Планшетний ПК - мобільний гібрид ноутбука і палма

Якщо простежити історію розвитку засобів створення і зберігання інформації, не важко помітити прагнення людства не тільки до збільшення ємності і продуктивності, але і комфорту використання. Причому останнім сильно диференційовано в залежності від цільової спрямованості.

Зрозуміло, що навіть за часів народження Homo Sapiens глиняні таблички і береста з малюнками були куди зручніше, ніж вугільна живопис на скелях. Необхідність зберігання і оперативного використання великих текстів з ілюстраціями привели до виникнення зошитів і книжок. Згодом, як мобільне джерело інформації, книжково-зошита формат благополучно еволюціонував в ноутбук. Інший концептуальний підхід до інформаційної мобільності у вигляді записника в сучасну епоху переродився в усьому відомий кишеньковий комп'ютер - наладонник.

Так, саме так! Ноут і палм зобов'язані своєю популярністю і місця в суспільстві завдяки функціональному форм-фактору, логічного з найвіддаленіших часів. Ці мобільні пристрої зовсім не показуха микроминиатюризации, як може здатися. Вже десятиліття назад рівень техніки дозволяв створювати в десятки разів більш продуктивні комп'ютери розмірами з наручний годинник. Все питання в тому, як такому малюкові забезпечити охолодження і зручні пристрої введення-виведення (клавіатуру, дисплей, змінні носії інформації). Таким чином, стандарт габаритів надолонника зобов'язаний розмірами кишені одягу, а ноутбука - портфелю.

Однак цими двома різновидами мобільних засобів передачі та зберігання інформації не вичерпується фантазія людства. З незапам'ятних часів вельми зручний третій інструмент оперативного створення і зберігання образів і відомостей - це планшет. Дуже зручно, помітивши незвичайна подія або явище, тут же його відобразити в малюнку або складі, використовуючи інструментарій, легко носиться через плече. Завоювавши свою популярність у творців витончених мистецтв, планшетні система, пройшовши століття, стала незамінною для людей більш точних професій - топографів, геодезистів, військових. Не дарма перший електронний аналог планшета з'явився в епоху розквіту персональних комп'ютерів. Ну а не так давно стала набирати популярність нова платформа комп'ютера планшетного типу - Tablet, розрахована на мобільне використання масовим споживачем і на комп'ютерно-юзерскій сленгу відома під назвою "таблетка". Що вона собою являє? Це повноцінний мобільний персональний комп'ютер з доданими планшетними функціями, тобто природними для людини умовами творчості. Він має всі відповідні атрибути - графічний дисплей з високою роздільною здатністю, вінчестер великий ємності, інтерфейси введення-виведення, адаптер бездротової мережі, кнопки швидкого запуску і т. Д.

Ті, хто мав задоволення порівняти функціональність користування ноутбуком і наладонником, напевно замислювалися, як би їх схрестити, щоб створити пристрій, що використовує переваги і першого, і другого. І таке пристрій з'явився - це Tablet. Так що мобільним любителям роботи з комп'ютером в русі варто придивитися до цього продукту.

На вигляд - мініатюрна бездротова планшетні екранна дошка формату А4, на якій можна писати і малювати електронним пером як олівцем. Об'єднуючи в собі функції звичайного ПК з зручністю введення від руки, Tablet дозволяє більш раціонально використовувати час. Моє перше враження - зменшений ноут для зручної роботи екранним стилусом. Хоча клавіатура з комунікаційної док-станцією легко приєднується у вигляді додаткового аксесуара, перетворюючи Tablet в настільний ПК. "Таблетка" менше і легше ноутбука, більш мобільна і довше працює без підзарядки. Подальше призначене для користувача враження про Tablet - наладонник з великим екраном, який легким рухом руки стає повноцінним десктопом.

Чесно сказати, ніяке опис не створить об'єктивну картину новаторським продуктам, поки не візьмеш його в руках і не попрацюєш на ньому на ходу, не спробуєш вирішити ряд конкретних завдань. Людина консервативний спочатку, схильний до звикання, навіть перехід на нову версію Windows часом варто вольових зусиль. Тому відмовитися від старих-добрих концепцій комп'ютерних комплектуючих на користь нового способу роботи непросто. Але Tablet варто хоча б повноцінного тест-драйву. Запевняю, що спокійно сісти працювати за "допотопний" ПК після цього буде ой як незвично.

У чому ж відмінність процедури діалогової взаємодії користувача з "таблеткою"? З точки зору інструментального інтерфейсу, ні в чому! На Tablet працює повноцінна операційка Windows XP - ніяких відмінностей. Тільки додані додаткові можливості рукописного і голосового введення і управління. Наявність повноцінної Екс-пішком вигідно відрізняє Tablet від кишенькового комп'ютера.

Іншим великою перевагою планшетника є гнучка модульність. При розробці конструкції була впроваджена технологія "Grab and go", що прийшла слідом за відомою "Plug and play". Ідея "Grab and go" (хапай і йди) складається в легкому, надійному і не замислюються конструктивному переході від мобільних до стаціонарних і іншим функціональних рішень. Тобто з Tablet можна працювати безперервно, легко отсоединяя від стикувальних станцій без відключення живлення, змінюючи режим зображення і вибираючи пристрій введення-виведення: стилус, клавіатуру, мікрофон, додатковий екран. Тепер, просто схопивши планшет з док-станції зі свого робочого столу, можна вирушати на ділову зустріч чи конференцію, а то і на семінар в іншу країну. При цьому за наявності бездротової інфраструктури можна шляхом проводити віртуальні наради і відправляти рукописні листи по електронній пошті. Наявність природних методів роботи, як то редагування документів ручкою або просто наговаріваніе тексту в мікрофон, не обмежує користувача у правилах і діях за рішенням робочих і побутових питань. Дуже цікаві можливості, які надають моделі "таблеток" з конструктивними рішенням, що дозволяє працювати однією рукою. Для цього на бічній стороні корпусу планшета вбудовується маніпулятор, що дає можливість управляти екранним курсором пальцями тримає руки. Це дуже затребуване і дозволяє працювати на ходу. У рекламу можливості роботи на планшетника однією рукою зазвичай поміщають з десяток фотокадрів різних людей, які другою рукою роблять все що завгодно: від намазування бутерброда до огляду хворих. І це дійсно корисно в самих різних ситуаціях для людей широкого кола професій.

Крім численних технічних достоїнств, у планшетних ПК є ще й вигідні соціально-психологічні аспекти. Перш за все, висновок психологів про зниження мозкової активності і уваги при наборі тексту за допомогою клавіатури. Це просто монотонна механічна робота при зниженому на 10 пунктів IQ. Коли ж ми пишемо (ручкою або стилусом), ми займаємося розумової творчою діяльністю. По-друге, працюючи в умовах мобільності, люди мимоволі роблять численні рукописні замітки на листочках паперу. Розібрати потім ці записи буває дуже непросто, особливо якщо вони передаються в роботу вашим колегам. Тому такі постійні завдання по перенесенню рукописного тексту на електронний носій краще доручити Tablet, який стане вашим близьким помічником. По-третє, широко освітлювані дослідження про небажаність використання ноутбука під час ділових партнерських переговорів. Відкритий вертикально створює і фізичний, і психологічний бар'єр між співрозмовниками. Щоб щось продемонструвати, треба або постійно повертати комп'ютер туди-сюди або пересідати і, відповідно, порушувати етикет, не бачачи очей співрозмовника. Звук натискання клавіш знижує зосередженість, а то і взагалі може бути розцінений як неувага до партнера. Планшет вільний від всіх цих недоліків і дуже зручний для наочної демонстрації та обміну ідеями на екрані при проведенні переговорів.

Показовим визнанням затребуваного відношення до планшетника є швидке насичення ринку пропозицій найвідомішими виробниками комп'ютерів. У цьому сегменті, з одного боку, начебто, і немає відмінностей від ринку комп'ютерної техніки . Тобто, є виробники бренднейм з продуктами найвищої надійності, а є пропозиції від компаній класовим іміджем нижче. Але, з іншого боку, ціновий діапазон на планшети від різних виробників не відрізняється особливим контрастом. По крайней мере, диференціація дуже справедлива - планшетники з кращими характеристиками коштують, відповідно, дорожче. Хоча можливі й вишукування ринку. Адже саме віднесення продукту до бренду або небренду багато в чому залежить від маркетингових зусиль, розвиненій партнерській структури просування і сервісу конкретного виробника в конкретній країні.

У Білорусі досить відомі таблетки від HP тисячної серії У Білорусі досить відомі таблетки від HP тисячної серії. Ці моделі мають процесор Celeron-800, 512 Мб пам'яті, базовий HDD в 30 Гб, відеочіп NVIDIA GeForce, традиційно широкі комунікаційні можливості: 2 порти USB, мережевий контролер Ethernet 10/100, вбудований модем 56К, вбудований інтерфейс бездротових мереж 802.11, різноманітні слоти розширень. Правда, дисплей скромновато - 10,4 дюйма, але дозвіл 1024х768 тримає. Важить всього 1,5 кг при товщині в 2 см. Вартість балансує в діапазоні 1000-1200 у.о.

Широку популярність в Мінську має і торгова марка планшетних комп'ютерів Stylistic виробництва компанії Fujitsu Siemens Computers. Сучасні моделі 5000 серії працюють на 1100 Мгц процесорі Pentium M, мають 512 Мб пам'яті, жорсткий диск від 60 Гб, комунікаційні контролери мають широким набором інтерфейсів, включаючи Bluetooth. Сенсорний екран може мати розмір 12,1 дюйм або менший, в залежності від модифікації. Позиціонується за європейськими цінами - близько 2500 у.о.

Дуже непогані моделі планшетів виробництва Toshiba Дуже непогані моделі планшетів виробництва Toshiba. Але активність компанії по їх просуванню в Білорусі поки невисока, тому конкуренти не особливо стурбовані. Модель Toshiba Portege M205, що має в своєму складі процесор Pentium M на 1500 МГц, пам'ять 512 Мб, HDD 40 Гб, NVIDIA GeForce 32 Мб і 12,1-дюймовий дисплей, варто близько 1600 у.о.

Взагалі гідних виробників планшетних комп'ютерів дуже багато Взагалі гідних виробників планшетних комп'ютерів дуже багато. Це і Viewsonic, і Motion Computing, і LG, і Lenovo Group, і Acer. Від Acer йде досить масована реклама. Модель планшетного ПК Acer TravelMate C302 з процесором Pentium M на 1600 МГц, пам'яттю 512 Мб, жорстким диском 80 Гб, графічним адаптером 128 Мб і 14,1-дюймовий XGA дисплеєм пропонується за суму в районі: 2000 у.е.

Як у будь-якого масштабного проекту, у "таблетки" знайшлися і свої опоненти. Якось в інтернеті був сплеск критичних статей і висловлювань в чатах, що повноцінної русифікації Таблет не очікується. Хочу сказати, що особисто працював з рукописним введенням російського тексту. Для експерименту давав навантаження на повну. І Tablet, відповідно до заявленої "технологією цифрового чорнила", сприймає рукописний лист саме як літери, а не як набір ліній.

Однак, є у "таблетки" і свої недоліки, як у будь-якого технічного рішення. Перш за все, не варто думати, що стилус відразу буде вас слухатися так само, як олівець. Робити малюнки з натури на електронному екрані куди складніше, ніж на акварельного папері. Не дарма визнані художники кажуть, що комп'ютер адже бездушний, а кисть з полотном можуть ставати живими. Те ж саме стосується і рукописного тексту. По-перше, щоб невимушено писати, потрібно ще пристосуватися до екрану Tablet. Деяка напруга при листі все одно присутній. А по-друге, все, що пов'язано з почерком або рукописним редагуванням, теж проходить далеко не ідеально. Буває, що повтори і неправильний переклад в друкований текст починає дратувати. Ціни поки теж ставлять покупця перед дилемою - Tablet або більш доступний ноутбук, який всього на кілограм важче? Ну і, звичайно, раціональність використання. Для людей, які працюють на комп'ютері з великими масивами даних, потрібна висока швидкість введення інформації. Тут, природно, клавіатурний набір набагато перевершує рукописний ввід.

Звісно ж, що доцільність використання Tablet цікава людям ряду професій, безпосередньо отримують зручності в роботі. З точки зору заміни паперу для записів планшетним комп'ютером, це, можливо, підійде людям, які можуть таке дозволити. Тобто бізнесмени, банкіри, топ-менеджери. Для використання в мобільних презентаціях Tablet дуже зручний для торгових і страхових агентів, викладачів і рекламних менеджерів. Дійсно безпрограшні планшети для художників, фотографів і дизайнерів. І справа тут не тільки в можливості мобільно створювати ескізи і макети цифровою ручкою. Маючи жорсткий диск об'ємом як сучасний ПК, Tablet дозволяє зберігати великі бази важких графічних зображень і різноманітну довідкову інформацію. Наладонник таких можливостей надати не може через обмеженість обсягу пам'яті. В общем-то, це перевага можна поширити на потреби всіх користувачів. На додаток до описаного вище, мабуть, найбільш затребуваною є можливість роботи з планшетом однієї тримає його рукою. Це незамінне для топографів, складських працівників, лікарів, комунальних службовців, військових та ін. Під військовими розуміються люди в погонах з усіх силових відомств. Тобто міліція, держбезпека, ДАІ, митниця і т.д. Всі ті, хто цього потребує, будучи на оперативному чергуванні, отримати відомості з комп'ютерних даних однією рукою, а другу завжди тримати напоготові - натиснути кнопку виклику або скористатися зброєю.

І ще Tablet дуже зручний для відпочиваючих. Його можна використовувати лежачи на спині - ніщо не заважає. При цьому, як і при пересуванні в транспорті, конструктив "таблетки" і обсяг її пам'яті дозволить абсолютно комфортно переглядати відеофільми або грати в барвисті комп'ютерні ігри.

Олександр ОАКЛІ, [email protected]

Що вона собою являє?
У чому ж відмінність процедури діалогової взаємодії користувача з "таблеткою"?
Ціни поки теж ставлять покупця перед дилемою - Tablet або більш доступний ноутбук, який всього на кілограм важче?

Лента Новостей

Скачать лучший антивирус для Android бесплатно на русском языке
С появлением большого количества приложений и сайтов под мобильную платформу Андроид возросла и опасность занести вирус на свое устройство. В лучшем случае вредоносный файл внесет незначительные изменения

Какой бесплатный антивирус для Андроид лучше
Каждый день пользователи смартфонов под управлением операционной системы «Андроид» подвергаются атакам вирусов, которых становится все больше и больше.          В современном мире количество пользователей

Нужен ли антивирус для Android? ТОП-5 антивирусов для андроид
Здравствуйте. Коснемся такой вот интересной многим темы и хотя сомневаюсь что на данный момент подобные статьи могут попасть на верхние строки поисковых систем. Но этот сайт как личная энциклопедия для

Как узнать какая программа вызывает сбои. Что делать если компьютер тормозит, зависает, глючит.
После продолжительного использования стационарного компьютера или ноутбука на базе Windows пользователи могут столкнуться с ситуацией, когда ПК стал сильно тормозить и работает медленно. Причин торможения

Антивирус для Андроид. Какой лучше?
На сегодняшний день очень важна защита телефона не только в повседневной работе, а и в сети. Для этого создано множество антивирусов и из-за подобного разнообразия довольно сложно определится какой

Рейтинг лучших антивирусов для Андроид
Лучший антивирус для Андроид — 360 Security 360 Security — это пакет защиты для мобильной системы Android, созданный китайской компанией QIHU. Он имеет антивирусный сканер обнаружения вредоносного и опасного

Топ-5: Лучшие бесплатные антивирусы для Android (Рейтинг 2016 года)
Смартфоны и планшеты требуют защиты от вредоносного кода, в том числе вирусов, троянов и так далее. Для этого существуют платные и бесплатные антивирусы. И сегодня мы составим рейтинг пяти лучших антивирусов,

FAQ: Какой антивирус лучший для Андроид, лучшие антивирусы на Android
Огромная распространенность устройств под управлением Android поставила под угрозу безопасность пользовательских данных и денежных счетов по двум причинам. Во-первых, широкий круг пользователей привлекателен

10 лучших бесплатных антивирусов для Android
Что вы делаете, когда покупаете новый смартфон на Android? Вы можете загружать свои любимые приложения, которые часто используете. В вашем списке может быть много приложений для социальных сетей, таких

Лучший антивирус для Андроид 2017
Интернет несет в себе массу возможностей и вместе с ними большое количество опасностей. На платформе Андроид главную угрозу для смартфона представляют Трояны — вирусные программы, которые похищают личную

*/ ?>
Яндекс цитирования
Adobe Photoshop | 2D графика, 2D анимация Adobe Illustrator | графика, вектор, анимация Adobe Flash | графика, вектор, анимация Adobe Acrobat | графика, текст Adobe After Effects | графика, анимация, спецэффекты Adobe Premiere Pro | графика, анимация, спецэффекты, монтаж Sound Forge | редактирование звука и музыки ZBrush | программа для трёхмерного моделирования Autodesk Mudbox — графическая программа, для создания 3D объектов, 2D скетчей, карт неровностей, карт нормалей, карт замещения. UVLayout - приложение для создания и редактирования UV координат треxмерных объектов Autodesk 3DMax | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Autodesk Maya | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Cinema 4D | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация Blender | 3D графика, 3D моделирование, 3D анимация