Планшетні комп'ютери. П'ять нових мобільних пристроїв

  1. Що таке Tablet PC?
  2. Acer TravelMate C102Ti
  3. Compaq Tablet PC TC1000
  4. Motion M1200
  5. Portege 3500
  6. ViewSonic Tablet PC V1100
  7. попередні висновки
  8. Інші постачальники Tablet PC
  9. Програми для Tablet PC

Компанія Microsoft представила Windows XP Tablet PC Edition на осінньої комп'ютерній виставці COMDEX в 2002 р в Лас-Вегасі. З тих пір, за даними IDC, постачальники випустили близько: 72 000 пристроїв на базі нової операційної системи. Це не так багато, але достатньо, щоб даний сегмент став на сьогодні одним з найбільш благополучних на ринку персональних комп'ютерів. Попит виявився настільки великий, що деякі постачальники перші партії пристроїв розпродали повністю.

Компанії Acer, Hewlett-Packard (HP), Motion Computing, Toshiba America Information Systems і ViewSonic обрали різні підходи до проектування пристроїв, використовуючи функціональні можливості XP Tablet PC Edition. В першу чергу я звертав увагу не на результати еталонних тестів, а на ергономіку, зручність застосування і придатність пристроїв для практичних цілей. Крім того, я піддав кожен пристрій досить інтенсивним тестів експлуатаційної придатності та тривалості роботи від батарей, відредагувавши на ньому главу книги. Всі п'ять моделей працювали добре, хоча у кожної є свої недоліки. Деякі пристрої постачаються з док-станціями, і я тестував їх як в доці, так і без нього. Всі вони оснащуються вбудованими бездротовими мережевими адаптерами 802.11b, які я активно використовував в локальній бездротовій мережі свого домашнього офісу.

Що таке Tablet PC?

Перш ніж приступити до докладного опису різних випробуваних мною моделей, нагадаю відмінності планшетних комп'ютерів від звичайного ноутбука або портативного комп'ютера. Планшетний комп'ютер - це мобільний комп'ютер зі спеціальною версією XP, призначеної для роботи з електронним пером замість або крім звичайної клавіатури і миші. Перо служить для письма на активному цифровому планшеті (дигитайзере), вбудованому в дисплей комп'ютера, який точно визначає положення пера (як правило, в чотири рази точніше дозволу дисплея) і, в більшості випадків, силу тиску пера на поверхню дисплея (наприклад, при більш сильному натисканні буде намальована товща лінія).

Операційна система для планшетних комп'ютерів, XP Tablet PC Edition, є версією XP Professional Edition з фунціями цифрового чорнила і розпізнавання рукописного введення. До складу XP Tablet PC Edition входить програма Windows Journal для створення записів на екрані і панель для введення Tablet PC Input Panel, за допомогою якої можна заповнювати пером текстові поля в будь-яких програмах для Windows. На екрані 1 показані Windows Journal і Tablet PC Input Panel. Можна писати як друкованими літерами, так і рукописним шрифтом або вибирати пером по одному символу з екранної клавіатури, якщо рукописний ввід не розпізнається.

В XP Tablet PC Edition збережені, а в деяких випадках і розширені функції XP Pro. Наприклад, в панель Input Panel вбудовані функції розпізнавання мови. Користувачі звичайних ноутбуків рідко звертаються до функцій розпізнавання мови, але конструкція Tablet PC зручна для голосового введення; досить підключити навушники і мікрофон на кронштейні, і можна диктувати текст, тримаючи в одній руці планшет, а в інший перо для редагування. Я випробував цей метод під час тестування пристроїв для даної статті і знайшов його зручним. Крім того, я використовував Windows Journal для нотаток, а Microsoft Office XP з модулем розширення Office XP Pack for Tablet PC, який є у всіх розглянутих моделях, - для введення і редагування великих текстів. Вартість Office XP входить у вартість всіх випробуваних планшетних комп'ютерів.

Відразу ж відповім на головне питання: так, конструкція і габарити Tablet PC дійсно зручні. Всі розглянуті моделі забезпечують повні функціональні можливості XP Pro на високопродуктивному процесорі і неперевершену мобільність завдяки малим габаритам і масі пристроїв (а також вбудованому бездротовому адаптера 802.11b). При необхідності до пристрою можна підключити клавіатуру. Для цього потрібно вставити його в док, встановити на підставці або (для деяких моделей) повернути дисплей і відкрити приховану клавіатуру. Після двох тижнів випробувань, я впевнений, такий пристрій можна використовувати в якості основного комп'ютера для повсякденної роботи (хоча для роботи за столом я підключив би планшетний комп'ютер до зовнішнього монітора).

Тепер перейдемо до опису кожної з п'яти моделей окремо. В табл. 1 наведені основні характеристики кожного пристрою, в тому числі габарити, маса, розмір дисплея і тактова частота процесора. під врізки «Інші постачальники Tablet PC» перераховані адреси Web-вузлів інших постачальників планшетних комп'ютерів. під врізки «Програми для Tablet PC» вказані додатки, оптимізовані для планшетів.

Acer TravelMate C102Ti

Компанія Microsoft представила Windows XP Tablet PC Edition на осінньої комп'ютерній виставці COMDEX в 2002 р в Лас-Вегасі

Acer TravelMate C100 був першим планшетним комп'ютером, з яким мені довелося попрацювати, і модель Acer TravelMate C102Ti успадкувала багато рис свого попередника. Це комбінований пристрій - в одному режимі воно виглядає як звичайний ноутбук, але якщо натиснути на шарнірні з'єднання на обох кінцях дисплея, розблокувавши їх, повернути дисплей на 180 градусів в горизонтальній площині і покласти його на клавіатуру, то машина перетворюється в планшетний комп'ютер.

C102Ti може використовуватися як звичайний ноутбук завдяки дисплею з високим дозволом і гарною клавіатурі. У планшетному режимі користуватися машиною складніше, почасти тому, що доводиться переносити клавіатуру і блок зовнішніх портів навіть в тому випадку, якщо вони не потрібні. Велике основне перо легко втратити (я втратив пір'я для C100 і C102Ti), тому що в пристрої не передбачено пристосування для зберігання пера. Можна працювати маленьким запасним пером, яке розміщується в гнізді у верхній панелі дисплея, але користуватися ним протягом тривалого часу незручно. Клавіатурою можна користуватися, тільки якщо надати дисплею альбомну орієнтацію (моделі ViewSonic Tablet PC V1100, Motion M1200 і Compaq Tablet PC TC1000 з неповорачіваемим дисплеєм при роботі з клавіатурою можна ставити вертикально). Вдале рішення - кнопка включити / вимкнути для бездротової мережевої плати 802.11b, якій зручно користуватися в режимі ноутбука, але в планшетному режимі для доступу до кнопки доведеться відкрити корпус, що не зовсім зручно.

C102Ti - хороший засіб для презентацій. Якщо зберегти презентацію на жорсткому диску, то досить мати з собою тільки C102Ti; док-станція або адаптер для підключення пристрою до допоміжного монітора або проектора не потрібні.

Разом з C102Ti поставляється пробна версія програми WebEx Mobile Meetings фірми WebEx Communications і TabletPlanner for Tablet PC компанії FranklinCovey (нам інформацію про те цих програм наведені в урізанні «Програми для Tablet PC»). На пристрій надається стандартна міжнародна гарантія терміном 1 рік. C102Ti підійде тим, кому потрібен легкий ноутбук, який при необхідності можна використовувати в якості справжнього планшетного комп'ютера. Нещодавно компанія Acer оголосила про випуск моделі TravelMate C110 на базі технології Intel Centrino.

Постачальник:

Acer
http://global.acer.com/products/tablet_pc/index.htm
Ціна: 1499 дол.
коротка характеристика
Acer TravelMate C102Ti - компактний ноутбук / планшет з хорошою комбінацією функціональних можливостей.
Переваги: пристрій дуже легке, можна використовувати для нотаток в режимі планшета.
Недоліки: немає відсіку для зберігання стандартного пера; маленьке запасне перо закріплено надійніше, але користуватися ним незручно.

Compaq Tablet PC TC1000

Перший планшетний комп'ютер компанії HP має кілька відмінностей від конкурентів. Конвертоване пристрій (рекомендована виробником ціна 1799 дол .; без вбудованої бездротової мережевої плати 802.11b - 1699 дол.), Як і модель C102Ti або Toshiba Portege 3500, функціонує як ноутбук або справжній планшетний комп'ютер. Однак клавіатуру Compaq Tablet PC TC1000 можна повністю від'єднати; більш мініатюрний і легкий планшет легше тримати в одній руці, роблячи замітки. Для роботи на столі комп'ютер можна встановити як в портретній, так і в альбомній орієнтації у важкій (3 кг) док-станції. Док-станція (299 дол.) В своєму розпорядженні кілька відсіками, в які можна вставити CD-ROM, DVD-накопичувач, 3,5-дюймовий флоппі-дисковод або жорсткий диск (за додаткову плату). Замість повної док-станції можна скористатися USB-портом (79 дол) з декількома відсіками.

Якість дисплея TC1000 чудове: він забезпечує вищу роздільну здатність і більший кут огляду, ніж інші планшетні комп'ютери, представлені в даному огляді. Ймовірно, цього вдалося досягти завдяки тому, що поверхня дисплея виконана не з пластика, а з загартованого скла. На жаль, дисплей занадто малий, щоб на нього було зручно дивитися на відстані витягнутої руки; для використання моделі TC1000 замість настільного комп'ютера потрібен окремий монітор. Відеопорт VGA повністю забезпечує роботу додаткового монітора.

Перо TC1000 унікально: у всіх інших випробуваних мною моделях використовується пасивне перо, але в пере TC1000 є батарея і вимикач. Завдяки зайвої масі перо здається більш вагомим і краще за інших працює з Windows Journal і вбудованими функціями розпізнавання рукописного введення XP Tablet PC Edition. На жаль, заміна пера обходиться недешево (49 дол.), А лужні батареї типу AAAA доводиться міняти приблизно через кожні шість місяців. Крім того, перо HP, на відміну від пір'я інших пристроїв, що не передає інформацію про тиск, яка використовується в деяких графічних програмах. Компанія HP пропонує покупцям TC1000 два гарантійних плану - на один рік і на три роки.

Головна відмінність TC1000 від конкурентів - процесор Crusoe компанії Transmeta, оптимізований під мінімальне споживання енергії від батарей. Представники HP стверджують, що час роботи від батарей (більше 4 годин) у цій моделі більше, ніж у будь-якого планшетного комп'ютера, в якому використовується батарея стандартного розміру. Гнучкість TC1000 і загальне враження від роботи з пристроєм чудові; хотілося б тільки, щоб розмір дисплея був побільше.

Постачальник:

Hewlett-Packard
Web:
http://h18000.www1.hp.com/products/tabletpc/index.html
Ціна: 1799 дол.
коротка характеристика
Compaq Tablet PC TC1000 можна використовувати як автономний планшетний комп'ютер, міні-ноутбук з клавіатурою або в настільній док-станції.
Переваги: відмінний дисплей; завдяки гнучкій конструкції пристрій може функціонувати як автономний планшетний комп'ютер, міні-ноутбук або малий комп'ютер для заміни настільного комп'ютера (з факультативної док-станцією); тривалий час роботи від батарей.
Недоліки: дисплей занадто малий для використання в якості настільного комп'ютера без зовнішнього монітора; дороге перо з окремою батареєю зручно, але непомітно до натиснення.

Motion M1200

Компанія Motion Computing була створена в 2001 р групою колишніх керівників Dell. Як і в Toshiba Portege 3500, в моделі Motion M1200 використовується відносно великий 12,1-дюймовий рідкокристалічний TFT-дисплей, але в усьому іншому M1200 сильно відрізняється від Portege. Замість що повертається конструкції розробники Motion вибрали чистий планшет, який вставляється в факультативну док-станцію і перетворюється в непоганий настільний комп'ютер. M1200 на диво добре працює в обох режимах, хоча дисплей здається занадто великим в руці і занадто маленьким на столі, а розміри окремої клавіатури менше стандартних.

У планшетному режимі розміри M1200 при майже однаковій масі помітно більше, ніж у моделей Compaq і ViewSonic. Тому його не завжди зручно тримати в руці або на колінах. Для повнорозмірного пера M1200 батарея не потрібна; тримати його зручно, і воно добре взаємодіє з Windows Journal і Input Panel. M1200 в своєму розпорядженні чотири функціональними клавішами, п'ятипозиційною кнопкою управління курсором і спеціальною кнопкою для запуску системи. Як і всі інші пристрої, представлені в даному огляді, при тривалому використанні M1200 нагрівається.

Факультативна док-станція (230 дол.) Складається з утяжеленного підстави, міцної шарнірної опори і рами. Планшет слід вставити в раму, щоб щось клацнуло, і пристрій стає схожим на витончений 12-дюймовий монітор з плоским екраном. При повороті рами на 90 градусів відбувається перехід між портретним і альбомним режимами. При поворотах рами положення тексту і графіки на екрані M1200 автоматично змінюється. Всі порти M1200 продубльовані на задній панелі модуля розширення.

Разом з моделлю поставляється USB-клавіатура, розміри якої трохи менше стандартних (я б вважав за краще повнорозмірну клавіатуру), і швидкісний накопичувач DVD-ROM з інтерфейсом FireWire (IEEE 1394), що підключається безпосередньо до M1200 або до модуля розширення. Компанія Motion також пропонує підставку, за допомогою якої планшет можна вертикально встановити на столі, коли немає док-станції. Як в чисто планшетному, так і в настільному режимі користуватися моделлю M1200 досить зручно. У комплект поставки входить фірмова програма Dashboard і Adobe Acrobat Reader компанії Adobe Systems; на виріб надається обмежена гарантія терміном 1 рік.

Нещодавно компанія оголосила про випуск планшетного комп'ютера Motion M1300 на базі технології Centrino. Початкова ціна моделі з процесором 900 МГц становитиме тисячу вісімсот дев'яносто дев'ять дол .; базова ціна моделі 1 ГГц - 2099 дол.

Постачальник:

Motion Computing
http://www.motioncomputing.com
Ціна: тисячі шістсот дев'яносто дев'ять дол.
коротка характеристика
Завдяки 12,1-дюймовому дисплею Motion M1200 можна використовувати в якості планшетного комп'ютера або (з факультативної док-станцією) для заміни настільного комп'ютера.
Переваги: планшетний комп'ютер з великим 12,1-дюймовим дисплеєм можна використовувати для заміни настільної машини (з факультативної док-станцією) без зовнішнього монітора; з добре збалансованим планшетом зручно працювати в будь-якому положенні.
Недоліки: не перетвориться в ноутбук; щоб встановити планшет у вертикальне положення для роботи із зовнішньою клавіатурою, необхідна підставка (входить в комплект) або факультативна док-станція.

Portege 3500

Якщо інші постачальники Tablet PC намагаються зменшити габарити і масу, то компанія Toshiba воліла максимально підвищити продуктивність: модель Portege 3500 оснащується найшвидшим процесором з згадуваних в даному огляді. У той же час цей пристрій більше і важче інших (приблизно на 0,3 кг). Як і в C102Ti, Portege 3500 випускається в що повертається конструкції, і екран при роботі з клавіатурою може бути орієнтований вертикально. Модель виглядає як звичайний ноутбук, але дисплей можна повернути на 180 градусів в горизонтальній площині навколо потужного центрального кріплення і нахилити вниз, приховавши клавіатуру. Планшет громіздкий і важкий - занадто важкий, щоб довго тримати його однією рукою. Робота з Portege 3500 в планшетному режимі ще більш ускладнюється повнорозмірним, але незручним квадратним пером. На планшеті розташований мініатюрний вимикач для вбудованої бездротової мережевої плати 802.11b.

В режимі ноутбука Portege 3500 має в своєму розпорядженні майже повнорозмірною клавіатурою, відмінним дисплеєм і видатною продуктивністю. Фахівці компанії Toshiba внесли деякі зміни в XP Tablet PC Edition, щоб продовжити час роботи від батарей: в режимі Super Long Life автоматично виходять блідими дисплея і відключаються невживані пристрої. На компоненти і складання Portege 3500 діє стандартна трирічна гарантія. На мій погляд, Portege 3500 сподобається в основному вимогливим користувачам, що бажають мати ноутбук, який можна іноді перетворити в планшет і працювати пером. Разом з Portege 3500 поставляються програми Adobe Acrobat Reader, Symbol Commander компанії Sensiva, Zinio Reader фірми Zinio Systems і Toshiba Custom Utilities.

Постачальник:

Toshiba America Information Systems
Web: http://www.csd.toshiba.com/cgi-bin/tais/pc/pc_tabletPcDetail.jsp
Ціна: 2299 дол.
коротка характеристика
Модель Portege 3500 в важкому корпусі з майже повнорозмірною клавіатурою і швидким процесором найбільше підходить для тих користувачів, яким іноді потрібно попрацювати з планшетом.
Переваги: швидкий процесор; майже повнорозмірна клавіатура; відмінний дисплей.
Недоліки: пристрій важке; немає док-станції; не можна використовувати в портретній орієнтації в настільному режимі; незручне перо.

ViewSonic Tablet PC V1100

Монітори ViewSonic відомі набагато більше, ніж комп'ютери, хоча компанія вже протягом декількох років випускає їх, орієнтуючись на вертикальні ринки. ViewSonic Tablet PC V1100 - відмінна, чисто планшетні конструкція, яка вставляється в док-станцію і може замінити настільний комп'ютер. Пристрій зручно тримати в руках, але на маленький дисплей в док-станції важко дивитися (навіть якщо док знаходиться перед вами на краю стола і обрані надвеликі шрифти - Extra Large Fonts). До док-станції можна підключити зовнішній монітор і налаштувати його на роботу в якості первинного або допоміжного дисплея.

Разом з моделлю V1100 поставляється невелика дорожня клавіатура, але, щоб користуватися повнорозмірною мишею, необхідно купити док-станцію (299 дол.). У док-станції є також накопичувач CD-ROM.

Поряд з XP Tablet PC Edition, в програмний пакет V1100 входять Microsoft Reader і Office XP Pack for Tablet PC; 30-денна пробна версія TabletPlanner; Citrix ICA Client фірми Citrix Systems; до часу публікації даної статті пакет буде доповнений програмою Internet-телефонії Voice over IP (VoIP).

У моделі вікорістовується стандартна батарея (4 елементи, 30 Вт / ч) меншої ємності, чем в планшетах других постачальніків. Однак компанія пропонує і батарею великої ємності (8 елементів, 60 Вт / год), у результаті чого ширина пристрою збільшується на 19 мм, маса - на 0,2 кг і подвоюється час роботи від батарей. Інші факультативні приналежності - зовнішнє зарядний пристрій для одночасного заряду двох батарей і автомобільний / авіаадаптер, через який на V1100 можна подати живлення від мережі напругою 12В. На компоненти і складання V1100 надається стандартна гарантія терміном 1 рік; компанія пропонує і розширену трирічну гарантію.

Постачальник:

ViewSonic
http://www.viewsonic.com/products/tablet_pc_tabletpcv1100.htm
Ціна: 1999 дол. З док-станцією і пером
коротка характеристика
ViewSonic Tablet PC V1100 добре працює як ручний планшет і настільний комп'ютер (з факультативної док-станцією і зовнішніми клавіатурою, мишею і монітором).
Переваги: відмінний дисплей і зручне перо; легко використовувати в якості планшетного комп'ютера.
Недоліки: дисплей занадто малий для використання на робочому столі з док-станцією; час роботи від батарей менше, ніж у пристроїв зі стандартною батареєю (за додаткову плату можна купити батарею більшої ємності).

попередні висновки

Я користувався планшетними комп'ютерами кілька тижнів і за цей час, порівнюючи різні конструкції, прийшов до деяких висновків.

XP Tablet PC Edition не завжди стабільна. На виїзній конференції Microsoft Research (MSR) в Маунтін-В'ю Windows Journal не відповідав, коли я вивів модель TC1000 з режиму очікування. В кінцевому підсумку мені довелося повністю вимкнути і перезапустити пристрій, а після перезапуску був втрачений приблизно сторінка заміток. Повернувшись в свій офіс, я подзвонив в Microsoft. Майже через місяць, коли ця стаття здавалася в друк, проблема була визнана, але не вирішена. Фахівці Microsoft підтвердили, що інші користувачі зіткнулися з такими ж проблемами, і після того, як я зрозумів, де знайти потрібну інформацію, дослідження журналів помилок інших планшетних комп'ютерів показало, що на кожному з них хоч раз стався крах програми. Серйозні збої траплялися в основному з Microsoft Word 2002 і Windows Journal - ймовірно, тому, що цими двома програмами я користувався найчастіше.

У всіх збоїв, які я спостерігав, є спільна риса - вони відбуваються при спробі вивести Tablet PC з полузаряженнимі батареями з режиму очікування; за більш ніж місяць роботи з п'ятьма планшетами сталося всього шість збоїв. Тепер я завжди зберігаю документ перед переходом в режим очікування. Це не запобігає збоїв додатків, але принаймні гарантує збереження даних. Крім того, один раз в день я вимикаю комп'ютер і перезапускати його.

Завдяки цим заходам гострота проблеми знижується, і, хоча нестабільність дуже дратує, на мій погляд, можливості планшетній конструкції цілком компенсують незручності, викликані нестабільністю. Тому мені було дуже шкода розлучатися з усіма пристроями після закінчення тестів.

Без Office XP повністю реалізувати переваги Tablet PC на практиці неможливо, і вартість програмного комплексу включена у вартість всіх випробуваних пристроїв. В принципі можна працювати і з більш ранніми версіями офісного пакету, але в Office XP Pack for Tablet PC внесені істотні поліпшення, в тому числі функція «записи всюди» для Word 2002, рукописне введення заміток для Microsoft Excel 2002 рукописний ввід коментарів для Microsoft PowerPoint 2002 і рукописний ввід поштових повідомлень для Microsoft Outlook 2002. Єдиний спосіб додати слово до словника розпізнавання рукописного введення XP Tablet PC Edition - доповнити Word 2002 факультативної голосовий функцією.

Windows Journal зручний для нотаток, але програмі властиві серйозні обмеження. Зокрема, за допомогою функції копіювання «як текст» замітки можна перетворювати в текстовий формат тільки по одній сторінці. Це незручно і забирає багато часу при роботі з великими документами.

Швидкодію всіх випробуваних планшетних комп'ютерів було більш ніж прийнятним. Всі вони цілком підходять для інтенсивної роботи з Office і вбудованими додатками Windows. Користувачам таких вимогливих до ресурсів програм, як САПР, АСУП або програми презентаційної графіки, може знадобитися процесор з швидкодією вище середнього; але більшість користувачів зі сфери бізнесу будуть задоволені продуктивністю кожній із розглянутих моделей.

Час роботи всіх випробуваних пристроїв від батарей було не гірше заявленого виробником, але, на мій погляд, цього навряд чи достатньо. За збігом обставин, під час тестування планшетів мені довелося редагувати книгу з програмування. Я не відмовився від можливості провести неформальний редакторський тест і використовував кожен планшет для редагування хоча б однієї повної глави. Глави були досить великими (документи Word розміром від 400 до 500 Кбайт), і над кожною з них доводилося безперервно працювати по чотири-п'ять годин. У кожному разі я отримував попередження про необхідність підзарядки батарей, перш ніж встигав закінчити главу. Час роботи від батарей досить для короткої наради, але, щоб використовувати планшетний комп'ютер під час міжконтинентального перельоту, доведеться запастися додатковою батареєю (всі пристрої оснащуються змінними батареями; більшість постачальників пропонують за додаткову плату зарядні пристрої та автомобільні адаптери).

Всі пристрої при тривалій роботі значно нагріваються. Наприклад, M1200 має батареєю на 40Вт / ч згодом безперервної роботи менше 4 годин; отже, пристрій споживає більше 10 Вт. Спробуйте посидіти протягом декількох годин з лампою розжарювання потужністю 10 Вт на колінах, і ви зрозумієте, що я маю на увазі. Можна зменшити виділення тепла (і продовжити час роботи від батарей), використовуючи схему енергозбереження ноутбука (або рівноцінний метод, запропонований постачальником) і зменшивши підсвічування до мінімального рівня, прийнятного при даному освітленні. Модель TC1000 з процесором Transmeta, який імовірно повинен споживати мало енергії, нагрівалася точно так же, як інші пристрої.

M1200 і Portege 3500 оснащуються 12,1-дюймовими дисплеями; інші мають у своєму розпорядженні 10,4-дюймовими дисплеями. Маленький дисплей зручно тримати в руці або на колінах, але він малий для роботи за столом. Я ношу окуляри з двофокусні стеклами, і мені було легше читати великі шрифти в режимі Extra Large Fonts.

На всіх пристроях передбачена кнопка безпеки, яку можна натиснути замість Ctrl + Alt + Del при відсутності окремої клавіатури. На моделі TC1000 це втоплена червона кнопка, прихована між Esc і Tab на бічній стороні корпусу; натискати її потрібно пером. На всіх інших планшетах кнопка більш помітна і позначена символом ключа. Вбудований пристрій читання смарт-карт моделі C102Ti позбавляє від необхідності вводити ім'я користувача і пароль.

Portege 3500 і C102Ti розташовують кнопками відключення вбудованих мережевих бездротових карт 802.11b, що дозволяє продовжити час роботи від батарей, якщо бездротова мережа не потрібна. Кнопка моделі C102Ti досить помітна (знаходиться над клавіатурою), але доступ до неї дещо ускладнений, якщо клавіатура закрита дисплеєм. У моделі Portege 3500 для цієї мети застосовується малопомітний ползунковий перемикач на бічній стороні корпусу. В інших планшетних комп'ютерах аналогічних кнопок немає. Проте можна відключити плату 802.11, клацнувши правою кнопкою миші на піктограмі і вибравши з контекстного меню пункт Disable, але, щоб знову активізувати плату, необхідно вимкнути комп'ютер і запустити знову його.

Відомості постачальників про габаритах і масі можуть ввести в оману. Для участі в короткому нараді досить взяти з собою один лише планшет, але, вирушаючи в дорогу на більш довгий час, слід захопити адаптер мережі змінного струму і, можливо, клавіатуру (якщо в моделі немає вбудованої).

Може ввести в оману і інформація виробників про ціни. У ній не вказується вартість факультативних док-станцій і змінних накопичувачів (жорсткого диска, CD-ROM або DVD).

Отже, який основний висновок можна зробити з тестування? Як вже було зазначено, після тестування цих пристроїв я б погодився використовувати будь-який з них в якості основної машини для повсякденної роботи. Але незважаючи на спокуса, поки я не буду купувати планшетний комп'ютер. Якщо врахувати вартість Office XP, зовнішнього накопичувача CD-ROM, запасний батареї і зарядного пристрою, а в деяких випадках і док-станції, то ціна будь-якої з цих моделей перевищить 3000 дол. - для мене це дорогувато.

Однак через рік або два мій комп'ютер прийде час замінити, і тоді я, можливо, виберу планшетні конструкцію. Можливість взяти комп'ютер на нараду і в дорогу, а також використовувати пристрій як портретно-орієнтований дисплей на робочому столі компенсує додаткові витрати. Поки ж я просто буду з великим інтересом стежити за розвитком цього сектора ринку.

Джон рулів - незалежний технічний письменник. Готує щотижневі випуски Windows 2000 Pro UPDATE ( http://www.win2000mag.com/update ). З ним можна зв'язатися за адресою: [email protected]

Інші постачальники Tablet PC

Число виробників планшетних комп'ютерів зростає. Ми наводимо список постачальників, чиї пристрої в даній статті не розглядалися.

Програми для Tablet PC

На планшетних комп'ютерах можна виконувати будь-які програми, сумісні з Windows XP, але деякі постачальники пропонують додатки, спеціально призначені для планшетних комп'ютерів. Ми пропонуємо короткий опис деяких програм. ActiveDocs for Tablet PC За допомогою програми фірми Keylogix International можна доповнити документи зробленими від руки нотатками і анотованої графікою. Надається 21-денна безкоштовна пробна версія.
http://www.activedocs.com/product/ activedocsfortabletpc / default.asp Alias SketchBook Pro Інструмент малювання для художників фірми Alias | Wavefront дозволяє робити складні замальовки або анотувати існуючі зображення. Надається 15-денна безкоштовна пробна версія.
http://www.aliaswavefront.com/en/products/ sketchbook / info.shtml Corel Grafigo За допомогою безкоштовного інструменту для планшетних комп'ютерів науково-технічні працівники зможуть перетворити грубі замальовки в точну графіку, використовуючи шаблони, символи і алгоритм розпізнавання форм. Компанія Corel планує випустити спеціалізовані версії Grafigo для вертикальних ринків.
http://www.corel.com/servlet/Satellite?pagename=Corel/Products/productInfo&id = 1042152767481 Groove Workspace Groove Networks пропонує безпечний мобільний інструмент для колективної роботи. Учасники сеансу можуть користуватися «електронними чорнилами» (тип даних ink). Надається 21-денна безкоштовна пробна версія. http://www.groove.net/about/microsoft/ tabletpc.html OmniForm 5.0 and PaperPort Deluxe 8.0 Програма управління персональними формами фірми ScanSoft; з її допомогою можна сканувати і створювати форми. Власники планшетних комп'ютерів можуть придбати програму з 30-відсотковою знижкою.
http://www.scansoft.com/tabletpc Tablet PC for ArcGIS Компанія ESRI випустила набір завантажуваних з мережі інструментів, за допомогою яких можна отримувати, відображати і анотувати дані географічних інформаційних систем (GIS) на планшетному комп'ютері.
http://www.esri.com/partners/alliances/microsoft/ tabletarcgis.html TabletPlanner for Tablet PC Організатор особистої інформації (PIM) фірми FranklinCovey для планшетних комп'ютерів схожий на планувальника тієї ж фірми. Надається 30-денна безкоштовна пробна версія.
http://www.franklincovey.com/tabletplanner/oem/ index.html WebEx Mobile Meetings Програма компанії WebEx Communications для електронних нарад. Є функції рукописного введення анотацій і особистих заміток. Пропонується безкоштовна демонстраційна версія.
http://www.webex.com/tabletpc.html

Планшетні комп'ютери. П'ять нових мобільних пристроїв

Що таке Tablet PC?
Що таке Tablet PC?
Отже, який основний висновок можна зробити з тестування?
Com/servlet/Satellite?

Лента Новостей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация