Огляд ноутбука Lenovo ThinkPad X120E: імперія Intel під ударом

Достатня продуктивність, зручність конструкції і мобільність - три точки дотику, де ніша нетбуків прямо починає конкурувати з ультракомпактними ноутбуками. Людям, які проводять в дорозі значну частину робочого часу доводиться ретельно зважувати кожен пункт.

Адже вибір у вигляді звичайного нетбука часто неможливий з причин слабкості його конфігурації. Та й конструктивно далеко не всі нетбуки ідеальні для робочих завдань: скромний розмір клавіатури, не дуже хороша матриця екрану, мала кількість портів аж ніяк не додають зручності. Зате ультракомпактні ноутбуки хоч і справляються з ресурсоємними завданнями, та й конструктивно краще продумані, дуже рідко поєднують в собі великий термін автономної роботи і прийнятну ціну.

Lenovo ThinkPad X120E

Згадуючи про згаданих на початку виробниках з Південно-Східної Азії, треба сказати, що останнім часом на ринку стає все більше і більше моделей лептопів, вдало відповідає запитам компромісу. При цьому, все частіше ідентифікувати їх стає непросто: вони, по суті, взяли все найкраще і від нетбуків, і від ультракомпактних ноутбуків, розкрили своєю появою особливу ринкову нішу лептопів, що поєднують скромну ціну, збалансовано-високу потужність, хорошу ергономіку і якісну мобільність.

Конкуренти Lenovo ThinkPad X120E

Чудовим прикладом такого бізнес-лептопа для виїзної роботи може служити модель Lenovo ThinkPad X120E , Спадкоємець досить вдалого X120E і продовжувач славних традицій легендарної «робочої» лінійки ThinkPad від IBM / Lenovo.

Заслужене ім'я ThinkPad

Компанія Lenovo, завдяки своїй акуратною ціновій політиці і прихильності до якісної роботи, давно вже набула впізнаваність на ринку. Її репутація «недорогого, але хорошого» бренду відмінно підкреслена альянсом з IBM, від якої під крило Lenovo пішло кілька легендарних лінійок ноутбуків. Найвідоміший з них - ThinkPad: робоча конячка для тих, кому подобається утилітарний дизайн, надійність і простота за ті гроші, які вони і повинні коштувати в ідеалі.

Найвідоміший з них - ThinkPad: робоча конячка для тих, кому подобається утилітарний дизайн, надійність і простота за ті гроші, які вони і повинні коштувати в ідеалі

Через багато років навіть самий утилітарний дизайн стає "фірмовим"

Серія ThinkPad X в цьому плані хороша тим, що всі фірмові особливості лінійки конструкторам вдалося вмістити в компактний корпус. Гарним доповненням до цього стала нова обчислювальна платформа від AMD, що володіє таким важливим для мобільних систем низьким рівнем енергоспоживання.

фірмовий дизайн

Хоча незмінний фірмовий дизайн лінійки ThinkPad напевно добре відомий практично всім, огляд моделі X120E почнемо все-таки з нього.

корпус ThinkPad X120E має класичну геометрію: абсолютно плоска верхня кришка з лейблом ThinkPad, нижня частина зі зрізаним під кутом переднім краєм, плоскі грані і виступ батареї. Простоту дизайну компенсує якість збірки, що залишилося відмінним аж з часів IBM. Колірна гамма у корпусів ThinkPad X120E досить широка для лінійки: крім чорного кольору доступні червоний і білий варіанти.

Колірна гамма у корпусів ThinkPad X120E досить широка для лінійки: крім чорного кольору доступні червоний і білий варіанти

Ліва грань лептопа: замок Кенсингтона, решітка системи охолодження, HDMI, USB, Ethernet, універсальний аудіопорти

Одним з істотних переваг лінійки ThinkPad був і залишається легкий доступ до нутрощів лептопа, його основних вузлів. Це дозволяє користувачеві ноутбука ThinkPad самостійно вирішувати питання заміни деяких комплектуючих, модернізації або легкого ремонту. Модель X120E не стала винятком із правил: практично всю площу днища лептопа займає знімна кришка, під якою знаходяться жорсткий диск, слоти оперативної пам'яті, процесор і система охолодження. Все це знаходиться в прямому доступі і може бути легко демонтовано.

У зв'язку зі скромними габаритами, межі X120E важко назвати конструктивно-насиченими. Так попереду ноутбука знаходяться тільки два індикатори: батареї і сплячого режиму. Рішення вивести на передню грань саме ці індикатори дещо дивно - на наш погляд, корисніше все ж було б мати перед очима візуальне підтвердження роботи жорсткого диска або адаптера Wi-Fi.

Рішення вивести на передню грань саме ці індикатори дещо дивно - на наш погляд, корисніше все ж було б мати перед очима візуальне підтвердження роботи жорсткого диска або адаптера Wi-Fi

Порт VGA ззаду - важливий елемент універсальності

На задній грані лептопа, по різні боки батареї, розташоване гніздо для штекера блоку живлення і відеовихід VGA. оскільки модель X120E позиціонується як призначена для роз'їздів, використання кілька морально застарілого порту здається вельми виправданим з причин універсальності.

Для підключення ж до більш сучасних пристроїв виведення відеоінформації у X120E є порт HDMI, який розташований на лівій грані. Тут же є порти Ethernet і USB 2.0, а також універсальне гніздо для підключення навушників і / або мікрофона. Крім цього, на лівій грані розташована решітка системи охолодження лептопа і замок Кенсингтона.

На правій грані X120E розміщені ще 2 порти USB 2.0, а також зчитувач флеш-карт формату SD.

Права грань: зчитувач флеш-карт, два різнокольорових, але ідентичних функціонально порту USB

Помітною особливістю конструкції лептопа є його здатність розкриватися на кут до 190 градусів. Втім, навіть розкривши X120E не настільки широко ми виявимо «всередині» настільки рідкісний у наш час матовий екран з діагоналлю 11,6 дюйма, вбудовану веб-камеру і повнорозмірну клавіатуру острівного типу з «фірмовою» добавкою ThinkPad у вигляді оригінального тачпада (мультитач підтримується) і трекпоінта між чотирма клавішами квадрата GHVB. Незважаючи на скромні габарити лептопа, конструкторам вдалося зберегти все легендарне зручність клавіатури і фірмових маніпуляторів, включаючи захист від пролитої рідини. Настільки ж приємних слів заслуговує і зображення на екрані, колірної насиченості нітрохи не заважає матове покриття.

На основі Fusion

Як вже було сказано, компанія Lenovo знайшла хороше рішення для компромісів, дотримання яких необхідно в мобільному бізнес-ноутбуці. Платформа APU Fusion E компанії AMD майже ідеально підходить для створення лептопів, що балансують на межі високопродуктивних нетбуків і ультракомпактних ноутов.

Платформа APU Fusion E компанії AMD майже ідеально підходить для створення лептопів, що балансують на межі високопродуктивних нетбуків і ультракомпактних ноутов

Які б "народні" назви не вигадували б трек-поінт, користуватися ним дуже зручно

Основою обчислювальної платформи в моделі ThinkPad X120E служать - в залежності від обраної користувачем варіації - або одноядерний процесор Fusion E-240 (частота 1,6 гігагерца), або двоядерний Fusion E-350 (аналогічна частота). Обидва процесора мають в своїй конструкції інтегроване відеоядро AMD Radeon 6310, яке виступає в X120E в якості штатної відеокарти. Конструктори AMD із задоволенням повідомляють, що при багато більшої продуктивності процесорів Fusion ніж у Intel Atom, максимальний термопакет обох рішень укладається в рамки значення 18 ват.

Залежно від варіації, в ThinkPad X120E встановлюється 2 або 4 гігабайти оперативної пам'яті DDR3. 4 - це максимальний її обсяг. Обсяг пристрої для довготривалого зберігання інформації дорівнює, в залежності від варіації, від 128 до 500 гігабайт. Варіант з 128 гігабайтами використовує масив SSD, інші ж - стандартні жорсткі диски. З причини скромних габаритів корпусу, X120E не оснащені ніяким типом приводу для читання і запису оптичних дисків.

РК-матриця, встановлена ​​в лептоп, створена на основі технології TN, вона має задню підсвічування LED. Роздільна здатність матриці - стандартне для її діагоналі, воно становить 1366 на 768 точок. Кути огляду матриці можна назвати нормальними - з урахуванням сфери застосування ThinkPad X120E в якості індивідуального робочого інструмента.

Крім уже зазначених вище комунікаційних можливостей, в лептопі встановлений адаптер бездротового зв'язку Wi-Fi стандарту 802.11 b / g / n. Крім того, можлива опціональна установка Bluetooth і 3G-модема.

Крім того, можлива опціональна установка Bluetooth і 3G-модема

Екран у ThinkPad X120E досить яскравий, з непоганою передачею кольору

Якість вбудованої в X120E акустичної системи можна назвати хорошим - з урахуванням габаритів лептопа і його спеціалізації.

Нарешті, відзначимо, що X120E може поставлятися як зі стандартною трёх'ячейковой, так і з посиленою - шестіячейковой - акумуляторною батареєю. Енергетичний ресурс останньої конструктори лептопа оцінюють в 7 годин безперервної автономної роботи. Це дуже хороший показник - як у порівнянні з конкурентами, так і по відношенню до показників попередньої моделі лінійки, X100E.

тестування

Проведене нами тестування X120E чітко показало, що лептоп не дарма несе на своєму корпусі логотип «ThinkPad». Фірмове зручність роботи, якість збірки, простота настройки, надійність - все в повній мірі є у новинки, не осоромити легендарну назву.

профіль

результат
3DMark06 (default)
2077
PCMark Vantage (загальний бал) 2471

Також вельми помітний той крок вперед, який X120E зробив у порівнянні з попередньою моделлю. Виросла обчислювальна потужність, значно скоротився нагрів компонентів системи, збільшився час автономної роботи.

профіль

результат
Battery Eater Pro 2.70 (Reader's test)
352 хв.
Battery Eater Pro 2.70 (Classic, full screen)
265 хв.

Ознайомитися з результатами наших стандартних тестових випробувань ви можете в таблицях. З них видно, що X120E відмінно виглядає на тлі багатьох сучасних високопродуктивних нетбуків і ультрамобільних ноутбуків. При цьому значно виграючи у них за вартістю.

висновки

Компанія Lenovo в черговий раз довела свою здатність створювати недорогі збалансовані рішення для ринку лептопів. При ціні в 16000 рублів ThinkPad X120E практично не має альтернатив. Це дуже якісно зібраний, зручний в роботі, легкий, компактний апарат з досить значним періодом автономної роботи.

Це дуже якісно зібраний, зручний в роботі, легкий, компактний апарат з досить значним періодом автономної роботи

Lenovo ThinkPad X120E - компактне продовження легендарної лінійки бізнес-лептопів

Суттєвими плюсами його конструкції можна вважати застосування екрану з матовим покриттям, влагозащитную повнорозмірну клавіатуру острівного типу, а також простоту доступу до компонентів системи. Також варто відзначити потужність обчислювальної системи, що базується на платформі Fusion E. Вона, як показали тести, значно перевершує платформу Intel Atom і близька по швидкості до Intel Core.

Лента Новостей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация