Огляд смартфона Nokia Asha 503 Dual Sim

Зізнатися, автор даного огляду досить давно чекав появи телефону Nokia Asha 503 в Росії

Зізнатися, автор даного огляду досить давно чекав появи телефону Nokia Asha 503 в Росії. Це пов'язано з виключно позитивними враженнями, які залишилися після знайомства з первістком лінійки - Nokia Asha 501 , Про яку ми вели розмову в кінці літа минулого року.

Ми настійно рекомендуємо вам відразу ж обзавестися нормальними навушниками, якщо ви плануєте використовувати Nokia Asha 503 Dual Sim для прослуховування музики.

Зрозуміло 501-а модель вийшла не ідеальною, але той потенціал і хороша задумка, які простежувалися в продукті залишали досить непогані надії на наступні девайси лінійки, про які стало відомо вже у вересні 2013 року (адже на ринку з'явиться ще і Nokia Asha 502).

Півроку минуло, продукти випущені на ринок, а висновків у фінській компанії, на жаль, не зробили. Акценти розставлені зовсім не на тих деталях, які здавалося б потрібно було виправляти в першу чергу. Але мабуть інженерам і дизайнерам Nokia видніше.

Але мабуть інженерам і дизайнерам Nokia видніше

До нас в руки потрапила варіація Nokia Asha 503 Dual Sim з можливістю установки двох активних SIM-карт. Комплектація пристрою залишилася колишньою (як і в Nokia Asha 501), тобто крім самого апарату в коробці можна знайти аксесуар під назвою навушники-гарнітура. Не дивлячись на досить непогану якість пластика, зручно закріпити пищалки в вухах не представляється можливим. Рівень звучання приблизно відповідає зручності. У підсумку ми настійно рекомендуємо вам відразу ж обзавестися нормальними навушниками, якщо ви плануєте використовувати Nokia Asha 503 Dual Sim для прослуховування музики.

Прогресу в плані удосконалення дисплея за півроку не відбулося ніякого.

Перше, що помічаєш після того як береш телефон в руки, - видозмінений дизайн Nokia Asha 503 Dual Sim. По-перше, єдина механічна кнопка на лицьовій панелі тепер стала сенсорної, що з одного боку сучасно, а з іншого позбавило користувача деяких тактильних (і досить приємних) відчуттів при користуванні пристроєм (нагадаємо, що принцип роботи цієї кнопки був схожий з таким у телефонів iPhone від Apple). Якщо вже ми згадали американську компанію, не зайвим буде зазначити, що натхнення і сучасні тренди фінські проектувальники і розробники в черговий раз черпали з технологій Apple (як і у випадку з Nokia Asha 501). Складається відчуття, що працівники Nokia потайки від керівництва поголовно користуються айфона, нехай і в неробочий час, що в принципі досить сумно.

Складається відчуття, що працівники Nokia потайки від керівництва поголовно користуються айфона, нехай і в неробочий час, що в принципі досить сумно

По-друге, важливим елементом оформлення, а також невід'ємною частиною дизайну в розглядаємому смартфоні, стало скло Corning Gorilla Glass 2, яке буквально обволікає корпус Nokia Asha 503 Dual Sim цілком, що захищає апарат від подряпин. Таким чином пристрій оснащений як би подвійним кейсом: кольоровий пластик - перший шар, скляний кристал - другий. Конструкція виглядає досить ефектно і стильно, крім того якість деталей і елементів дійсно знаходиться на високому рівні. В результаті апарат зроблений більш, ніж добротно. Мабуть, це найголовніший і, за великим рахунком, єдиний плюс новинки.

Складається відчуття, що сенсорний телефон первісних людей міг би виглядати саме так.

Тепер поговоримо про сумне. Перераховувати скромні технічні параметри Nokia Asha 503 Dual Sim ми не станемо, тому що Nokia досить ретельно приховує назву процесора і відеоядра, захованого під корпусом. Та це й не важливо, адже операційна система Asha OS, яка, до речі, обзавелася версією 1.2 (вже встановлена тут), все одно не дозволить вам розгулятися в ваших ігрових і програмних претензії занадто широко.

Скажемо лише, що оперативної пам'яті всередині - 128 Мбайт. А ось 3-дюймовий QVGA РК-дисплей обдає скромним роздільною здатністю 320х240 пікселів і ще більш кричуще низькою кількістю точок на дюйм - 134 одиниці. Таким чином прогресу в плані удосконалення дисплея за півроку не відбулося ніякого. А адже в Nokia Asha 501 дана деталь була фактично єдиним мінусом, який по суті і заважав вказаному телефону стати фактичним замінником будь-яких апаратів в ціновому сегменті до 200 і навіть 250 $.

Але і в Nokia Asha 503 Dual Sim дисплей залишився колишнім. Зображення на ньому моторошно нечітке, руда, сенсор працює туго і бридко. Складається відчуття, що сенсорний телефон первісних людей міг би виглядати саме так. Крім того девайс неймовірно довго виконує практично будь-які команди користувача, наприклад, зміна мови екранної клавіатури відбувається із затримкою в кілька секунд. Навіть при банальному перемиканні активних вікон (функція багатозадачності), телефон явно гальмує. І це твердження стосується взагалі всіх додатків і команд, які необхідно виконувати повсякденно на пристрої (дзвінки, написання повідомлень, перегляд картинок, прослуховування музики). Тобто взагалі все. Не кажучи вже про користування навігаційними картами, браузером і т. Д.

Навіть при банальному перемиканні активних вікон (функція багатозадачності), телефон явно гальмує.

Девайс оснащений модулями 3G і Wi-Fi. Крім того в Nokia постійно твердять про якийсь 3,5G, але сприймати всерйоз дані маркетингові штучки чи варто. Ні з мобільним інтернетом, ні з повноцінним (Wi-Fi), Nokia Asha 503 Dual Sim нормально все одно не працює. Коннект телефон тримає нормально, сигнал і прийом цілком хороші, але знову ж таки, швидкість не витримує ніякої критики.

Навіть з підключеним Wi-Fi про користування браузером краще забути. По-перше, з'єднання буквально отшвирнет вас на рівень 3-5 річної давності (мова про швидкодію). Будь-які сторінки, не кажучи вже про навігаційних картах (до речі, їх доведеться завантажувати окремо, і самий рекомендований варіант - HERE Maps), прогружаются дуже довго. Недозволено довго навіть для нашої країни; по-друге, апарат номінально не підтримує HTML5 та інші дари сучасного вебу. Ні про яку більш-менш добротної анімації у вікні браузера мови не йде в принципі. Для перегляду роликів з YouTube є спеціальний клієнт, як власне і для всіх популярних сервісів і месенджерів, але в повному обсязі це не вирішує проблему використання мобільного інтернету.

Для перегляду роликів з YouTube є спеціальний клієнт, як власне і для всіх популярних сервісів і месенджерів, але в повному обсязі це не вирішує проблему використання мобільного інтернету

До речі, про популярній програмі WhatsApp, про яку так часто любить згадувати в своїх рекламних проспектах Nokia, ви також можете забути. Після установки програми, апарат миттєво доповість вам про прострочений сертифікаті і запропонує закрити WhatsApp назавжди. От і все. Насправді розробник цього популярного додатка вже давно перестав підтримувати платформу власної розробки від Nokia.

Інтернет-коннект телефон тримає нормально, сигнал і прийом цілком хороші, але швидкість не витримує ніякої критики.

Вбудований музичний плеєр відтворює досить непоганий і якісний звук, проте еквалайзера в налаштуваннях немає, що цілком очікувано. А ось зовнішній вигляд програми, угруповання треків за категоріями, загальне зручність користування, - все це реалізовано досить добротно.

Необхідно сказати, що в операційній системі Asha OS 1.2 з'явилося важливе доповнення, яке реалізовано в Nokia Asha 503 Dual Sim. Тепер на другому активному вікні, де відображаються всі відкриті програми, а також календар, при довгому натисненні по екрану ви маєте право закрити всі запущені програми одночасно (як раніше), або обмежитися відключенням окремо вибраних служб. Ця функція дуже не вистачало в Nokia Asha 501.

У телефонах Nokia завжди зручно користуватися календарем, відзначаючи в ньому важливі події, зустрічі і замітки. Тепер додаючи будь-який захід в календар, на другому активному вікні список майбутніх подій відображається в самому верхньому ряду (для перегляду зустрічей необхідно один раз зрушити екран вниз), що дуже зручно. І це ще одна позитивна особливість, якою може похвалитися Nokia Asha 503 Dual Sim.

Вбудований музичний плеєр відтворює досить непоганий і якісний звук, проте еквалайзера в налаштуваннях немає, що цілком очікувано.

Як було сказано вище, все більша увага працівники з Nokia звертають на продукцію Apple. Чергове яблучне віяння відбилося на годиннику і будильнику в Nokia Asha 503 Dual Sim. Сенсорний інтерфейс, з яким доводиться мати справу при програмуванні потрібного часу вашого підйому, фактично в точності повторює зовнішній вигляд в телефонах iPhone.

Але зовсім без нововведень в Nokia Asha 503 Dual Sim все-таки не обійшлося. В Nokia вирішили далеко не йти від всесвітнього божевілля і істерії з приводу низькоякісних знімків з мобільних пристроїв, які буквально заполонили інтернет-простір, запровадивши в апарат 5 Мп камеру, причому зі спалахом, що для подібного апарату в принципі дуже серйозне рішення. Налаштувань в фотоапараті не так багато: кілька колірних фільтрів, які можна застосувати миттєво, регулювання балансу білого, кінцевого дозволу знімка і мабуть все.

В Nokia вирішили далеко не йти від всесвітнього божевілля і істерії з приводу низькоякісних знімків з мобільних пристроїв, які буквально заполонили інтернет-простір, запровадивши в апарат 5 Мп камеру, причому зі спалахом, що для подібного апарату в принципі дуже серйозне рішення.

При яскравому освітленні і природному сонячному світлі, у Nokia Asha 503 Dual Sim дійсно виходять цілком непогані знімки для мобільного девайса, що викликало навіть деякий подив. Втім, ви можете переконатися в цьому, поглянувши на приклади фотографій в кінці матеріалу.

Довгий час роботи від акумулятора завжди було одним з надбань бюджетної техніки Nokia. І на цей раз це твердження справедливе для протестованого девайса. Хоча на наш погляд Nokia Asha 501 більш витривалий апарат. У будь-якому випадку 1200 мАг батареї вистачить для кілька денний експлуатації, хоч з включеним Wi-Fi, хоч з вимкненим. До речі, пристрій важить всього 111,4 г. Nokia Asha 503 Dual Sim дуже зручно лежить в руці, з тактильною точки зору користуватися апаратом - суцільне задоволення.

Навіть не дивлячись на невисоку рекомендовану вартість апарату, яка дорівнює 4000 рублів, радити до покупки Nokia Asha 503 Dual Sim, як це було у випадку з Nokia Asha 501, ми не станемо. Особливо, якщо у вас вже є 501-ий апарат. Міняти шило на мило немає ніякого резону. А ось тим користувачам, які придивляються до 503-їй моделі варто перед покупкою задати собі кілька питань, стосовно очікуваних дій від девайса.

Якщо ви плануєте виключно телефонувати і користуватися класичними службовими програмами (калькулятор, передача повідомлень, будильник, календар і т. Д.), То Nokia Asha 503 Dual Sim може виявитися непоганим апаратом для зазначених цілей. Знову ж таки, якщо вас не бентежать загальні гальма при роботі, низькоякісний дисплей, а також відверто тугий сенсор.

Півроку минуло, продукти випущені на ринок, а висновків у фінській компанії, на жаль, не зробили.

Звичайно ж чудес не буває, і за 4000 рублів складно очікувати всього того функціоналу і продуктивності, яку ми звикли отримувати від смартфонів на платформах Android, Windows Phone і iOS за 300 $ і вище. Але розробити трохи якісніший дисплей, а також вмістити всередині корпусу Nokia Asha 503 Dual Sim щодо потужний процесор в Nokia безумовно могли, але не зробили цього. В результаті відповісти на питання - навіщо випускати через півроку точно такий же апарат, в Фінляндії напевно не змогли. Чи не можемо об'єктивно на нього відповісти і ми.

В черговий раз залишається сподіватися і сподіватися на фірму Nokia, яка при своєму багаторічному досвіді, цілком здатна вичавити зі скромного і бюджетного смартфона бюджетного класу все те, що ми з нетерпінням чекаємо вже більше півроку.

Приклади знімків смартфона Nokia Asha 503 Dual Sim:

Лента Новостей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация