому радіатора їх температура не перевищує 40 градусів навіть при максимальному завантаженні блоку.

Мабуть, завдяки цьому радіатора їх температура не перевищує 40 градусів навіть при максимальному завантаженні блокуТермодатчик прикріплений на найхолоднішому місці радіатора - воно найкраще продувається і значно віддалене від джерел тепла (діодних зборок). Мало того, розробники абсолютно не подбали про хороше тепловому контакті між терморезистором і алюмінієвими ребрами:

Мало того, розробники абсолютно не подбали про хороше тепловому контакті між терморезистором і алюмінієвими ребрами:

Радує, що з самими діодними збірками все не так погано: ізолюючі термопрокладки по обидва боки промазани термопастой, гайки на гвинтах добре закручені:

Радує, що з самими діодними збірками все не так погано: ізолюючі термопрокладки по обидва боки промазани термопастой, гайки на гвинтах добре закручені:

Ефект такого ставлення до терморежіме блоку благопрітяним чином позначився на рівні шуму - Tuniq MIN95-BK самий тихий з розглянутої в цій частині четвірки:


Ефект такого ставлення до терморежіме блоку благопрітяним чином позначився на рівні шуму - Tuniq MIN95-BK самий тихий з розглянутої в цій частині четвірки:

Червона риса - фоновий рівень. Так, він вищий за середній зважаючи невигідно розташування приміщення і його будови.

А ось температурний режим гірше, ніж міг би бути при правильному розташуванні термодатчика (біля основи радіатора). Найсильніше нагрівається радіатор в низьковольтної частини, наведений нижче графік знятий на ньому. Думаю, обороти вентилятора цілком можна було збільшити в півтора рази без істотної шкоди для рівня шуму, а температури можна було б опустити на кілька градусів.

Стабілізація напруги в цьому БП - групова. Конденсатори в низьковольтної ланцюга виробництва TEAPO.

Конденсатори в низьковольтної ланцюга виробництва TEAPO

Вентилятор - тихохідний 135-мм, модель B1352512M. Хоча "рідна" наклейка відсутня, по маркуванню легко дізнатися виробника, це Globe Fan.

Хоча рідна наклейка відсутня, по маркуванню легко дізнатися виробника, це Globe Fan

Погляньмо на графіки КНХ:

Погляньмо на графіки КНХ:


Про хорошою стабілізацію говорити не доводиться - на всіх трьох каналах в залежності від навантаження напруги "гуляють" в діапазоні -1 ... + 5% відносно номіналів. Так, показання вольтметра, підключеного до лінії +3,3, на "холостому" ходу складають 3,46 В, а номінальне значення можна побачити тільки при завантаженні БП більш ніж на 90%. Схожа ситуація на пятівольтового лінії, тільки там діапазон показань більше: 5,25 ... 4,91 В. Канал +12 йде "в плюс" при завантаженні ліній +3,3 і +5, максимальне значення - 12,5 В, мінімальне - 11,95 В. у цілому, середньостатистичний ПК таке "плавання" показань в залежності від навантаження зашкодити не повинно, догляду "в мінус" майже немає.

Аналізуючи все вищесказане, створюється враження, що розробники намагалися зробити найдешевший блок потужністю близько кіловата. Але, на жаль, економія тут послужила погану службу - моменти, які в блоках харчування середнього і низького сегмента можна ігнорувати, тут виходять на перший план (стабільність напруг і підхід до організації шнурів). Краще б залишили без настільки улюбленої багатьма обплетення, але зробили хоча б половину шлейфів модульними ...

450-ватна модель одного з найвідоміших брендів прибула на тест в OEM комплектації - блок живлення і нічого більше. Що ж, відсутність коробки і мережевого шнурка - не привід для розладу, а економія місця при масового перевезення БП.

Хто бачив один БП Delta, бачив їх все ... Різниця між молодшими і старшими моделями, за великим рахунком, тільки в типорозмірі вентилятора і його розташуванні, плюс "хвіст" у потужних БП товстіший буде


Власне, про "хвості". Модульних шнурів немає, все жорстко припаяні до друкованої плати в корпусі. І без обплетення обійшлися - довгі шнури просто перехоплені в декількох місцях пластиковими стяжками. Повний список шнурів і роз'ємів на них представлений в таблиці:

Повний список шнурів і роз'ємів на них представлений в таблиці:

Можна поскаржитися тільки на відсутність другого шнура доппітанія для відеокарт - полукіловаттного блоку цілком вистачає для ненавороченной ігрової системи з одночіповою відкритий рівня GTX 285 або HD 4890.

Всередині нічого незвичайного, хоча деякі "фірмові" особливості видно - невеликі штамповані радіатори, дроселі в низьковольтної частини на пластиковому підставі:


У високовольтної частини - елементи вхідного фільтра, діодні збірки ...

У високовольтної частини - елементи вхідного фільтра, діодні збірки

... Дросель APFC, електролітичний конденсатор SAMXON 330 мкФ 450 В

Дросель APFC, електролітичний конденсатор SAMXON 330 мкФ 450 В


Керуюча електроніка змонтована на додатковій друкованій платі, встановленої біля конденсатора:

Керуюча електроніка змонтована на додатковій друкованій платі, встановленої біля конденсатора:

Стабілізація напруги у блоку - групова, електролітичні конденсатори виробництва LTEC. У верхній частині знімка видно підлаштування резистори на платі з ШІМ-контролером, вона встановлена ​​перпендикулярно основний.

У верхній частині знімка видно підлаштування резистори на платі з ШІМ-контролером, вона встановлена ​​перпендикулярно основний

Вентилятор - Yate Loon, модель D12SH-12 (120 мм):

Вентилятор - Yate Loon, модель D12SH-12 (120 мм):

Високий рівень шуму був помітний навіть при знятті графіків КНХ, а при стрес-тесті на розігрів став ще більше. Щоб не бути голослівним, наводжу свідчення шумоміра:

Щоб не бути голослівним, наводжу свідчення шумоміра:

Що ж це - відсутність терморегулировки або некоректна робота регулятора? Відповідь ще простіше - вся справа в температурі радіатора низьковольтної частини, він розігрівається дуже сильно:

Відповідь ще простіше - вся справа в температурі радіатора низьковольтної частини, він розігрівається дуже сильно:

Причина - занадто мала площа оребрення. Вентилятор вже при завантаженні блоку на 2/3 від максимальної потужності обертається на повних обертах, однак, як видно на графіку, менше температури від цього не стають. Не сказати, що це підриває довіру до продукції Delta, така "особливість" була помічена мною і раніше при спілкуванні з блоками живлення цього виробника, але на замітку взяти безперечно варто.

Погляньмо на графіки КНХ:

Напруга на каналах +3,3 і +5 в просте вище номіналу на 3%, під навантаженням опускається до мінімальних значень. Двенадцатівольтових лінія "тримається" краще: + - 1% від номіналу на 9/10 площі графіка.

Лента Новостей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация