Огляд Sony Reader PRS-700

  1. зовнішність
  2. екран
  3. Ергономіка
  4. підсвічування
  5. функціональність
  6. Комплектація

Друге жовтня 2008 року, без сумнівів, можна вважати однією з найважливіших дат в історії індустрії електронних книг. Адже це день народження Sony Reader PRS-700 - знаковою e-ink- «читалки», з появою якої суперечки про кращий устрій для читання електронних книг миттєво припинилися.

$ 530

Габарити і маса 174 × 128 × 10 мм, 285 г (без обкладинки) / 375 г (в обкладинці)

Екран E-ink, 6 "(600 × 800 точок), 8 градацій сірого

Підсвічування 8 світлодіодів, два рівня яскравості

Підтримка форматів: Текст - BBeB, ePub, TXT, RTF, PDFАудіо - MP3, AACГрафіка - JPEG, GIF, PNG, BMP

Пам'ять 512 МБ (внутрішня) + карти пам'яті

Роз'єми USB (mini-USB), 3,5 мм audio-out, слот SD, слот MS Pro Duo

Автономність (min / max) читання 7500 сторінок

Доп. можливості світлодіодне підсвічування, сенсорний екран

Наявність підсвічування; сенсорний екран; зручний інтерфейс; можливості пошуку, записи заміток і масштабування; надійний металевий корпус

Бликуючий екран; контрастність нижче, ніж у «чистих» рідерів

Практично ідеальна e-ink- «читалка» - максимум, чого можна досягти при сучасному рівні розвитку технологій

вердикт вердикт

Продукт наданий компанією BIGIT

Яким чином, запитаєте ви? Та дуже просто - вистачило всього лише двох нововведень, перерахування яких змушує справжніх фанатів без зволікання відправлятися в магазин, а тих, хто раніше ставився до подібних пристроїв з певною часткою скептицизму, - серйозно задуматися про покупку.

Зауважимо, що можливості ці очевидні, і кожен, хто хоч раз тримав у руках книгу на основі «електронного чорнила», знає, про що йде мова, - це підсвічування і сенсорний екран. Проте їх реалізація в комерційному пристрої, а не в одному з численних футуристичних прототипів, була виконана саме компанією Sony, яка планомірно і послідовно (PRS-700 являє вже третє покоління подібних пристроїв) йшла до найвищої сходинки п'єдесталу пошани (а на думку багатьох , ніколи з неї і не сходила).

Хтось може звинуватити нас в категоричності, але саме до такого висновку ми прийшли в результаті прямого порівняння продукту Sony з абсолютною більшістю існуючих пристроїв. І будемо дуже раді, якщо вже через півроку всього за $ 100 можна буде купити електронну книгу з гнучкими кольоровими сторінками, що працює від сонячної енергії, що володіє простою і прозорою схемою поповнення бібліотеки і т. Д. І т. П. Однак поки нічого подібного в природі не існує, PRS-700, безумовно, є кращим пристроєм для читання електронних книг.

зовнішність

На верхній грані розташований повзунок включення / переходу в режим очікування, доповнений індикатором режимів роботи, а також відразу два слоти для карт пам'яті: поширений SD і пропріетарний MS Pro Duo На верхній грані розташований повзунок включення / переходу в режим очікування, доповнений індикатором режимів роботи, а також відразу два слоти для карт пам'яті: поширений SD і пропріетарний MS Pro Duo   На нижній грані знаходиться кріплення для ремінця, повзунок включення підсвічування, роз'єми ЗУ, Mini-USB і mini-jack, а також клавіша-гойдалка регулювання гучності На нижній грані знаходиться кріплення для ремінця, повзунок включення підсвічування, роз'єми ЗУ, Mini-USB і mini-jack, а також клавіша-гойдалка регулювання гучності. Відзначимо, що на обох повзунках є виступаючі штирі, які легко намацати навіть у темряві, до того ж це виключає прослизання пальців в будь-яких умовах Стилус фіксується в гнізді недостатньо щільно, через що при струшуванні рідера виразно чути неприємне «торохтіння»

Пристрій виконаний у форматі моноблока, схожого за розмірами зі звичайним книжковим томом. Фронтальна і задня панелі виготовлені з цілісного шматка алюмінію, який в своїй середній частині «обгортається» навколо «корінця». Поверхня металу піддали спеціальній обробці, в результаті чого вона придбала чорний колір, матову фактуру і рельєфний візерунок у вигляді вертикальних смуг, що тягнеться на область згину і прилеглі до нього ділянки. У свою чергу, верхня, нижня, а також права бічна грані виконані з сріблястого пластика, вдало відтіняє домінуючий «вороною» колір корпусу.

На передній панелі, крім власне екрану, знаходиться ряд з семи тонких керуючих кнопок, інші роз'єми і кнопки винесені на верхню і нижню межі, причому під час читання вони не видно. Вельми розумне рішення, адже чим менше «тумблерів» буде перед очима, тим простіше з головою зануритися в світ авторської оповіді.

екран

У моделі PRS-700 використовується дисплей, виконаний за технологією «електронного паперу» зі стандартними для пристроїв даного класу характеристиками: діагональ шість дюймів, дозвіл 600 × 800 точок і колірна гамма о восьмій градацій сірого. Однак додавання ще одного шару, що відповідає за чутливість до натискань, негативно вплинуло на якість відображення - присутній помітне зниження контрастності і схильність до відблисків, яких не спостерігалося у «нечутливих» рідерів. Справедливості заради відзначимо, що навіть такий варіант по візуальному комфорту на голову перевершує TFT-дисплеї, але все ж тим, хто хоче отримати «най-най» читабельний екран, варто звернути увагу на чистий e-ink (наприклад, PRS-505) .

Ергономіка

Незважаючи на зовнішню схожість з e-ink-пристроями попередніх поколінь, модель використання Sony Reader PRS-700 зазнала суттєвих змін - в першу чергу це пов'язано з сенсорним екраном. Саме він дозволив реалізувати такі функції, як перегортання сторінок (найбільш близьке по відчуттях до паперовим книгам), виділення тексту «маркером» з подальшим внесенням до замітки, зручний пошук по тексту (за допомогою віртуальної клавіатури).

Та й сам процес вибору потрібних пунктів меню вручну набагато зручніше варіантів з нумерований списками. До речі, в абсолютній більшості випадків можна обходитися пальцями (захисний шар при цьому помітно прогинається, забезпечуючи тактильний відгук), стилус може знадобитися лише для роботи з клавіатурою і точного виділення тексту в нотатках.

підсвічування

Нагадаємо, що конструкція сучасних e-ink-дисплеїв виключає застосування типової для TFT-екранів підсвічування, що працює на просвіт. Саме тому любителям почитати в темряві (перед сном, в поїздці і т. Д.), Не заважаючи при цьому сусідам зовнішнім світлом, доводилося обмежувати себе пристроями типу КПК або купувати до e-ink-книгам спеціальні лампи (або обкладинки з лампами). Недоліком таких рішень є громіздкість і невелика автономність, адже живити їх доводиться від батарейок або самого рідера.

Тому при розробці моделі PRS-700 інженерам довелося вдатися до хитрощів і реалізувати «бічну» підсвічування, при якій вісім світлодіодів розташовані з боків екрану (по чотири з кожної сторони) - в проміжку між підкладкою e-ink-дисплея і верхнім захисним шаром. При денному світлі яскравість і рівномірність такого підсвічування виглядають несерйозно, проте в повній темряві її можливостей цілком вистачає для комфортного читання (до речі, передбачено дві градації яскравості).

функціональність

Якщо не враховувати нових функцій, реалізованих завдяки сенсорному екрану, то можливості PRS-700 повністю відповідають «джентльменського набору» попередніх поколінь «читалок»: підтримка аудіо, графіки, кількох «звичайних» форматів тексту (TXT, RTF, PDF) і декількох більш складних (доступних після конвертації). Передбачено також масштабування тексту - п'ять фіксованих рівнів (від S до XXL) та режим «лупи», особливо зручний для розглядання картинок в PDF.

Комплектація

Незважаючи на досить високу ціну, пристрій не може похвалитися солідною комплектацією. Так, крім м'якого чохла і USB-кабелю, в коробці ви знайдете тільки CD з ПО і інструкція по експлуатації - немає ні ремінця на руку, ні запасного стилуса, ні зарядного пристрою. Так, ви не помилилися - Sony рекомендує заряджати рідер з допомогою USB, а зарядний пристрій (для якого передбачений окремий порт) пропонує в якості платної опції. Не зовсім зрозуміла економія, особливо з урахуванням того, що PRS-700 оснащений підсвічуванням, регулярне використання якої передбачає часту зарядку.

Лента Новостей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация